[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131
28-07-2012, 22:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2014 04:15 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3131
Mam problem z tym modemem. Jest on widoczny w menedżerze urządzeń i nawet przeważnie łączy się( z pewnymi oporami) z siecią Aero2. Natomiast nie można utworzyć połączenia w centrum sieci i udostępniania. Podaje komunikat brak modemu, jeśli zaznaczę utwórz mimo wszystko, utworzy połączenie, ale jest komunikat modem- brak urządzenia, urządzenie usunięte. Podobnie w top net info nie ma nic w polu, gdzie powinna być nazwa modemu w zakładce połączenie.

Moderator: wielkość i inne parametry czcionki staramy się zmieniać tylko wtedy, gdy ma to jakieś uzasadnienie. W typowym tekście nie ma takiej potrzeby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-07-2012, 22:41
Post: #2
RE: modem huawei e3131
1. Skąd pochodzi ten modem?
2. Czy przed rozpoczęciem dodawania modemu w Centrum sieci i udostępniana został zamknięty program sterujący modemem.
3. Czy wcześniej był zainstalowany inny modem Huawei i jego oprogramowanie zostało odinstalowane?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-07-2012, 23:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-07-2012 23:26 przez mimoo.)
Post: #3
RE: modem huawei e3131
1.Przepraszam za zmianę czcionki, ale z jakiegoś powodu post nie chciał zapamietać się
2. Modem kupiony u Pana
3. Czy został zamknięty program sterujący modemem? cóż.... nie wiem?
4. Wcześniej były czynione jakieś próby z modemem huawei e173 i najprawdopodobniej coś zostało wtedy usunięte
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-07-2012, 23:40
Post: #4
RE: modem huawei e3131
2. OK, to wiemy z jakim modemem i softem mamy do czynienia Smile
3. Mobile Partner - może być uruchomiony, albo nie (zielonego "bąbelka" nie może być ani na pasku zadań, ani w obszarze obok zegarka). Nie można sterować modemem jednocześnie z dwóch miejsc/aplikacji na raz.
4. Zgodnie z informacją w instrukcji - PRZED instalacją modemu należy odinstalować wszystkie wcześniejsze programy sterujące modemami (chodzi o modemy Huawei, ale nie wszyscy je odróżniają, dlatego zalecam instalowanie wszystkiego - potem można sobie ponownie zainstalować te inne modemy, jeżeli to potrzebne).

Podczas tworzenia nowego połączenia (jak rozumiem robisz połączenie telefoniczne/RAS, a nie szerokopasmowe/typu WWAN) musisz oczywiście wybrać odpowiedni modem z listy - oczywiście Huawei, a nie cokolwiek innego (może być np. jakieś urządzenie bluetooth, albo modem telefoniczny/analogowy). Oczywiście nie możesz być przez ten modem połączony z siecią ani Mobile Partner nie może być uruchomiony.

Numer telefonu oczywiście trzeba podać standardowy: *99#
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-07-2012, 23:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-07-2012 23:59 przez mimoo.)
Post: #5
RE: modem huawei e3131
4. na pewno nic nie odinstalowałam, niestety
Podczas próby połączenia telefonicznego nie pojawia się żaden modem,

podczas połączenia z internetem przez Mobile partner modem łączy się połączeniem szerokopasmowym
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-07-2012, 11:53
Post: #6
RE: modem huawei e3131
No to sprawa prosta: sprawdź, czy w systemie (dodaj/usuń programy w Panelu sterowania) nie ma sterowników i oprogramowania od innych modemów Huawei.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-07-2012, 12:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-07-2012 12:49 przez mimoo.)
Post: #7
RE: modem huawei e3131
jest jakieś huawei modem bez niczego, więc już odinstalowałam

włożyłam modem, pojawiła się informacja, że oprogramowanie urządzenia zainstalowało się pomyślnie. W panelu sterowania usuń/dodaj programy nic nie pojawiło się nowego
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-07-2012, 13:52
Post: #8
RE: modem huawei e3131
Dobra, teraz odinstaluj oprogramowanie Mobile Partner i zainstaluj je ponownie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-07-2012, 09:30
Post: #9
RE: modem huawei e3131
Nic się nie zmieniło. Co powinno pojawić się w panelu sterowania dodaj/usuń?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-07-2012, 10:15
Post: #10
RE: modem huawei e3131
Nie do końca rozumiem pytanie.
Jak odinstalujesz wybraną aplikację w Dodaj/usuń programy, to.... powinna ona zniknąć. O to nam chodzi. Masz odinstalować WSZYSTKO co wiąże się z modemami Huawei - czyli Mobile Partner, Play Online, iPlus, blueconnect, Cyfrowy Polsat itd.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-07-2012, 10:58
Post: #11
RE: modem huawei e3131
zgoda, nie było już nic. Zastanawiałam się tylko skąd pojawiło się wcześniej Huawei modem w panelu sterowania programy. teraz nie ma tam nic takiego. zainstalowałam od nowa Mobile Partner i jest tak jak było.

Spróbowałam zainstalować wszystko na drugim komputerze z xp. Najpierw kilkanaście razy włączał się kreator nowego sprzętu, widział tylko urządzenie magazynujące, nieznane urządzenie... w końcu załapał. Tam udało się i w połączeniu widzi modem.
Na laptopie z W7 dalej modem usunięto
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-07-2012, 15:10
Post: #12
RE: modem huawei e3131
Jeżeli jest dostęp przez Internet do tego laptopa w inny sposób, chętnie spróbuję pomóc, ale to już na PW.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-07-2012, 20:45
Post: #13
RE: modem huawei e3131
Obejrzałem i... komentarz krótki: kolejny fascynujący problem z Windows, który można rozwiązać za pomocą reinstalacji systemu Smile
Objawy:
1. Modem E3131s-2 bardzo poprawnie zainstalowany, wszystkie sterowniki wykryły się prawidłowo, Windows 7 nie zgłasza problemów.
2. Ikonka Centrum sieci i udostępniania zawsze jest wyświetlana z czerwonym Xem nawet, gdy jest nawiązanie połączenie z siecią WiFi.
3. Nie można otworzyć apletu Telefon i Modem (komunikat błędu o problemie z usługą Telefonia, która działa prawidłowo).
4. Próba dodania połączenia modemowego (Windows, tryb RAS) powoduje wyświetlenie komunikatu o braku jakichkolwiek modemów w systemie (w Menedżerze urządzeń znajdziemy grzecznie usadowionego Huaweia w dziale modemów).
5. W trybie NDIS Mobile Partner działa prawidłowo i nie zgłasza problemów.

Wnioski:
W takim wypadku niestety nie znam rozwiązania, jeżeli koniecznie chcemy używać modemu w trybie RAS (oczywiście tutaj takiej konieczności nie było). Pewne jest tylko jedno - reinstalacja systemu (przywrócenie stanu fabrycznego laptopa, jeżeli jest taka opcja).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-07-2012, 20:53
Post: #14
RE: modem huawei e3131
dla windowsa xp istniał pakiet rarepair, nie wiem czy jest dla 7
większość problemów można rozwiązać używając rozwiązań z ms technetu i knowledgebase
http://support.microsoft.com/kb/299357/pl
http://traxter-online.net/naprawa-winsoc...rnetowego/

ja zdecydowanie jestem przeciwnikiem rozwiązywania problemów poprzez reinstalację systemu (jakikolwiek by to nie był system)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-07-2012, 22:13
Post: #15
RE: modem huawei e3131
Ja też jestem przeciwnikiem "rozwiązań siłowych", ale czasem problem jest tak efemeryczny (brak rozwiązania jasnego) lub po prostu rozległy, że nie ma innego wyjścia - mówię o potencjalnych kosztach. Można spędzić 8h na szukaniu rozwiązania, albo w 2h przywrócić stan fabryczny laptopa i zrobić aktualizacje. Dla mnie kalkulacja prosta Smile
Oczywiście inaczej sprawa się ma, jak problem powtarza się stosunkowo często (mój ulubiony: modem nie instaluje się, bo nie działa wirtualny napęd CD ze sterownikami - co ciekawe nie działa wtedy także żaden inny napęd CD, ale nikt tego nie zauważa, bo dzieje się tak zwykle w netbookach - poprawka to usunięcie wpisu w rejestrze, ale nie znalazłem wyjaśnienia, co dodaje ten problematyczny wpis).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2012, 18:47
Post: #16
RE: modem huawei e3131
witam mam właśnie ten modem z pleya ,jest skonfigurowany ,modem wykrywa areo2 (mryga na niebiewsko) ale nie można połączyć się z internetem .Ikona komputera w oknie dialogowym jest przekreślona czerwonym krzyżykiem .Może ktoś mi pomóc??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2012, 20:23
Post: #17
RE: modem huawei e3131
Opisz dokładniej co dzieje się po naciśnięciu przycisku połącz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2012, 21:40
Post: #18
RE: modem huawei e3131
jakby trwa łaczenie ,potem jest komunikat zakończono -a wcale się nie połaczył .Na ikonie komputera cały czas jest czerwony krzyżyk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2012, 22:09
Post: #19
RE: modem huawei e3131
Nie wiem o którym "komputerze" mówisz, ale tej objaw to zwykle efekt po prostu nieprawidłowego ustawienia APN (źle wpisany, profil nie wybrany jako domyślny itd.).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2012, 22:32
Post: #20
RE: modem huawei e3131
APN wpisany a profil wpisany domyslny. W oknie dIalogowym tam gdzie pokazuje się zasięg aro2 obok jest ikonka komputera z czerwonym krzyżykiem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 560 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 493 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 061 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 985 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  Huawei E3131 Firmware lukkki 74 251 786 24-12-2018 14:49
Ostatni post: jakubd