[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131+Aero2+Linux-->To działa
02-04-2013, 16:49
Post: #61
Huawei E3131+Aero2+Linux-->To działa
No to pięknie, k.wa, pięknie. U mnie Aero nie działa w ogóle od trzech dni. Jednak trzeba rozglądać się za alternatywą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-04-2013, 20:41
Post: #62
Huawei E3131+Aero2+Linux-->To działa
Nie działa tzn. jakie są objawy? Brak zasięgu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-04-2013, 23:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2013 09:26 przez hadwao.)
Post: #63
Huawei E3131+Aero2+Linux-->To działa
W kółko te same komunikaty, które cytowałem wcześniej. Carrier detected - więc zasięg jest. Exit code = 16, czyli modem się rozłącza. Tak jakby sieć "nie wpuszczała" połączenia. Wkładałem dziś kartę Aero, drugą - nie moją, do telefonu, wskaźnik sieci pojawił się, jednak telefon wyświetlał coś jak "Wyszukuję sieci". Był to telefon LG dual sim, równocześnie na drugim wskaźniku momentalnie pojawił się zasięg oraz nazwa drugiej sieci.
I kolejny test sprzed chwili - telefon Nokia 100 z kartą Aero nie wyświetla zasięgu oraz nazwy sieci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2013, 08:22
Post: #64
Huawei E3131+Aero2+Linux-->To działa
Przepraszam że kontynuuję wątek poboczny. Ale tylko uprzejmie melduję że teraz korzystam z rutera, więc jemu powierzam odpowiedzialność za nawiązanie połączenia. Czasami czekam na przyznanie adresu nawet kilkadziesiąt minut od włączenia zasilania (podczas gdy wskaźnik pokazuje sygnał). Czyli ewidentnie problem jest problem globalny i niezależny od abonentów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2013, 18:34
Post: #65
Huawei E3131+Aero2+Linux-->To działa
hadwao napisał(a):Carrier detected - więc zasięg jest
Nie mam pewności, czy to oznacza, że jest zasięg. Komuniakt miał sens TYLKO w przypadku modemów analogowych, gdzie dźwięk wybierania (carrier) był istotny.
hadwao napisał(a):Exit code = 16, czyli modem się rozłącza. Tak jakby sieć "nie wpuszczała" połączenia.
A tutaj masz rację, już to opisałem: http://jdtech.pl/2013/03/aero2-narastaja...zenia.html
hadwao napisał(a):I kolejny test sprzed chwili - telefon Nokia 100 z kartą Aero nie wyświetla zasięgu oraz nazwy sieci.
A to mnie kompletnie nie dziwi - Nokia 100 jest urządzeniem 2G, więc nigdy nie zaloguje się do sieci 3G.
Gofer napisał(a):Przepraszam że kontynuuję wątek poboczny. Ale tylko uprzejmie melduję że teraz korzystam z rutera, więc jemu powierzam odpowiedzialność za nawiązanie połączenia. Czasami czekam na przyznanie adresu nawet kilkadziesiąt minut od włączenia zasilania (podczas gdy wskaźnik pokazuje sygnał). Czyli ewidentnie problem jest problem globalny i niezależny od abonentów.
Niestety masz rację. Jeżeli możesz, to spróbuj zmienić firmware na któryś z alternatywnych: OpenWRT+Gargoyle potrafi dużo częściej niż inne firmware próbować się łączyć i to pomaga.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2013, 11:15
Post: #66
RE: Huawei E3131+Aero2+Linux-->To działa
(03-04-2013 18:34)jakubd napisał(a):  
hadwao napisał(a):I kolejny test sprzed chwili - telefon Nokia 100 z kartą Aero nie wyświetla zasięgu oraz nazwy sieci.
A to mnie kompletnie nie dziwi - Nokia 100 jest urządzeniem 2G, więc nigdy nie zaloguje się do sieci 3G.
Faktycznie, zapomniałem o tym.

Co do działania Aero to wczoraj po południu ruszyło.
4 dni bez usługi to zazwyczaj podstawa do rekompensaty w firmach, gdzie płaci się abonament, a tu?...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2013, 11:23
Post: #67
Huawei E3131+Aero2+Linux-->To działa
hadwao napisał(a):4 dni bez usługi to zazwyczaj podstawa do rekompensaty w firmach, gdzie płaci się abonament, a tu?...
no jak to co? - dostaniesz 4/30 miesięcznego abonamentu czyli 0 ;P

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2013, 13:19
Post: #68
Huawei E3131+Aero2+Linux-->To działa
Co nie zmienia faktu, że reklamacje zgłaszać trzeba, żeby wiedzieli, że są pilnowani.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2013, 14:47
Post: #69
Huawei E3131+Aero2+Linux-->To działa
Ooo, nie wiedziałem o takich problemach z aero, choć zauważyłem że ostatnio mam się ciężej połączyć...

Chciałbym jednak przedstawić mały patent, który wymyśliłem. Łączę się przez wvdial. Komenda ta działa tak, że wysyła prośby do modemu [modemik, proszę, ogarnij się! Wink], czeka ustaloną ilość sekund (która narasta po nieudanych próbach połączenia) i ponownie próbuje się połączyć. Nie wiedziałem jak wyłączyć ten bezsensowny czas oczekiwania, który i tak nic nam nie daje i wpadłem na pewien pomysł Wink Podzielę się rozwiązaniem, bo może komuś się przyda Smile

Rozwiązanie przeprowadzone na Ubuntu 10.04, ale zadziała także na innych dystrybucjach z obsługą skryptów.

1. Edytujemy plik wvdial.conf odpowiedzialny za konfigurację internetu.
Kod:
sudo gedit /etc/wvdial.conf
2. Do naszego połączenia aero2 doklejamy linijkę:
Kod:
Auto Reconnect = off
Sprawi to, że po wykonaniu polecania wvdial aero2, komenda wykona tylko jedną próbę połączenia i zostanie zamknięta.
3. Tworzymy nowy skrypt o rozszerzeniu sh, w naszym katalogu domowym lub gdzie Wam się podoba Wink Wklejamy do niego tą zawartość:
Kod:
while(true)
do
{
sudo wvdial aero2
}
done

Zastosowałem tu nieskończoną pętęlkę do while. Program wykonuje nieskończoną ilość razy polecenia wvdial aero2, jeśli polecenie się nie uda, aplikacja zakończy się i wykona raz jeszcze - do skutku Wink Wydaje mi się, że bez czasu oczekiwania, internet podłącza się dużo szybciej, bo non stop wykonujemy wtedy próbę podłączenia do sieci.

4. Zapisujemy plik, dajemy mu prawa do wykonywania (Właściwości -> Uprawnienia -> Prawo do wykonywania jako programu). Uruchamiamy po 2x kliknięciu w terminalu, wpisujemy hasło roota i czekamy na internet Wink

Pozdrawiam, mam nadzieję, że przyda się Wam ta metoda Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2013, 17:43
Post: #70
Huawei E3131+Aero2+Linux-->To działa
Bardzo fajne rozwiązanie - jak wpływa to na częstotliwość prób nawiązania połączenia? Sprawdzałeś?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2013, 10:35
Post: #71
Huawei E3131+Aero2+Linux-->To działa
Trochę nie za bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc o częstotliwości...

Częstotliwość jest maksymalna jaka może być, jest próba po próbie, bez czasu oczekiwania... Przez co czas od pierwszej prośby o połączenie do rzeczywistego nawiązania jest znacząco mniejszy :-)

Napisz czy chodziło Ci o to czy o coś innego :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2013, 13:12
Post: #72
Huawei E3131+Aero2+Linux-->To działa
Chodzi mi i jakieś konkretne ujęte w liczby porównanie: np. ile razy na minutę próbuje wvdial sam z siebie nawiązać połączenie, a ile w twojej wersji. Można to dość łatwo sprawdzić generując logi np. z podanym błędnym APNem i po prostu policzyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2013, 18:28
Post: #73
Huawei E3131+Aero2+Linux-->To działa
Jeśli pozwolisz to po weekendzie nagram Ci 2 filmiki jak to wygląda Smile Ale to dopiero jak będę w większym mieście, bo u mnie troche ciężko jest się połączyć Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2013, 22:29
Post: #74
Huawei E3131+Aero2+Linux-->To działa
No właśnie gdy są problemy lepiej wychodzą testy - interesuje nas, żeby się nie połączył wcale - chcę tylko wiedzieć, czy faktycznie próbuje częściej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2013, 21:03
Post: #75
Huawei E3131+Aero2+Linux-->To działa
Oto obiecane porównanie Smile

1) próba:

1-sza próba - mój skrypt

Od chwili kliknięcia enter do czasu rzeczywistego połączenia trwa 36 sekund.

2) próba:

2-ga próba - skrypt

A teraz normalne działanie wvdial, bez żadnych kombinacji Smile

Normalnie

1 minuta, 32 sekund i brak połączenia, wvdial kazał mi czekać kolejne 80 sekund, ale już nie miałem siły Sad

Pozdrawiam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-06-2013, 17:04
Post: #76
RE: Huawei E3131+Aero2+Linux-->To działa
witam, potrzebuje pomocy z uruchomieniem aero2 (nowa karta) na ubuntu 10.04 LTS. Modem huawei e3131 (wersja, ktora nie daje sie konfigurowac przez http://192.168.1.1, czyli nie mam wersji HiLink). Po wlozeniu modemu do usb, po krotkim czasie dioda mruga na niebiesko. W systemie pojawia sie zamontowany wolumin "My broadband". Pojawia sie komunikat w osobnym okienku: otworz pytanie o automatyczne uruchamianie, gdy potwierdze, wyswietla sie "Ten nośnik zawiera oprogramowanie do automatycznego uruchomienia. Uruchomić je?", po czym "blad podczas automatycznego uruchomienia".
W menadzerze polaczen skonfigurowalem polaczenie sieci komorkowej, APN darmowe (bylo dla aero2 juz wypelnione), jest zatem Aero2 Domyślne1. Problem polega na tym, ze nie mam go na liscie dostepnych polaczen do wyboru, gdy klikam na ikone menadzera polaczen.

po wpisaniu komendy sudo wvdial aero2, otrzymuje:

--> WvDial: Internet dialer version 1.60
--> Warning: section [Dialer aero2] does not exist in wvdial.conf.
--> Cannot open /dev/modem: No such file or directory
--> Cannot open /dev/modem: No such file or directory
--> Cannot open /dev/modem: No such file or directory


Prosze o sugestie, co zrobic. Z gory dziekuje za pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-06-2013, 00:53
Post: #77
Huawei E3131+Aero2+Linux-->To działa
Dystrybucja Ubuntu w wersji 10.04 nie obsługuje modemu E3131 bez dodatkowych czynności - obsługa pojawiła się dopiero w 12.04 - najprościej (logistycznie) być może będzie wykonać aktualizację do nowszej wersji dystrybucji.
Można także ręcznie dodać obsługę modemu E3131 (odpowiedni plik konfiguracyjny dla usb-modeswitch i informacja dla kernela), ale nie wiem, czy to nie będzie zbyt skomplikowane. Pominąwszy niepotrzebną konfigurację modemu komendami AT opisane to jest tutaj:
http://dug.net.pl/tekst/197/aero2_z_mode...wei_e3131/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-06-2013, 11:16
Post: #78
RE: Huawei E3131+Aero2+Linux-->To działa
(14-06-2013 00:53)jakubd napisał(a):  Dystrybucja Ubuntu w wersji 10.04 nie obsługuje modemu E3131 bez dodatkowych czynności - obsługa pojawiła się dopiero w 12.04 - najprościej (logistycznie) być może będzie wykonać aktualizację do nowszej wersji dystrybucji.
Można także ręcznie dodać obsługę modemu E3131 (odpowiedni plik konfiguracyjny dla usb-modeswitch i informacja dla kernela), ale nie wiem, czy to nie będzie zbyt skomplikowane. Pominąwszy niepotrzebną konfigurację modemu komendami AT opisane to jest tutaj:
http://dug.net.pl/tekst/197/aero2_z_mode...wei_e3131/

bardzo dziekuje za odpowiedz. Czy korzystanie w obecnej sytuacji (posiadany modem e3131, nowa karta aero2) na posiadanym przeze mnie komputerze (wspomniane 10.04 LTS) z ubuntu 12.04 uruchomionego z usb pozwoli na uzyskanie dostepu do sieci? Aero2 ma mi sluzyc jako "awaryjny" sposob na dostep do sieci. W przyszlosci pomysle nad upgradem systemu do 12.04 LTS, na razie chcialbym pozostac przy 10.04 LTS.

Zadam jeszcze pytanie, czy istnieje taki modem, ktory dziala pod ubuntu 10.04 z nowa karta aero2? Taki, ktory nie wymaga czynnosci wykonywalnych dla bardzo zaawansowanych uzytkownikow?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-06-2013, 12:19
Post: #79
Huawei E3131+Aero2+Linux-->To działa
Użycie zestawu Ubuntu 12.04 + E3131 + czynna karta Aero2 zapewni proste uruchomienie połączenia z Internetem kilkoma kliknięciami.

10.04 (jak napisałem) da się dostosować, jednak trzeba pogrzebać chwilę w plikach konfiguracyjnych.

Na pewno są modemy zgodne z 10.04 i Aero2, ale będą albo trudno dostępne (nie mam pewności, ale chyba E180 jest na tyle starym modemem, że miał obsługę w usb-modeswitch z początku 2010), albo będą sprawiały problemy na innych poziomach (np. E173u-2 działa z 10.04, nie spełnia wymogu kat10 i ma problemy ze stabilnym działaniem z Aero2).
Niestety pewność da nam tylko przejrzenie plików /etc/usb-modeswitch.d z naszej dystrybucji i porównanie ich zawartości (modeli modemów) z listą zgodności. Z tym, że musimy mieć pewność, że VID:PID (identyfikatory, z których zbudowana jest nazwa plików w tym katalogu) jest zgodna z identyfikatorami kupowanej wersji modemu, a przy niektórych modelach np. modemów Huawei takiej pewności nie mamy, dopóki nie kupimy modemu i nie podłączymy go do komputera (np. E173 występuje w co najmniej 4 odmianach: u-1, u-2, s-1 i s-2, które mają dwie różne kombinacje VID:PID).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-06-2013, 14:46
Post: #80
Odp: Huawei E3131+Aero2+Linux-->To działa
Nie znam się na linuksie ale może ten link coś pomoże http://chaddyhv.wordpress.com/2012/08/13...der-linux/ Może był już wklejany nie wiem której dystrybucji dotyczy.

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 765 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  Nie można udostępnić sieci Aero2 jako Hot-Spot soidfh 5 2 402 30-05-2022 12:41
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 536 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 126 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 12 253 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen