[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Galaxy S3 mini czy router mobilny ?
22-08-2014, 14:58
Post: #1
Galaxy S3 mini czy router mobilny ?
Zastanawiam się czy lepiej jest do "rozsiewania" Aero2 po WiFi użyć telefonu Samsung Galaxy S3 mini czy też nabyć router mobilny ? S3 mini ma funkcję hotspot.
Korzystacie z telefonów jako hotspotów ?
Ważny jest głównie czas pracy na baterii, bo zasięg to mniej ważne (czy router, czy telefon, trzeba go mieć przy sobie).

Drugie pytanie - wpisywanie Captcha. Czy kapeć należy wpisywać na podpiętym pod WiFi telefonie czy bezpośrednio na telefonie - hotspocie, który Aero2 udostępnia ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2014, 15:44
Post: #2
Odp: RE: Galaxy S3 mini czy router mobilny ?
(22-08-2014 14:58)Darth Artorius napisał(a):  Zastanawiam się czy lepiej jest do "rozsiewania" Aero2 po WiFi użyć telefonu Samsung Galaxy S3 mini czy też nabyć router mobilny ? S3 mini ma funkcję hotspot.
Korzystacie z telefonów jako hotspotów ?
Ważny jest głównie czas pracy na baterii, bo zasięg to mniej ważne (czy router, czy telefon, trzeba go mieć przy sobie).

Drugie pytanie - wpisywanie Captcha. Czy kapeć należy wpisywać na podpiętym pod WiFi telefonie czy bezpośrednio na telefonie - hotspocie, który Aero2 udostępnia ?

Szkoda telefonu bo bateria zjeżdża bardzo szybko, co do kapcia to lepiej na hotspocie bo np. Aeroconn resetuje połączenie a z poziomu telefonu "klienta" nie zrobisz tego wiec i tak musisz "dlubac" przy hotspocie

Wysłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2014, 22:44
Post: #3
Galaxy S3 mini czy router mobilny ?
Dokładnie - w trybie pilnym zabijesz baterię. Do tego to znacznie mniej stabilne rozwiązanie o mniejszym zasięgu WiFi.

Ja używam tego sporadycznie z telefonów typu SGS Note i Xperia Z Ultra - działa, ale potrafi się losowo wyłączyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-08-2014, 15:12
Post: #4
Galaxy S3 mini czy router mobilny ?
Ja korzystałem z obu trybów. Są wady i zalety, zależy dużo od tego co ma się pod ręką, jak korzysta i co się lubi.

Jednak nic nie będzie pewnie trzymać dłużej od tp-linka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-08-2014, 22:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2014 22:35 przez Darth Artorius.)
Post: #5
Galaxy S3 mini czy router mobilny ?
A którego mobilnego TP-Linka ? M5330 ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2014, 00:40
Post: #6
Galaxy S3 mini czy router mobilny ?
Takiego chyba nie ma.
Chodziło pewnie o M5360 - właśnie go maltretuję. 24 godziny działa jak się oszczędza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2014, 19:31
Post: #7
Galaxy S3 mini czy router mobilny ?
A to ten z bankiem energii. Trochę duży i grubawy.

A który z tańszych "może być" ? Huawei E5330 ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2014, 20:16
Post: #8
RE: Galaxy S3 mini czy router mobilny ?
Chciałeś coś co długo trzyma. Taniej z Playa wziąć Huawei.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2014, 21:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-08-2014 21:45 przez Darth Artorius.)
Post: #9
Galaxy S3 mini czy router mobilny ?
Ale tam dają z abonamentem. Ja wziąlbym sam router do Aero2.

EDIT : chyba,że o to chodzi :
http://www.play.pl/oferta/play-internet/...uter-wifi/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2014, 22:16
Post: #10
Galaxy S3 mini czy router mobilny ?
E5330 to fajny model teraz - zbieram się do opisania porównania E5330 z E5220, ale po prostu nie mam czasu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2014, 22:25
Post: #11
RE: Galaxy S3 mini czy router mobilny ?
Na kartę chodzi Wink

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2014, 11:17
Post: #12
Galaxy S3 mini czy router mobilny ?
OK. Pytanie - czy ten E5330 mozna sterować ze smartfonu z Androidem ? W sensie wpisywania Captcha i rozłączania/połączenia z Aero2 ? Aplikacja płatna Aero2 Asystent.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2014, 12:28
Post: #13
Odp: Galaxy S3 mini czy router mobilny ?
Mozna przez przeglądarkę rozlaczac sam kod mozna wprowadzic przez aeroconn dostepne w google play

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-08-2014, 16:15
Post: #14
Galaxy S3 mini czy router mobilny ?
E5330 kupiłem. Działa z Orange 6 GB za 6 zł. Mam 12 GB na 60 dni.

Program pod Androida do Huawei działa również znakomicie. Natomiast nie moge połączyć się z routerem poprzez PC (router po USB do PC). Strona routera nie zgłasza się. Natomiast na telefonie czy tablecie jest OK, ale możliwości konfiguracji są niewielkie. Uparcie proponuje Profil Play, można zobaczyć info o sieci, SMSy i to wszystko.

W instrukcji piszą o większej ilości ustawień przez WWW...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-09-2014, 19:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2014 15:41 przez szopen.)
Post: #15
Galaxy S3 mini czy router mobilny ?
nie miałem czasu wcześniej tego napisać, ale wracając do zasadniczego tematu wątku, aby coś zostało dla przyszłych czytelników:
nie widzę poważnych przeciwwskazań do używania smartfonu/telefonu w charakterze mobilnego hotspota czy też mówiąc inaczej routera mobilnego, szczególnie w wypadku gdy taki już posiadamy (a tym bardziej gdy to tylko zastosowania okazjonalne), a już tym bardziej gdy stary telefon leży w szufladzie, a można go jeszcze wykorzystać do innego celu (zastosowań dla starych smartfonów jest więcej - choćby kamerka wifi)

smartfon w charakterze hotspota ma wprawdzie kilka wad
- brak możliwości konfiguracji hotspota (poza podstawowymi SSID i zabezpieczeniem oraz kilkoma nieistotnymi pierdołami)
- zazwyczaj akumulator nie starcza na długo (ale nie ma przeciwwskazań do korzystania z ładowarki sieciowej czy samochodowej w trakcie pracy jako hotspot, można też wymienić fabryczny akumulator na wersję o zwiększonej pojemności - zazwyczaj wraz z odpowiednimi pleckami telefonu)

ale ma też i zalety - można równocześnie zatrudnić go np. do innych celów (np. Yanosik/nawigacja czy choćby zabijacz czasu - jakaś gra)

PS jeśli będę miał trochę czasu podzielę wątek (bo wypłynął temat E5330)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-09-2014, 08:00
Post: #16
Galaxy S3 mini czy router mobilny ?
Może nie dziel tematu bo się pogubię....

O jakich konfiguracjach hotspota piszesz ? Dla mnie np. istotne jest tylko ,że mam sieć WiFi w torbie i łaczę z nią mojego smartfona. Co jeszcze ? jakieś limitowanie transferu ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-09-2014, 11:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2014 15:54 przez szopen.)
Post: #17
Galaxy S3 mini czy router mobilny ?
Darth Artorius napisał(a):nie dziel tematu bo się pogubię....
1) przy podziale wstawiam linki do nowych tworzonych przez podział tematów
2) przy takim tytule nie sposób zgadnąć, że w środku jest np. szczegółowo omawiany E5330
3)
a) do takiego zastosowania wystarcza w zupełności stary smartfon np. z taką aplikacją do łatwego włączania trybu routera (hotspota) w postaci widgetu
https://play.google.com/store/apps/detai...wifirouter
dla starych smartfonów przy okazji inna użyteczna aplikacja tego samego autora również jako widget - przełącznik/wyłącznik wifi/3G (lub 2G - zależnie od konfiguracji poąłczenia z internetem)
https://play.google.com/store/apps/detai...modewidget
b) miałem na myśli np. przekierowanie portów czy inne w miarę zaawansowane ustawienia dostępne w routerach
c) limitowanie transferu (w sensie wyłączenia 3G wraz z przekroczeniem ustalonego limitu) można zrealizować w telefonie np. używając takiej lub podobnej aplikacji
https://play.google.com/store/apps/detai...om.sigterm
https://play.google.com/store/apps/detai...ndroid.mdm


cała dalsza dyskusja dotycząca wyłącznie Huawei E5330 została przeniesiona do właściwego wątku
http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e5330

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Galaxy J5 (Dual SIM) z routerem i Aero2 . 1qwer 5 7 707 21-01-2016 19:52
Ostatni post: szopen
Information ZTE Axon Mini (Dual SIM) K4r0lSz 0 1 827 14-10-2015 12:01
Ostatni post: K4r0lSz
  [GT-i9192 Samsung Galaxy S4 Mini Duos] Aero2 + Orange => testy praktyczne; bakahk 43 40 028 18-02-2015 20:56
Ostatni post: krzysiekx84
Information Doogee Turbo Mini F1 K4r0lSz 0 2 107 02-02-2015 14:55
Ostatni post: K4r0lSz
  Samsung Galaxy S Advance patryk.kry 4 4 443 03-01-2015 22:29
Ostatni post: jakubd