[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HTC HD2 i problem z Aero2
19-07-2013, 13:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-07-2013 13:58 przez stefanhd2.)
Post: #21
RE: HTC HD2 i problem z Aero2
Pokazuje normalnie zasięg Aero2 i dodatkowo literkę H gdy jest połączenie z internetem.

Zasięg Aero2 na Androidach pokazuje zawsze od wymiany kart, choć miałem kiedyś ROM na LG P500, który pokazywał zasięg przed wymianą kart.

Jeśli masz wszystko ustawione jak należy i nie działa to obstawiałbym problem z zasięgiem albo awarię nadajnika. W Androidzie trzeba wymusić 3G (ma być tylko 3G, nie 2G+3G), ustawione połączenie i APN darmowy, włączone dane przy roamingu (ja zaznaczam oba: krajowy i zagraniczny, być może zadziała tylko na krajowym), włączony internet komórkowy i jeśli jesteś w zasięgu i nadajnik działa to nie ma siły - musi działać.

Problemem może być jakiś dziwny ROM czy kernel, spróbuj dwa z mojego postu, na nich na 100% działa
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-07-2013, 14:26
Post: #22
Odp: HTC HD2 i problem z Aero2
ano właśnie, inny soft...
tak mialem na p1000 z opendroidem, wszystko poustawiane jak trzeba i zero transmisji!

Sent from my SGSA using Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2013, 03:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-07-2013 03:36 przez Pentium320.)
Post: #23
HTC HD2 i problem z Aero2
Eh... przetestowałem podane przez Ciebie dwa romy, konkretnie Nightly ICS 4.0.4 a także JB 4.2.2 (tego AmeriCanAndroid jedynie nie sprawdzałem, bo nie będę specjalnie wgrywał Windowsa, aby z jego poziomu uruchamiać Androida) i dalej jest to samo co na każdym innym romie - mianowicie APN ustawiony, zasięgu nie ma a ręczne wyszukiwanie sieci powoduje, że najwyraźniej Plusa wykrywa mi jako Aero2 i po prostu próbując się z nim połączyć nie wpuszcza mnie. Tryb tylko 3G włączony, Roaming włączony (zarówno krajowy jak i zagraniczny). Nie wiem na czym polega mój problem, że na żadnym romie to Aero2 nie działa, a u Ciebie śmiga jak należy. Brak zasięgu jak pisałem nie wchodzi w grę, bo na modemie Nokii CS-19 działa jak należy i jest pełny zasięg (a wg mapki btsearch nadajnik znajduje się w odległości może kilkuset metrów). Może (uwaga, możliwe bzdury) jakieś różne wersje hardware'owe tego telefonu wyszły i moja nie jest zgodna? Mój kiedyś dawno temu miał brand na T-Mobile (bez simlocka), ale nie miałem problemu z żadnymi kartami.. z wyjątkiem właśnie Aero2.

http://i.imgur.com/W48ZsL1.png

Wczoraj wpadł mi także Samsung Galaxy Tab 2 7.0", który z tego co sie orientuję, to posiada moduł GSM. Spróbuję jutro do niego wrzucić tą kartę i zobaczę jak on zareaguje
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2013, 18:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-07-2013 18:41 przez stefanhd2.)
Post: #24
RE: HTC HD2 i problem z Aero2
To nie wina hardware, byly dwa rodzaje hd2 amerykanska TMOUS i europejska. TMOUS ma 1024MB flasha, europejski o polowe mniej.

W androidach na HD2 mamy dwa rodzaje polaczen komorkowych: ppp i rmnet, moze sprobuj zmienic? Wybiera sie przy flashowaniu ROMu.

Dobrze jakbys sprawdzil ACA, powinna byc wersja nand, poza tym da sie uruchamiac romy SD bez Windowsa, chyba z poziomu magldr. Nie znam szczegolow, uzywam SD.

Ogolnie moge polecic ROMy NativeSD, bo dzialaja szybciej z karty SD niz z NAND.
Karta musi szybko zapisywac losowe male pliki, czyli czasem class 4 bywa szybsza niz class 6 czy 10.

I jeszcze jedno: sprobuj polaczyc sie bedac w innym miejscu, najlepiej z dala od miasta, gdzie jest malo BTSow. Mozliwe, ze masz dziwny uklad BTSow i mocy sygnalow, dolozmy do tego roaming aero2-plus i android sobie z tym nie radzi (gdybanie).

Mozesz tez sprobowac Windows Mobile 6.5, kilka wersji 7, linuksa ubuntu, firefox os, meego..
W HD2 masz duzo mozliwosci, to jedyny taki telefon w historii Smile

A moze masz mozliwosc softem od tego modemu nokii wyswietlic liste widocznych BTS i jakie moce sygnalu i wkleic tu? Moze telefon nie lapie zasiegu aero2, a modem lapie? Choc z moich obserwacji radio w hd2 jest czulsze niz modemy usb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2013, 18:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-07-2013 21:06 przez Pentium320.)
Post: #25
RE: HTC HD2 i problem z Aero2
(20-07-2013 18:05)stefanhd2 napisał(a):  To nie wina hardware, byly dwa rodzaje hd2 amerykanska TMOUS i europejska. TMOUS ma 1024MB flasha, europejski o polowe mniej.
To ja też wiem, ale moja to zwykła - z 512MB pamięci.

(20-07-2013 18:05)stefanhd2 napisał(a):  W androidach na HD2 mamy dwa rodzaje polaczen komorkowych: ppp i rmnet, moze sprobuj zmienic? Wybiera sie przy flashowaniu ROMu.
Cenna uwaga. Sprawdzę.

(20-07-2013 18:05)stefanhd2 napisał(a):  Dobrze jakbys sprawdzil ACA, powinna byc wersja nand, poza tym da sie uruchamiac romy SD bez Windowsa, chyba z poziomu magldr. Nie znam szczegolow, w NAND mam Windows.
Myślałem tak samo i próbowałem z poziomu Magldr wybierać bootowanie z SD uprzednio przekopiowując pliki, ale to tak nie działa Wink. Więc ACA odpada, bo nie mam zamiaru przywracać Windowsa

(20-07-2013 18:05)stefanhd2 napisał(a):  Ogolnie moge polecic ROMy NativeSD, bo dzialaja szybciej z karty SD niz z NAND.
Karta musi szybko zapisywac losowe male pliki, czyli czasem class 4 bywa szybsza niz class 6 czy 10.
Hmm.. Ja zawsze jadę na NAND (ewentualnie NAND + Data on EXT) i w sumie byłem zadowolony, nie widziałem jakichś różnic pomiędzy NativeSD a NAND. A kartę mam Goodrama 32GB klasy 10 (wcześniej miałem SanDiska 16GB klasy drugiej - bosz, jak to muliło Big Grin)

(20-07-2013 18:05)stefanhd2 napisał(a):  I jeszcze jedno: sprobuj polaczyc sie bedac w innym miejscu, najlepiej z dala od miasta, gdzie jest malo BTSow. Mozliwe, ze masz dziwny uklad BTSow i mocy sygnalow, dolozmy do tego roaming aero2-plus i android sobie z tym nie radzi (gdybanie).
Dziś fajna pogoda, to się przejadę do lasu i sprawdzę, chociaż testowałem już na obrzeżach miasta, ale tam możliwe, ze mimo wszystko BTS-ów było dużo Smile

(20-07-2013 18:05)stefanhd2 napisał(a):  Mozesz tez sprobowac Windows Mobile 6.5, kilka wersji 7, linuksa ubuntu, firefox os, meego..
W HD2 masz duzo mozliwosci, to jedyny taki telefon w historii Smile

Nie jedyny. Jeszcze jest kilka innych modeli (choćby Nokia N9 czy Nokia N900, chociaż tu Android bardziej kuleje) Smile, jednak HD2 za bardzo pełni dla mnie rolę użytkową aby od razu przesiadać się z Androida na coś innego (gry - a tego poza androidem jak na lekarstwo, internet, muzyka, filmy)

(20-07-2013 18:05)stefanhd2 napisał(a):  A moze masz mozliwosc softem od tego modemu nokii wyswietlic liste widocznych BTS i jakie moce sygnalu i wkleic tu? Moze telefon nie lapie zasiegu aero2, a modem lapie? Choc z moich obserwacji radio w hd2 jest czulsze niz modemy usb

Jak wrócę to wkleję.

EDIT: Nic to nie dało. Byłem na obrzeżach miasta w dwóch miejscach, niemalże w lesie (jeśli to ważne - miasto to Rumia, 2km za Trójmiastem) i dzieje się to co w domu - Aero2 jest, ale nie wpuszcza.

Co zaś się tyczy modemu, to dołączony program Nokijny pokazuje takie sieci:
[Obrazek: tlcfinY.png][Obrazek: sJnAWGt.png]
Wszystko z wyjątkiem APN na domyślnych ustawieniach (bo skoro działa, to po co kombinować na siłę?). Zasięg Aero2 jak widać w mieszkaniu jest dobry, a sama sieć zasuwa aż miło:
[Obrazek: 2837862975.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2013, 21:50
Post: #26
RE: HTC HD2 i problem z Aero2
Nic mi juz nie przychodzi do glowy. Sprobuj ppp vs rmnet
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2013, 22:23
Post: #27
HTC HD2 i problem z Aero2
Spróbowalem - nic to nie dało.
Żeby było lepiej - właśnie testuję tą kartę na Galaxy Tab 2 7" (P3110) i działa ona w nim bezproblemowo

Nie mam pojęcia co z tym hd2... :/
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2013, 08:17
Post: #28
RE: HTC HD2 i problem z Aero2
Wyglada na to, ze hd2 nie widzi zasiegu Aero2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2013, 10:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2013 10:20 przez stefanhd2.)
Post: #29
RE: HTC HD2 i problem z Aero2
Podobno zeby dzialal build SD przez magldr trzeba zmienic kernel (w romie SD)

link

To moglbys sprawdzic ACA, bo w nim dziala bez specjalnych zabiegow


Only the following kernels support boot from Magldr for SD ROM:
Hastarin r8.6
ACA r630 or older versions
3dak_Rx.x

All Nand kernels don't support boot from magldr for SD builds, including:
Tytung
Tyt_JW
Dorimanx
ACA r714 or newer
ACA 2.6.35
...and other kernels for Nand CWM/cLK builds
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-07-2013, 18:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-07-2013 02:19 przez Pentium320.)
Post: #30
HTC HD2 i problem z Aero2
Hmm.. póki co odpuszczę sobie takie kombinacje z tym romem, bo to wygląda jednak na problem z telefonem a nie z romem (szczerze mówiąc już mam dość zmieniania romów Big Grin). Mam jeszcze drugi telefon, który może mi posłużyć za modem - HTC Touch Pro2 (bo modemik Nokii CS-19 nie jest do końca mój). W nim chyba powinno działać bez większych problemow, ale w razie jak bym miał problem, to założę wątek Smile

EDIT: Na Touch Pro2 oczywiście działa bez żadnego problemu...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-08-2013, 14:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-08-2013 14:33 przez Pentium320.)
Post: #31
HTC HD2 i problem z Aero2
Znalazłem prawdopodobną przyczynę problemu

Tak, teraz zapewne będziecie się dziwić dlaczego nie wiedziałem tego wcześniej ale... Mój HTC HD2 jest jednak wersją amerykańską, tą z 1024MB pamięci NAND (szczerze mówiąc, to zawsze myślałem na odwrót, że to amerykańska wersja jest właśnie z 512MB, a ta zwykła z 1024MB) Big Grin.

Wychodzi na to, że w zwykłej wersji HD2 Aero2 będzie działać, natomiast w tej amerykańskiej już nie.

Screen z mojego telefonu dla potwierdzenia (widać, że pamięć ROM + pamięć przeznaczona na aplikacje da w przybliżeniu 1GB - aktualnie zasięg jest, bo wsadzona jest karta Orange'a):

https://www.dropbox.com/s/pkupr164igwl3c...000006.png
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-08-2013, 15:12
Post: #32
HTC HD2 i problem z Aero2
To tak jakby WSZYSTKO wyjaśnia Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-10-2013, 04:52
Post: #33
RE: HTC HD2 i problem z Aero2
Witam,
ja również mam problem z androidem na hd2.
Poprzednio miałem rom który często pokazywał maks zasięgu jednak nie zawsze się telefon łączył z internetem (wskaźnik zasięgu był maksymalny ale szary).
Teraz mamy innego androida i od tygodnia telefon pokazuje maks (szary) i tylko 2 razy połączył się z internetem (zasięg zrobił się niebieski)
Czy macie jakąś radę na takie zachowanie?

z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam
Stanisław
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-10-2013, 08:13
Post: #34
HTC HD2 i problem z Aero2
Ogólnie z rozważań wielu wynika, że radiorom po prostu nie daje sobie rady z taką konfiguracją sieci (tylko niektóre nadajniki, zwykle te słabsze) wpuszczają do sieci.
Możesz tylko pożonglować radioromami i znaleźć najlepszy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-10-2013, 13:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2013 13:29 przez spag.)
Post: #35
Odp: HTC HD2 i problem z Aero2
Ztcp to kolor niebieski (lub inny) na kreskach zasięgu nie oznacza połączenia z internetem a zalogowanie do uslug Google (wiem ze jedno nie działa bez drugiego) lepszym wskaźnikiem jest symbol 3G lub H (H+)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-10-2013, 02:20
Post: #36
HTC HD2 i problem z Aero2
Po tygodniowym sprawdzaniu co i jak zauważyłem/
Jeśli u mnie jest znaczek 3g albo H a kreski są białe(bez koloru) nie ma internetu. dopiero jak kreski robią sie niebieskie mam połączenie.czy to znaczy że mam coś źle w ustawieniach?

A co do tych nadajników. to nie wiem o co chodzi ale bardzo często w jednym miejscu jest internet jednego dnia a drugie nie.
I jeśli HD2 złapie już połączenie to zazwyczaj długo utrzymuje ostatnio jak złapał w jednym miejscu to trzymał na całej trasie 20 km i na miejscu również przez 6h. drugiego dnia ta sama trasa te same punkty startowe i końcowe i już nie było internetu nigdzie.

od 3 dni ani razu się nie połączył.
gdyby zawsze łączył sie w danych miejscach to rozumiem że te nadajniki i htc musi znaleźć jakiś tam zasięg i już, ale on nie ma miejsc w których łapie zawsze czy często, tylko zawsze gdzieś indziej. w mieszkaniu tylko 2 razy na 2 tg używania znalazł i potem już trzymał na trasie tak jak mówiłem.

Jeśli macie jakieś pomysły co to może być to z góry dziękuje za pomoc.

Stanisław
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-10-2013, 08:32
Post: #37
HTC HD2 i problem z Aero2
Na 100% chodzi o problem stacji bazowych 2100 MHz i 900 MHz. Czasem moduły radiowe przeskakują na siłę 2100, a wtedy sieć blokuje transfer danych - po to właśnie stosuje się wymuszanie UMTS 900.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lenovo k6 note + Aero2 BDI gonzogonzo00 6 5 857 03-02-2020 20:03
Ostatni post: szopen
  Xiaomi Redmi 5 lub podobny cenowo czy działa z Aero2 Jolka 7 15 613 15-06-2018 18:21
Ostatni post: szopen
  Lenovo phab aero2 piotro9X 6 8 774 24-11-2016 13:52
Ostatni post: jakubd
  Asus Zenfone C - podczas łączności z Aero2 grzeje się Plati 7 8 804 29-08-2016 09:31
Ostatni post: spag
  Aero2 - kod PIN i PUK sp200 10 16 766 30-07-2016 10:51
Ostatni post: jakubd