[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HP un2430 (Gobi3000?)
16-12-2011, 23:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2011 23:03 przez Yarpen.)
Post: #1
HP un2430 (Gobi3000?)
Mam ten modem zainstalowany w EliteBooku 8460p i z kartą Plusa działa wyśmienicie.
Natomiast po włożeniu karty Aero - aplikacja HP Connection Manager wywala "fatal error" i kończy pracę.
Na stronie zgodności jest info że ten modem jest "zgodny" z k10 - niestety u mnie pierwsze próby na czuja zakończyły się porażką.
Podpowiedzi mile widziane

EDIT: Jakub napisał w innym miejscu:
"Gobi3000 z HPka - też powinno działać (u mnie na Gobi2000 działa) - sprawdź najnowszą wersję ze strony HP."
Pytanie: wersję czego Wink - Connection Managera mam najnowszego ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-12-2011, 12:40
Post: #2
RE: HP un2430 (Gobi3000?)
Jeżeli HP CM masz najnowszego (wraz ze sterownikami jest) to zacznij od wyświetlenia listy sieci (z inną kartą w środku). Niestety alternatywnego softu nie użyjesz chyba, bo dopiero HP CN ładuje firmware do modemu Gobi i powoduje jego uruchomienie (ustalił to szopen, ale nie wiem, czy dotyczy to także Gobi3000).

W razie czego daj znać, chętnie pomogę w testach sprzętu HP (w końcu swoje lata dla nich przepracowałem i może jeszcze przepracuję). Niestety w Wwie i okolicach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-12-2011, 21:31
Post: #3
RE: HP un2430 (Gobi3000?)
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - ale HP CM wyświetla z kartą Plusa na liście sieci:
HP CM 4.1.22.1, APN Database 8.81
Preferences -> Mobile Broadband -> Network Selection

PLus 2G/3G (forbidden -> NOT)
Pozostałe są Frobidden (bo karta Plusa):
26017 3G
Orange PL 2G/3G
Era 2G/3G
POL 2G/3G

Z góry dzięki za podpowiedź jak dalej próbować?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-12-2011, 00:06
Post: #4
RE: HP un2430 (Gobi3000?)
Znaczy, że widzi Aero2, czyli jest zgodny (przy okazji możesz spróbować zalogować się do 260-17 nawet, jak jest forbidden - teraz Aero2 i Plus to prawie jedna sieć i Aero2 jest traktowana jak "domowa" przez karty Plusa).
Problem (opisywany przez szopena) jest taki, że urządzenia serii Gobi nie uruchamiają się od razu, tylko dopiero program HP Connection Manager (lub jego odpowiednik) ładuje do modemu firmware i powoduje jego aktywację.
Pytanie - na jakim etapie następuje u ciebie wywalenie się HP CM. Jeżeli zdąży załadować firmware (wydaje mi się, że raczej tak, bo bez firmware nie wykryje karty SIM i związanego z nią problemu - być może chodzi o TS11) to możesz próbować połączyć się za pomocą systemu Windows (zobacz, czy pojawił się dodatkowy interfejs sieciowy związany z modemem) lub Top NetInfo (z tym ostatnim może być problem).
Jeżeli to nie pomoże, mam jeszcze dwa pomysły:
1. Może być jakiś problem z systemem operacyjnym (ja mam coś takiego w Dell Latitude e6500, że próba uruchomienia połączenia za pomocą TNI wywala system na niebiesko - cuda niewidy Smile - ale to tylko u mnie tak się dzieje) - pomoże reinstalacja, albo próba odpalenia gołego Win7 - choćby w celu sprawdzenia.
2. Można spróbować testowej podmiany Gobi2000 na Gobi3000 (mam HP un2420, możemy sprawdzić) w innym komputerze i sprawdzić, jaki będzie efekt.
3. Gobi3000 może po prostu nie lubić się z kartami Aero2 - ale to mało prawdopodobne, bo mam potwierdzony przypadek działania z Huawei EM680, który jest właśnie Gobi3000).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-12-2011, 12:10
Post: #5
RE: HP un2430 (Gobi3000?)
(20-12-2011 00:06)jakubd napisał(a):  (przy okazji możesz spróbować zalogować się do 260-17 nawet, jak jest forbidden - teraz Aero2 i Plus to prawie jedna sieć i Aero2 jest traktowana jak "domowa" przez karty Plusa).
Tak dobrze to nie ma Wink po wyszukaniu ręcznie 260-17 i kliknięciu OK, OK - CM pisze "device initializing" i nic się nie dzieje. Po restarcie oprogramowania jest nadal Plus i ustawione na "automat" (mówimy o sytuacji z kartą Plusa w środku)
Dalsze testy po godzinach Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2012, 18:53
Post: #6
RE: HP un2430 (Gobi3000?)
(20-12-2011 00:06)jakubd napisał(a):  (...) to możesz próbować połączyć się za pomocą systemu Windows (zobacz, czy pojawił się dodatkowy interfejs sieciowy związany z modemem) lub Top NetInfo (z tym ostatnim może być problem)
Top Net Info było strzałem w dziesiątkę Wink
   
Wprawdzie z urządzeń dostępnych w ustawieniach:
   
porty zgłaszają błąd komunikacji AT:
   
niemniej samo połączenie działa
Dzięki za porady Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2012, 19:16
Post: #7
RE: HP un2430 (Gobi3000?)
Super, że TNI z tym zadziałało - ale z pewnością oryginalne sterowniki muszą działać w systemie, bo to jeden z tych dziwnych modemów Gobi, które firmware ładują dopiero po ich uruchomieniu - ze sterowników (coś jak te najprostsze modemy Neostrady Thompsona i Sagema).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-05-2012, 21:17
Post: #8
RE: HP un2430 (Gobi3000?)
To jest jednak jakaś porażka... Nie używałem Aero2 bo nie potrzebowałem.
Kilka dni temu odpaliłem testowo i oczywiście pół godziny straciłem żeby to draństwo uruchomić - ale się udało.
Zrestartowałem kompa - gra i buczy.
Dzisiaj odpalam - myślę - sprawdzę to 512kb - i znowu nie działa (nic nie zmieniałem w ustawieniach)
Wyskakuje błąd "Błąd dial-up nr 628. The port was disconnected"
Ponoć może to oznaczać za słaby sygnał polazłem na balkon z lapkiem - nie działa...
paranoja...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-12-2012, 23:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2012 23:43 przez jj72.)
Post: #9
RE: HP un2430 (Gobi3000?)
Witam. Właśnie kupiłem HP Mini 210-4160EW z modemem HP hs2340 HSPA+ Mobile Broadband Module Modem i za cholerę nie mogę się połączyć z Aero 2. Próbuje przez HP Connection Manager i przez Top Net Info ale chyba za słaby jestem, żeby sobie z tym poradzić.
Pierwsze objawy są taki jakie miał Yarpen:
"wywala "fatal error" i kończy pracę"
a przy NetInfo mam jakiś błąd dial-up 734. The PPP link protocol terminated.
Bardzo bym prosił o pomoc bo kupiłem tego netbooka głównie z myślą o używaniu Aero2.
Pozdrawiam!

Jeszcze jedna rzecz. Zastanawiam się czy to przypadkiem nie jest wina karty SIM Aero2 (chociaż sprawdziłem dwie)
Chodzi o to, że te karty mam od niedawna i są to miniSIM.
Manager zwraca błąd: Karta SIM została odrzucona przez sieć.
Pozdrawiam


Załączone pliki Miniatury
       
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-12-2012, 21:35
Post: #10
RE: HP un2430 (Gobi3000?)
Na żadnym zrzucie nie widać, jaki/czy masz sygnał Aero2 - co jest w polu "Operator" w TNI?
Czy modem działa z innymi kartami?
Czy włożyłeś kartę SIM do modemu prawidłowo (wyłamana do mini, a nie microSIM i kontaktuje prawidłowo)?
Czy SIM jest sprawny? (włożony do telefonu nie zgłasza on problemów z kartą SIM - nie musi być zgodny z Aero2)?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-12-2012, 22:30
Post: #11
RE: HP un2430 (Gobi3000?)
Na żadnym zrzucie nie widać, jaki/czy masz sygnał Aero2 - co jest w polu "Operator" w TNI? - on w ogóle nie pokazuje żadnego sygnału jak włożę SIM Aero tylko od razu wyrzuca błąd. W tej wersji HP Managera (4.1.23.1) ja nie widzę żadnego pola "Operator" w TNI...
Czy modem działa z innymi kartami? - tak, przełożyłem moją kartę z telefonu (t-mobile) i od razu rozpoznał sim i połączył się z internetem (wyłączyłem wi-fi żeby być pewnym)
Czy włożyłeś kartę SIM do modemu prawidłowo (wyłamana do mini, a nie microSIM i kontaktuje prawidłowo)? standardowe SIM wchodzą bez problemów, wydaje mi się, że mini czy microSIM by tam po prostu wpadły i byłby problem (załączam zdjęcie mojej SIM)
Czy SIM jest sprawny? (włożony do telefonu nie zgłasza on problemów z kartą SIM - nie musi być zgodny z Aero2)? SIM jest sprawny, wcześniej był używany w USB sticku Huawei z Playa - łączył się z Aero 2 bez problemów.

Zastanawiam się czy może wgranie innej wersji oprogramowania by nie pomogło, chociaż teoretycznie najnowsze powinno mieć najlepszą bazę APN itd..
Pozdrawiam!


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-12-2012, 01:38
Post: #12
RE: HP un2430 (Gobi3000?)
HP CM nie ma Aero2 w żadnej wersji póki co.
To jakiś bardziej porąbany problem.
Do tego z Gobi jest taka jazda, że póki nie odpalisz HP CM, to modem nie jest inicjowany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-07-2013, 17:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2013 17:56 przez torture.)
Post: #13
HP un2430 (Gobi3000?)
Dopiszę swoje doświadczenia. Po przeczytaniu kilku tematów spodziewałem się większych problemów.

Model laptopa: HP Probook 6465b
Model modemu: hs2340 (Ericsson F5521gw)
Sterownik modemu: 7.2.4.1
Wersja HP CM: 4.5.25.1

Przy takiej konfiguracji nie ma ŻADNYCH problemów z Aero2. HP Connection Manager wykrywa automatycznie sieć i ustawia odpowiedni profil. Jest nawet małe logo "aero2". Jedyne co pozostaje to kwestia zasięgu, jeżeli jest, to łączy się i wszystko śmiga. Wyniki? Testowałem ze znajomym w okolicy - laptopy obok siebie, on E3131 ja hs2340. U mnie zawsze zasięg lepszy o te (-)2 db, np. u niego -99, u mnie -97.

PS Dla kogoś kto ma starszego laptopa HP, ale ma modem z tej serii - warto wejść na stronę wsparcia nowszego modelu, np. Elitebooka 8770. On będzie miał najnowsze sterowniki i soft, które bez problemu działają np. na moim 6465b, a z jakiegoś powodu nie widnieją na stronie tego modelu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aero2 na Gobi3000 brandowany dla Lenovo T430s 4 5 563 11-02-2013 11:57
Ostatni post: kutzzz