[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Heyah - "rok internetu za darmo"
09-04-2014, 21:12
Post: #1
Heyah - "rok internetu za darmo"
Zachęcony http://jdtech.pl/2014/04/alternatywy-dla...heyah.html nabyłem na próbę starter heyah za pięć złotych, doładowałem za kolejne pięć żeby można było aktywować usługi. Uruchomiłem "rok internetu za darmo" i "dniówka internetu", czyli z tego co zrozumiałem powinienem mieć dziennie 50mb za free, potem 50 za 28 groszy, a potem lejek do północy.

O ile tych pierwszych 50mb jestem raczej pewien i w ich zakresie internet śmiga aż miło a po jakimś czasie się lejkuje, o tyle te 50mb z "dniówki" chyba mi nie działa. W weekend pomierzę dokładniej ile uda się pobrać przed lejkiem, ale wydaje mi się że to bardziej 50 niż 100 mega, no i najważniejsza poszlaka - z konta nie znika kasa.
Ma ktoś tego Heyaha, testował toto już? Może czegoś nie zauważyłem albo nie doczytałem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-04-2014, 22:47
Post: #2
Heyah - "rok internetu za darmo"
Pamiętaj o tym, że liczony jest ruch przychodzący i wychodzący (a nie tylko pobrane dane) oraz o tym, że pakiety są zaokrąglane (w przypadku rozłączenia) do pełnych 100kb.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-04-2014, 23:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-04-2014 23:30 przez wou.)
Post: #3
Heyah - "rok internetu za darmo"
Dzięki za odpowiedź, o tym że liczy w obie strony nie wiedziałem, ale też i nie wysyłałem nic specjalnie, w ciągu dnia trochę przeglądania stron, potem na celowe dobicie do lejka odpalony film na youtube.
W panelu użytkownika heyah przy obu usługach mam "aktywna". Przy darmowym jest licznik "saldo" i tam ile megabajtów pozostało do wykorzystania. Niezbyt użyteczny bo rzadko aktualizowany ale jest, przy dniówce jakiegokolwiek licznika brak.
Dokładniej transferowi przyjrzę się w weekend, ale drugi dzień pod rząd dobiłem do lejka, a stan konta się nie zmniejsza.

Jest też zakładka "Billing", ale jakoś nie do końca zgadzają mi się tam czasy połączeń a za oba te dni pokazuje mi łącznie pobranych 26 mega więc nie wiem ile to warte.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-04-2014, 07:05
Post: #4
Heyah - "rok internetu za darmo"
Poza Play to ja nie widziałem żadnego skutecznego systemu billingowego do danych dla użytkownika, nawet ten z Play jest mocno opóźniony zwykle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-04-2014, 17:02
Post: #5
Heyah - "rok internetu za darmo"
Przeprowadziłem dzisiaj test pobierania, próbowałem pobrać grę z serwisu Steam.
Obie usługi ("Rok Internetu za darmo" i "Dniówka Internetu") w panelu mam jako "aktywne".
Udało pobrać się 66 MB danych według Steam, 69 według Mobile Partner (upload 2.0) zanim zadziałał lejek. Sądzę że chwilę to trwało zanim zaskoczył, bo pobierało się całkiem szybko - prawie 600KB/s, dlatego wyszło więcej niż 50. Dostałem SMS o treści:
"Wykorzystales dzienny pakiet 50 MB. Predkosc Twojego Internetu zmniejszyla sie do 16 kB/s do konca dnia. Mozesz wlaczyc Pakiet 1 GB na 30 dni za 10 zl - wyslij kod *100*862#. "
Stan konta nie zmniejszył się.
Wniosek jest chyba taki, że rok za darmo i dniówka się wykluczają i 100MB/dzień mieć nie można. Popróbuję kiedyś jak działa 50 darmowych + ten giga miesięcznie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-04-2014, 19:17
Post: #6
Heyah - "rok internetu za darmo"
Jak przyjdzie mój starter to zadzwonię na infolinię i zapytam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak internetu w virgin mobile na kartę morfik 3 3 520 23-06-2021 11:56
Ostatni post: morfik
  Heyah - 19-22 GB na starterze - jak? jakubd 7 8 382 06-05-2016 18:05
Ostatni post: lukkki
  Starter T-Mobile/Heyah i działa tylko... speedtest.net jakubd 6 4 591 25-03-2016 11:26
Ostatni post: jakubd
  3 GB internetu z njumobile p4trykx 5 6 161 23-07-2014 20:26
Ostatni post: grzech1991
  Rejestracja karty sim Heyah cbool1995 1 8 615 11-11-2013 22:33
Ostatni post: jakubd