[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HUAWEI 3131 Miga na zielono czasem sie łączy
28-11-2012, 11:04
Post: #1
HUAWEI 3131 Miga na zielono czasem sie łączy
Więc mam następujący problem w czwartek dostałem kartę Aero. Zainstalowalem ja w modemie(kupiony w Play) pokombinowałem jakos z kofiguracja modemu ze internet zaczął działać. Nawet sam windows znajdował połączenie szerokopasmowe i mogłem sie tak łączyc. W weekend byłem poza zasiegiem wiec nie krozystałem z neta w poniedziałek gdy wrociłem do lodzi internet przestał działać. Objawia sie to brakiem zasiegu ( mruga na zielono) Potrafi raz na ajkeis 30 min sie polączyc wtedy pokazuje 50% zasiegu powoli spada i sie rozłącza. Brak zasiegu jest dośc dziwny bo gdy sprawdzałem jakies 3 km odemnie stoi maszt AERO a poza tym przed weekendem internet naprawde super chodził. Internet konfiguruje wg zalecen usatwiam Roaming wymuszam pasmo 900 i caly czas to samo... Wychodzi na to ze przez kilka dni w ldozi zwinęli maszty Aero.... Inernet w innym miejscu w lodzi niby dziła ale tez na minimalnym zasięgu i niektore strony zwyczajnie nie chca sie ładować. Dodam ze gdy modem miga na zielono w programie Play Online znajduje siec plus 3G wiec wnioskuje ze w zasiegu sieci jestem ale nie mgoe sie zarejestrowac. Ktos ma jakies rady bo jakos ciezko mi uwierzyć ze rpzez weekend tak strasznie pogorszyl sie mi zasięg. Myslalem nad kupnem anteny tylko zeby to pomoglo. Aha w programie TNI jak skonfiguruje wszystko to pokazuje moc sygnalu kolo 20-30 procent ale wyszukuje operatora przez caly czas a jak klikam polącz to program sie zacina i zwiesza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-11-2012, 11:17
Post: #2
RE: HUAWEI 3131 Miga na zielono czasem sie łączy
3km to już na granicy zasięgu w terenie zabudowanym. Osobiście sprawdzałem i już przy ponad 2km nie dało rady bez zewnętrznej anteny.

Spróbuj użyć przedłużki USB i bliżej okna podłączyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-11-2012, 18:46
Post: #3
RE: HUAWEI 3131 Miga na zielono czasem sie łączy
Sprawdziłem jeszcze raz i wychodzi ze do pierwszego masztu mam 500 metrow prawie wiec no chyba powinien być zasięg.... Tutaj jest mapka z masztami. Czarna krpka to moja lokalizacja. Wiec wydaje mi się ze zasięg powinien być.
http://imageshack.us/photo/my-images/577/aeroja.jpg/

Juz nawet bym zrozumiał ale zasięg byl i 2 dni internet smigał bardzo ładnie. Nie wiem juz mi nawet do głowy przychodzi ze może wyłaczyli ten maszt ale to te obok tez powinny sięgać.....
Sam juz niewiem. W to że zasięg tak nagle zniknął wierzyc mi sie nie chce, ale znów w innym miejscu w lodzi smiga..... i juz sam nie wiem... Gdyby to była kwestia zasięgu to antena pomoże? bo kupiłbym ją ale jak mam wydać kase bez sensu to poprostu wolę sie upewnić. Bo Jak na moj rozum to są dwie mozliwości. Albo skonfigurowałem modem tak ze teraz ma cieżko sie polączyc albo rzeczywiscie ten zasięg. ale czy gdyby nie bylo zasiegu to w Play Online znajdowałby dostepna siec PLUS 3G ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-11-2012, 19:11
Post: #4
Odp: HUAWEI 3131 Miga na zielono czasem sie łączy
Jak w innym miejscu działa, na tym samym modemie i kompie to brak zasIęgu Wink

Tapnięte z Galaxy S +
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-11-2012, 19:31
Post: #5
RE: HUAWEI 3131 Miga na zielono czasem sie łączy
Sieć Plus ma nadajniki UMTS2100, a aero2(Plus) UMTS900, więc to, że widzi Plusa, to może jest to 2100?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-11-2012, 19:39
Post: #6
RE: HUAWEI 3131 Miga na zielono czasem sie łączy
i właśnie z tego względu warto wyłączyć wszystkie inne pasma poza WCDMA900 (wtedy zasięg Aero2 to Plus w roamingu, w okolicach zasadniczo poza aglomeracjami może być jeszcze widzialna sieć Playa, który część nadajników ma w tym paśmie)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-11-2012, 19:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2012 20:21 przez KUBAS07.)
Post: #7
RE: HUAWEI 3131 Miga na zielono czasem sie łączy
Ma wyłączone pozostale pasma jest tylko 900. I problem został rozwiązany. niestety ale zasięg albo i na szczescie.... Tylko nie pomyslalbym ze sieć jest taka czula. Trzymałem modem pod stolem i nie bylo zasiegu teraz przesunałem 20 cm dalej i juz zaczął lapac. Po przesunieciu koeljnych 20 cm w strone okna teraz mam ponad 90 % zasiegu HSPA wg PLay Online. Takze problem raczej rozwiązany. Dziwi mnie tylko bo wczesniej sprawdzałem przy oknie i bylo to samo ale moze modem musi sie zaklimatyzować w danym meijscu i złapac dobrze zasięg.... Tongue W kazdym razie internet znów smiga Także dziekuje za pomoc Smile

Jednak nie do końca jest tak dobrze.. Większość stron strasznie dlugo mi sie ładuje praktycznie caly czas sie ładuje. Moze wiecie dlaczego sie tak dzieje??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-11-2012, 20:13
Post: #8
RE: HUAWEI 3131 Miga na zielono czasem sie łączy
Od czasu do czasu pogłaskaj modem, tylko nie pod włos, to sprawi, że chętniej będzie współpracował. Wink

Nie patrz na siłę sygnału w PlayOnline, bo ona pokazuje kompletne bzdury. Nawet jest w niej zawarta informacja, że dane mogą być niedokładne. Pokazuje 90%, a użyj TNI i dowiesz się, że jest 35%.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-11-2012, 20:30
Post: #9
RE: HUAWEI 3131 Miga na zielono czasem sie łączy
Tak jak mowiłes w TNI zasieg to 30-40% Tongue Ale moze ktos pomoć z tymi stronami?? Ktos wie czemu sie nie ładuja/robią to tak długo?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-11-2012, 20:57
Post: #10
RE: HUAWEI 3131 Miga na zielono czasem sie łączy
Jeżeli twój nadajnik jest mocno obciążony, to tak może się właśnie dziać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2012, 12:16
Post: #11
RE: HUAWEI 3131 Miga na zielono czasem sie łączy
Czy zakup jakiejs anteny pomoże? Bo aktualnie czasem mam ok 40 % zasiegu 89-95Dbm I internet potrafi sie rozłączać, na początku ma problemy zeby w ogole złapać sieć itp. Czy ten internet ma takie humory z racji tego ze jest darmowy czy poprostu mam troche za słaby zasięg?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2012, 12:34
Post: #12
RE: HUAWEI 3131 Miga na zielono czasem sie łączy
Mi wygląda na obciążony nadajnik.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2012, 14:30
Post: #13
RE: HUAWEI 3131 Miga na zielono czasem sie łączy
A długie logowanie do sieci to efekt tego, że wyróżnik 260-01 (Plusa) emitowany jest przez wszystkie nadajniki, a tylko nadajniki UMTS 900 MHz pozwalają na faktyczne nawiązanie połączenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2012, 18:53
Post: #14
RE: HUAWEI 3131 Miga na zielono czasem sie łączy
Wiec sprawa wygląda tak ze tam gdzie wczoraj miałem zasięg ok 30-40 procent teeraz nie mam wcale dwa razy zlapal polaczyl sie i sie rozłączyl. Teraz musiałem podejśc jeszcze blizej okna... Jeszcze blizej okna niby działa ale w tym tempie jutro bede miał interent za oknem a pojutrze 10 metrow od domu.. Tongue A tak poważnie to słaby zasięg czy obciązony nadajnik czy mzoe jedno i drugie? Bo strony tez niby caly czas migaja jakby sie załadowały mimo tego ze prawie cała zawartośc juz maja. Wiec czy ejsli kupiłbym jakąś małą antenke to czy on by chodzil lepiej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2012, 20:36
Post: #15
RE: HUAWEI 3131 Miga na zielono czasem sie łączy
Niestety bez sygnału pracy z siecią nie ma.
A zasięg sieci 3G (WCDMA) niestety spada wraz ze wzrostem obciążenia - to prawa fizyki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2012, 21:00
Post: #16
RE: HUAWEI 3131 Miga na zielono czasem sie łączy
Więc zakup anteny pomoże czy dać w ogole sobie spokoj z tym internetem??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2012, 21:14
Post: #17
RE: HUAWEI 3131 Miga na zielono czasem sie łączy
Kupić i sprawdzić zawsze możesz. Jeśli nie zadziała odeślesz spowrotem.
Stracisz jedynie (albo aż) za przesyłkę.
Ja kupiłem i odesłałem. Troche szkoda tych pieniędzy skoro i tak nie pomogło, no ale chociaż spróbowałem i wiedziałem na czym stoję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2012, 22:15
Post: #18
RE: HUAWEI 3131 Miga na zielono czasem sie łączy
To w sumie nie bardziej opłacało sie zostawić? Antena na allegro widze ok 25 zl a za przesylkę dałeś pewnie drugie tyle... Tongue Znaczy ja mowię o antenie tego typu
http://allegro.pl/antena11dbi-huawei-e17...10141.html

Czy taka antena w ogole jest cos warta czy trzeba kupić jakąś lepsza??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2012, 22:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2012 22:31 przez raven.michal17.)
Post: #19
RE: HUAWEI 3131 Miga na zielono czasem sie łączy
Ja kupiłem antenę dipola kabel 10m, uchwyt do ściany + konektor, wyszło mi coś koło 100 zł, także opłacało mi się zwrócić antenę.
Z tego co kojarzę to kupowałem ze sklepu cybertech
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-11-2012, 05:32
Post: #20
RE: HUAWEI 3131 Miga na zielono czasem sie łączy
@KUBAS07
na temat anten "11dBi" zostało już wiele napisane - tam też znajdziesz informacje w jakiej sytuacji taka antena ma szansę na działanie

ta za to mogę dodać taką historyjkę (oczywiście należy ją traktować z przymrużeniem oka, ale znakomicie opisuje czym są wspomniane anteny):
chiński projektant napisał w specyfikacji - "antena dłuższa o 9cm od anteny 2dBi"
dotarło to do działu marketingu, gdzie chiński marketingowiec dodał 9+2=11
i tak powstało 11dBi Big Grin

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  problem z orange huawei 3131 elek99 2 5 324 07-10-2013 18:28
Ostatni post: elek99
  Przenośna antena do modemu Huawei E583C BoloBx 4 5 333 24-08-2013 10:05
Ostatni post: jakubd
  Huawei E156G a E3131 i ich zasieg lolisek 13 11 135 03-08-2013 13:06
Ostatni post: jakubd
  Brak Zasięgu Modem Huawei E173u-2 flywin 10 10 808 04-01-2013 13:58
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3131 nie łączy się MacBi 3 4 523 16-12-2012 13:41
Ostatni post: jakubd