[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131 (Play) [OK]
30-10-2012, 13:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-10-2012 18:00 przez jakubd.)
Post: #141
RE: Huawei E3131 (Play) [OK]
Witam, zakupiłem modem E3131 w play razem z kartą, czekam na kartę AERO, pewno jeszcze z miesiąc. Internetu używam na laptopie z WIN 7, Samusung RV 515. Po zainstalowaniu sterowników, i aplikacji Play online wszystko działa za wyjątkiem jednego szczegółu. Mianowicie gdy wyłączę laptop i załączę wówczas automatycznie uruchamia mi się aplikacją play online i gdy kliknę połącz wówczas zawiesza mi system, podejrzewam że też modem. Jakiś czas temu był internet orange przez dwa tygodnie na próbe(inny modem) oraz jeszcze wcześniej play(nie pamiętam modelu modemu), wydaje mi się że wszystko wyczyściłem(choć katalog z sms został z poprzedniej aplikacji play online). Co może być przyczyna zawieszania urządzenie, widziałem że wcześniej ktoś miał taki problem, laptop jest nowy więc wymiana biosu raczej nie wchodzi w rachubę, dodam że gdy próbuje się połączyć mobile partner mimo ze na pasku jest skala zasięgu to wówczas mam komunikat, że nie odnaleziono urządzenia, w sumie jest to jeszcze stara wersja mobile partnera, ale to wieszanie na aplikacji play online mnie jednak niepokoi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2012, 18:00
Post: #142
RE: Huawei E3131 (Play) [OK]
Masz problem z systemem operacyjnym - bałagan w sterownikach - to na pewno. Warto pomyśleć o przywróceniu stanu fabrycznego.

Istnieje niewielka szansa, że problemem jest zasilanie w gnieździe USB (niedobór), ale w tym laptopie problemu problemu nie powinno być (a na pewno nie powinno to zawieszać laptopa). Można spróbować jednak użyć innego gniazda.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2012, 20:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2012 20:33 przez enkel.)
Post: #143
RE: Huawei E3131 (Play) [OK]
jestem totalnym newbie i mam pytanie czy za każdym razem, gdy uruchamiam komputer, albo wyciągam i wkładam modem e3131 z Playa muszę odpalać od nowa top_netinfo, żeby modem przełączyć w pasmo 900?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2012, 20:58
Post: #144
RE: Huawei E3131 (Play) [OK]
nie musisz

przełączenie jest na stałe zapisywane w pamięci nieulotnej modemu
i póki nie zmienisz ponownie tej samej grupy ustawień lub nie dokonasz pełnego resetu ustawień pozostaje ono bez zmian
więc modem pozostanie tak przełączony nawet jeśli zaczniesz go używać z innym komputerem

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-05-2013, 13:36
Post: #145
Huawei E3131 (Play) [OK]
witam,
jestem chyba trochę w gorącej wodzie kąpany: zrobiłem wszystko wg instrukcji dla modemu e3131 ustawiłem profil w oprogramowaniu play + ustawienia top netinfo i otrzymywałem komunikat 'nie można połączyć przed rejestracją dostępnych sieci'. Pomyślałem, że to wina oprogramowania play i ściągnąłem bardzo podobną aplikację o nazwie Aero2 (która chyba zastąpiła w modemie tą aplikację od play), instalacja przeszła bez najmniejszych zgrzytów, ale przy próbie połączenia w dalszym ciągu mam to samo. Coś zrobiłem nie tak , czy o czymś zapomniałem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-05-2013, 13:55
Post: #146
Odp: Huawei E3131 (Play) [OK]
Połącz w roamingu zaznaczone?

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-05-2013, 14:28
Post: #147
RE: Huawei E3131 (Play) [OK]
roaming włączony, zasięg na telefonie (bez szału) ale łapie.
tak to się prezentuje teraz jeśli chodzi o parametry połączenia. Przy próbie połączenia w top netinfo wyskakuje mi błąd 628.


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-05-2013, 15:00
Post: #148
Huawei E3131 (Play) [OK]
"operator: czekaj..." = brak zasięgu (np. wskutek zakłóceń pochodzących z komputera) lub nie dałeś modemowi czasu na zalogowanie się do sieci

na dobry początek użyj przedłużacza usb i umieść modem blisko okna (tam gdzie zasięg jest przyzwoity)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-05-2013, 15:20
Post: #149
Huawei E3131 (Play) [OK]
na laptopie wszystko się naprawiło i działa, także dzięki za pomoc Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2013, 13:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2013 13:33 przez zahariasz505.)
Post: #150
RE: Huawei E3131 (Play) [OK]
Witam!

Wczoraj dostałem kartę Aero2 i chyba jak większość mam problem... otóż mam modem HUAWEI E3131 (z play) nowiutki nie smigany włożyłem kartę odpaliłem w domu na windowsie 7 i zadziałał Big Grin Szczęśliwy zapakowałem modem do plecaka z nadzieją że jutro (dziś) w pracy w wolnych chwilach posmigam po necie.

Podekscytowany i pełny nadzieii podłączyłem modem... chwila oczekiwania w napięciu aż się wszystko poinstaluje i uruchomi odpala się okienko Play zasięg w roamingu na fula więc jeszcze bardziej zadowolony naciskam "POŁĄCZ" chwilka wczytywania i wyskakuje komunikat "Połączenie zakończone"...

Oczywiście w rozpaczliwej nadzieji z 30 minut klikałem "ponów próbę" czy jakoś tak a efekt ciągle ten sam... dodam że Play działa normalnie (teraz z niego pisze).

Próbowałem przekładać karty z modemu do modemu ale nadal to samo wszystko cacy tylko nie nawiązuje połączenia a play działa jak masełko mimo że mam 1-2 kreski zasięgu.

Wiecie w czym leży problem? Windows w pracy mam XP a w domu 7 a z tego co czytałem to podobno na 7 mogły być problemy a na XP miało wszystko być ok a u mnie jest na odwrót.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2013, 14:32
Post: #151
Huawei E3131 (Play) [OK]
Połączenie zakończone objaw jednego z 3 problemów:
1. Zły APN ustawiony jako domyślny
2. Problemów z siecią operatora
3. Nieprawidłowej instalacji modemu (choć tutaj to chyba odpada).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2013, 14:46
Post: #152
Huawei E3131 (Play) [OK]
3 Punkt też mi się wydaje mało prawdopodobny gdyż wszystko instalowało automatycznie zarówno w domu jak i w pracy z tą rónicą że w domu działa na W7 a w pracy nie działa na WXP.

Problem z siecią możliwe ale trwa od rana (07:30) aż do teraz tak więc sprawdzę jeszcze jutro o ile nie pomoże sprawdzenie punktu 1.

Jednak niewiem co to jest ów APN i byłbym wdzięczny za pokierowanie mnie co i gdzie mam sprawdzić lub ewentualnie pozmieniać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2013, 15:11
Post: #153
Huawei E3131 (Play) [OK]
Zaraz, podanie APN w profilu konfiguracyjnym modemu to podstawowy element konfiguracji modemu, jaki trzeba wykonać, aby móc korzystać z Aero2 w jakimkolwiek modemie.
Jak ustawić modem masz opisane tutaj:
http://forum.jdtech.pl/Watek-play-online
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2013, 15:35
Post: #154
Huawei E3131 (Play) [OK]
Panie Jakubie jest Pan wielkiBig Grin dzięki za pomoc właśnie odpisuje z mojego świeżo skonfigurowanego Aero2 Smile

Jednak problem był w APNWink Sam nie wpadłbym że cos takiego wogóle trzeba robić gdyż zawsze jakiego neta mobilnego i gdzie bym nie podłączył zawsze chwila instalacji i wszystko smigało z Aero2 też tak było na moim laptopie a problem pierwszy raz mnie spotkał na laptopie w pracy.

Jeszcze raz dzieki za szybką pomocSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2013, 16:08
Post: #155
Huawei E3131 (Play) [OK]
Wszystko dzięki temu, że się operatorzy dogadali i używają jednego APN: "internet". Z wyjątkiem CP, Aero2 i niektórych MVNO.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 560 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 493 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 061 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 983 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  [ROZWIĄZANY] błąd w aplikacji play E3131s-2 alaskan_malamute 2 5 930 24-08-2019 21:14
Ostatni post: jakubd