[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
27-06-2017, 11:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2017 11:31 przez szopen.)
Post: #61
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
zaczynam podejrzewać, że mieszkasz w miejscowości "wakacyjnej" i lokalne nadajniki robią się przeciążone w pewnych okresach (a BDI ma niski priorytet)

w mocy pozostaje teoria o lokalnej awarii lub zmianie konfiguracji sieci (niestety nie wszędzie sprzęt jest identyczny, stąd rzadkie, ale jednak możliwe problemy z wzajemną kompatybilnością)

ewentualnie podejrzewam także, że twój telefon ma po prostu lepsze radio niż każdy ze wspomnianych modemów lub modemy używasz w miejscu o dużych zakłóceniach (np. w gnieździe z tyłu peceta)



potencjalne metody walki z problemem
1) zgłoszenie problemu operatorowi

2) zmiana lokalizacji montażu modemów na miejsce o optymalnym zasięgu (np. okno) lub dołączenie anteny zewnętrznej (kierunkowej)

3) wykonanie testów z kartą Plusa (Virgin korzysta z Playa jako sieci macierzystej lub T-mobile w roamingu krajowym, więc nie ma to żadnego odniesienia do Aero2)

PS sorry, ale w tym upale nie chce mi się czytać 40 postów wstecz w tym temacie, więc powyższa odpowiedź jest tylko na podstawie ostatniego posta

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2017, 18:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2017 18:20 przez spag.)
Post: #62
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
Szopen mały update do roamingu, mnie karta Virgina wpadła na 3G Plusa ,na 4G niestety bez powodzenia , wielkie było moje zdziwienie bo w zasięgu Playa praktycznie nie dało sie korzystać (miejsce to letniskowy domek teściowej) a po wbiciu się w Plusa Youtube bez buforowania, aero2 w pakietach wchodzi na 4G, nie próbowałem jaki szybki, bo zależało mi na dostępie znośnym bez potrzeb streamu w HD.
Sprzęt MR3020 z ZTE MF823 brandowany hilink o2
[Obrazek: 597c1a6421879135069852ea01ff75de.jpg]

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2017, 20:20
Post: #63
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
mogło się ostatnio sporo pozmieniać ze względu na duże zmiany w Playu* - w zdalnej lokalizacji opartej na VM straciłem zasięg (wcześniej było T-mobile w 3G, bo o zasięgu w Playu to tam można pomarzyć) zmienię tam na "Grunwald" jeśli się okaże, że zasięg pomarańczowych jest OK, a jutro się wybieram w tamte strony
(może przy okazji przygotuję trochę materiałów dotyczących ID=Inteligentnego Domu ?)

a w robocie miałem i będę wkrótce miał takie urwanie tyłka, że nie wiadomo w co ręce włożyć

*stąd prawdopodobny wysyp promocji dla uciszenia niezadowolonego ludu po ostatnich zmianach, podobno "4 skocznie" przestały działać, trzeba interweniować w BOKu, inna niekorzystna zmiana to kolejne ograniczenie prędkości w roamingu krajowym, możliwe, że kopnęło to wszystkich MVNO opartych na Playu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-07-2017, 09:40
Post: #64
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
T-mobile nie będzie w ogóle jako partnera play'a za nie długo. Postawili chyba 450 nadajników i nie chcą dodatkowo obciążać swojej infrastruktury.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2017, 23:34
Post: #65
RE: Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
Witajcie,

Mogę tylko potwierdzić to, co już można było przeczytać na tym forum.

E3131 ma problem ze stykami karty SIM. Dziś mnie naszło, żeby z Aero2 (30GB/mies.) przejść na "lejkowane" a2mobile.pl, bo internetu używam jedynie do przeglądania stron i SSH.

Kupiłem kartę SIM, wyjąłem kartę Aero2, włożyłem a2mobile i... od tej pory zaczął się hardcore, bo wszystko przestało działać - dioda miga na zielono. Pomyślałem o tym, że trwają jakieś prace w sieci Aero2. Ale trwało to za długo...

Skupiłem na się na Aero2, które działało mi już kilka lat, bez żadnych problemów. Z poziomu Linuksa, modem był widoczny w systemie (polecam "modem-manager-gui" lub prostą komendę "lsusb"), ale nie było dostępu do sieci.

Dopiero po kilku godzinach kombinowania z Linuksem, wziąłem się za styki modemu i złącza obydwu SIM-ów. Nic to nie dało, więc zacząłem kombinować z ułożeniem karty SIM.

Okazało się, że wystarczyło o 1 milimetr cofnąć kartę w gnieździe modemu, żeby uruchomić połączenie.

Właśnie sprawdzam ceny nowych modemów, bo karty Aero2 już nie zamierzam wyjmować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-09-2017, 14:01
Post: #66
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
Ciekawa sprawa, ale podejrzewam, że chodzi raczej o wadę kart SIM - przesunięcie karty powoduje, że styki dotykają lepiej działającej powierzchni karty SIM. Spotkałem się z takim problemem w tych modemach TYLKO z kartami Aero2, a więc możliwe, że także a2mobile.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-09-2017, 15:29
Post: #67
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
Jakub,

To nie jest moje spostrzeżenie, ale kolejne potwierdzenie problemu. Czytałem opinie w necie, że dobrze jest podłożyć kawałek grubszego papieru do zewnętrznej części karty SIM, żeby lepiej zwierały styki.

Podobnie jest czasami z kartami microSD, wsuwanymi do telefonów, smartfonów i tabletów.

To dowód na to, że slot w modemie na kartę SIM tylko wsuwany, tzn. bez konkretnego mechanizmu zamykania, np. jak w starych telefonach Nokia, jest kiepskim pomysłem. Żeby jeszcze taki slot był metalowy i stawiał jakiś większy opór, podczas wkładania karty SIM...

Najbardziej mnie interesuje, w jaki sposób można sprawdzić, czy brak połączenia do sieci jest związany z problemem połączenia modemu z kartą SIM - chyba jeszcze się trochę pobawię tym modemem z kartą a2mobile.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-09-2017, 15:32
Post: #68
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
Nie mam żadnych zastrzeżeń do gniazd wsuwanych - większość znanych mi urządzeń ma takie w różnych odmianach (patrz wszelkie szufladki w telefonach).
Problem styku SIMów w modemach spotkałem TYLKO z kartami Aero2 i głównie właśnie z E3131, który prawdopodobnie ma za słaby docisk karty SIM.

W kwestii diagnozy sprawa jest prosta: modem informuje o braku karty SIM i tyle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-09-2017, 16:13
Post: #69
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
Wiedząc już o co kaman, właśnie udało mi się uruchomić łącze a2mobile.pl, oczywiście w systemie Linux (Ubuntu).

Wystarczyło utworzyć nowe połączenie w programie NetworkManager, o nazwie a2mobile.pl, przypisać do niego modem i wpisać APN: a2mobile.pl. Alternatywny menedżer połączeń, wvdial, także się łączy z siecią.

Po pierwszej próbie połączenia z siecią, wyskakuje okienko z autoryzacją PIN - trzeba wpisać kod PIN z karty a2mobile.pl. Modem łączy się trochę szybciej niż w przypadku Aero2. Skoro płacę za łącze aż 10 zł/mies., to mam prawo mieć lepiej, prawda? Smile

W programie modem-manager-gui działają nawet kody USSD oraz SMS-y przychodzące - wychodzących jeszcze nie sprawdzałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-09-2017, 16:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2017 22:00 przez szopen.)
Post: #70
Huawei E3131 H (PLAY) miga cały czas na zielono
jakubd napisał(a):Spotkałem się z takim problemem w tych modemach TYLKO z kartami Aero2, a więc możliwe, że także a2mobile.
no ja się spotkałem nie tylko z problemami z kartami Aero2 (choć z nimi były najpoważniejsze z powodu ich konstrukcji)
problem zbyt słabego docisku SIM faktycznie występuje tylko w niektórych modelach modemów, oprócz E3131 jest to np. także E3531
[edit]: chodziło o E3251 (ale wcześniej wymieniony E3531 także może być narażony na tą wadę)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 560 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 493 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 061 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 985 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  [ROZWIĄZANY] błąd w aplikacji play E3131s-2 alaskan_malamute 2 5 931 24-08-2019 21:14
Ostatni post: jakubd