[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HP Palm - różne modele
16-12-2011, 22:57
Post: #1
HP Palm - różne modele
Na moim HP Palm Pre 2 nie udało mi się uruchomić.
Kolega Jakub napisał:
"Pre2 będzie działał, ale tylko jak masz wersję europejską."
Trudno powiedzieć jaką mam wersję - bo mam służbową Wink - jeśli da się jakoś sprawdzić i/lub uruchomić to chętnie się dowiem.
Aplikacja HP hotspot na Palmie działa świetnie - 3G w Plusie daje praktycznie swobodną pracę biurową po wifi na laptopie (poczta, przeglądarka) - gdyby dało się odpalić Aero byłoby super Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-12-2011, 14:10
Post: #2
RE: HP Palm - różne modele
Sprawdziłem HP Pre3. Na liście sieci widział Aero2 od zawsze (zgodnie ze specs). Po odpaleniu komunikat SOS only zamiast nazwy sieci (nie zaskakuje) i siła sygnału sieci zerowa.
Ręczny wybór sieci (próba na blokadę TS11) - Aero2 jest pod własną nazwą na liście - "Unable to select network".
Ustawiłem APN darmowy.
Niestety przeglądarka od razu odmówiła współpracy. W opcjach znalazłem jeszcze opcję "Data usage" - włączyłem ją, ale... nic nie pomogło.

Chyba faktycznie Pre3 można uznać za niezgodne z blokadą TS11 (bo samo Aero2 działa - sprawdziłem z tzw. stara kartą Aero2 i kartą Cyfrowego Polsatu).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-09-2012, 16:04
Post: #3
RE: HP Palm - różne modele
Dyskusja staje się akademicka od 1 października i od czasu, gdy wydają nowe karty - Pre 3 działa bez problemu, gdy blokady TS11 nie ma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-09-2012, 21:13
Post: #4
RE: HP Palm - różne modele
Nowa karta przyszła kilka dni temu - ale że pisali że będzie aktywna po 1.10 to nawet nie wydłubałem z koperty tylko czeka na półce.
Jeśli nie będzie TS11 to powinna działać na większości urządzeń...
Ciekawe...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-09-2012, 22:53
Post: #5
RE: HP Palm - różne modele
Blokada TS11 jako taka pozostaje, ale nie będzie już egzekwowana na poziomie SIM, ale po staremu - w sieci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-10-2012, 13:04
Post: #6
RE: HP Palm - różne modele
HP Pre3 działa poprawnie Smile Na początku zmartwiałem, bo nie widział Aero2 (Kraków), ale po przeczytaniu tekstu na pierwszej stronie portalu odetchnąłem i zgodziłem się na Plusa. Nie sprawdziłem jeszcze hotspota.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-10-2012, 15:16
Post: #7
RE: HP Palm - różne modele
Fajnie, że ta całą wymiana kart dała przynajmniej jedną korzyść - znika problem z TS11.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-10-2012, 18:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-10-2012 19:00 przez Yarpen.)
Post: #8
RE: HP Palm - różne modele
Po włożeniu nowej karty do Pal Pre 2 (DWA) pojawia się sieć Aero 2 i siła sygnału - ale próba odpalenia przeglądarki daje "No internet connection"
Idę szukać w ustawieniach Wink

Network Auto-select: OFF
Searching fo rnetworks...
Available networks:
Aero2 (!!???!?)
POL (?!!??!)
Orange PL
Era (!?!?!??)
Wyberam POL (???)
Network type: 3G
Roaming ENABLED
Data usage ON
Manual settings Off

Cannot connect to the network...

Yes yes yes Wink
APN: darmowy
Sieć: Aero2 (Wawa/Mokotów)
i działa Wink
Jutro lecę po drugą kartę bo tą wydłubałem z tabletu szanownej małżonki Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-10-2012, 19:48
Post: #9
RE: HP Palm - różne modele
Ja też się cieszę, że mam dostęp w swoim Pre3. Oczywiście trzeba pamiętać, że Pre2 nie spełnia wymogu kat10 Smile ale to tak dla czystej formalności podaję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-10-2012, 14:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-10-2012 14:58 przez Krecony.)
Post: #10
RE: HP Palm - różne modele
W moim Pre3 Mobile Hotspot coś nie chce wystartować, ale jeśli ten post pojawi się na forum ,to znak, że free Tether daje radę Smile
Mogę jeszcze dodać, że Veer też się dziś zalogował do Aero 2 i działał na nim transfer danych.
   

   

Pozdrawiam,
Kręcony
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-10-2012, 17:41
Post: #11
RE: HP Palm - różne modele
Sprawdzę u siebie w wolnej chwili, ale nie jest źle jak widać na załączonym obrazku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-10-2012, 18:13
Post: #12
RE: HP Palm - różne modele
Cholera, tez mam problem z hot-spotem Sad
Samo Aero na Palm Pre2 działa super jak pisałem - ale zamarzył mi się hot-spot i ... doopa...
Urządzenia się logują do Palma (laptop, tablet, nokia) ale ma połączenia z siecią.
Korzystam z defaultowego "HP Hot Spot" - nie widzę w nim żadnych ustawień "łopatologicznych" - jest tylko DHCP - ustawione na "Custom"
Jak ktoś ma jakieś pomysły to z góry dzięki Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-10-2012, 20:50
Post: #13
RE: HP Palm - różne modele
Potwierdzam objaw i nie mam pojęcia na czym polega ten problem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-10-2012, 17:45
Post: #14
RE: HP Palm - różne modele
Dodam tylko że w przypływie rozpaczy (żeby sprawdzić kartę i te urządzenia) zestawiłem hotspota na nokii e63 + free Joiku hot spot light - i działa zupełnie przyzwoicie. Więc to nie a) zasięg b) karta c) urządzenia zewnętrzne - tu wszystko gra i buczy...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-10-2012, 20:13
Post: #15
RE: HP Palm - różne modele
A ja sprawdziłem na Androidzie 2.2 oraz Bada OS - na obu też bez problemu. Coś jest w WebOS, co powoduje problem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-10-2012, 21:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-10-2012 21:50 przez Krecony.)
Post: #16
RE: HP Palm - różne modele
Mnie webOSowy hotspot zwyczajnie nie startuje (choć kiedyś ładnie działał, ale freetether prawdopodobnie blokuje jego działanie). Korzystam z freetethera. Czasami trzeba zrestartować Pre lub połączenie z Aero, żeby ładnie łączył.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-11-2012, 22:38
Post: #17
RE: HP Palm - różne modele
(03-10-2012 14:24)Krecony napisał(a):  W moim Pre3 Mobile Hotspot coś nie chce wystartować, ale jeśli ten post pojawi się na forum ,to znak, że free Tether daje radę Smile
Aleluja!!!
Dzięki koledze Kreconemu - odpaliłem dzisiaj wszystko co trzeba, zainstalowałem freetethera i jeśli ten post się pojawi Wink to znaczy że mam działający w pełni funkcjonalny hotspot z mojego Palma Pre 2 Wink

WIELKIE DZIĘKI ZA POMOC RAZ JESZCZE!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Starsze modele telefonów (jednosimowych) do użytku w charakterze modemu szopen 0 2 369 28-02-2014 19:13
Ostatni post: szopen
  Nokia - różne modele sirVir 71 70 021 09-01-2014 20:25
Ostatni post: mawlin