[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131 HiLink - przełączenie w tryb modemu (na stałe)
08-08-2013, 12:43
Post: #101
RE: Huawei E3131 HiLink - przełączenie w tryb modemu (na stałe)
Witam,

przełączyłem E3131 HiLink w tryb modemu, TNI wykrywa modem na porcie 3G Modem, komunikacja AT działa, tzn. pokazuje moc sygnału, tryb (EDGE, UMTS) ale nie mogę się połączyć z siecią. Mobile Partner też łapie modem, tzn. pokazuje zasięg ale wyskakuje okno:
"Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem, ponieważ nie znaleziono modemu lub jest on zajęty."

Nie rozumiem, skoro pokazuje że modem jest połączony i pokazuje zasięg sieci, to dlaczego wyskakuje ten komunikat? W TNI też nie mogę się połączyć, gdyż wyskakuje komunikat iż modem nie jest podłączony (ale zasięg i moc pokazuje).

Na innych portach niż 3G Modem nie mogę zaznaczyć "ptaszka" przy Komunikacja AT :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-08-2013, 13:31
Post: #102
Huawei E3131 HiLink - przełączenie w tryb modemu (na stałe)
Wygląda na to, że być może masz niewłaściwe sterowniki w systemie - wywal wszystkie poza tym polecanymi w tym wątku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-08-2013, 15:52
Post: #103
Huawei E3131 HiLink - przełączenie w tryb modemu (na stałe)
sterowniki to te z linka podanego na pierwszej stronie: >tu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-08-2013, 09:27
Post: #104
RE: Huawei E3131 HiLink - przełączenie w tryb modemu (na stałe)
Witam wszystkich
Nie do końca rozumiem te całe zamieszanie z 3131Hilink. Przełączanie w tryb modemowy i z powrotem, zmiana softu itp. Zdaje się, że ów urządzenie ma za zadanie połączyć nas z netem i tyle. I wykonuje je idealnie. Ja swojego podłączyłem już ponad pół roku temu i wszystko działa jak należy. Włączam lapka i po prostu działa. Jedyne co mnie irytowało to strona startowa. Ale z tym sobie poradziłem i od tamtej pory żadnych, ale to żadnych problemów. Wydaje się jak bym był podłączony do zwykłej sieci(kablówka itp.). Moim skromnym zdaniem jeśli zadziałało od początku to nie należy mieszać i kombinować. Po co? przecież działa. I te wymuszania 900.Po co? I tak szybciej nie będzie. Chyba, że wszyscy zastosują się do wymogów(patrz regulamin), co jest mało prawdopodobne. Dodam tylko, że 3131HiLink jaki posiadam i inni użytkownicy Aero2 jest rozwiązaniem tanim i idealnym dla Szanownej większości internautów(włącz i gotowe). Żadnych programów, ustawiania, szukania i kombinowania. Oczywiście moim zdaniem.
Pozdro dla wszystkich.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-08-2013, 09:41
Post: #105
Huawei E3131 HiLink - przełączenie w tryb modemu (na stałe)
Właśnie dlatego, że czasem są problemy - a to z siecią, a to z działaniem modemu - pojawiają się rozwiązania tych problemów. W twojej lokalizacji może działać dobrze, ale piętro niżej, albo 100m w bok - może pojawić się problem, którego rozwiązaniem jest wymuszenie UMTS 900.

Przy okazji trafiłem na kolejny problem z HiLinkiem:
Modem tradycyjny podłączony do routera MR3420 - po silnym obciążeniu setkami połączeń (hint: torrenty) działa normalnie. Po użyciu HiLinka: co jakiś czas połączenie zamiera tak, że trzeba odłączać i podłączać modem. W tej samej lokalizacji.
Diagnoza: ponieważ to oprogramowanie HiLinka w modemie zarządza tutaj NATem prawdopodobnie kończy się pamięć RAM (prawdopodobne mocno ograniczona) na obsługę tych połączeń (element stosu TCP/IP) i następuje zawieszenie się modemu. Przełączenie w tryb modemu rozwiązuje problem...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-08-2013, 16:01
Post: #106
Huawei E3131 HiLink - przełączenie w tryb modemu (na stałe)
gdy w TNI w Ustawienia > Połączenie ustawię Tryb Modemu z RAS na NDIS to błąd już nie wyskakuje.
Mam ustawione to "Port HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface" + Komunikacja AT ale dalej nic. Gdy chcę ustawić połączeni z Windows "Połącz z" jest napisane, że nie wykryto modemu ale TNI i Mobile Partner pokazuje zasięg, wykrywa operatora :/ Ktoś wie o co może chodzić?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-08-2013, 16:31
Post: #107
Huawei E3131 HiLink - przełączenie w tryb modemu (na stałe)
Wygląda na to, że systemowi Windows nie wskazałeś właściwego portu COM/modemu, albo zostałeś włączonego TNI lub MP podczas próby łączenia przez Windows.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2013, 09:52
Post: #108
Huawei E3131 HiLink - przełączenie w tryb modemu (na stałe)
znaczy tak: czy wskazuje w TNI port na PC UI czy Modem zaznaczając Komunikację AT, to i tak nie mogę wybrać modemu z sekcji Połączenie > "Wybierz - edytuj połączenie", a mimo to TNI pokazuje siłę i moc. W głównym oknie TNI w Parametrach połączenia też jest wszystko prócz pustego pola obok "Modem: " (tylko jeśli zaznaczę NDIS dla Huawei pokazuje Modem: HUAWEI.
W systemie Windows to samo, czy wybiorą PC UI czy 3G Modem to i tak jeśli chcę skonfigurować połączenie to system twierdzi że nie ma modemu (przy wyłączonym TNI też). W Menedżerze urządzeń systemu pokazuje mi tylko w portach COM 3 porty z Huawei, tj: HUAWEI Mobile Connect - 3G Application Interface, HUAWEI Mobile Connect - 3G Modem, HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface. Czy prócz TNI można gdzieś wybrać port?
W Mobile Partner czy jest włączony TNI czy nie, przy każdej próbie połączenia jest: "Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem, ponieważ nie znaleziono modemu lub jest on zajęty". Zasięg oczywiście pokazuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2013, 10:22
Post: #109
Huawei E3131 HiLink - przełączenie w tryb modemu (na stałe)
Zaczynamy się plątać.
1. Uruchom Mobile Partnera, ustaw w tryb RAS i spróbuj się połączyć.
2. Jak zadziała, to masz w Start->Połącz z nowe połączenie. Zamknij MP, uruchom TNI.
3. Port COM jest bez znaczenia, działamy w trybie RAS (inny w TNI nie ma sensu), wskaż mu połączenie utworzone przez MP.

Połączenie w systemie Windows ma właściwości, a w nim m.in. listę modemów, z którymi może się ono łączyć. Jeżeli np. nie zadziałał prawidłowo sterownik od tej części modemu, to możesz mieć faktycznie problem. Sprawdź w Menedżerze Urządzeń.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2013, 12:03
Post: #110
Huawei E3131 HiLink - przełączenie w tryb modemu (na stałe)
A więc tak:
1. otworzyłem link: http://192.168.1.1/html/switchProjectMode.html i modem się przełączył.
2. otworzyłem TNI, komunikacja, zaznaczyłem port + at, odpaliłem komendę AT^U2DIAG=0 i odłączyłem/podłączyłem modem.
3. włączyłem Mobile Partner, podłączyłem modem, pojawia się okno "Wykrywanie urządzenia..." po chwili pojawia się zasięg. Gdy wciskam "Połącz" wyskakuje "Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem, ponieważ nie znaleziono modemu lub jest on zajęty".
4. włączyłem TNI, wybieram port na którym można włączyć komunikację AT (3G Modem gdy jest włączony MP, gdy MP jest wyłączony mogę włączyć PC UI+AT). W "Parametrach połączenia" linia "Modem: " jest pusta. Gdy wciskam połącz wyskakuje "Błąd dial-up nr 797. The coul not be found"
5. w systemowych ustawieniach połączenia (telefoniczne), wybierając "Właściwości" Ogólne > Połącz używając jest napisane "Modem Usunięto - Niedostępne urządzenie()"
6. w Menedżerze urządzeń brak sekcji modem, jedyne miejsce gdzie widnieje HUAWEI to właśnie porty COM, brak sekcji Modem

Po włączeniu pierwszy raz modemu zainstalował się MP z Hilinka, sterowniki do trybu modem wziąłem z linka z pierwszego posta. Zastanawia mnie dlaczego nigdzie nie ma tego w Menedżerze urządzeń jako Modem, tylko jako porty COM, co może być tym spowodowane? Ewentualnie jak to rozwiązać? Odinstalować wszystkie sterowniki i oprogramowanie i spróbować ponownie?

Dokładniej już chyba nie potrafię tego opisać.
Ogólnie to dzięki za chęci pomocy takiemu laikowi w tym temacie Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2013, 13:56
Post: #111
Huawei E3131 HiLink - przełączenie w tryb modemu (na stałe)
Po punkcie 3 nic nie zrobisz - jest problem ze sterownikami, nie wszystkie się zainstalowały. Nie mam testowego HiLinka ze sobą, ktoś może podpowie?
Ale ja bym odinstalował wszystkie sterowniki i zainstalował ponownie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2013, 14:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2013 15:32 przez smarx.)
Post: #112
Huawei E3131 HiLink - przełączenie w tryb modemu (na stałe)
najpierw zainstalowałem jakieś sterowniki "Drivers.4.25.00.00" (coś takiego gdzieś kiedyś ściągnąłem), potem MP ze strony HUAWEI "Mobile_Partner_V1_0" a na koniec ten z HiLinka, przełączyłem tryb. Zaczęło wykrywać i instalować dziwne rzeczy (prócz tych portów co wcześniej wypisywałem) i po chwili się pojawił! Big Grin Pojawił się ten upragniony Modem w Menedżerze urządzeń w systemie Big Grin Teraz tylko poprawnie skonfigurować połączenie Smile
Jestem przeszczęśliwy! Dzięki Ci wielkie jakubd! Big Grin

#edit:
Miałem napisać w temacie o promocji Orange 6GB za 6zł, ale widzę że problem może dotyczyć też modemu, więc wkleję tutaj.
Mam skonfigurowane połączenie (apn, login i hasło: internet, nr tel *99#) i np. w TNI wyskakuje:
[Obrazek: apnorange_zpsd2965b27.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2013, 16:21
Post: #113
Huawei E3131 HiLink - przełączenie w tryb modemu (na stałe)
A sprawdziłeś w innym urządzeniu, że karta SIM na pewno jest aktywna i działa usługa? Zakładam, że APN faktycznie ustawiłeś prawidłowy (user i pass są niepotrzebne - także w Orange).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2013, 16:40
Post: #114
Huawei E3131 HiLink - przełączenie w tryb modemu (na stałe)
Wszystko "gra i buczy" gdy modem (ten sam) działa w trybie HiLink, gdy przełączę w tryb modemu nie mogę się połączyć, a w TNI wyskakuje ten komunikat co wyżej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2013, 18:07
Post: #115
Huawei E3131 HiLink - przełączenie w tryb modemu (na stałe)
No to wszystko wskazuje na błąd w konfiguracji połączenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-08-2013, 14:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2013 14:51 przez kmaras77.)
Post: #116
RE: Huawei E3131 HiLink - przełączenie w tryb modemu (na stałe)
(22-08-2013 18:07)jakubd napisał(a):  No to wszystko wskazuje na błąd w konfiguracji połączenia.

Wszystko jest w porządku. Modem E3131 nie pozwala na połączenia z internetem w trybie FC (czyli przełączenie modemu na stałe).

Ale nic straconego - właśnie przeflashowałem sobie E3131 z HiLinkiem na wersję bez Hilinka.

Jest to bardzo proste - oczywiście jeśli się wie, co zrobić i kiedy Smile

Oczywiście wszystko na własną odpowiedzialność:

Najpierw trzeba zaopatrzyć sie w firmaware od wersji bez Hilink.
Ja użyłem E3131Update_21.158.00.00.1020.B757

Przydadzą się też sterowniki do e3131 bez Hilinka (gdyż po sflashowaniu dashboard będzie od wersji z Hilink i nie zainstaluje się urządzenie)

Jak już mamy pliczki, to przystępujemy do działania:
1. Przeprowadzamy procedurę ustawienia modemu z Hilink w tryb modem na stałe
Czyli
http://192.168.1.1/html/switchProjectMode.html
Modem się restartuje i pojawia w systemie jako normalny modem.
potem przez terminal wpisujemy komendę
AT^U2DIAG=0

Wyjmujemy modem i wkładamy z powrotem.

Instalujemy sterowniki od modemu z Hilinkiem Dashboard Drivers.zip tak aby pojawiły się urządzenia.

W tym momencie możemy przejść do flashowania firmwarem bez Hilinka.

Standardowo trzeba obliczyć kod do flasha z numeru IMEI. (Universal MasterCode v.04.exe)
Najpierw należy uruchomić managera urządzeń.
Potem uruchamiamy flashowanie, po chwili wpisujemy kod flasha.
Obserwujemy urządzenia.
W pewnej chwili urządzenie
"HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface"
zniknie i zamieni się na "FC - PC UI Interface"

Teraz mamy około 20 sekund na szybkie wejście w to urządzenie i zmianę sterownika na wybrany z listy z powrotem na "HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface".

Własnie oszukaliśmy program flashujący, który zaczął dalej flashować nasz modem firmwarem bez Hilinka.

Po zakończeniu flashowania mamy modem bez Hilinka ale z dashbordem od Hilinka.

Znajdujemy w managerze urządzenie kompozytowe Huawei i wskazujemy mu sterowniki od wersji bez HiLinka.
Urządzenia się wykryją i mamy już działający modem e3131 bez Hilinka.
Na zakończenie można dograc jakiś dashboard , np oryginalny Play dashboard_E3131_PLAY_MP_21.005.11.14.264.exe lub inny.

Na tą chwilę mój modem działa bezproblemowo.

W drugą stronę tego nie testowałem.

oczywiście wszystko robicie na własną odpowiedzialność.

EDIT:
Właśnie sprawdziłem i modem zaczął wreszcie działać z tabletem na Androidzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-08-2013, 15:29
Post: #117
Huawei E3131 HiLink - przełączenie w tryb modemu (na stałe)
Właśnie bezproblemowo wgrałem firmware 21.158.13.03.143
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-08-2013, 15:33
Post: #118
RE: Huawei E3131 HiLink - przełączenie w tryb modemu (na stałe)
Ciekawe jest to co piszesz @kmaras77. Poproszę o zaufane linki albo wrzuć to co masz (spakowane w .7z bądź .zip) na dysk Google/dropboxa/skydrive i podaj linki (bym nie chciał się naciąć na jakimś lewym linku, który zniszczy modem złą paczką) Wink

Rozumiem, że s2 to wersja bez HL? Jeśli nie (by nie pisać nowych postów) to chciałbym się upewnić. Jeśli tu (http://192.168.1.1/html/deviceinformation.html) widzę:
Kod:
Software version:     22.157.39.00.105
Hardware version:     CH2E303SM
Web UI version:     11.010.12.03.105
Device name:         E3131

tzn. że wszystko gra (web ui pokazuje poprawnie że mam E3131 bez s2? czasem może oprogramowanie błędnie pokazywać informacje, więc chciałbym się po prostu upewnić ;]) i mogę zacząć ponowną zabawę?

1. Jeśli po przełączeniu trybów w Menedżerze widzę urządzenie jako modem (oprócz tych 3 odnośników w sekcji "Porty COM"), to mogę pominąć pierwszą część i zacząć od "Standardowo trzeba obliczyć kod do flasha z numeru IMEI. (Universal MasterCode v.04.exe)"?
2. Poproszę o dokładniejsze wytłumaczenie. Jeśli "HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface" zamieni się na "FC - PC UI Interface" (rozumiem, że te zmiany zajdą tylko w sekcji "Porty COM"?), to wtedy wchodzę we właściwości dla "FC - PC UI Interface", zakładka Sterowniki i? Nie rozumiem jak wybrać. Będzie to na jakiejś liście czy chodzi po prostu o podanie ścieżki dla innych sterowników? Nie za bardzo rozumiem tej operacji :/

Reszta to już dzieło tego co się zrobi, więc na razie nie mam dalszych pytań (chyba że się pojawią) Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-08-2013, 15:37
Post: #119
Huawei E3131 HiLink - przełączenie w tryb modemu (na stałe)
Przydałoby się jeszcze opisać, o ile to możliwe, jak odwrócić proces i odtworzyć HiLinka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-08-2013, 16:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2013 16:13 przez kmaras77.)
Post: #120
RE: Huawei E3131 HiLink - przełączenie w tryb modemu (na stałe)
(23-08-2013 15:33)smarx napisał(a):  Ciekawe jest to co piszesz @kmaras77. Poproszę o zaufane linki albo wrzuć to co masz (spakowane w .7z bądź .zip) na dysk Google/dropboxa/skydrive i podaj linki (bym nie chciał się naciąć na jakimś lewym linku, który zniszczy modem złą paczką) Wink

Pliki ściągałem z chomika lesiolo
chomikuj.pl/lesiolo/Modemy+GSM/Firmware+Huawei

(23-08-2013 15:33)smarx napisał(a):  Rozumiem, że s2 to wersja bez HL? Jeśli nie (by nie pisać nowych postów) to chciałbym się upewnić. Jeśli tu (http://192.168.1.1/html/deviceinformation.html) widzę:
Kod:
Software version:     22.157.39.00.105
Hardware version:     CH2E303SM
Web UI version:     11.010.12.03.105
Device name:         E3131

tzn. że wszystko gra (web ui pokazuje poprawnie że mam E3131 bez s2? czasem może oprogramowanie błędnie pokazywać informacje, więc chciałbym się po prostu upewnić ;]) i mogę zacząć ponowną zabawę?

Najpierw dograłem najnowszy firmware i WEBUI z HL z chomika
http://chomikuj.pl/lesiolo/Modemy+GSM/Fi...3131HILINK

Potem zrobił mi się sam upgrade firmware przez sieć . Z tego punktu startowałem.
Nie wiem, na ile to istotne

(23-08-2013 15:33)smarx napisał(a):  1. Jeśli po przełączeniu trybów w Menedżerze widzę urządzenie jako modem (oprócz tych 3 odnośników w sekcji "Porty COM"), to mogę pominąć pierwszą część i zacząć od "Standardowo trzeba obliczyć kod do flasha z numeru IMEI. (Universal MasterCode v.04.exe)"?
2. Poproszę o dokładniejsze wytłumaczenie. Jeśli "HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface" zamieni się na "FC - PC UI Interface" (rozumiem, że te zmiany zajdą tylko w sekcji "Porty COM"?), to wtedy wchodzę we właściwości dla "FC - PC UI Interface", zakładka Sterowniki i? Nie rozumiem jak wybrać. Będzie to na jakiejś liście czy chodzi po prostu o podanie ścieżki dla innych sterowników? Nie za bardzo rozumiem tej operacji :/

Reszta to już dzieło tego co się zrobi, więc na razie nie mam dalszych pytań (chyba że się pojawią) Tongue

AD 1 - tak.
AD 2 - w czasie flashowania program flashujący najpierw odpytuje modem o różne rzeczy. Potem wymusza tryb FC. Powoduje to wyłączenie modemu i wykrycie go do nowa - ale inne urządzenia są widoczne.
w logu flashowania c:\hwupgradewizard.log widać wtedy, że czeka na przejście w tryb download

2013-08-23 13:23:15 --- Host\HOST_MainControl.cpp: DLD_Process: After switch to download mode Sleep(5000)
2013-08-23 13:23:21 --- Host\Win\HOST_DeviceManager.cpp: FindCommPort: enter
2013-08-23 13:23:21 --- Host\Win\HOST_DeviceManager.cpp: FindCommPort: exit
2013-08-23 13:23:21 --- Host\HOST_MainControl.cpp: DLD_Process: After switch to download mode find port OK.

Jeśli nie podmienimy urządzenia to operacja zakończy się tak:
2013-08-23 13:19:15 --- Host\HOST_MainControl.cpp: DLD_Process: After switch to download mode Sleep(5000)
2013-08-23 13:19:21 --- Host\Win\HOST_DeviceManager.cpp: FindCommPort: enter
2013-08-23 13:19:25 --- Host\Win\HOST_DeviceManager.cpp: FindCommPort: enter
2013-08-23 13:21:18 --- Host\Win\HOST_DeviceManager.cpp: FindCommPort: enter
2013-08-23 13:21:21 --- Host\HOST_MainControl.cpp: DLD_Process: Can't find the PCUI port.
2013-08-23 13:21:21 --- Host\HOST_MainControl.cpp: DLD_Process: Switch to download mode FAILED and quit download.



A cała zmiana sterownika polega na tym (win 7), ze wchodzimy w opcje sterownika urządzenia , potem klikamy aktualizuj sterownik, potem przeglądaj komputer w poszukiwaniu oprogramowania, potem pozwól mi wybrac z listy i z listy wybieramy odpowiednie urządzenie.

Jeśli użyjemy firmware 21.158.13.03.143 to należy też użyć driverów 4.25, bo 4.23 się nie zainstalują.

(23-08-2013 15:37)jakubd napisał(a):  Przydałoby się jeszcze opisać, o ile to możliwe, jak odwrócić proces i odtworzyć HiLinka.

Jestem zadowolony z tego, że nie mam HiLinka, więc raczej nie będę tego sprawdzał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 574 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 494 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 063 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Problem z instalacją modemu na Linuxie (Centos 7) gumis_148 5 6 479 07-12-2019 02:03
Ostatni post: jakubd
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 998 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen