[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HP TouchPad 4G
24-01-2013, 21:26
Post: #1
HP TouchPad 4G
Dla bardziej dla żartu niż poważnie niniejszym potwierdzam, że HP TouchPad 4G (czyli wersja z modemem 3G, która nigdy nie była w normalnym handlu, a w Europie nawet nie byłą certyfikowana znakiem CE) jest w pełni zgodny z Aero2 dzięki zastosowaniu standardowego modemu Ericsson F5521GW (znanego w PL między innymi pod nazwą Dell 5550). Spełnia także wymóg kategorii 10.

Uruchomienie nie wymaga tylko wprowadzenia APN i zezwolenia na pracę w roamingu. Więcej pojawi się na krótkim filmie testowym na youtube niedługo.

Dlaczego mówię o żarcie? Bo to prawdopodobnie jedyna sztuka tego urządzenia w Polsce...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 08:52
Post: #2
RE: HP TouchPad 4G
Jakubie, a jakie ogólne wrażenia?
(mam w domku 2 HP-ki stacjonarne i uważam, że sprzęty bardzo przyzwoite i solidne firma HP robi!)

pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 12:06
Post: #3
RE: HP TouchPad 4G
HP TouchPada zwykłego miałem od ponad 1,5 roku. Jak tylko pojawiła się możliwość zakupu wersji z 3G za sensowne pieniądze to się nie powstrzymałem Smile
Co do solidności - to urządzenie powstało mniej więcej w 2010 w laboratoriach HP jako podstawa dla serii urządzeń pod Androida. Po zakupie Palma HP postanowiło na siłę wcisnąć w to WebOS i to widać, że nie do końca wszystko jest dopracowane programowo. Mimo to jest to kawał solidnego sprzętu - przez to nieco za ciężkiego.
Wydajność absolutnie wystarczająca, a możliwość wrzucenia najnowszego nawet Androida (jest ekipa, która robi na bieżąco CMy na wersję zwykłą i jeden człowiek robiący odmianę na wersję "4G").
Tablet naprawdę solidny, bezprzewodowa stacja dokująca (do kupienia oddzielnie) - marzenie, które dopiero dziś kopiują pierwsi producenci komórek (patrz: Nokia Lumia 820 i 920). Nie tylko Palm Pre 3, ale właśnie TouchPad to miał - jako pierwszy tablet na świecie.

Walka była tylko ze zdobyciem końcówek do zasilacza (nie cierpię adapterów, a Palm to przecież zgrabnie zaprojektował - końcówki się po prostu odkręca) - na szczęście na ebay wyrwałem zasilacze z międzynarodowym kompletem końcówek.

Z niemałym pozytywnym zaskoczeniem spotkałem miesiąc temu jedną klientkę, która potrzebowała... modemu do właśnie tego TouchPada. Oczywiście skończyło się na routerze mobilnym, ale wcześniej nikogo w Polsce nie spotkałem z TouchPadem.

No a wersji 4G to chyba faktycznie nie ma wcale poza moim Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2013, 11:21
Post: #4
RE: HP TouchPad 4G
(25-01-2013 08:52)pawelarc napisał(a):  (mam w domku 2 HP-ki stacjonarne i uważam, że sprzęty bardzo przyzwoite i solidne firma HP robi!)

Z tego co wiem, to wszystkie brandowane komputery są i tak składane ze standardowych części (może poza obudową).

Jeśli chodzi o samą markę, spoko. Miałem atramentówkę i była do niczego, teraz mam laser i śmiga aż miło (nie to co samsunga). Ale jakiegoś większego przekonania do tej marki nie mam - ale to tylko przekonanie, nie znaczy, że słuszne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2013, 11:45
Post: #5
Odp: RE: HP TouchPad 4G
grzech1991 ' napisał(a):  Z tego co wiem, to wszystkie brandowane komputery są i tak składane ze standardowych części (może poza obudową).

Smile
obudowy własne, zasilacze także, procesory wybierane (na kilku szkoleniach amd i intel byłem), płyty na zamówienie, pamięci na zamówienie . . . mówienie więc o brandowanym składaku jest dużym nieporozumieniem!
(własne firmy wiele lat prowadziłem i naprawdę wiem, o czym piszę, w domu mam też 2 x compaq i kilka składaków Smile)

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2013, 12:44
Post: #6
RE: HP TouchPad 4G
Wszystko zależy, o jakim sprzęcie mówimy, ale faktycznie HP zawsze było do przodu z elektroniką i projektami sprzętowymi, jednak jednocześnie zawsze mieli problemy z oprogramowaniem i jego jakością. Sterowniki do drukarki o wadze 700 MB to piękny przykład. To, że kupili Palma i producentów oprogramowania też o tym świadczy (kupili i potem... popsuli Smile
Drukarki HP ma niektóre na prawdę bardzo dobre (właśnie niedawno naprawiałem sobie P2015 - nie do zajechania sprzęt i do tego szybki, nie mówiąc o tym, że tani w eksploatacji) jak i tragiczne też się zdarzają (kilka laserowych kolorów im się po prostu nie udało, dlatego ja kupiłem samsunga do druku w kolorze).
Mam także do czynienia ze stacjonarnym, malutkim Pavilionem - piękny kawał sprzęt, w zasadzie bezobsługowy.
Wiele lat kupowałem laptopy HP, teraz jednak tablety i ultrabooki bardziej mi się podobają Asusa i Samsunga. Ale główny laptop to ciągle HP, jednak znowu biurowy wół roboczy to Dell Smile

Prrrr.... stop - to jednak wątek o HP Touchpad Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2013, 23:06
Post: #7
Odp: HP TouchPad 4G
. . . dziecko.me działa na IBM (z rozpędu zapomniałem) i niestety zgubił się firmowy zatrzask-docisk kart Smile - nie do.załatwienia niestety, więc karty czasami muszę dopychać (i zawsze się zastanawiam, co dziecko wyrabia z kompem, że karty fruwają)

naprawdę lubię firmowe sprzęty (w piwnicy stary Dell stoi z dużym celeronem BEZ wiatraka!)

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz