[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja o cenach kart minipci-e z obsługą LTE
05-01-2015, 00:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2015 05:33 przez szopen.)
Post: #1
Dyskusja o cenach kart minipci-e z obsługą LTE
to jest spory OFF TOPIC wycięty z wątku
http://forum.jdtech.pl/Watek-wwan-lte-cz...bsluga-lte

jak przejrzałem historię aukcji na Allegro, to widać, że w PL zaporową ceną jest 500zł i 400zł a nwet wydaję się, że i okolice 300zł są na granicy rozsądku

za 200zł znajdą się klienci, a jak widać za 250zł też
https://web.archive.org/web/201501042201...09297.html

ja poczekam aż cena spadnie do 100-150zł (bo w końcu spadnie), można też rozpatrywać sprowadzenie z Chin, ale ze względu na koszt transportu raczej konieczne jest zamówienie kilku sztuk (chociaż przesyłki dostarczane Pocztą Chińską też dochodzą, tyle, że idą koło miesiąca do nawet 2)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2015, 00:47
Post: #2
WWAN LTE, czyli karty minipci-e z obsługą LTE
z chin w detalu kosztuje ponad 100$. Po 100 nie będą, bliżej 150- to Ci gwarantuję, to niszowy rynek. mała dostępność, jeszcze mniejsza popularność. F5521gw były po 130, dziś najtaniej na allegro 189 brandowane do lenovo, dellowskie po 50Smile ludzi którzy nie boją się modów, i których to interesuje jest garstka. Kupiłem za 200, a wiem że sprzedawał też po 180 wcześnie. Jak znowu będą po 200 to kupię drugi do drugiego lapka, bo to jeden z nielicznych modemów mający jednocześnie wcdma 900 i lte 800/1800/2600.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2015, 01:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2015 01:27 przez szopen.)
Post: #3
WWAN LTE, czyli karty minipci-e z obsługą LTE
Ja sobie już ciśnienia nie podnoszę bez powodu Big Grin w szczególności nie mam ciśnienia na LTE,
mobilnego internetu i tak używam głównie na trasach, a w hotelach w PL prawie zawsze jest wifi (choć trafiały się i takie miejsca, że ratowałem się przy pomocy... Aero2, bo nic lepszego nie było).

Rynek faktycznie jest niszowy, ale to nie znaczy, że spadek cen nie nastąpi.

Od początku funkcjonowania Aero2 (a właściwie od dnia obnizki kaucji z 50zł do 20zł) wydałem sporą kasę na minipcie z obsługa WCDMA900
swego czasu najpierw na gobi2000 (bo nie było nic innego kompatybilnego z Aero2 poniżej 700zł/szt!), które są praktycznie bezużyteczne jeśli nie są zamontowane w kompatybilnych laptopach
swoją drogą "Acer gobi 2000" używałem w innym laptopie Acer niż ten do którego była dedykowana bez problemu, natomiast sprawna HP un2420 (gobi2000 dla HP) leży i kurzy się bez sensu, te karty kosztowały grubo ponad 200zł w dniu zakupu, a momencie pojawienia się w PL ceny wcale nie były niższe od 500zł i w sumie żałuję, że nie sprzedałem ich póki miały cenę >150zł (szybki podgląd Allegro dał 2 oferty 100zł wystawiona jako... karta wifi swoją drogą ciekawe czy sprawna skoro wystawił ją taki spec oraz 250zł - czyżby ceny szły w górę bo towaru mało?) w każdym razie w momencie gdy było ich od zatrzęsienia ceny były już na poziomie 50zł/szt. więc należy nie przegapić momentu nasycenia rynku

Później używałem Huawei EM770W, a obecnie DW5560, kupionych już za znacznie mniejsze pieniądze i obie działają bezproblemowo we wszystkim co mi wpadło w ręce (no poza laptopami z WhiteList'ami w BIOSach).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2015, 01:18
Post: #4
WWAN LTE, czyli karty minipci-e z obsługą LTE
Dlatego tak jak napisałem, pojedyncze sztuki osiągną jakiś tam pułap cenowy i znikną. Trendy są takie, że operatornia pcha modemy na usb i statystyczny kowalski nawet nie wie że może mieć modem wewnątrz (o ile ma lapa który ma na to miejsce), trzeba szukać okazji i nie myśleć za długoSmile 200 to bardzo dobra cena za ten sprzęt, na samym aero2 mam ping na poziomie 40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2015, 01:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2015 01:42 przez szopen.)
Post: #5
WWAN LTE, czyli karty minipci-e z obsługą LTE
i właśnie dlatego nie podnoszę sobie ciśnienia

200zł jest dobrą ceną na dziś, ale tak ogólnie to nie jest "dobra cena" - po prostu tyle dziś kosztują modemy LTE, ale kiedyś stanieją,
konstrukcyjnie modemy minipcie nie różnią się specjalnie od usb, a nawet są tańsze w produkcji (choćby brak obudowy i czytnika SIM, mniejsza konieczność miniaturyzacji czyli dużego upakowania elementów itd.)

a w momencie nasycenia rynku dobrą ceną będzie może 150zł a może 50zł?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2015, 01:58
Post: #6
WWAN LTE, czyli karty minipci-e z obsługą LTE
Zmierzasz w kierunku nieskończoności. Jak modemy LTE pod wwan będę po 50, to prawdopodobnie będę wgrywał kolejny bios aby obsłużył modem pod LTE-Advanced za 200plnSmile i koniec Off-topuWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2015, 02:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2015 05:17 przez szopen.)
Post: #7
WWAN LTE, czyli karty minipci-e z obsługą LTE
nie sadzę, aby to miała być nieskończoność Big Grin

choć niewykluczone, że nie dogonię już rozwoju technologii, aby być na bieżąco z nowościami (mam za małe wymagania? w tej chwili mi całkiem wystarcza to co mam, więc szkoda mi wyrzucać kasę w błoto)

sprawdziłem w dokumentach regulamin z depozytem 20zł jest z 1.09.2011 wniosek - technologiczna nieskończoność trwa 3 lata i 3 miesiące (bo naprawdę z czystej ciekawości szukałem już kart minipcie LTE i gdybym nie był wypłukany świątecznie z kasy zakup czegoś takiego za 200zł byłby do rozważenia)

i w tym okresie karty 3G nadające się do pracy w Aero2 staniały z 700zł do ~40zł

natomiast co do niszowości samej w sobie tj, braku świadomości ogółu użytkowników, że mogliby skorzystać z takiego rozwiązania to masz racje - przeciętny użytkownik prawdopodobnie potrzebuje około 2 złamanych modemów usb aby wpaść na to, że istnieją lepsze rozwiązania

w pewnym sensie to zjawisko się pogłębia wraz z wypieraniem laptopów przez choćby tablety, ale przy okazji możliwe, że będzie to nowe źródło kart minipcie z 2 ręki - pochodzących ze stłuczonych lub połamanych tabletów (niestety format minipcie powoli zaczyna znikać z rynku będąc wypierany przez bardziej miniaturowe rozwiązania...)

a tak generalnie masz rację czas na koniec offtopu, może wyrzucę to później do osobnego watko

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2015, 02:45
Post: #8
RE: WWAN LTE, czyli karty minipci-e z obsługą LTE
kolejny powód dla którego takie modem jak mc7710 nie będzie taniał w nieskończoność. wszedł standard m.2 - który ma nowy rodzaj anten. Nowe laptopy, nowy standard. Musi być progres. Choć sam za nim nie gonię, mam T420 a nie T440 bo do mojej pracy to w zupełności wystarczaSmile branocSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2015, 18:34
Post: #9
Dyskusja o cenach kart minipci-e z obsługą LTE
Nawiązując do tematu:
Warto kupić takie coś w takiej cenie:
http://allegro.pl/show_item.php?item=4952606889
Mam wykupiony plakiet LTE za 1 PLN. W sumie nie potrzebuję go specjalnie ale jak szło to wziąłem.
Dedykowana do Studio 1537 bya chyba DW5530. Tutaj jest DW5560, trochę szybsza choć LTE to nie jest ale wydaje mi się że w zupełności powinna wystarczyć?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2015, 18:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2015 18:54 przez bartman.)
Post: #10
RE: Dyskusja o cenach kart minipci-e z obsługą LTE
Ceny kart wciąż pozostawiają wiele do życzenia. Zainteresowała mnie karta EM7345 Sierry:
http://www.sierrawireless.com/productsan.../em_series
To jest nowe złącze M.2 więc przydałaby się ta przejściówka:http://www.hwtools.net/Adapter/M2MU2.html
Sierrę można kupić u nas, ale z taką ceną nie wróżę sukcesu:
http://allegro.pl/lenovo-thinkpad-em7345...15700.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2015, 01:44
Post: #11
Dyskusja o cenach kart minipci-e z obsługą LTE
qlka2 napisał(a):Nawiązując do tematu:
Warto kupić takie coś w takiej cenie:
https://web.archive.org/web/201501052331...4952606889
Mam wykupiony plakiet LTE za 1 PLN.

jak sam zauważyłeś LTE na tym "nie poleci", a 3G jest ograniczone do teoretycznych 21Mbps (w praktyce uzyskanie kilkunastu Mbps na niej nie stanowi problemu), a moim skromnym zdaniem ta karta to jeden z ciekawszych modeli jakie można znaleźć na allegro w ciągu ostatniego roku

no i chyba 50zł jest tą dolną barierą psychologiczną dla sprzedawców, ja bym brał (sam używam tego modelu w netbooku Acera)

wyższy czyli szybszy (42Mbps) model DW5570 jest w tej chili najtaniej za 125zł w licytacji albo za !!! 279zl w KT

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-01-2015, 21:08
Post: #12
Dyskusja o cenach kart minipci-e z obsługą LTE
5560 kupiona. Z instalacją zero problemów.
LTE chodzi bez problemu tyle że wolniej ale da się przeżyć.
Awaryjnie może być.
Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-01-2015, 21:23
Post: #13
Dyskusja o cenach kart minipci-e z obsługą LTE
qlka2 napisał(a):5560 kupiona. [...]
Pozdrawiam.
no i cena poszła w górę
https://web.archive.org/web/201501141918...69803.html
czyżby sprzedawca czytywał to forum Big Grin
jakkolwiek są to zwyczajne prawa rynku - to co się sprzedaje jak ciepłe bułeczki drożeje, a na tamtej aukcji "6 osób kupiło 27 sztuk"
to chyba tyle w tym OFFTOPICU na tematy 3G w wątku o LTE

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-04-2016, 13:53
Post: #14
RE: Dyskusja o cenach kart minipci-e z obsługą LTE
(05-01-2015 02:45)davidini napisał(a):  kolejny powód dla którego takie modem jak mc7710 nie będzie taniał w nieskończoność. wszedł standard m.2 - który ma nowy rodzaj anten. Nowe laptopy, nowy standard. Musi być progres. Choć sam za nim nie gonię, mam T420 a nie T440 bo do mojej pracy to w zupełności wystarczaSmile branocSmile
Ale firma która produkuje np. MC7710 na mPCI ma też taki sam modem na m.2 oznaczone jako EM7710. Więc można wybierać i nie trzeba stosować żadnych przejściówek. A technika idzie do przodu i MC7710 to już staroć Smile następca to MC7304. Właśnie dojechał do mnie tydzień temu MC7304 i teraz testuję na nim GPS, i widzę że w modemach widzicie tylko i wyłącznie łącze do internetu a siedzą tam jeszcze inne podzespoły. Zaczyna mnie kusić modem MC7455. Obsługuje 3 albo 4 systemy GPS.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-04-2016, 08:44
Post: #15
Dyskusja o cenach kart minipci-e z obsługą LTE
Ja niestety w większości laptopów jestem ograniczony whitelistami w BIOS, tylko w starym dobrym Latitude E6500 nie mam żadnych ograniczeń na modem komórkowy, ale w nim inwestować w modemy nie bardzo jest sens.

W takich komputerach GPS jest mało przydatny - dopiero jak ktoś ma tableto-podobne (ale tu ciężko zwykle zmieniać modem) coś lub specjalne zastosowanie dla GPS (precyzyjny zegar) to spoko. Natomiast modem - jak najbardziej przydatna rzecz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-04-2016, 12:59
Post: #16
Dyskusja o cenach kart minipci-e z obsługą LTE
Oczywiście że GPS w laptopie to tylko dla wybrańców co np., biegają z tyczkami po polach. Smile Ale fajnie jadąc pociągiem lub lecąc samolotem sprawdzić sobie gdzie jestem w danej chwili skoro już mamy takie coś w laptopie. I z tego co słyszałem to MC7304 można wykorzystywać jako telefon. Na razie tego nie testowałem bo z czasem kiepsko Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-04-2016, 18:24
Post: #17
Dyskusja o cenach kart minipci-e z obsługą LTE
GPS do tyczek to mało przydatne - za mała dokładność. No chyba, że masz odbiornik danych korekcyjnych.
W samolocie jako pilot lub copilot to jednak tablet. A jak pasażer w dużym liniowcu, to będzie słabo z sygnałem, ale da się.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  WWAN LTE, czyli karty minipci-e z obsługą LTE szopen 81 109 357 26-10-2020 12:51
Ostatni post: mp107
  Modem do kart SIM od Aero2 lub innych operatorów alaskan_malamute 1 2 375 26-01-2016 18:23
Ostatni post: szopen
  HP lt2510 - Novatel E362 (minipci-e) - ktoś to testował? osprey 1 3 917 05-07-2012 07:09
Ostatni post: jakubd