[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131 - wyjaśnienie
01-12-2012, 16:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2013 01:36 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3131 - wyjaśnienie
Wiele się mówiło, że aby modem Huawei E3131 działał z kartami aero to należało przestawić częstotliwość czy ustawić mu częstotliwość pracy na 900 MHz.

Ale taką te modemy przecież miały od początku.

Po wymianie kart na nowe już jednak nic nie trzeba z tymi modemami robić więc po co były robione wcześniejsze te przestawienia aby modemy działały z kartami aero?

Co tam się zmieniało, i dlaczego przyjęło się zmiana częstotliwości skoro tu nie o częstotliowść chodziło?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-12-2012, 16:11
Post: #2
RE: Modem Huawei E3131 - wyjaśnienie
1. Problem tzw. odblokowania modemu (to nie było odblokowanie UMTS 900 MHz, jak się później okazało) już nie istnieje dzięki zmianie konfiguracji kart Aero2 po wymianie.
2. Po 1 października 2012 pojawił się problem przeskakiwania modemu między UMTS 2100 a UMTS 900, co można rozwiązać przez wymuszenie pracy modemu w paśmie UMTS 900 MHz.

Aero2 zawsze działało w UMTS 900 MHz i nic się nie zmieniło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-12-2012, 17:52
Post: #3
RE: Modem Huawei E3131 - wyjaśnienie
Właśnie tak mnie zastanawia czy teraz kupując nowy modem z Playa trzeba mu zmienić czy po prostu na karcie sim Aero jest zapisane ze ma się włączyć tryb 900?

Stara Karta Aero 2: Dzien dobry Huawei
Huawei Play: Dzień dobry Stara
SKA2: otwórz mi drzwi z numerem 900 proszę
HP: nie
SKA2: Jak nie to przyjde z kolegami z JDtech i wyważymy drzwi

Nowa Karta Aero 2: Dzien dobry Huawei
Huawei Play : Dzień dobry Nowa
NKA2: otwórz mi drzwi z numerem 900 proszę
HP: nie
NKA2: nie to nie i tak otworze sobie sama

Czy te dialogi pokazuja to co sie stało i działanie teraz

Bo w sumie wygląda trochę tak że Play (mający też 900) strzelałby sobie w kolano obcinając swój własny zasięg w sprzedawanym przez siebie sprzęcie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-12-2012, 20:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-12-2012 21:04 przez szopen.)
Post: #4
RE: Modem Huawei E3131 - wyjaśnienie
nie to zupełnie inna kwestia
nie chodzi o drzwi nr 900 (które są oczywiście też do otwarcia, ale z nim nie ma i nie było problemu)
lecz o drzwi PS i CS

nazwa rozwiązania problemu z kartami z "edycji przedpaździenikowej", które nazwałeś "starymi" była błędna - nie chodziło wcale o konieczność włączenia pasma 900MHz (mimo, że sprawiało takie wrażenie)
jak się okazało stare wersje TNI (i niektórych innych menadżerów połączeń) przy dowolnej zmianie pasma ustawiały modem w trybie CS+PS co było niezbędne do działania w Aero2 w czasch blokady TS11

PS modemy Playa mają fabrycznie ustawioną pracę we wszystkich dostępnych pasmach

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-12-2012, 21:21
Post: #5
RE: Modem Huawei E3131 - wyjaśnienie
Właśnie chodziło mi o to że nie wyobrażałem sobie że Play sprzedaje modemy jednocześnie się samoogranicza, czyli bardziej by wychodziło że nie chodzi o drzwi PS i CS tylko o klucze PS i CS do drzwi 900 , stara ich nie miała a nowa juz ma.
Ciekawy jest fakt ze tylko ten problem dotyczył Play, o tych samych modelach innych operatorow jakos brak informacji, Play jest jakis inny w tym wzgledzie, cos na tym zyskuje lepsze parametry polaczen etc?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-12-2012, 00:56
Post: #6
RE: Modem Huawei E3131 - wyjaśnienie
No i się dowiedziałem. Tylko, że nic się nie dowiedziałem. Jedne mówi o 900 MHz, ktoś inny jakiś kawał podaje, ktoś jeszcze inny mówi o jakimś PS i CS, KTÓREGO NIKT NIGDZIE NIE MUSIAŁ RUSZAĆ bo wystarczyło na starych kartach zmienić tylko w opcjach modemu PREFEROWANY UMTS/HSDPA (WCDMA).
I to pomagało.
Bo pasma w modemie jak się patrzyło w TNI to były zaznaczone wszystkie.

Teraz czasami też ludzie mają problem, ale to, że nie mają w opcjach zaznaczone aby łączyć się w roamingu albo Kolejnosc jest GSM/WCDMA, a modem powinien szukać tylko 900 HSDPA.

Eee tam z takim wyjaśnianiem w cały świat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-12-2012, 01:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2012 01:46 przez szopen.)
Post: #7
RE: Modem Huawei E3131 - wyjaśnienie
masz rację można nie było ruszać pasma, a zamiast tego preferowany tryb przesyłania danych - skutek był ten sam, bo chodziło o ten sam błąd w implementacji tego samego polecenia dla modemu (nie występuje on w TNI od wersji 3.65),
konkretnie chodzi o polecenie AT^SYSCFG=a,b,c,d,e
gdzie
a - technologia (automat, gsm, wcdma)
b - kolejność technologii (automat, najpierw gsm, najpierw wcdma)
c - pasmo (wszystkie lub kombinacja wybranych)
d - roaming (włączony lub nie)
e - komutacja (cs, ps, cs+ps, dowolna)
dodatkowo każdy z parametrów może posiadać wartość "bez zmian"

błąd starszych wersji TNI dotyczył parametru e - zawsze w poleceniu znajdowała się ta sama wartość powodująca "odblokowanie" modemu pochodzącego z Play do pracy w Aero2 (z kartami z edycji z blokadą TS11 już nieaktywnych)

nazwa powstała ponieważ nie była znana faktyczna przyczyna, a przełączenie pasma odblokowywało modem

i to tyle z informacji historycznych
obecnie problemy dotyczą czegoś zupełnie innego

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-12-2012, 16:53
Post: #8
RE: Modem Huawei E3131 - wyjaśnienie
No to napisz czego dotyczą te problemy? Bo ja żadnych problemów na modemach z nowymi kartami nie zauważyłem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 561 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 493 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 062 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 987 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  Huawei E3131 Firmware lukkki 74 251 790 24-12-2018 14:49
Ostatni post: jakubd