[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Głośnik w smartfonie syczy podczas odtwarzania dźwięków
08-01-2019, 00:08
Post: #1
Głośnik w smartfonie syczy podczas odtwarzania dźwięków
Problem zaczął się chyba stosunkowo niedawno i objawia się wydawaniem przez głośnik w telefonie dziwnych odgłosów (zwykle wysokich pisków lub szumów), gdy jest odtwarzany dźwięk. O ile gdy gra muzyka to ten fakt jest ciężko dostrzec (albo usłyszeć Big Grin), ale czasem pojawia się takie charakterystyczne charczenie odtwarzanego dźwięku, jakby przerywał. Na słuchawkach tego efektu nie ma i występuje on jedynie w przypadku wbudowanego głośnika. Myślałem, że może coś się uszkodziło ale wygląda na to, że raczej wszystko jest w porządku, bo obok mam drugi telefon i on ma podobnie. Jedyne co je łączy to aktualizacja oprogramowania. Są to podobne modele TP-link Neffos X1/X1Max . To co jest jeszcze bardzo charakterystyczne, to gdy się odblokuje ekran i potem go zablokuje przyciskiem, to wtedy jest odtwarzany dźwięk blokady ekranu, po chwili dźwięk cichnie ale jeszcze przez jakieś 3 sekundy słychać taki pisk coś jakby zakłócenia w radiu, takie bardzo ciche piiiiiiiii. Big Grin No i po chwili wszystko cichnie. Czy ktoś może się orientuje w czym problem? Może ta aktualizacja coś schrzaniła i jest to tylko wina programowa i powrót do starego oprogramowania powinien ten problem rozwiązać? Miał ktoś podobne efekty ze swoim telefonem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2019, 16:24
Post: #2
Głośnik w smartfonie syczy podczas odtwarzania dźwięków
morfik napisał(a):. Jedyne co je łączy to aktualizacja oprogramowania. Są to podobne modele TP-link Neffos X1/X1Max .
nie da się wykluczyć wady w sofcie

podobny problem mieli użytkownicy niektórych modeli iphone (ale apple po wykryciu problemu wypuściło łatkę w stosunkowo krótkim czasie)

skoro masz możliwość downgrade softu, to przy takich podejrzeniach jest to do przemyślenia

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2019, 20:22
Post: #3
Głośnik w smartfonie syczy podczas odtwarzania dźwięków
No zaraz spróbuje wrzucić stock'owe oprogramowanie i zobaczę czy przestanie. Mam nadzieję, że to coś pomoże, bo niezbyt liczę na to, że tplink to poprawi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2019, 01:50
Post: #4
Głośnik w smartfonie syczy podczas odtwarzania dźwięków
Tak to jest wina tego nowego softu. Na starszej wersji tylko szumi, na nowej szumi i piszczy. Big Grin

No trzeba będzie jakoś wrócić do tej starej wersji, dobrze chociaż, że backup całego flasza zrobiłem zanim dałem aktualizacje. :]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2019, 12:25
Post: #5
Głośnik w smartfonie syczy podczas odtwarzania dźwięków
Swego czasu wgrywałęm apkę na nagrywania rozmów w starym s5360, miało to wpływ na jakośc rozmów.
Wczoraj rozmawiam z kimś, posiadam taryfę Virgin, sałbo słychać, dzisiaj rozmawiam z inną osobą słychac normalnie. Swoją drogą miałęm zakupić Neffos Y5s, ale chyba ta cena to włąsnie coś za coś, jak piszesz w innym modelu tej marki wkłądają do srodka różne rzeczy, albo z aktualizacjami jest kłopot....
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Głośnik przenośny do smartfona morfik 3 2 425 02-05-2020 17:17
Ostatni post: szopen
  Karta TF w smartfonie z Androidem jako powiększenie miejsca na wszystko. Ekonomista 10 5 273 15-05-2019 19:54
Ostatni post: grzech1991
  Odbieranie SMS podczas rozmowy telefonicznej morfik 6 4 092 04-03-2019 23:16
Ostatni post: jakubd
  Wyciągnie karty SIM przy włączonym smartfonie morfik 13 24 543 21-04-2017 07:35
Ostatni post: jakubd