[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131s-2 i simlock (wersja pdoobna do HiLink)
10-07-2012, 18:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2013 02:13 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3131s-2 i simlock (wersja pdoobna do HiLink)
Witam
Czy ktos ma koncepcje jak z tego modelu sciagnac smoka, w ogóle ten model ładuje się jako windows ndis sharing cos tam w karta sieciowa bez obecnosci w modemy i porty com, cd sie pojawia ale jak kliknalem to zniknal, mobile partner ani tni tego nie widza , o2 connection manager (nazwijmy go O2CM) widzi jako połączenie ...kablowe i nie da sie dać disconnect, do obsługi połączeń jest strona www o adresie jak routery huaweia 192.168.1.1 + ... sama sie otwiera
da sie dopisac apn co prawda po zapisaniu nie sprawdzilem czy po powtornym wlozeniu bedzie dalej, bo odhaczenie connect on startup i autoreconnect sie nie zapisalo

probowałem metod sciagniecia smoka
generacja kodu w huawei unlock tool bez powodzenia
dc-unlocker "not supported model"
metada ala e585 (psas) nie idzie bo nie ma portow com przez ktorego moglbym sciagnac dane probowalem kazdy wystepujacy

zna ktos juz sposob zeby go odblokować

modem działa z r101 i d100T


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2012, 19:35
Post: #2
RE: E3131s-2 i simlock
Wow, skąd wytrzasnąłeś to cudo? To zachowuje się jak modem E353 w wersji HiLink - z nich często nie da się zdjąć simlocka, jeżeli nie ma kontaktu z interfejsem USB bezpośrednio sterującym modemem za pomocą poleceń AT.

Najdziwniejsze jest to oznaczenie - E3131s-2 jest identyczne, jak modemu z sieci Play - ale wygląda to na totalnie inne urządzenie.

A sama seria E3131 jest na tyle nowa, że nie spodziewałbym się obsługi w w kwestii zdejmowania simlocków nigdzie, zanim nie zrobi tego dc-unlocker.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2012, 19:48
Post: #3
RE: E3131s-2 i simlock
tak to chyba wersja hilink pojawia sie opis hilink podczas instalcji przy xpku i na win7 tez ale szybko znika,

dc-unlocker nowa wersja niby ma dzialac wyskakuje błąd połaczenia z serwerem , ale chyba e3131 blokuje porty bo kieruje wszystko na unlock device mimo iz polaczenie jest z wifi a nawet podpiałem r101 i kablem "na około" probowałem obejsć
modem jest nie brandowany z zewnątrz strona www tez nie ma brandu ale w rogu widziałem napis my T-Mobile więc sądze że to ukryty branding, pudełko tylko z logiem huawei nic coby wskazywało na simlok ale dc unlocker wywala locked
swoja droga wywala bład 62 bo im pewnie psas bruzdzi Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2012, 17:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2012 18:40 przez spag.)
Post: #4
RE: E3131s-2 i simlock
ok modem ujarzmiony

Smile)

instrukcja odblokowania E3131S-2 HiLink (jeśli wszystkie HL sie tak identyfikują jak ten to pewnie instrukcja dot. też innych HL)
-potrzebne e3131 s-2
-połączenie kablowe
-DC unlocker

wymaga dc-unlokcera (czasem za free, w większości trzeba zapłacić)

1) włączamy DC unlockera , wpisujemy login i hasło sprawdzamy check login czy sa kredyty na koncie
2) wyłączamy WSZYSTKIE połączenia (WIFI, LAN etc.)
3) podłączamy E3131S-2 HiLink z włożoną OBCĄ kartą SIM
4) czekamy az sie zainstaluje
5) w DC unlokerze zwykle mamy od razu huawei i autodetect wpisane wiec klikamy na lupe czyli detect modem
6) jesli nam sie nie pojawia dane modemu to wpisujemy w przeglądarkę www adres 192.168.1.1
powinno pojawić się okno z prośbą o kod do zdjęcia simloka zostawiamy tak otwarta strone
7) powtarzamy krok 5) jeśli nie było danych modemu
8) podłączamy kabel LAN
9) CZEKAMY CHWILĘ AŻ SIE KOMPUTER POŁACZY PRZEZ LAN Z INTERNETEM, (najlepiej mieć włączonego jakiegoś GG żeby widzieć że się połączył)
10) klikamy w DC unlokerze na Generate Unlock Code by IMEI i Do Job po chwili powinien pojawić sie kod zapisujemy go albo zapamiętujemy
11) ODŁĄCZAMY KABEL LAN!!!!
12) W przeglądarce wpisujemy kod odblokowania
13) cieszymy sie odbklokowanym HL
14) dziekujemy spag-owi Smile)))

Być może da się też zrobić bez obecności modemu w usb ,generowanie na podstawie imei wprowadzonego ręcznie,
W dcunlokerze wybrać.Huawei nasz model dot. Tylko z nowym algorytmem i generate Unlock code by imei wpisać imei poniżej i dać do job
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2012, 17:51
Post: #5
RE: E3131s-2 i simlock
No tak, bicie pokłonów niezbędne - super przewodnik, na pewno się przyda. Tylko skąd wyrwać taki modem? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2012, 18:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2012 19:22 przez spag.)
Post: #6
Odp: E3131s-2 i simlock
Może będę miał kilka Smile
Jeśli ma zapisane apn to sam się łączy po wsadzeniu w usb, są opcje autoconnect i autoREconnect czyli z aero2 jak znalazł. Tylko czy on będzie działać nic nie ma o umts 900/2100, chociaż jest on do 21mb i ma 2 w oznaczeniu. Jak dorwę wreszcie kartę aero to się przekonam.


kilka fotek z interfejsu
INTERFEJS WWW

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2012, 19:13
Post: #7
RE: E3131s-2 i simlock
Szczerze mówiąc jednego do kolekcji bym zakupił w sumie, jak nie będzie to jakaś zabójcza cena.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-07-2012, 00:49
Post: #8
RE: E3131s-2 i simlock
tak się zastanawiam, czy skoro to "hi-link", to nie powinien mieć czasem końcówki oznaczenia Ws-2?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-07-2012, 01:04
Post: #9
RE: E3131s-2 i simlock
a co ma oznaczać W? bo miałem e353wu-1 i on nie był Hi ani Link Smile

ten też nie ma oznaczenia a podczas instalcji sterowników wywala napis HiLink
Instaluje poza tym toto widoczne w odinstaluj programy Mobile Broadband HL Service, o dziwo jak wrzuciłem w szukajke w menu start, mobile braodband HL service to wyrzuciło mi zipa gdzie jest instalka vodafone mobile connect win7 k3805 Smile moze gdzies jest wpis albo VMC lub VMB obsłuży spróbuje zobaczyć jak znajde czas Smile
pewnie go wykryje jako karte LAN lub WLAN jak O2CM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-07-2012, 11:50
Post: #10
Odp: E3131s-2 i simlock
Modem zgodny z aero.dziala ok

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-08-2012, 21:29
Post: #11
Odp: E3131s-2 i simlock
Nie wiem czy ten modem ma taka rewelacyjna czulosc czy plus.wzmocnil sygnal w mojej wakacyjnej lokalizacji ale do tej pory lecialo wszystko po gprsie ale tu swieci na granat a czasem nawet blekit

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-08-2012, 09:37
Post: #12
RE: E3131s-2 i simlock
E3131s-2 oraz "twoja" wersja HiLink mają praktycznie taką samą czułość, co sprawdziłem. Klasa średnia i wyższa, ale bez ochachów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-08-2012, 01:36
Post: #13
RE: E3131s-2 i simlock (wersja pdoobna do HiLink)
Witam wszystkich, posiadam niestety modem z tego wątku i nie mam pomysłu, jak go zmusić do współpracy z Aero2. Po włożeniu modemu otwiera mi się automatycznie taka sama strona, jak wklejona wcześniej, modem mruga na zielono co chwilę i nic się nie dzieje. Do Aero2 nie jest w stanie się zarejestrować, natomiast żadna inna aplikacja nie widzi modemu. Co z tym można zrobić, męczę to już drugi dzień i nie mam pomysłu, próbowałem na dwóch komputerach, oba z Win7 x64, na jednym jest rozpoznawany jako "Standardowy modem wykorzystujący łącze Bluetooth" i instaluje się dwa razy, do tego pojawia się 5 nierozpoznanych urządzeń BLuetooth, na drugm natomiast jako Huawei Mobile Connect - Bus Enumerate Device, jednak efekt jest ten sam, brak możliwości jakiegokolwiek połączenia. Próbowałem już chyba każdej możliwej kombinacji sterowników, aplikacji, kolejności instalacji, itp. i nic, żadnego efektu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-08-2012, 08:30
Post: #14
RE: E3131s-2 i simlock (wersja pdoobna do HiLink)
nasuwają mi się dwie rzeczy
-czy probowałeś z inną kartą (play,era...)
-czy wpisałeś apn darmowy do modemu?

czy modem jest w sekcji karty sieciowe w menedzerze urzadzen?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-08-2012, 14:22
Post: #15
RE: E3131s-2 i simlock (wersja pdoobna do HiLink)
A mi jeszcze coś innego: jeżeli strona konfiguracyjna działa, to modem też. Może po prostu jest poza zasięgiem Aero2?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-08-2012, 17:45
Post: #16
RE: E3131s-2 i simlock (wersja pdoobna do HiLink)
Postawiłem na virtualboxie Ubuntu, tam jest rozpoznawany prawidłowo jako Huawei HiLink, ale nadal nie działa tak, jak powinno. Podłączyłem antenę, zasięg jest, Aero2 działa, ale tylko przy wykorzystaniu tej domyslnej "aplikacji", wszystko robi się automatycznie, jednak dostępu do niego nadal nie ma, pewnie trzeba skorzystać z wspomnianego wcześniej programu.

Modem nie jest jako karta sieciowa, jest tylko w sekcji modem (dwukrotnie).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2012, 01:06
Post: #17
RE: E3131s-2 i simlock (wersja pdoobna do HiLink)
Witam. Mam identyczny problem. Udało mi się ściągnąć simlocka. Modem prezentuje się jako karta sieciowa, a nie jako modem. Przez to nie ma dostępu do komunikacji AT (bo nie jest widziany jako modem). Urządzenie E3131 pracuje z Orange i plusem, z Aero2 widzi sieć i moc sygnału, ale na tym koniec.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2012, 09:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2012 09:21 przez spag.)
Post: #18
Odp: E3131s-2 i simlock (wersja pdoobna do HiLink)
@ arcus
A dodałeś punkt apn?

@arelo
Kurcze co ty masz za modem ?
chyba ze stery masz od hilinka a twój egzemplarz jest niehilink, bo hilink nie ładuje się do modemy i porty com


Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2012, 10:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2012 11:05 przez arcus.)
Post: #19
RE: E3131s-2 i simlock (wersja pdoobna do HiLink)
Punkt dostępu APN mogę wymusić bez problemu, jednak wpisuję go jako nowy profil, który tak czy inaczej nie działa bo nie widzi modemu. Zauważyłem jedną rzecz nie wiem czy można pójść w tę stronę, przy pierwszym włożeniu modemu do kompa modem jest widziany jako napęd CD na którym jest autorun i sterowniki pod Winde, MacOS, Linuxa. Zastanawiam się czy można je podmienić na inne np. z wersji modemu dla Playa.
Sprawdziłem, że zawartość sterowników w jednym (oryginalny) jak i w drugim (play) jest inna. Modem operatorski posiada instalkę Mobile Partner, cały dysk zajmuje ok. 23MB natomiast ten widziany jako karta sieciowa ok 5MB.

P.s. mój modem nie jest jedyny. W ostatnim czasie ukazało się w sprzedaży ok. 500 szt. tego cacka na Aukcjach (modemy tylko z logo producenta).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2012, 11:05
Post: #20
RE: E3131s-2 i simlock (wersja pdoobna do HiLink)
Mój modem to dokładnie ten tutaj: http://allegro.pl/show_item.php?item=2536547271

Modem zachowywał się niemal identycznie jak @arcusa, co prawda u mnie za którymś razem pojawił się jako dysk CD, wtedy skopiowałem sobie to, co tam jest i jest tam między innymi katalog HiLink.app. Jeśli przy wsuniętym modemie wyłączy i włączy się to, co pojawia się w kartach sieciowych jako "...NDIS..." (nie pamiętam już, a nie mam dostępu do modemu), to ponownie pojawi się ekran logowania, jednak żadna zmiana sterowników nie pomaga. Instalowałem znalezione gdzieś "Drivers Huawei 4.23.13.10", ale to niczego nie zmienia, żadna aplikacja nie nawiązuje komunikacji z modemem. MobilePartner nie zainstaluje się, bo nie znajduje modemu, wersja, która instaluje się bez sprawdzania tego również nie widzi sprzętu. Podobnie TopNetInfo.

Generalnie całość działa, ale nie lubię takich "automagicznych" rzeczy, tym bardziej, że nie mam podglądu do niczego, nawet nie sprawdzę, z jakim nadajnikiem jestem połączony, więc niby jest to sprzęt zgodny z opisem w aukcji, simlocka jako takiego nie ma, działają karty Play i Orange, jednak nie sądziłem, że jest to tak "zamknięty" sprzęt.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 567 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 062 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 988 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  [ROZWIĄZANY] błąd w aplikacji play E3131s-2 alaskan_malamute 2 5 931 24-08-2019 21:14
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3131 Firmware lukkki 74 251 794 24-12-2018 14:49
Ostatni post: jakubd