[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E169 brak karty sim?
13-12-2011, 04:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2013 02:57 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E169 brak karty sim?
elo ponownie
hmm postaram sie opisac dokładnie mój problem
karta zeby była jasnośc - wysyłana do aero 2 z podejzeniem uszkodzenia - wróciła pani z bok twierdzi ze sprawna i załączyła nawet jakeis "tracy" czyt trejsy które to potwierdzają - taka jakas tabelka z godzinami jakby kiedy sie polaczyła itp

problem polega na tym ze w tal z androidem obslugującym hspa+ (lg optimus 2x) karte widzi jak sie wejdzie w statystyki itp to pokazuje moc sygnalu -xx db i to sie zmienia jak sie chodzi po pokoju wiec zakladam ze siec widzi. kresek zasiegu nie pokazuje ale to normalne. ale po ustawieniu apn darmowego net i tak nie chodzi. to dość żadki tel wiec powiedzmy ze ok - moze nie chodzić.

natomiast mam modem e169 na 100% sprawny uzuwam go juz z 2 lata z orange oraz play. napewno to e169 bez g ;d bo ma gniazdo antenki. niema simlocka
na wszelki:
Modem found:
Model: E169
Firmware: 11.315.05.00.00
Imei: 359638019591738
Modem Status: Unlocked
Unlock Counter: 0 (Remaining: 10)

testowałem wszsytkie mozliwe firmwate do niego chyba jekie sa
a opcja jest na tyle dziwna ze nie mam problemu jak wiekrzosc ze nie lapie sieci czy cos
on mi wogole krzyczy ze zła karta sim lub jej brak (the sim/usim is invalid or missing)
ale chwilke poysli najpierw
i tak sobie mysle ze w zwiazku z ta blokada polaczen itp
jak mam w modemie aktywna funkcję ta polaczen glosowych to moze tu jest problem on proboje cos z ta karta a te glosowe go tyrzymaja?
googluje od wczoraj i nie wiem jak to wyłączyć ? jakies pomysły?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2011, 12:45
Post: #2
RE: e169 brak karty sim?
Dobra, to już mam obraz szerszy, ale na razie nie mam konkretnego pomysłu Smile Ale walczymy dalej:
1. Ten LGik ma domyślnie Andka 2.2 froyo - a ten android stroi sporo fochów dookoła TS11. Możesz mu zrobić aktualizację do 2.3? To czasem rozwiązuje problem.
2. Czy na pewnie LG widzi Aero2? Wyświetl listę widocznych operatorów. Tu masz więcej informacji o tym:
http://jdtech.pl/2011/11/aero2-jak-spraw...egu-2.html
3. Wracając do E169 - jeżeli to na 100% nie jest wersja z literką G (E169G - na obudowie, od strony softu nie widać) to musisz zacząć od rozwiązania problemu z kontaktem między kartą SIM a modemem. Możliwości jest kilka:
- Wyczyść styki w modemie i na karcie SIM (szmatka nasączona spirytusem, albo czymś podobnym (benzyna ekstrakcyjna, ale nie rozpuszczalniki) - np. moja karta ma czasem problemy ze stykami w E169 (ale żaden inny modem nie zgłasza problemów).
- Upewnij się, że karta została włożona prawidłowo - brzmi durnie, ale niejedno człowiek widział w życiu, a zabezpieczenie w E169 jest wyjątkowo mało skuteczne
- Jeżeli to nie pomoże, spróbuj jeszcze poruszać delikatnie tacką z kartą w tę i z powrotem - żeby dodatkowo oczyścić styki.
Twoja koncepcja z połączeniami głosowymi (funkcja voice) jest ślepym zaułkiem - nie ma to żadnego znaczenia. E169 nie ma żadnego problemu z blokadą TS11 - w modemach z Play czasem jest przyblokowany UMTS 900, co już opisałem (pod tym wpisem dyskutowaliśmy na blogu).
Z pewnością dopóki modem nie dogada się z kartą SIM zapomnij o dalszej diagnostyce.

Koniecznie daj znać jakie masz efekty powyższych działań!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2011, 13:36
Post: #3
RE: e169 brak karty sim?
to wsyzstko juz robiłem Wink
lg ma 2.3.4 androsia
na 2.2. było tak samo specialnie obniżałem kiedys nawet
i tak widzi siec w liscie sieci Wink

e169. czyscilem 100x pozatym wszystkie inne karty sim widzi bez problemu
nawet rozebrałem modem i próbowałem czy moze styki na karcie sim nie są jakos krzywo czy cos wiec trzymałem karte w palcach przy rozebranym modemie probojac wcelowac w styki jakos.
bez skutecznie.
karta jest na pewno włożona prawidłowo mało tego próbowałem takze włożyć ją na odwrót - od tak.
na 100% nie jest g nigdzie nie ma oznaczenia g pozatym g mialy ukryte gniazdo na antenke nie?
u mnie jest widoczne
jestes pewny ze testowales jakiegos e169 z aktywnym voice i aero 2?
jesli tak to nie mam wiecej pomysłów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2011, 14:53
Post: #4
RE: e169 brak karty sim?
Mam dwa modemy E169: wersję z Play oraz Vodafone K3520. W tym drugim mam odpalone funkcje głosowe - wszystko w obu działa bez pudła. Z pewnością konfiguracja na tym poziomie nie powinna powodować problemów z... rozpoznaniem karty SIM.
Muszę powiedzieć, że to jakiś bardzo dziwny przypadek z tym modemem. Ale karta sprawna, jak się Android nie burzy na jej brak.
Co do problemów andka: wyjdź na świeże powietrze, gdzie jest lepszy sygnał i spróbuj wielokrotnie odświeżyć stronę internetową. Sprawdź, czy masz zaznaczony profil od Aero2 i czy nie masz wyłączonej w jakiś sposób transmisji danych. Czasem takie odświeżanie strony (mimo błędu) powoduje zaskoczenie połączenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2011, 17:13
Post: #5
RE: e169 brak karty sim?
nie da rady zwiedzilem juz cale osiedle i cale targi slaskie w kato - kolo pracy ;D
w androidzie jest taki skrot *#*#4636#*#* i tam pozna ustawic np typ sieci na wcdma only. i sa tam statystyki o sieci
wiec sila sygn moje max jakie udalo mi sie uzyskac to -75dbm 1 id 3 do 15asu cokolwiek to znaczy
i tam z aero 2 mam typ sieci hspa a usluga gprs rozłączona
obstawiam ze zeby dzialalo to wlasnie ta usluga powinna sie jakos wlaczyc.

i wogole aero 2 zmienia jezyk w tel na ang. to normalne?


fajnie bylo by spotkac sie z kimz ze slaska kto ma jakikolwiek modem i swoja karte aero 2
wtedy bym wykluczyl ze to napewno nei wina sima jednak czy albo modemu;p
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2011, 17:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2011 17:40 przez jakubd.)
Post: #6
RE: e169 brak karty sim?
Patrz, tego kodu nie znałem - działa w moim Galaxy Tab P1000. Wsadziłem kartę (android 2.2 ma w nim problem z TS11, ale z siecią łączy). I odpaliłem ten tryb. Karta SIM z blokadą TS11.
P1000 nie połączył się sam z siebie z GPRS.
Bieżąca sieć: Aero2
Usługa GSM: Tylko połączenia alarmowe
Usługa GPRS: połączono
Co ciekawe mimo dobrego sygnału po kilku chwilach: siła sygnału zniknęła, GPRS się odłączył, by po kolejnych kilku chwilach znowu wpiąć się do Aero2.
Odpaliłem Przeglądarkę: mimo braku wskaźnika połączenia GPRS/3G normalnie załadowała się strona internetowa bez najmniejszego problemu.

Wygląda więc na to, że połączenie z siecią masz, tylko może źle ustawiony APN? W dolnej części masz "odłączone sieci GSM" - ja tutaj mam "State: dcActiveState, connected at xx:xx and elapsed xx:xx to aero2 (to nazwa profilu), 76, 26017 (kod sieci Aero2), darmowy (APN)".

Język na karcie SIM Aero2 nie jest zdefiniowany chyba i telefon, który korzysta z tej informacji przełączy się na domyślny, a dla większości telefonów domyślny jest właśnie angielski.

Co do spotkania: podaj orientacyjną lokalizację, to może ktoś się zgłosi z twojej okolicy. Ja w Warszawie chętnie pomogę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2011, 20:15
Post: #7
RE: e169 brak karty sim?
nie to u mnie tylko te dbi pokazuje
ale bierzaca siec- pusto
gsm tylko alarmowe
gprs rozlaczono.

dziwne to ja bym dalej na karte sim stawiał pomomo ze spece z areo twierdza ze dziala
no ja jestem z czechowic pracuje w katowicach
wiec czechowice pszczyna tychy katowice sa do ogarniecia jesli tylko jest ktos z tych okolic Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2011, 20:30
Post: #8
RE: e169 brak karty sim?
Jeżeli w nazwie bieżącej sieci nie masz nic, to znaczy, że wskaźnik zgodnie z wymogami GSMu pokazuje siłę... pierwszej lepszej sieci w celu umożliwienia nawiązania połączenia alarmowego 112.
Jeżeli SIM byłby uszkodzony, to by LG robił awanturę przy uruchomieniu i potem też. Wsadź ją jeszcze do dowolnego innego telefonu (nie musi być zgodny z Aero2) i zobacz, czy będą jakiekolwiek komunikaty i błędy (poza brakiem zasięgu sieci i zablokowanymi połączeniami głosowymi).
O ile z Androidem to nie powiem nic pewnego, bo nie miałem tego konkretnego urządzenia w ręku, to na tego E169 to ja na prawdę nie mam pomysłu tym razem - wszystkie znane mi E169 działają bez żadnego problemu ze wszystkimi kartami Aero2.
Może masz kogoś znajomego z modemem innym, żeby sprawdzić jak ta karta tam zadziała?

PS: Rodzinnie jestem z Katowic Ligoty, ale teraz tam nie bywam wcale... więc tutaj mnie pomogę w najbliższym czasie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2011, 21:32
Post: #9
RE: e169 brak karty sim?
no wiec wlasnie tak sie zastanawialem czy to napewno zasieg tej sieci
jak wejde w wyszukowanie reczne to znajduje areo 2 i jako jedyna jest jakby aktywna pozostale sa szare ze nie mozna ich wybrac
ale jak wybieram areo 2 to nie mozna polaczyc z siecia
probowalem z htc touch diamond w robocie
dziwnie sie zachowuje wyrzuca czesto np karta sim nie gotowa czy takie tam dziwne zeczy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2011, 22:23
Post: #10
RE: e169 brak karty sim?
Niestety blokada TS11 może powodować różnie dziwne objawy, bo większość urządzeń (zwłaszcza takich z obsługą połączeń głosowych) się tego po prostu nie spodziewa.
Co do listy sieci - tak ma być - Aero2 jedyna dozwolona, pozostałe zabronione (choć niektóre karty do Plusa się logują, ale wtedy nic nie działa). Zalogowanie do Aero2 wprost często się nie udaje właśnie z powodu blokady TS11.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-12-2011, 05:26
Post: #11
RE: e169 brak karty sim?
a na jakim firmware chodza te twoje e169?;p
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-12-2011, 20:47
Post: #12
RE: e169 brak karty sim?
W układzie Model - Dashboard - Firmware
Huawei K3520 (Vodafone) - UTPS11.030.01.04.03 - 11.314.12.00.00
Huawei E169/E169G (Play) - UTPS11.002.03.10.264_MAC11.201.02.01.264 - 11.314.13.00.264
W pierwszym z nich firmware został prawie na pewno zmieniony przez sprzedawcę kilka lat temu. W drugim nie zmieniałem nic.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-12-2011, 21:00
Post: #13
RE: e169 brak karty sim?
tak bdw to ja juz nic nie wiem;D
bo mialem w rekach przypadkiem na 10min modem zte nie iwem jaki model ale z play dawany do abonamentu takiemu gosciowi z rok temu.
wsadzam karte w programie z play nic a w TNI po wlaczeniu at pokazało połowe zasięgu
ale polaczyc nie chciało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-12-2011, 12:16
Post: #14
RE: e169 brak karty sim?
Pamiętaj, że modemy ZTE nie są zgodne z Mobile Partnerem od Huawei, do tego potrzebują oczywiście własnych sterowników.
Po drugie TNI pokazuje siłę sygnału zawsze, nawet jak się nie zaloguje do żadnej sieci - wtedy informuje o sile sygnału w związku z koniecznością zapewnienia komunikacji z numerami alarmowymi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-12-2011, 13:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2011 00:15 przez d00lar.)
Post: #15
RE: e169 brak karty sim?
wiem - aplikacja od zte byla zainstalowana Wink stery tez
to dziwne bo moj e169 z ta kartą w TNI nie pokazuje zasiegu wcale
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-01-2012, 16:26
Post: #16
RE: e169 brak karty sim?
a jak bym tak ci wysłał ta karte z modemem żebyś zerknąna to w wolnej chwili? nie mam juz sił ;/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-01-2012, 17:50
Post: #17
RE: e169 brak karty sim?
Mogę to sprawdzić dla ciebie, ale pamiętaj, że to jednak pewna strata pieniędzy i czasu, a do tego ryzyko utraty przesyłki (w jedną stronę z 5 PLN zapłacisz za polecony). Lepiej by było, jakbyś mógł w wolnej chwili po prostu spotkać się, ale znając życie Warszawa nie wszystkim jest po drodze Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-01-2012, 08:38
Post: #18
RE: e169 brak karty sim?
no niestety ze slaska kawalek mam
moge wyslac w 1 strone za free kurierem z pracy na koszt firmy
wiec tylko kwestia powrotu - przeleje ci na konto najwyzej za polecony z potwierdzeniem nadania
majac potwierdzenie nadania jak zgubią to mozna dostać odszkodowanie Wink raz juz dostalem jak cos na allegro kupowalem Wink takze niema stresu mysle jesli tylko by ci sie chciało Smile
poczciwy e169 nikt z nim nie ma problemow tylko ja;/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-01-2012, 12:39
Post: #19
RE: e169 brak karty sim?
ja miałem problemy z e169... Smile

spróbuj firmware z Australii, u mnie działa ok! (pierwsze, jakie załapało)

na stronie:
http://help.optuszoo.com.au/help/wireles...nected/usb
zjedź do sekcji E169 USB Modem
i pobierz: Download the latest Optus Connection software

wywal wszystko modemowe z kompa, zresetuj, włóż modem ale nie zgadzaj się na instalację i potem odpal plik ściągnięty e169update.exe

pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2012, 16:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2012 16:39 przez d00lar.)
Post: #20
RE: e169 brak karty sim?
ale miales tak jak ja - ze nie widzialo karty sim?
zaraz sprawdze - sciaga sie ale watpie ze to cos da sprawdilem juz chyba wszystkie firmware jakie wyszly;p
to samo ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HiLink API dla urządzeń Huawei VipeRsan 47 196 375 02-01-2021 23:29
Ostatni post: szopen
  Huawei E3276 brak modemu RAS jest tylko karta sieciowa NDIS Krystyna z gazowni 11 26 916 19-01-2018 13:37
Ostatni post: Krystyna z gazowni
  Huawei E3276 nie rozpoznaje Sieci Aero2- uszkodzona Antena ? AdamK 10 34 934 19-01-2018 10:36
Ostatni post: jakubd
  huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty? Lorek 14 32 856 11-11-2017 10:46
Ostatni post: Lorek
  huawei e372 vs Huawei E3531 Lorek 13 37 996 08-03-2017 07:19
Ostatni post: jakubd