[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131s-2 Firmware poszukiwane
06-09-2012, 12:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2013 02:16 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3131s-2 Firmware poszukiwane
Witam wszystkich

tu :
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=...sc&start=0

ktoś pokazał że na stronie huawei istnieje firmware do e3131 =>konkretnie :

HUAWEI_E3131_TCPUB157D14SP00C864_normal_05010SXF

niestety nijak nie mogę go odnaleźć na stronie producenta..

no chyba że znany jest już nowszy..

=>czy ktoś może mnie wspomóc ?

dziekuję
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-01-2013, 00:16
Post: #2
RE: Huawei E3131s-2 Firmware poszukiwane
Modem jest już dość długo na rynku. Czy pojawił się już jakiś wyciek firmware dla modemu?
Musze go przeflashować po zabawie kilka miesięcy temu w podmianę softu z HiLinka.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-01-2013, 10:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-01-2013 10:44 przez lukkki.)
Post: #3
RE: Huawei E3131s-2 Firmware poszukiwane
Przed flashowaniem zawsze należy zrobić bakup oryginalnego firmware.
Na pewno ktoś ma to firmware to ci udostępni.

Tu masz firmware do wyboru do koloru. Tyle, że linki nie działają...
http://mymodem.in/hwdevice/?name=E3131
(od hindusa co znalazł nowy algorytm)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-01-2013, 11:30
Post: #4
RE: Huawei E3131s-2 Firmware poszukiwane
Da się zrobić backup firmware? Bo Dashboard to bez problemu, ale firmware?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-01-2013, 11:46
Post: #5
RE: Huawei E3131s-2 Firmware poszukiwane
Może się mylę bo dawno tego nie robiłem. Kiedyś zgrywałem coś za pomocą programiku QPST, może tam nie było firmwaru... Powstawało coś typu backup_nv i potem można było to przywrócić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 09:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2013 09:21 przez pawelarc.)
Post: #6
RE: Huawei E3131s-2 Firmware poszukiwane
http://chomikuj.pl/renpla/e3131

pzdr
pawelarc

(oraz dla poszukujących szukajka http://mymodem.in/hwdevice/?name=e3131)
P.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 12:07
Post: #7
RE: Huawei E3131s-2 Firmware poszukiwane
A może ktoś wystawił dashboard z polskiego Orange?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-02-2013, 19:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2013 19:38 przez radkor.)
Post: #8
RE: Huawei E3131s-2 Firmware poszukiwane
@pawelarc: niestety ze strony, którą podałeś nie da się ściągnąć firmware "HUAWEI_E3131s-2_TCPUB157D31SP00C755_Poland P4_Vectra_05010YUA":
Cytat:...Download Links will not work...
a na podanym chomiku jest tylko dash.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2013, 05:35
Post: #9
RE: Huawei E3131s-2 Firmware poszukiwane
Jest firmware do tego modemu E3131 Update 21.158.00.00.1020.B418
Przy okazji, to na czerwono to pozdrowienia dla free userów, nie szanujących czyjejś pracy,
pobierając z chomika dajesz mi punkty a ja robię nowe programy (nie muszę bawić się w pirata udostępniając filmy itp.)
Wiele plików jest w jednym miejscu, niestety może tego nie być (nie każdy umie korzystać z wyszukiwarek)
i właśnie przez te osoby po nowy dashboard powinniście pisać do kolegi spag pewnie wystawi go obok innego.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2013, 10:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2013 10:19 przez lukkki.)
Post: #10
RE: Huawei E3131s-2 Firmware poszukiwane
(23-02-2013 05:35)lesiolo napisał(a):  Jest firmware do tego modemu E3131 Update 21.158.00.00.1020.B418
Przy okazji, to na czerwono to pozdrowienia dla free userów, nie szanujących czyjejś pracy,
pobierając z chomika dajesz mi punkty a ja robię nowe programy (nie muszę bawić się w pirata udostępniając filmy itp.)
Wiele plików jest w jednym miejscu, niestety może tego nie być (nie każdy umie korzystać z wyszukiwarek)
i właśnie przez te osoby po nowy dashboard powinniście pisać do kolegi spag pewnie wystawi go obok innego.

Nie mamy czego obawiać się Twoich ostrzeżeń, bo nie musimy pobierać wszystkiego z Twojego chomiczka. Mamy inne źródła Smile

https://docs.google.com/file/d/0B-eorm-a...dRNGs/edit
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2013, 16:09
Post: #11
RE: Huawei E3131s-2 Firmware poszukiwane
Lesiolo, jak zauważyłeś ja zawsze kieruję wszystkich po twojego nicka, a dalej po linkach większość poprzez bez-kabli trafia do twojego chomika. Odwaliłeś kawał dobrej roboty z tymi dashboardami i uważam, że jak ktoś może, to niech pobiera przynajmniej właśnie bezpośrednio od Ciebie.

Na ekipę pobierającą osobno nie poradzisz, tak to czasem się dzieje, inni po prostu nie chcą finansować chomika z różnych przyczyn (ja nie przepadam za nimi, ale i tak mam konto i pobieram między innymi właśnie dashboardy do testów - szukam nowszego, który da radę z Win2000 i Win8 - na razie bez skutku). Natomiast faktycznie, jak ktoś tylko skopiuje plik z twojego chomika żeby wystawić gdzieś indziej bez żadnej modyfikacji to nie jest to do końca zachowanie fair.

lukki: Pamiętaj, że Lesiolo to guru wśród twórców dashboardów dla modemów Huawei - bez niego nie mielibyśmy prawie nic na naszej scenie modemowej - i przede wszystkim na forum bez-kabli, które stanowi teraz centralę informacji o modemach. Uważam, że należy się tutaj przynajmniej odrobina zrozumienia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2013, 17:48
Post: #12
RE: Huawei E3131s-2 Firmware poszukiwane
(23-02-2013 16:09)jakubd napisał(a):  lukki: Pamiętaj, że Lesiolo to guru wśród twórców dashboardów dla modemów Huawei - bez niego nie mielibyśmy prawie nic na naszej scenie modemowej - i przede wszystkim na forum bez-kabli, które stanowi teraz centralę informacji o modemach. Uważam, że należy się tutaj przynajmniej odrobina zrozumienia.

User jak user... Ja wszystkich traktuję równo Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2013, 17:52
Post: #13
RE: Huawei E3131s-2 Firmware poszukiwane
Ale warto się orientować - może Obama nam tu nie grozi, ale mimo wszystko osoby, które dokonały sporo na arenie, którą się tutaj zajmujemy zasługują na jakąś formę szacunku, a nie fangę w nos na wejściu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2013, 20:02
Post: #14
RE: Huawei E3131s-2 Firmware poszukiwane
lukkki napisał(a):User jak user... Ja wszystkich traktuję równo
Wiec wciskasz ludziom g...o podając się za speca przykład Firmware dla Huawei E3131
lukkki napisał(a):Za co nie biorę odpowiedzialności! Nawet sam jeszcze nie używałem!
Podobne firmware można znaleźć też na chomiku lesiolo.
Zanim podasz link to sprawdź co wstawiasz, a nie ślizgasz się na czyimś gów..e (czekając aż ktoś uwali modem)
i drugi przykład
Mobile Partner 23.009.09.01.983 czysty z opcją automatycznego wznawiania
lukkki napisał(a):Czyli drogą dedukcji moja wersja to jest to samo, tylko że lepsze
Program zawiera wartość dodaną z twojego kompa więc nie pisz "czysty" dodając coś czego tam nie powinno być.
a zanim coś wydam publicznie to wiele osób to testuje i zapewniam cię że nic nie dodaje "w promocji" tak jak ty
Nie chcę cie obrażać ale lepiej idz do parku sufit malować a nie psuć ludziom nerwy.(lub modemy)
i zapewniam że grzebanie w dashboardzie może uwalić modem - wiem sprawdzałem (komendy AT)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2013, 20:11
Post: #15
RE: Huawei E3131s-2 Firmware poszukiwane
Każde grzebanie w modemie może go unieruchomić (mniej lub bardziej trwale), zwłaszcza zmiana firmware, dlatego ja odradzam osobom mniej doświadczonym zabawę w modyfikacje modemów.

Generalnie nerwy według mnie niepotrzebne - no chyba, że lukkki wziął dashboard Lesiolo, zmodyfikował i nie zostawił informacji o źródle.

Modyfikować każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale zawsze należy ostrożnie potem go udostępniać. Co by nie było to nie jest "nasz" soft, tylko firmy Huawei, a modyfikacje nie są przez nich autoryzowane - cokolwiek uszkodzimy sobie lub komuś to zawsze nasza odpowiedzialność.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2013, 21:50
Post: #16
RE: Huawei E3131s-2 Firmware poszukiane
Jeszcze raz witam kolegę lesiolo na forum jdtech...
Kolega nie dość że niesprawiedliwie ocenił tu moje aplikacje czy linki do oprogramowania to jeszcze zaprezentował nienaganną kulturę wypowiedzi. Nie lubię czepiać się słówek czy wycinków cytatów, to nie mój styl, więc to przemilczę, bo zostało to w dużej części źle zrozumiane. Moim celem jest dzielenie się ze wszystkimi darmowymi i szeroko dostępnymi odnośnikami do oprogramowania na łatwo dostępnych hostingach. Zapewniam, że jeszcze nikomu to co zaprezentowałem nie zepsuło modemu i nic nie pochodzi z chomika lesiolo. Szanuję jego wkład w tej dziedzinie. Jestem tego samego zdania co Jakub, że nerwy są tu niepotrzebne, bo każdy może wnieść swój wkład, a każda ingerencja w oprogramowanie modemu niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo uszkodzenia modemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2013, 00:30
Post: #17
RE: Huawei E3131s-2 Firmware poszukiwane
lukkki napisał(a):Kolega nie dość że niesprawiedliwie ocenił tu moje aplikacje
Nie chce być uznawany za nerwusa więc wyjaśnię:
- instalujesz MP modyfikujesz ustawienia następnie wgrywasz zmienione pliki z
C:\Program Files\Mobile Partner\ do instalatora co będzie jak w kompie masz backdoora
- instalator nie tylko wypakuje pliki ale je modyfikuje zależnie od systemu,modemu i brandu (operatora)
a jak trafi na zmodyfikowany to kończy działanie (nie wprowadza zmian w kolejnych plikach),
Czyli użytkownik na kompie z winXp ma MP z ustawieniami z win7 i jest on sprawny inaczej.
Nie będę wyliczał więcej błędów (bo to nie szkolenie z modyfikowania dashboardu)
Na ilu modemach testujesz dashboard ? Ja przeprowadzam testy na 9 modemach każdy inny. (niejedna osoba to potwierdzi)
Zapewniam cię, że jak zrobisz dobry produkt to nie musisz go reklamować, zrobią to zadowoleni klienci i mam nadzieje że ci się uda.
I to ty będziesz tym pewnym źródłem.
Pozdrawiam
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2013, 01:11
Post: #18
RE: Huawei E3131s-2 Firmware poszukiwane
Problemów z projektowaniem jest dużo i wiele wiąże się po prostu z brakiem pełnej dokumentacji i ślęczeniem nad tym często na ślepo. Generalnie cała struktura Mobile Partnera jest lekko bałaganiarska, a stosowane rozwiązania do skinowania (najpierw jakaś kosmiczna biblioteka małej firmy, a teraz Qt) - po prostu zęby bolą (zwłaszcza na wolniejszych komputerach). Jednak nie ma nic prostszego w użyciu dla użytkownika i dlatego korzystanie z tego ma sens w znakomitej większości przypadków - w końcu to Windows.
Na razie nie ma co marzyć, że ktoś zrobi pełne oprogramowanie od zera, które zastąpi MP i będzie je można na warunkach OpenSource wrzucać do modemów.

To, czego brakuje mi i innym to może być możliwość modyfikacji dashboardów dla... OSX i Linuksa (co ciekawe oprogramowanie MP jest także dla Linuksa na nieabradowanych modemach Huawei).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2013, 02:27
Post: #19
RE: Huawei E3131s-2 Firmware poszukiwane
jakubd napisał(a):być możliwość modyfikacji dashboardów dla... OSX i Linuksa

Możliwość jest niestety mam brak chętnych testerów z wa-wy okolice Bródna (nie robię testów na odległość)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2013, 02:44
Post: #20
RE: Huawei E3131s-2 Firmware poszukiwane
No ja jestem z centrum - dostęp do maków jest (i to nawet na G5 oraz na x86 - z tego co widziałem dashboard z E3131 ma tę aplikację w obu wersjach, co wymaga więcej testowania).
Problem z aplikacjami OSX jest taki, że są podpisywane i ich integralność jest sprawdzana przy uruchamianiu - wszelkie modyfikacje wymagają aktualizacji podpisów cyfrowych - na szczęście nie są one chyba robione przy współpracy z Apple, tylko każdy może tworzyć aplikacje bez większych ostrzeżeń ze strony OSa, ale ułatwia to pracy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 560 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 061 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 982 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  [ROZWIĄZANY] błąd w aplikacji play E3131s-2 alaskan_malamute 2 5 930 24-08-2019 21:14
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3131 Firmware lukkki 74 251 781 24-12-2018 14:49
Ostatni post: jakubd