[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gocleaver TAB A103 i Aero 2
04-07-2012, 15:47
Post: #1
Gocleaver TAB A103 i Aero 2
Witam,
mam tablet A103 i modem Huawei E173u-2. Karta Aero2.
(w modemie mam najnowszy soft umożliwiający połączenie z Aero2)

Na laptopie z windows XP wszystko działa bez zarzutu.

Na tablecie lampka cały czas miga na zielono.

Po włożeniu modemu w USB nic się nie dzieje, nic się nie instaluje.

W ustawieniach nie wykrywa mi żadnych sieci operatorów.


Mógłby ktoś podpowiedzieć co źle robie?
Albo co mam zrobić , żeby zadziałało?

PS. Na starym, fabrycznym sofcie też nie łapało synchronizacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-07-2012, 19:44
Post: #2
RE: Gocleaver TAB A103 i Aero 2
Na razie wszystko jest tak, jak być powinno. Modemy nie instalują się wcale w tabletach - sterowniki muszą być wbudowane przez producenta (zakładam, że A103 oficjalnie jakieś modemy obsługuje). Także 90% modemów w Androidzie nie pozwala na wyświetlenie listy operatorów - modem musi sam się z siecią połączyć wybrawszy ją automatycznie.

Natomiast jeżeli dioda nie chce migać na niebiesko, to może być poważny problem - od niewystarczającego zasilania, aż po brak obsługi tego modemu przez tablet.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-07-2012, 21:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-07-2012 21:43 przez kaczar.)
Post: #3
RE: Gocleaver TAB A103 i Aero 2
Dziekuje za odp.

Inne pytanie: znalazłem na stronie dashboard pod Mac'a. >LINK<
Czy nie powinienem go zainstalować?
Tylko nie wiem jak to sie robi.. Sytemy inne niż Windows sa dla mnie zagadką.

Na pewno istnieje zgodność pomiędzy Gocleaver TAB A103 a modemem Huawei E173u-2. Zanim napisałem tego posta przekopałem kilka kilogodzin różnych forum.

Czy ewentualny problem zbyt niskiego napięcia jest możliwy do rozwiązania bez korzystania z sewisu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2012, 01:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2012 01:56 przez szopen.)
Post: #4
RE: Gocleaver TAB A103 i Aero 2
kaczar napisał(a):Inne pytanie: znalazłem na stronie dashboard pod Mac'a. >LINK<
Czy nie powinienem go zainstalować?
dashboard nie ma nic do rzeczy - to jest odpowiednio spreparowany obraz cd-romu do umieszczenia w pamięci flash modemu udającej pod "zwykłymi" systemami cd-rom (a te systemy to różne wersje windows, macosx, oraz czasami linux jeśli producent wykaże się inwencją) de facto w takim obrazie iso umieszczone są instalatory oprogramowania sterującego modemem

w pozostałych systemach są one bezużyteczne

kaczar napisał(a):Czy ewentualny problem zbyt niskiego napięcia jest możliwy do rozwiązania bez korzystania z sewisu?
tak, możesz użyć aktywnego (z zasilaczem) huba usb

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2012, 07:02
Post: #5
RE: Gocleaver TAB A103 i Aero 2
Jeżeli używasz Mac OSX, to możesz, ale przecież masz wbudowany działający dobrze dashboard dla tego systemu w modemie. Poza tym ten z linka jest do E173, a ten modem jest nieco nowszy i może wymagać nowszych sterowników. A instaluje się normalnie, prawie jak wszystkie aplikacje w OSX. Jednak jaki to ma związek z tabletem to nie mam pojęcia.

Ja bym zaczął od tego, żeby podłączyć modem do tableta zgodnie z instrukcją, odczekać 1-2 minuty obserwując diodę i zachowanie systemu, po czym sprawdzić, czy próba dodania profilu połączeniowego powoduje pokazanie strony dodawania APN z prawidłowo wypełnionymi polami MCC i MNC (powinny tu my kody sieci: 260 i 17).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2012, 07:28
Post: #6
RE: Gocleaver TAB A103 i Aero 2
(04-07-2012 15:47)kaczar napisał(a):  Witam,
mam tablet A103 i modem Huawei E173u-2. Karta Aero2.
(w modemie mam najnowszy soft umożliwiający połączenie z Aero2)

Na laptopie z windows XP wszystko działa bez zarzutu.

Na tablecie lampka cały czas miga na zielono.

Po włożeniu modemu w USB nic się nie dzieje, nic się nie instaluje.

W ustawieniach nie wykrywa mi żadnych sieci operatorów.


Mógłby ktoś podpowiedzieć co źle robie?
Albo co mam zrobić , żeby zadziałało?

PS. Na starym, fabrycznym sofcie też nie łapało synchronizacji.
A otworzyłeś profil połączenia analogicznie jak dla A73 - opis tu - http://forum.jdtech.pl/Watek-goclever-a7...89#pid3189
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2012, 22:09
Post: #7
RE: Gocleaver TAB A103 i Aero 2
(05-07-2012 07:02)jakubd napisał(a):  Ja bym zaczął od tego, żeby podłączyć modem do tableta zgodnie z instrukcją, odczekać 1-2 minuty obserwując diodę i zachowanie systemu, po czym sprawdzić, czy próba dodania profilu połączeniowego powoduje pokazanie strony dodawania APN z prawidłowo wypełnionymi polami MCC i MNC (powinny tu my kody sieci: 260 i 17).

Czekałem ok. 20 min .. i nic sie nie wydarzyło.. cały czas miga na zielono.


(05-07-2012 07:28)tps4 napisał(a):  A otworzyłeś profil połączenia analogicznie jak dla A73 - opis tu - http://forum.jdtech.pl/Watek-goclever-a7...89#pid3189

Jasne że tak, i przed podłączeniem modem ,
potem po podłączeniu .. i tak się nie zszynchronizował..


Myslę sobie, czy nie warto kupić oryginalnego startera play
i wtedy go podłączyć? Może przy włożonej karcie Aero jest jakis kwas?
Jakby coś się zmieniło to dam znać..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2012, 23:21
Post: #8
RE: Gocleaver TAB A103 i Aero 2
Jeszcze jedna, wydaje mi się że ważna sprawa...
W tym modemie mam włożoną kartę microSD 256 MB.
Windows ja widzi, a tablet NIE..

a zwykłego pendriva jak podłącze pod to gniazdo USB w tablecie to go widać i wszystko co na nim jest ..

trochę to dla mnie dziwne..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-07-2012, 09:06
Post: #9
RE: Gocleaver TAB A103 i Aero 2
Czekaj czekaj, jedna rzecz, a to zrobiłeś:
http://jdtech.pl/2011/08/aero2-na-czym-p...-e169.html
Bez tego E173 z tabletem nie zadziała.

Co do czytnika kart pamięci - tego nie sprawdzałem, bo to może być wymaganiem zbyt wiele od Androida.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-07-2012, 18:44
Post: #10
RE: Gocleaver TAB A103 i Aero 2
Panowie,
dzisiaj kupilem stater Playa i po wlozeniu karty Play do modemu synchro złapało w 15 sek.
A po zamianie kary na Aero2 modem cały czas mruga na zielono.
Można więc wyciągnąć wnioski (pewnie przydadzą się innym użytkownikom) :

Gocleaver TAB A103 + Huawei E173u-2 + karta Play Online = wszystko działa OK

Gocleaver TAB A103 + Huawei E173u-2 + karta Aero2 = nic nie działa


Pozostaje tylko pytanie dlaczego tak jest?
Oczywiście że zrobiłem wszystko z konfiguracją modemu, zgodnie z instrukcją który podałeś w linku, ustawiłem też prawidłowo połączenie.
Pozatym tak jak pisałem wcześniej z WinXP zestaw z kartą Aero działa prawidłowo.
Czemu tablet nie przyjmuje karty Aero2?

Jakby ktoś to rozpracował będę zobowiązany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-07-2012, 20:41
Post: #11
RE: Gocleaver TAB A103 i Aero 2
Wszystkie potencjalne problemy wypisaliśmy powyżej. Więcej można by ustalić, jakbym miał możliwość pobawić się tym tabletem na żywo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-07-2012, 13:36
Post: #12
RE: Gocleaver TAB A103 i Aero 2
A na pewno jest zasięg sieci aero? Bo u mnie raz jest, a raz nie ma Smile Dziwnie mi wygląda na to, że modem nie wykrywa sieci aero. Sprawdzałem to i w moim routerze, i w moim Larku na E3131 - jeśli tylko modem ma zasilanie, to mruga po jakimś czasie na niebiesko - ale ani z routerem, ani z tabletem połączyć się nie może /niezgodność/. W routerze pomiga na niebiesko i router go resetuje i cała zabawa zaczyna się od nowa, a w Larku mruga sobie wesoło na niebiesko czały czas Smile Natomiast kiedy nie wykrywa aero z braku sieci - pomruguje dwukrotnie na zielono, bo ma zasięg 3G u innych providerów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-07-2012, 20:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-07-2012 20:48 przez kaczar.)
Post: #13
RE: Gocleaver TAB A103 i Aero 2
Zasięg Aero jest na 100%, laptop z XP i tym samym zestawem działa prawidłowo.
Ja też nie potrafie zrozumieć, że modem z kartą Aero nie synchronizuje się na tablecie.
Nie mam innego tableta, wiec nie mam jak sprawdzić na innym sprzęcie.
Cały czas liczę, że ktoś rozwiąże ten problem..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-07-2012, 12:46
Post: #14
RE: Gocleaver TAB A103 i Aero 2
Ze swej strony moge potwierdzić działanie wspomnianego modemu na A103 - u mnie wszystko jest OK
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-08-2012, 16:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-10-2012 18:41 przez cknorwid2.)
Post: #15
RE: Gocleaver TAB A103 i Aero 2
Mi się udało. W programie top netinfo wejść w zakładkę "Ustawienia" i w komunikacja AT wybrać właściwy port z modemem, a następnie zaznaczyć (fistaszek) Komunikacja AT. Następnie wchodzimy w zakładkę "GPRS/UMTS" i zaznaczamy zamiast "Wszystkie" opcję "Wybrane" i wybramy pasma W900 i W2100 na koniec klikamy przycisk "Zastosuj"
Wprowadzamy punkt APN. Nazwa-aero2, APN-darmowy.Natomiast te dane MCC-260, MNC-17 muszą się pojawić same.To świadczy o tym,że mamy właściwy dla tableta A103 dobrany modem. Można jeszcze wybrac Typ uwierzytelniania, ale nie koniecznie "PAP lub CHAP". Oczywiście zgodnie z zaleceniami wgrałem nowszy firmwawe choć nie wiem na 100% czy jest wymagany. Tu macie niezbędne programy. http://chomikuj.pl/cknorwid2
Pozdrawiam
I jeszcze w Tablecie trzeba w Ustawienia sieci komórkowej zaznaczyć fistaszek przy Dane w roamingu Jest to wymagane gdy ktoś jest w zasięgu Plusa a nie sieci Aero2. Ponieważ możemy się logować do sieci Plus.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-09-2012, 07:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-10-2012 17:08 przez cknorwid2.)
Post: #16
RE: Gocleaver TAB A103 i Aero 2
Jeszcze szybciej się łączy dając trochę inne ustawienia w programie top netinfo.Wchodzimy w zakładgę Ustawienia następnie GPRS/UMTS i zaznaczamy kolejno Technologia WCDMA, Kolejność WCDMA/GSM, Pasmo Wybrane, Pasmo W2100 i W900, Roaming włączony , Komutacja CS/PS.
Są to ustawienia tylko dla aero2 dla pozostałych sieci trzeba wrócić do ustawień pierwotnych. Pozwala to się również łączeć z Aero2 z wykorzystaniem części nadajników Plusa, tych które pracują w zakresach W2100 i W900.
Życzę miłej zabawy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-09-2012, 08:17
Post: #17
RE: Gocleaver TAB A103 i Aero 2
Tylko ważna uwaga - nie wszystkie modemy przyjmują takie ustawienia, a niektóre zaczynają po nich wariować, dlatego ja zalecam ustawienie jednak automatyki. Poza tym jak się zapomni, że modem jest na sztywno ustawiony na UMTS 900, to potem z inną kartą mogą być jaja Smile
To, co na prawdę może przyspieszyć jest wyłączenie w TNI wszystkich urządzeń wbudowanych (czytnik kart, dashboard itd.) poza modemem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  kiano core 10.1 3g problem z aero 2 mocho 31 31 408 18-02-2014 11:50
Ostatni post: nemar
  Overmax solution 7II a karta Aero 2 henryk10 6 4 768 31-01-2014 17:33
Ostatni post: spag
  Tablet z neostrady i aero k89 8 8 013 19-02-2013 17:49
Ostatni post: marcin
  Goclever R75 + Huawei E173-2 + Aero 2 = ? Damianos_17 13 11 302 25-01-2013 21:06
Ostatni post: jakubd
  Galaxy Tab 8.9 LTE GT-P7320 Aero 2 - jest fix? macak_pl 5 8 308 06-12-2012 14:50
Ostatni post: spag