[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131 Jak rozróżnić s-2 od hlinka ???
30-12-2012, 20:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2013 01:00 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3131 Jak rozróżnić s-2 od hlinka ???
Dobry wieczór przeczytałem większość tematów na tym forum i do tej pory nie wiem i nie mam jak się dowiedzieć w jaki sposób odróżnić E3131 s-2 od hlinka .. wizualnie .. Także przepraszam , a jednocześnie proszę o uświadomienie Mnie w jaki sposób te modemy różnią się od siebie i czy to jest ten sam model tz. E3131 s-2 tylko, że ten pierwszy np. pochodzi od operatora typu play, plus które posiadają jakiś program typu mobilparter danej sieci ( play, plus) , a te drugie ( nie brandowe jak je nazywacie) to tzw. hlinki ??
Prosze bardzo o wytłumaczenie mi tego ... może w taki sposób po przez kogoś konkretnego zostanę uświadomiony ... Który jest którym ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 21:10
Post: #2
Odp: Jak rozróżnić Huawei E3131 s-2 od hlinka ???
HiLink zwykle nie ma żadnych oznaczeń operatora. Pudełko białe .

Play ma loga play i pudełko jest w barwach play. Sam modem ma (nie miałem w ręce) przez całą długość logo play. To chyba tyle z zewnątrz

Wysyłane z mojego S3 LTE za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 21:45
Post: #3
RE: Jak rozróżnić Huawei E3131 s-2 od hlinka ???
Dziękuje bardzo za odpowiedź Pana spag . Pytam dlatego , ponieważ posiadam kartę aero 2 a chciałbym po prostu kupić modem Huawei e3131 i po prostu nie wiem który wybrać czy z play czy jakiś inny ...
tutaj na tej stronie jest modem
http://www.siglo.pl/product/show/3639.html
za 99 zł a wersja z play za 125 zł także na tej stronie ale pod tym linkiem
http://www.siglo.pl/modemy_gsm/zewnetrzn..._play.html
Głównie chodzi mi o koszty i o to żeby połączenie było łatwe w konfiguracji .. tz. żeby z łatwością móc to po prostu wygenerować ... Dlatego nie wie który wybrać ... czy ten tańszy czy być może droższy .. . Czy mógłbym prosić jeszcze o polecenie mi któregoś z tych modemów ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 21:49
Post: #4
RE: Jak rozróżnić Huawei E3131 s-2 od hlinka ???
Ten pierwszy to hilink. Drugi standardowy wymagający instalacji oprogramowania.
Przewaga hilinka tkwi w tym, że nie musisz instalować żadnego softu - połączenie jest konfigurowalne przez interfejs webowy (jak routery)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 22:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2012 22:12 przez Sayiid.)
Post: #5
RE: Jak rozróżnić Huawei E3131 s-2 od hlinka ???
Ja jestem w ym zielony i obawiam się , że po prostu nie podołam zadaniu ... Tutaj na forum w większości jest pokazana konfiguracja przy tych z play-a ... także nie wiem czy będę umiał po prostu to skonfigurować ..
PS. Jest możliwość zrobienia dashboardu tego hlinka wgrywając MP playa ??? czy nie ???
A czy przez to że jest to wersja hlink nie będę zmuszony do tego aby wyłączyć kartę wifi ?? i sieciową która ma pewnie łączenie po przez 191.168.1.1 ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 22:18
Post: #6
RE: Jak rozróżnić Huawei E3131 s-2 od hlinka ???
Instrukcja:
Podłączasz modem
Wchodzisz w settings
Ustawiasz autoconnect (Dzięki temu modem sam łączy się z internetem po zerwaniu)
Profil managment (new>apn darmowy)
Zapiszujesz
I masz internet

W obrazkach wygląda to tak:
http://pokazywarka.pl/3kro42/

Jak chcesz korzystać z internetu z modemu to tak, karte musisz wyłączyć. Ale jeżeli chodzi o sieć lokalną to działa. Tylko wystarczy dać inną adresacje. U mnie router ma 192.168.2.1.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 22:26
Post: #7
RE: Jak rozróżnić Huawei E3131 s-2 od hlinka ???
Wchodząc w ten link ,, http://pokazywarka.pl/3kro42/ '' to konfiguracja wydaje się bardzo prosta . Chciałem się dopytać czy to właśnie jest adresowanego do tego hlinka tz. czy tak wygląda połączenie się z nim po przez przeglądarkę internetowa i wtedy wyświetla mi się to co Pan mi pokazał wklejając ten link powyżej z ,,pokazywarki'' ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 22:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2012 22:27 przez mikam.)
Post: #8
RE: Jak rozróżnić Huawei E3131 s-2 od hlinka ???
Tak dokładnie. To jest całe webUI hilinka. Nic skomplikowanego Smile
Wszystko siedzi w modemie, po podłączeniu do innego komputera 10sekund i masz internet, nie trzeba niczego instalować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 22:30
Post: #9
RE: Jak rozróżnić Huawei E3131 s-2 od hlinka ???
Tylko dobrze jest wymusić 900MHz a to operacja bardziej skomplikowana. Jednak jak potrafisz czytać tutoriale to ogarniesz bez problemu.

Mimo wszystko, ja polecam hi-linka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 22:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2012 22:35 przez Sayiid.)
Post: #10
RE: Jak rozróżnić Huawei E3131 s-2 od hlinka ???
Pytanie nr 2 to czy a jakieś dodatkowe plusy korzystając z tego modemu ale wersji play-owskiej tz tej która posiada ten MP ?? Chodzi mi o to czy jak np będę miał kartę play ( na internet) to czy wtedy będę mógł się połączyć z internetem za pośrednictwem tej karty ??? po przez tą konfigurację za pomocą strony internetowej ??? czy w takim razie to będzie właśnie stanowiło problem ??

Chce się państwa zapytać konkretnie a pisze trochę pokrętnie , ponieważ nie wiem jak waszym językiem technicznym sprecyzować pytanie .. Także z całego serca przepraszam jeżeli piszę tak pokrętnie ...
Głównie w tym drugim pytaniu po prostu chciałem się zapytać tak na przyszłość czy nie będę miał problemów jak będę chciał się połączyć mając jaką inną kartę do internetu z playa, orange ,plusa czy temobie .. O to mi właśnie chodzi ... nie mając tego menagera co do playa trzeba .. jak to wtedy będzie trzeba skonfigurować przez tą stronę internetową ?? i czy się w ogóle da coś takiego zrobić ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 22:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2012 22:37 przez mikam.)
Post: #11
RE: Jak rozróżnić Huawei E3131 s-2 od hlinka ???
Obojętnie który modem, każdy z nich przyjmie dowolną kartę i połączy się z internetem jak wpiszesz prawidłowe ustawienia apn/login/hasło.

Mój przykład z pokazywarki to właśnie karta play. (Tzn. karta multimedii ale działająca na nadajnikach play)

Hilink - konfigurujesz przez strone www i wszystko pamięta modem.
Nie hilink - instalujesz oprogramowanie mobile partner (brandowane z logo/ustawieniami operatora lub nie) na komputerze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 22:42
Post: #12
RE: Jak rozróżnić Huawei E3131 s-2 od hlinka ???
Aha czyli w takim razie wszystko się da zrobić ... oprócz tego , że na tej wersji hlinka nie da się zainstalować żadnego programu MP operatora ... czyli Top Net info też nie jest potrzebne do niczego przy hlinku ... W takim razie dochodzę do wniosku takiego że przez to połączenie przez przeglądarkę tam też będę widział ile pakietów wychodzi i przychodzi , jaka jest siła sygnału , czy jestem w zasięgu i jaką mam prędkość pobierania ... ??
tak w skrócie chodzi mi o to , że to wszystko wyczytam z tego połączenia przez stronę ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 22:43
Post: #13
RE: Jak rozróżnić Huawei E3131 s-2 od hlinka ???
Hi-linka nie mam to Ci dokładnie nie napisze (ale coś podobnego - e586), ale w najgorszym wypadku wystarczyło by zmienić APN via przeglądarkę.

Zaletą zwykłego modemu jest lepsza współpraca z TNI i gwarancja od play'a bezproblemowa. Nie wiem jak jest z weryfikacją nadajnika czy mocy sygnału, bo kiedyś obiło mi się o uszy, że na hi-linku nie działa. Ja mam e586 i to nie stanowi żadnego problemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 22:44
Post: #14
RE: Jak rozróżnić Huawei E3131 s-2 od hlinka ???
A co do ustawienia żeby się nie rozłanczał co godzinę to też się tam da ustawić ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 22:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2012 22:46 przez mikam.)
Post: #15
RE: Jak rozróżnić Huawei E3131 s-2 od hlinka ???
Top net info nie działa na hilinku
Tak w hilinku masz licznik danych które wyszły i to samo z sygnałem w prawym górnym rogu jest procentowy wskaźnik jak w mobile partner.

Zwykły modem jest dobry dla zaawansowanych użytkowników którzy chcą widzieć poziom sygnału przez topnet info czy wysyłać komendy at - tego brakuje hl. Dla normalnego użytkownika hl jest odpowiednim wyborem, wszystko siedzi w modemie, nie musi się martwić konfiguracją ani ustawieniami.

AUtopołączenie masz w hl, popatrz na moje screeny - autoconnect when connection get lost (połącz ponownie gdy połączenie zostanie utracone)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 22:53
Post: #16
RE: Jak rozróżnić Huawei E3131 s-2 od hlinka ???
tni działa na hilinku, tylko tymczasowo i po określonych zabiegach.

Wznawianie w moim e586 jest ekspresowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-12-2012, 10:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-12-2012 11:07 przez Sayiid.)
Post: #17
RE: Jak rozróżnić Huawei E3131 s-2 od hlinka ???
Dobrze to w takim razie kupie tego hlinka Smile tak jak polecacie Smile Dziękuje jeszcze raz wszystkim za pomoc Smile Jak do Mnie przyjdzie pocztą to napisze Smile a na razie pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego Roku . Bawcie się dobrze . Pozdrawiam

Dalej mam obawy i nie wiem co wybrać Sad ... czy ten z play czy ten hlink... Sad Masakra co do wyboru .. ;/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-12-2012, 12:00
Post: #18
RE: Jak rozróżnić Huawei E3131 s-2 od hlinka ???
No to dla zamieszania - ja nie polecam HiLinka, bo za dużo kontaktuję się na codzień z osobami, które nie mają bladego pojęcia o TCP/IP i rozwiązanie problemów typowych HiLinkowych jest znacznie trudniejsze, niż przy typowych problemach z tradycyjnymi modemami.
A jak potem jeszcze komuś się zachce wymusić UMTS 900 MHz... to powstaje taki mega wątek, jak niejeden tutaj na forum Smile

Oczywiście dla zaawansowanego użytkownika wsio ryba, który modem weźmie, i tak sobie da radę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-12-2012, 16:57
Post: #19
Odp: Jak rozróżnić Huawei E3131 s-2 od hlinka ???
Ale jakub moim zdaniem HILINK jest łatwiejszy jak wiele razy pisałem ( bez obrazy dla nie zaawansowanych użytkowników ) taki odpowiednik idioten kamera, schody mogą się zaczynać przy słabym zasięgu albo gdy +) 2100 sieje za mocno i bez usztywnienia na 900 . Ale nie zapominajmy że nie tylko do Aero HiLink służy.
Oczywiście wiele zależy od sprzedawcy, jeśli ustawi on Aero to odpala od razu , apn duzych sieci zwykle same się wrzucają do modemu z kartą

Wysyłane z mojego S3 LTE za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-12-2012, 20:03
Post: #20
RE: Jak rozróżnić Huawei E3131 s-2 od hlinka ???
Jeżeli działa, to jasne. Jak zaczną się problemy - np. komputer jest podłączony do sieci lokalnej, która (co "kompletnie zaskakujące" Smile korzysta z tej samej puli adresowej co ten HiLink - to wtedy trudno czasem dojść o co chodzi.
HiLinki to w pewnym momencie był spory odsetek problemów, w których pomagałem na priv.

Co do konfiguracji - to mało kto sprzedając sprawdza sprzęt, o konfiguracji nie wspominając Smile Tak, wiem - ja sprzedaję gotowce, ale to raczej wyjątek Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 574 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 494 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 063 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 998 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  Huawei E3131 Firmware lukkki 74 251 909 24-12-2018 14:49
Ostatni post: jakubd