[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131s-2 nagły problem z brakiem sygnału
25-12-2014, 17:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2014 03:53 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3131s-2 nagły problem z brakiem sygnału
Witam jestem posiadaczem wyżej wymienionego modelu. Do wczoraj aero2 działało na nim bez żadnego problemu. Dziś nie mogę się połączyć. W mobile partner jest napisane poziom sygnału: 0 %. Lampka na modemie miga na niebiesko czyli tak jakby jednak nawiązało połączenie. Proszę o pomoc co mam dalej robić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-12-2014, 20:36
Post: #2
e3131s-2 nagły problem z brakiem sygnału
A wcześniej sygnał był mocniejszy? Jak tak, to masz awarię/konserwację najbliższej stacji bazowej i słabszy sygnał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-12-2014, 21:28
Post: #3
e3131s-2 nagły problem z brakiem sygnału
Tak wcześniej wszystko było dobrze. Sprawdzę jeszcze w innym mieście. Jest możliwość awarii samego modemu ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-12-2014, 22:32
Post: #4
e3131s-2 nagły problem z brakiem sygnału
Mogłeś mu urwać gniazdo antenowe. Innych awarii w tych modemach praktycznie się nie spotyka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-12-2014, 00:25
Post: #5
e3131s-2 nagły problem z brakiem sygnału
Gniazda antenowego nie używałem więc muszę posprawdzać dokładnie i dam znać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2014, 20:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2014 21:09 przez baltazar.)
Post: #6
RE: Huawei E3131s-2 nagły problem z brakiem sygnału
Sprawdziłem w innym mieście gdzie zawsze mam 100 % zasięgu i sprawa wygląda tak

[Obrazek: itVTUnA.png]
[Obrazek: tbHSE5S.png]

Wygląda jednak na to że modem jest uszkodzony. Jest jeszcze szansa jakoś pozmieniać ustawienia czy modem do wyrzucenia?

Reinstalowałem mobil partnera jednak to samo. Zastanawia mnie czemu to IPv4 jest nieznane
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2014, 21:52
Post: #7
Huawei E3131s-2 nagły problem z brakiem sygnału
podpowiedzi
1) użyj Mobile Doctor dla głębszej diagnostyki (dział Oprogramowanie)
2) użyj kartę dowolnego INNEGO operatora, aby wykluczyć problem z kartą SIM

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
baltazar (2014-12-31)
30-12-2014, 22:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2014 22:40 przez baltazar.)
Post: #8
Huawei E3131s-2 nagły problem z brakiem sygnału
2) Zmieniałem i na play i na inne aero to samo. Zabieram się za podpunkt 1)

Przejechałem tym programem i wygląda że wszystko jest ok.

[Obrazek: iWQJ9p9.png]

A teraz kolejna ciekawostka. Kliknąłem przycisk połącz i oto co dostałem:

[Obrazek: TsRRgX5.png]

Internet działa jak gdyby nigdy nic. Już nic z tego nie rozumiem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2014, 23:45
Post: #9
Huawei E3131s-2 nagły problem z brakiem sygnału
no cóż nie można wykluczyć nietypowej awarii modemu, albo po prostu z jakiejś przyczyny nie jest dostępny port diagnostyczny ("PC UI interface" bodajże jeśli mnie pamięć nie myli) np. dlatego, że został wyłączony odpowiednią komendą AT

w TNI można spróbować wszystkich dostępnych w menu metod resetowania

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
baltazar (2014-12-31)
31-12-2014, 00:19
Post: #10
RE: Huawei E3131s-2 nagły problem z brakiem sygnału
Po restarcie pojawiło się magiczne okienko. Dzięki wielkie za szybką pomoc

[Obrazek: PPlMGCb.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-01-2015, 05:50
Post: #11
Huawei E3131s-2 nagły problem z brakiem sygnału
Sygnalizuję podobny problem z moim E-3131 z Play. Po kilkuletniej bezproblemowej pracy - na SIMach z Play i Aero2 - w Sylwestra po południu zaczął mrugać na zielono na playowym SIMie, zarówno w maszynie stacjonarnej jak i laptopie. No cóż pomyślałem - Play wziął się za jakieś prace na swej stacji licząc że klientela zajęta różnymi zumbami nie zauważy. Po kilku godzinach zdecydowałem się na przełozenie SIM-a do odłożonego już na półkę E169 - okazuje się że chodzi na SIMie z Play jak nowy. Jeszcze raz wróciłem do E-3131, oczyściłem styki na SIMie i w USB - dalej mruga zielono. Przypomniały mi się ostrzeżenia o tym, że chińczycy są mistrzami w konstruowaniu urządzeń psujących się tuż po okresie gwarancyjnym. Kiedyś zlekceważyłem to ostrzeżenie sprzedawcy przy zakupie wieży Samsunga, ale gość okazał się prorokiem - wieża padła w miesiąc po upływie terminu gwarancji. Uwaga na chińczyków - to zawodnicy o kolosalnej historii cywilizacyjnej, bardzo pracowici, ale etyka biznesu to dziedzina, której dopiero się uczą. I to niekoniecznie z najlepszych źródeł;-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-01-2015, 13:07
Post: #12
Huawei E3131s-2 nagły problem z brakiem sygnału
A ja bym sprawdził... jakie sieci widzi E3131 - może po prostu wymusiłeś (tak, to da się zrobić przypadkiem) jakiś nietypowy tryb pracy modemu (ręczne wymuszenie trybu pracy, albo operatora) i stąd problem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
pigwa (2015-01-02)
01-01-2015, 14:26
Post: #13
RE: Huawei E3131s-2 nagły problem z brakiem sygnału
(01-01-2015 13:07)jakubd napisał(a):  A ja bym sprawdził... jakie sieci widzi E3131 - może po prostu wymusiłeś (tak, to da się zrobić przypadkiem) jakiś nietypowy tryb pracy modemu (ręczne wymuszenie trybu pracy, albo operatora) i stąd problem.
Dziękuję za pomoc. Rzeczywiście - w Play Online ustawiony był tryb "GSM only". Po zmianie na "WCDMA preferred" modem ruszył. Zazwyczaj do łączenia/rozłączania używam AutoConnect - lekkiej i szybkiej aplikacji z okresu wczesnego Aero2, nie można w niej nic ustawiać z wyjątkiem wyboru profilu połączenia zdefiniowanego niezależnie w systemie.
Zastanawm się jak modem zapamiętuje (ew zapomina) ustawienia. Chyba ma tylko BIOS w którym trudno coś zmienić?
Przepraszam ekipę Huawei'a za przedwczesne podejrzenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-01-2015, 17:08
Post: #14
Huawei E3131s-2 nagły problem z brakiem sygnału
pigwa napisał(a):Zastanawm się jak modem zapamiętuje (ew zapomina) ustawienia. Chyba ma tylko BIOS w którym trudno coś zmienić?
współczesne modemy gsm usb zawierają wewnątrz procesor o mocy obliczeniowej porównywalnej z komputerami sprzed kilkunastu lat oraz co ważniejsze system operacyjny skrojony oczywiście na potrzeby obsługi wyłącznie modemu, jest to tzw. firmware umieszczone w pewnym obszarze pamięci flash, a w innym jej obszarze (oba mogą być też współdzielone) jest miejsce na trwałe (tzn. do kolejnej ich zmiany) zapisanie niektórych istotnych ustawień (oraz mogą posiadać jeszcze obszar przeznaczony na utworzenie wirtualnego cd-romu na którym przechowywane jest oprogramowanie i sterowniki dla windows a czasem też również dla kilku innych wiodących systemów operacyjnych)

w przypadku modemów w wersji serial (dialup, czyli "klasycznych") w sposobie komunikacji z modemem wykorzystywane są standarty komunikacji powstałe ponad 50 lat temu i tylko dlatego taki modem wydaje się nieskomplikowanym urządzeniem

lecz z użyciem dokładnie tego samego sprzętu można użyć firmware (oczywiście jeśli takie powstało) posiadające odmienne funkcje - tu wspaniałym przykładem są hilinki, które od swoich "zwykłych" wersji różnią się tylko oprogramowaniem, oczywiście w nich sposób użycia pamięci flash jest minimalnie inny, ale ideowo podobny i też jest fragment przeznaczony na przechowywanie ustawień niezależnie od zasilania modemu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
pigwa (2015-01-02)
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 573 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 063 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Problem z instalacją modemu na Linuxie (Centos 7) gumis_148 5 6 474 07-12-2019 02:03
Ostatni post: jakubd
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 992 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  [ROZWIĄZANY] błąd w aplikacji play E3131s-2 alaskan_malamute 2 5 933 24-08-2019 21:14
Ostatni post: jakubd