[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131 z PLAY - pytania
07-06-2014, 21:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2014 21:19 przez maxell35.)
Post: #1
Huawei E3131 z PLAY - pytania
Witam, kupiłem ostatnio modem E3131 z sieci PLAY pod Aero2. Podłączyłem, generalnie działa, ale mam kilka pytań:

1. Skąd pobrać najnowszy/najlepszy firmware do mojego modemu ? Wiem, że na forum bez kabli jest jakiś ale nie wiem czy jest najnowszy i czy będzie pasował do modemu z PLAY. Mój obecny firmware to: 21.157.11.00.264. Opłaca się go aktualizować ? Podobno na nowszych wersjach szybciej się łączą.

2. Skąd pobrać najnowszy, oryginalny, niebrandowany dashboard (najnowszy Mobile Partner + najnowsze sterowniki) ? Wolałbym od Huawei niż ten od PLAY. Ew. Może polecicie też jakieś inne ?

3. Da się jakoś wyłączyć automatyczną instalację programu ? Tak żeby za każdym razem jak włożę modem nie wyskakiwało mi okienko instalatora. Można też ustawić tak Mobile Partnera żeby włączał się automatycznie po włożeniu modemu ?

4. Jak zrobić backup firmware i dashboardu przed aktualizacją ?

5. Po zainstalowaniu modemu stacja dyskietek wydaje ciągle odgłosy. Wiem, że to znany problem z aplikacją od PLAY, ale odinstalowałem ją i na Mobile Partnerze ze strony producenta jest to samo. Czy oryginalny program od Huawei też ma ten bug ? Czy naprawdę nie da się z tym nic zrobić poza wyłączeniem stacji dysiketek ?

6. Pobrałem same sterowniki do modemu. Jak je zainstalować (bez żadnej aplikacji typu Mobile Partner) ? Jak klikam na instalator nic się nie dzieje. Skąd pobrać najnowszą wersję sterowników - na stronie producenta są tylko razem z MobilePartner ?

7. Czy to normalne, że połączenie nie działa w trybie NDIS ? Domyślnie MP zainstalował mi się ustawiony na NDIS i musiałem ręcznie przestawić na RAS.

8. Trochę offtop ale przy okazji zapytam. Jak w końcu jest z tym captcha w Aero ? Tylko za pierwszym razem kiedy się połączyłem musiałem wpisać kod. Minęło już parę dni i ani razu nie wyświetliła mi się strona z kapciem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-06-2014, 23:07
Post: #2
Odp: Huawei E3131 z PLAY - pytania
Fw można pobrać z chomika lesiolo lub ekscentryk tam jest sporo tego. Tutaj też jest trochę linków do fw w różnych wątkach wiec popatrz. Na większość o ile nie wszystkie sa odpowiedzi.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-06-2014, 09:48
Post: #3
Huawei E3131 z PLAY - pytania
maxell35 napisał(a):1. Skąd pobrać najnowszy/najlepszy firmware do mojego modemu ?
Nie robić tego, zysk żaden, a ryzyko zbyt duże. Szkoda czasu.
maxell35 napisał(a):2. Skąd pobrać najnowszy, oryginalny, niebrandowany dashboard (najnowszy Mobile Partner + najnowsze sterowniki) ? Wolałbym od Huawei niż ten od PLAY. Ew. Może polecicie też jakieś inne ?
spag napisał. Generalnie nie wrzucaj do modemu prosto, tylko testuj przed wrzuceniem do modemu. To mniej ryzykowne niż firmware/radiorom.
maxell35 napisał(a):3. Da się jakoś wyłączyć automatyczną instalację programu ? Tak żeby za każdym razem jak włożę modem nie wyskakiwało mi okienko instalatora. Można też ustawić tak Mobile Partnera żeby włączał się automatycznie po włożeniu modemu ?
Na co najmniej 3-4 sposoby. Można wyłączyć napę CD w modemie, można wyłączyć autostart dashboardu, można wyłączyć autostart w Windows i jeszcze kilka metod.
maxell35 napisał(a):4. Jak zrobić backup firmware i dashboardu przed aktualizacją ?
Firmware się prostymi środkami nie da, dashboard - np. za pomocą Huawei Dashboard Toolbox.
maxell35 napisał(a):5. Po zainstalowaniu modemu stacja dyskietek wydaje ciągle odgłosy. Wiem, że to znany problem z aplikacją od PLAY, ale odinstalowałem ją i na Mobile Partnerze ze strony producenta jest to samo. Czy oryginalny program od Huawei też ma ten bug ? Czy naprawdę nie da się z tym nic zrobić poza wyłączeniem stacji dysiketek ?
Dla żadnego z dashboardów poza Play nie miałem raportów o problemie ze stacją dyskietek. Ponieważ mało kto używa 3,5" dziś dobrym sposobem jest wyłączenie stacji. Zmiana dashboardu pomaga też (ale nie wiem, czy to wina dashboardu, czy sterowników).
maxell35 napisał(a):6. Pobrałem same sterowniki do modemu. Jak je zainstalować (bez żadnej aplikacji typu Mobile Partner) ? Jak klikam na instalator nic się nie dzieje. Skąd pobrać najnowszą wersję sterowników - na stronie producenta są tylko razem z MobilePartner ?
To, że nie jest wykonywany kreator instalacji nie znaczy, że nic się nie dzieje. Odradzam stosowanie samych sterowników - nie da się ich łatwo odinstalować inaczej, niż przez punkty przywracania lub reinstalację systemu.
maxell35 napisał(a):7. Czy to normalne, że połączenie nie działa w trybie NDIS ? Domyślnie MP zainstalował mi się ustawiony na NDIS i musiałem ręcznie przestawić na RAS.
To objaw problemów z podsystemem sieciowym w komputerze. Czas być może na reinstalację systemu. Czasem powodują takie problemy firewalle, antywirusy i inne narzędzia grzebiące w systemie - np. Connectify.
maxell35 napisał(a):8. Trochę offtop ale przy okazji zapytam. Jak w końcu jest z tym captcha w Aero ? Tylko za pierwszym razem kiedy się połączyłem musiałem wpisać kod. Minęło już parę dni i ani razu nie wyświetliła mi się strona z kapciem.
To znaczy, że nie wykorzystałeś jeszcze wszystkich 60 minut nawiązanego połączenia. To jeden ze sposobów ograniczenia liczby kapci, o którym właśnie piszę artykuły.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
maxell35 (2014-06-08)
08-06-2014, 14:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2014 14:28 przez maxell35.)
Post: #4
RE: Huawei E3131 z PLAY - pytania
(08-06-2014 09:48)jakubd napisał(a):  Na co najmniej 3-4 sposoby. Można wyłączyć napę CD w modemie, można wyłączyć autostart dashboardu
Mógłbyś krótko opisać jak to zrobić ? Jak wyłączyć autostart w Windows to wiem.
(08-06-2014 09:48)jakubd napisał(a):  Dla żadnego z dashboardów poza Play nie miałem raportów o problemie ze stacją dyskietek. Ponieważ mało kto używa 3,5" dziś dobrym sposobem jest wyłączenie stacji. Zmiana dashboardu pomaga też (ale nie wiem, czy to wina dashboardu, czy sterowników).
Problem pojawia się dopiero po zainstalowaniu programu ze sterownikami, czy w związku z tym zmiana dashboardu rzeczywiście może pomóc ? U mnie stacja FDD szaleje po zainstalowaniu MP ze strony Huawei (programu PLAY Online nie ma już na komputerze). Chyba, że program PLAY nie odinstalował się całkowicie (odinstalowałem normalnie poprzez dodaj/usuń programy).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-06-2014, 14:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2014 14:46 przez szopen.)
Post: #5
Huawei E3131 z PLAY - pytania
jakubd napisał(a):Dla żadnego z dashboardów poza Play nie miałem raportów o problemie ze stacją dyskietek. Ponieważ mało kto używa 3,5" dziś dobrym sposobem jest wyłączenie stacji. Zmiana dashboardu pomaga też (ale nie wiem, czy to wina dashboardu, czy sterowników).
z tego co pamiętam, to problem Mobile Partnera (i brandowanych wersji np. PO) czy dotyczy wszystkich wersji nie wiem - faktycznie dziś komputer z fdd to rzadkość
pomaga używanie samych sterowników i np. TNI
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557

wyłączenie emulowanego napędu CD to odpowiednia komenda AT (ten problem był też tu wałkowany, więc na 100% są rozwiązania), przy pomocy TNI zrobisz to nawet nie znając tych komend - zawiera on odpowiednie funkcje

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
maxell35 (2014-06-08)
08-06-2014, 17:19
Post: #6
RE: Huawei E3131 z PLAY - pytania
(08-06-2014 14:40)szopen napisał(a):  wyłączenie emulowanego napędu CD to odpowiednia komenda AT (ten problem był też tu wałkowany, więc na 100% są rozwiązania), przy pomocy TNI zrobisz to nawet nie znając tych komend - zawiera on odpowiednie funkcje
Dzięki własnie o to chodziło. A czy da się wyłączyć autorun SD w modemie (nie czytnik SD w ogóle tylko sam autorun żeby nie wyskakiwało okienko po włożeniu modemu). Nie chcę wyłączać autoodtwarzania w Windows dla wszystkich urządzeń tylko dla tego modemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-06-2014, 17:46
Post: #7
Odp: Huawei E3131 z PLAY - pytania
Ale jak to wylaczysz to na nowym komputerze może być nie wykryty modem pamiętaj o tym.
Co do wyłączenia cd to znane mi sposoby jw plus wylacz w menedżerze urządzeń prawoklik myszka na tym urządzeniu i wyłącz.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi spag za tę wiadomość:
maxell35 (2014-06-08)
08-06-2014, 19:44
Post: #8
RE: Huawei E3131 z PLAY - pytania
(08-06-2014 17:46)spag napisał(a):  Ale jak to wylaczysz to na nowym komputerze może być nie wykryty modem pamiętaj o tym.
Co do wyłączenia cd to znane mi sposoby jw plus wylacz w menedżerze urządzeń prawoklik myszka na tym urządzeniu i wyłącz.

Przywróciłem ustawienia domyślne dla CDROM i SD tym:
Komenda:
AT^SETPORT="A1,A2;1,16,3,2,A1,A2"
i wyłączyłem CD w menedżerze urządzeń razem ze stacją FDD.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 561 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 493 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 062 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 987 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  [ROZWIĄZANY] błąd w aplikacji play E3131s-2 alaskan_malamute 2 5 931 24-08-2019 21:14
Ostatni post: jakubd