[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131, brak listy operatorów na Play ONLINE - modem zepsuł się?
12-10-2012, 09:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2013 01:50 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3131, brak listy operatorów na Play ONLINE - modem zepsuł się?
Od kiedy kupiłem modem Huawei 3131, zawsze uzyskiwałem listę operatorów ręcznie funkcją „Ręczne wyszukiwanie i rejestrowanie”, teraz NIE UZYSKUJĘ W OGÓLE LISTY OPERATORÓW (na początku byli wszyscy: T-Mobile, Play, Plus … - teraz lista pusta!).

Z ciekawości jak wygląda log łączenia, zapuściłem łączenie spod Windowsa przy pomocy AutoConnect – programik mi komunikuje:
10:29:37 PM Wykryto aktywne połączenie - Aero2
10:30:27 PM Rozłączono
10:30:30 PM Nawiązywanie połączenia: Aero2
10:30:30 PM Łączenie: Otwieranie portu
10:30:30 PM Łączenie: Port otwarty
10:30:30 PM Łączenie: Wybieranie numeru
10:30:30 PM Łączenie: Połączono ze zdalnym komputerem
10:30:30 PM Łączenie: Negocjacja połączenia
10:30:30 PM Łączenie: Weryfikacja nazwy użytkownika i hasła
10:31:43 PM Łączenie: Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem. Może być potrzebna zmiana ustawień sieci tego połączenia. (720)
10:31:46 PM Rozłączono


i tak dalej, powtarza to samo.

Nieraz pojawia się TYLKO Plus, w TNF sygnał 0%. Inna karta, mMobile, kiedyś trzymała jak drut, teraz praktycznie nie łączy, a jak łączy to na chwilę Sad. Czy to oznacza, że modem zepsuł się?
A może ustawienia Windowsa powodują, że jak już coś się pokaże na liście operatorów w Play Online, to tylko Plus? (z trudem, ale jednak, gdy kompa podniosę nad głowęSmile).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-10-2012, 13:22
Post: #2
RE: Huawei 3131, brak listy operatorów na Play ONLINE - modem zepsuł się?
Warto zrobić przywrócenie ustawień fabrycznych (któreś z poleceń CFUN) i sprawdzić, czy przy ustawieniach takich wszystko wróci do normy.
Jeżeli nie, to być może masz do czynienia z bardzo rzadką awarią końcówki mocy - objawem jest właśnie zanik wszystkich sieci poza nadajnikiem najbliższym, jeżeli jest np. na sąsiednim budynku. Taki objaw jest jest także w przypadku wyrwania mechanicznego gniazda antenowego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-10-2012, 15:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2012 15:26 przez Janeo.)
Post: #3
RE: Huawei 3131, brak listy operatorów na Play ONLINE - modem zepsuł się?
Gdzieś czytałem o tych poleceniach, ale nie znam się na tyle żeby wiedzieć, jakie polecenie i czym te polecenie wdrożyć. :-(

EDIT: czy to znaczy, że odblokowaną funkcję voice bym stracił, i ponownie musiał bym to odblokowywać ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-10-2012, 23:50
Post: #4
RE: Huawei 3131, brak listy operatorów na Play ONLINE - modem zepsuł się?
To zależy, na czym polegało odblokowanie - nie interesowałem się tematem i nie wiem jak to działa (raczej: "działało" w twoim przypadku).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-10-2012, 13:53
Post: #5
RE: Huawei 3131, brak listy operatorów na Play ONLINE - modem zepsuł się?
Znalazłem w necie komendę do resetu modemu (Huawei 3131):
AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3,7,A1,A2,4,5,6,A,B,D,E"
Po wykonaniu na TNF "wyślij komendę przed połączeniem" nie ma różnicy, niestety...

W innym miejscu - http://www.acte.pl/files/attachments/082...enat12.pdf jest coś z tego, co zaproponowałeś, ze trzy komendy z CFUN, sądzę, że jeśli już, to najlepsze będzie:
AT+CFUN=1,1
Tyle że tam nie ma mowy o Huawei 3131. Poza tym nie chciałbym zresetować np. karty SIM Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-10-2012, 19:49
Post: #6
RE: Huawei 3131, brak listy operatorów na Play ONLINE - modem zepsuł się?
To polecenie przywraca oryginalne ustawienia kolejności urządzeń i wykonuje je się TYLKO raz, bo modem zapamiętuje przesłane ustawienia, podobnie jak w przypadku polecenia SYSCFG.
CFUN robi zwykły reset (jak odłączenie i podłączenie) modemów Huawei (działa z E3131 też, zero ryzyka), więc nie o to chodzi.
Proponuję też ustawienie zalecanych ustawień modemu poleceniem AT^SYSCFG=2,0,3FFFFFFF,1,2
Spróbuj poza tym dwóch rzeczy:
1. Podłącz modem do innego komputera - może to problem z niedoborem zasilania?
2. Spróbuj w innej lokalizacji - może to problem z sygnałem sieci?

Jeżeli sygnał innych sieci nie wróci, to masz faktycznie uszkodzony modem (pewnie końcówkę mocy) i do serwisu z nim.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-10-2012, 19:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-10-2012 19:50 przez Janeo.)
Post: #7
RE: Huawei 3131, brak listy operatorów na Play ONLINE - modem zepsuł się?
Zresetowałem poleceniem AT+CFUN=1,1, nic nie ma poprawy.
Naprawdę, z moim modemem to jakiś dziwoląg. Teraz konkretnie o 19:00 mam takie zjawisko:
1. modem miga na niebiesko, w ślad za tym PlOL na dole słusznie pokazuje "WCDMA Plus Aero2(Roaming)", sygnał słaby bo 105dB, 12% - ALE TWARDO MIGA (OK, TNI ładnie łączy).
2. Przy tym wszystkim program PlayONLINE nie chce ręcznie wykazywać żadnego(!) operatora do zarejestrowania. Czekaqm najpierw długo i namiętnie...
Czyste wariactwo, nie wiem jak to interpretować. Niby dlaczego na liście nie chce wyskoczyć żaden operator (włącznie z Aero2), skoro na dole jest już WCDMA Plus Aero2(Roaming) a modem wesoło mryga na niebiesko?

EDIT: dodam, że nie używam PlayONLINE i TNI jednocześnie, a do tego powróciłem do starego obrazu Windowsa sprzed modemu, wgrałem PlayONLINE - i to samo. Więc oddziaływanie jakichś nawarstwionych czy poplątanych ustawień pod Win7 wykluczam
EDITII: wykluczam też wadę netbooka, mam go od 2 miesięcy, jeśli jedno gniazdo USB by padło to jeszcze jeszcze. Ale wszystkie 3? BTW sygnał zaczął ładnie trzymać, ale za wcześnie o wnioski.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2012, 05:07
Post: #8
RE: Huawei 3131, brak listy operatorów na Play ONLINE - modem zepsuł się?
A jaki sygnał Plusa był wcześniej? Jak daleko masz do tego nadajnika? Bo sygnał jest marny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2012, 14:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2012 14:34 przez Janeo.)
Post: #9
RE: Huawei 3131, brak listy operatorów na Play ONLINE - modem zepsuł się?
Mam 2 nadajniki - sygnał do nadajnika z jednej strony ok. 1,7 km (Żwirki i Wigury 7), z drugiej ok.2-2,5 km (Białobrzeska).

Sprawdziłem w innym mieszkaniu: (do BTSAero2 ok. 300 m + 10te piętro), sygnał najmocniejszy możliwy (63dBm, 80%, CSQ25), ale ani przy SIM Aero2, ani przy SIM mBank mobile ręczna rejestracja Play'emONLINE nie wykazała na liście żadnego innego operatora poza Plusem (zdjęcie poniżej):

   

Zresetowałem modem do cna, więc chyba zostało coś przestawione w karcie SIM Aero2 ?
Ale muszę to dodać, że kilka dni temu ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem, że funkcja VOICE=enabled w modemie stała się disabled Sad (nic nie wgrywałem, nie zmieniałem dasboardu etc.)... ciągłe zagadki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2012, 14:35
Post: #10
RE: Huawei 3131, brak listy operatorów na Play ONLINE - modem zepsuł się?
A czy ty przypadkiem nie robisz wyszukiwania podczas połączenia z siecią? To jedyne wyjaśnienie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2012, 18:26
Post: #11
RE: Huawei 3131, brak listy operatorów na Play ONLINE - modem zepsuł się?
Nie rozumiem... Tam jest tryb automatyczny, który nie pokazuje listy operatorów w zasięgu, i jest tryb ręczny - jak wsadzę modem, to albo czy przy migającym zielonym, czy niebieskim, klikam sieć->tryb rejestracji->"ręczne wyszukiwanie i rejestrowanie" i już ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2012, 19:23
Post: #12
RE: Huawei 3131, brak listy operatorów na Play ONLINE - modem zepsuł się?
A przycisk "odśwież"?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2012, 20:22
Post: #13
RE: Huawei 3131, brak listy operatorów na Play ONLINE - modem zepsuł się?
No, "Odśwież" normalnie, jak chcę powtórzyć, ale zawsze powtarza się wynik.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2012, 20:27
Post: #14
RE: Huawei 3131, brak listy operatorów na Play ONLINE - modem zepsuł się?
Jak wsadzisz kartę innego operatora (nie opartego na Plusie - mowa o Orange, tmobile itd.) - oczywiście po wyłączeniu wymuszenia pasma 900 MHz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-10-2012, 09:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2012 11:50 przez Janeo.)
Post: #15
Big Grin RE: Huawei 3131, brak listy operatorów na Play ONLINE - modem zepsuł się?
Mam starą kartę SIM T-Mobile sprzed 10 lat ale aktualnie używana, bez wykupionego internetu, ale to chyba nie ma znaczenia. Niestety nie chce mi zaakceptować PIN-u tak w PlayONLINE jak i TNI, pokazuje error:

   

Nie rozumiem, w telefonach przyjmuje PIN, nie mam innego simu Sad. Ciągłe kłody pod nogi...

EDIT:
OK, udało się Big Grin:

   

Użyłem resetu spod Top_netinfo "Przywrócenie ustawień fabrycznych (AT&T)": - Ustawienia->Komunikacja AT i PIN->Reset modemu
Uff! Dzięki Jakub za pomoc Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-10-2012, 11:24
Post: #16
RE: Huawei 3131, brak listy operatorów na Play ONLINE - modem zepsuł się?
W modemach najwygodniej jednak po prostu wyłączyć PIN na karcie SIM - zwłaszcza TNI ma do tego kiepski interfejs. Gorzej mają abonenci Orange - na wielu kartach wyłączyć się go nie da...

A sukces jednak jest. Gratulacje!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-10-2012, 18:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2012 20:02 przez Janeo.)
Post: #17
RE: Huawei 3131, brak listy operatorów na Play ONLINE - modem zepsuł się?
Ehh, dzięki Smile.. Nic nie instalowałem w modemie, więc EDIT: na pewno coś z winy ustawień z TNI. Dodam, że przez to_coś również mi się zmieniło VOICE=disabled.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 751 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 533 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 120 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 12 239 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  [ROZWIĄZANY] błąd w aplikacji play E3131s-2 alaskan_malamute 2 6 009 24-08-2019 21:14
Ostatni post: jakubd