[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131 (Play) problemy z połączeniami
31-01-2013, 19:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2013 11:56 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3131 (Play) problemy z połączeniami
Witam
Mam modem e3131 zakupiony w salonie play ok sierpnia 2012 ...użytkowany w orange i aero2. Do modemu dołączona jest antena (zakupiona bo była konieczna na działce)
Problem z nim polega na zanikaniu transferu w orange oraz ostatnio braku zasięgu areo

Po połączeniu w orange przez kilka min jest wszystko ok ... po czym przy pełnym zasięgu hspa+ lub wdcma pokazuje śladowe ilości transferu wychodzącego 0.4kbps-2,5kbps
a wychodzący jest na 0. Przeglądarka pokazuje komunikat o braku połączenia z netem, po rozłączeniu i ponownym połączeniu sytuacja się powtarza czasami po kilku min oczekiwania transfer sam powraca.

Co do aero2 ostatnimi czasy jest całkowity brak połączenia jak i zasięgu który pokazuje się tylko na chwile ... po próbie połączenia znika i pokazuje się komunikat żeby się połączy wpierw zaloguj się do sieci



w okresie od sierpnia do grudnia było wszystko ok w grudniu modem odwiedził serwis wrócił z notką że jest wszystko ok ... po powrocie było ok przez ok przez ok 2-3 tygodnie (sporadyczne kilkunastominutowe połączenia)
i ponowny ciąg dalszy braku transferu

nie pomaga wymiana sterowników oprogramowania a nawet systemu Smile to ostatnie i tak było konieczne
dodam że jakoś znikła mi gwarancja i paragon po wizycie w serwisie Sad(

dodam ze testowałem go na karcie play i objawy jak na orange
do tego w starym modemie e220 z karta play nie ma żadnych problemów

ja już nie wiem czy wywalić kolejne 100-130 pln na drugi modem czy jest jakaś szansa diagnostyki lub naprawy tego
z góry dziękuję za pomoc

ps. te problemy mam w Warszawie więc raczej nie jest to kwestia zasięgu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2013, 00:13
Post: #2
RE: e3131 prloblemy z połączeniami
Ale może być (zwłaszcza w Warszawie) kwestia po prostu przeciążenia sieci - tak, w niektórych rejonach może to dotyczyć wszystkich sieci.
W centrum mogę pomóc w sprawdzeniu, czy modem jest sprawny, ale na pewno problem z przeciążeniem sieci można rozwiązać raczej przez... zmianę miejsca zamieszkania Smile o ile to ten problem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2013, 01:31
Post: #3
RE: e3131 prloblemy z połączeniami
Ok dziękuje ... ale coś w tym może być ... Smile a zmianę miejsca zamieszkania planuję , dlatego nie chcę się wiązać jakąś umową terminową na stałe łącze Wink
powiem tak po kilku instalacjach oprogramowania do łączenia się ... jakoś wyszło tak ze zostałem na aplikacji play... zainstalowałem ponownie TNI ... i orange działa ... jednak z aero2 są problemy ale patrząc na forum na Pradze płn też jest nieciekawie z aero na tym samym modemie (mi nawala na Targówku Smile)
zostaje zwalić winę na oprogramowanie play... i może jakiś konflikt z e3131 bo na modemie e220 (karta play stare oprogramowanie do łączenia) wszystko jest ok a play na tym się zawieszał ....
I jeszcze tak przy okazji ... czy z modemu HUAWEI E 220 jest opcja sciągnięcia simlocka ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2013, 10:29
Post: #4
Odp: e3131 problemy z połączeniami
można ściągnąć bezproblemowo
poszukaj na elektrodzie albo bez-kabli, są dokładne opisy
może też ściąga tni, nie pamiętam i noe mam chwilowo jak sprawdzić
w każdym razie ~3 miesiące temu ściągałem o spoko poszło

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2013, 12:50
Post: #5
RE: e3131 prloblemy z połączeniami
(01-02-2013 01:31)PMMQ napisał(a):  Ok dziękuje ... ale coś w tym może być ... Smile a zmianę miejsca zamieszkania planuję , dlatego nie chcę się wiązać jakąś umową terminową na stałe łącze Wink

W telekomunikacji polskiej, jeśli są możliwości techniczne to przeniesienie internetu itd. jest za darmo Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 560 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 493 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 061 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 982 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  [ROZWIĄZANY] błąd w aplikacji play E3131s-2 alaskan_malamute 2 5 930 24-08-2019 21:14
Ostatni post: jakubd