[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei e3131 Play problem z łączeniem
01-06-2013, 09:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-06-2013 09:46 przez dzoli.)
Post: #1
Huawei e3131 Play problem z łączeniem
Hej.

Pojawiam się ponownie z problemem z modemem - wczoraj miałam awarię domowego internetu, więc podłączyłam przenośny - mam modem Huawei e3131 z Play i kartę Aero.

Aero nie działa, niebieskiej diody nie zobaczyłam, z kolei Play bardzo ładnie śmigał. Dziś włączam komputer, Aero milczy, co ciekawe Play również - wyskakuje powiadomienie, że modem niedostępny lub rozłączony, a niebieska dioda miga. Od wczorajszego wyłączenia nic nie modyfikowałam, nic nie robiłam. Z modemu domyślnie instaluje mi się oprogramowanie Aero2, mimo iż w środku jest karta Play. Programem Aero2 próbowałam się połączyć z tą siecią. Co robić, żeby łączyło Play?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-06-2013, 10:11
Post: #2
Huawei e3131 Play problem z łączeniem
Nie ma czegoś takiego jak program aero2 - więc ustal dokładnie jaki masz. Tak samo jak nie ma programu play - jest tylko dashboard huawei brandingowany przez play'a.

Trudno powiedzieć czemu nie łączy, pulsująca niebieska dioda oznacza gotowość do podłączenia. Mi to wygląda bardziej na błąd sprzętowy albo oprogramowania. Próbowałaś na innym pc?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-06-2013, 14:24
Post: #3
Odp: RE: Huawei e3131 Play problem z łączeniem
(01-06-2013 10:11)grzech1991 napisał(a):  Nie ma czegoś takiego jak program aero2 - więc ustal dokładnie jaki masz. Tak samo jak nie ma programu play - jest tylko dashboard huawei brandingowany przez play'a.
Może koleżanka ma dashboard który ktoś domowymi metodami "zaeryzowal"

A wracając to koleżanka poprobuje w innych portalach USB odinstaluje i na nowo zainstaluje program Play online. A pierwsze to trzeba sprawdzić czy modem widać w menedżerze urządzeń.


Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-06-2013, 14:38
Post: #4
Huawei e3131 Play problem z łączeniem
Niestety potrzebujemy więcej informacji, jak napisali koledzy:
1. Czy ustawiony został profil połączeniowy dla Aero2 (APN: darmowy) tak, jak opisane jest np. tutaj: http://forum.jdtech.pl/Watek-play-online
2. Modem MUSI migać na niebiesko. Bez tego nie ma mowy o połączeniu.
3. Co dzieje się przy próbie połączenia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-06-2013, 16:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-06-2013 16:18 przez dzoli.)
Post: #5
RE: Huawei e3131 Play problem z łączeniem
Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Otóż koleżanka sobie z modemu jakimś cudem podmieniła dashboard Playa na rzecz dashboardu Aero2 (o taki: http://chomikuj.pl/DTRka/Aero2+Dashboard, mam na myśli jak wkładam modem to się domyślnie instaluje Aero, nie PO). Nie potrafię odzyskać tego z Play Sad

Od miesiąca mam windows 8, na wcześniejszej viście aero się łączyło na początku z problemami, ale potem już bez, dzięki pomocy, którą otrzymałam tu na forum Smile

Ustawienia w top netinfo mam dokładnie takie jak wcześniej = dokładnie takie, jak powinny być (wszystkie apn, komunikacje AT i wszytskie historie), jednak są problemy z portem modemu, bo albo wyskakuje problem, że rozłącza, albo że brak odpowiedzi albo jeszcze inne cyrki.

Modem na karcie Aero miga na zielono (ale zasięg w domu mam, bo parę tygodni temu śmigało aż miło), a na karcie Play na niebiesko, jednak się nie łączy (wyskakuje informacja o braku modemu lub o tym, że został rozłączony). Wczoraj działało bez kłopotu, nic nie zmieniałam. Co jeszcze..... Próbowałam w różnych portach usb, jeszcze nie próbowałam na innym komputerze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-06-2013, 16:42
Post: #6
Huawei e3131 Play problem z łączeniem
1. Odinstaluj całe oprogramowanie z komputera (Play Mobile i ten dashboard też).
2. Zainstaluj ponownie to co masz w modemie (jak działało to ma szansę działać dalej).
3a. Jak wkładasz kartę Aero2, to nie zadziała połączenie, dopóki modem nie znajdzie się w zasięgu sieci (musi migać na niebiesko).
3b. Jak chcesz pracować z Play, to musisz na 100% zmienić domyślny profil połączenia na ten od Play (lub go dodać). APN dla Play to 'internet'.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-06-2013, 16:44
Post: #7
RE: Huawei e3131 Play problem z łączeniem
Ale właśnie problem tkwi w tym, że karta Play działała pod Play Online, a teraz na modemie mam to całe Aero nie-wiem-skąd. DOmyślnie mi je instaluje, a nawet, jak miałam na nim ustawienia z Play, to nie działał internet. W ogóle da się pobrać skądś Play Online? Ten dashboard w sensie Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-06-2013, 16:45
Post: #8
Odp: Huawei e3131 Play problem z łączeniem
Sprawdź jak wlozysz modem czy masz go w porty com i modemy w menedżerze urządzeń

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-06-2013, 16:51
Post: #9
Huawei e3131 Play problem z łączeniem
Jak chcesz przywrócić fabryczny dashboard w modemie to możesz to zrobić za pomocą tego pakietu: http://jdtech.pl/upload/E3131_Play_backup.exe
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-06-2013, 17:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-06-2013 17:13 przez dzoli.)
Post: #10
RE: Huawei e3131 Play problem z łączeniem
W menedżerze urządzeń modem widać.

Edit: usunęłam ten cały "program" Aero i teraz nie widać modemu w menedżerze, nie da się zrobić backup (wyskakuje, że modem nie jest znaleziony lub korzysta z niego inny program), przy czym w menu komputer jest no i miga na niebiesko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-06-2013, 12:47
Post: #11
Huawei e3131 Play problem z łączeniem
Żeby zrobić operację wrzucenia dashboardu do modemu musisz mieć w systemie sterowniki do tego modemu - zainstaluj ponownie to oprogramowanie wbudowane w modem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 573 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 494 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 063 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Problem z instalacją modemu na Linuxie (Centos 7) gumis_148 5 6 474 07-12-2019 02:03
Ostatni post: jakubd
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 991 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen