[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
21-12-2016, 18:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2016 18:16 przez Stahlmann.)
Post: #1
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
Witam!

1.
Mam poczciwego SGS3 (od 3,5 roku).
Stan dobry/dostateczny plus (na ekranie folia, więc żadnych rys na ,,szkle" nie ma - dla mnie najważniejsze). Pudełko jest Big Grin.

Rozmyślam nad dwiema opcjami:

2.
a) sprzedaż/wymiana SGS3 na docelowy telefon i/lub/(nie) lekka dopłata (100-150 zł) -> nowy telefon dual sim

Nie wiem ile jest wart SGS3 i ile bym za niego dostał (tu ważne, żeby też nie sprzedawałbym go półroku).

Budżet na nowy telefon nie byłby zbyt astronomiczny, więc nie mam wygórowanych wymagań.

Dla mnie liczy się trwałość, żeby móc korzystać z telefonu przez następne 3-5 lat.

Stąd:
- trwałośc portu do ładowania
- wymienna bateria

b)adapter dual sim dla SGS3
Jakie wasze opinie? Patrząc na filmiki ludzie coś wkładają przed baterię i ,,zginają" taśmę. Bałbym się, że ta taśma szybka pęknie, a jej koszt (adaptera) to 100 zł.

3. Co byłoby lepsze?

Z góry dzięki za pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-12-2016, 19:25
Post: #2
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
Wiesz jak działa adapter dualsim?
Co dokładnie chcesz osiągnąć tym dualSIMem? Dostęp do dwóch kart na przemian, czy jednoczesny dostęp do dwóch sieci?

Ja bym kupował coś z dobrej jakości dualsimowych chińczyków: nie mam pojęcia ila jest wart sgs3, ale powinno się udać kupić za niego Xiaomi Redmi 3 a może nawet xiaomi note 3 (wersj MTK, właśnie używam) - tylko to wielkie bydle. Oba mają rozsądne ceny i solidnie, metalowe obudowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-12-2016, 20:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-12-2016 00:21 przez szopen.)
Post: #3
RE: Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
Wiesz jak działa adapter dualsim? - no właśnie jeszcze nie Tongue pobieżnie spojrzałem na aukcje (cena) i filmik na yt, jak to wygląda

ostęp do dwóch kart na przemian, czy jednoczesny dostęp do dwóch sieci? - hmm. a to robi rożnicę? może być na przemian, ważne, żebym nie przekładał fizycznie kart sim.

ogólnie chciałbym odświeżyć (troszeczkę) to co noszę w kieszeni, a przy okazji dodać moc internetu aero2 Big Grin

budżet przed świętami napięty, więc raczej pieniądze na nowy miałbym tylko ze sprzedaży starego.

tak patrzę, że domyślnie bateria w tym Xiaomi Redmi 3.
hmm. czy byłoby trudno wymienić ją u serwisanta?

chociaż tu widzę sprzeczne info:
http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_3-7862.php
http://www.gizmochina.com/2016/01/18/red...ch-device/
a tu się nie chwalą
http://allegro.pl/xiaomi-redmi-3-2-16gb-...41559.html

będę musiał zmniejszyć budżet, bo za sgs3 chyba otrzymam max 350 zł Sad

i jak z serwisem takich chińczyków w Polsce?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-12-2016, 00:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-12-2016 00:26 przez szopen.)
Post: #4
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
niedawno sprzedawałem sgs4 i poszedł za bodajże 250zł (koledze z roboty, dla "obcego" byłby droższy może nawet ze 2x, ale realnie zapewne jednak wcale nie aż tak sporo), gdybym próbował sprzedać za tyle za ile niektórzy wystawiają (egzemplarze w podobnym stanie widziałem wystawiane nawet za ~1000), to pewnie w końcu ktoś by go dostał za free, bo wątpię aby się sprzedał, więc czy i za ile sprzedasz zależy w głównej mierze od tego, czy masz w otoczeniu kogoś napalonego na tą słuchawkę

a wracając do tematu:
adapter umożliwia działanie TYLKO jednej uprzednio wybranej karty SIM (w zależności od modelu adaptera przełączenie jest możliwe z restartem telefonu lub bez) bez ich fizycznego przekładania
(jedynym udogodnieniem przy stosowaniu adaptera jest brak konieczności wyjmowania jednej karty, a wkładania drugiej) czyli np. po przełączeniu się na kartę Aero2 twoja karta z której korzystasz normalnie jest "poza zasięgiem" - tak jakby była wyjęta z telefonu

telefon dual-SIM natomiast umożliwia quasi-jednoczesną pracę obu kart tj. używanie internetu na jednej z nich nie powoduje braku możliwości wykonania/odebrania połączenia/SMSa na drugiej
oczywiście tylko jedna z kart może być wybrana jako karta do połączeń z internetem
niektóre telefony mają pewne dodatkowe ograniczenia np. jeden ze slotów pracuje tylko w 2G albo fizycznie tylko jeden slot jest przypisany dla karty z dostępem do internetu, ale zwykle nie jest to bardzo istotne

co do redmi3 to o ile się nie mylę ma niewymienny akumulator (na tej samej zasadzie co jest niewymienny np. w iPhone - serwisowo oczywiście można go wymienić, ale nie jest przeznaczony do samodzielnej wymiany przez użytkownika)

serwis popularnych modeli "chińczyków" masz w pierwszym lepszym (dobrym) serwisie GSM, modele nietypowe raczej tylko wysyłkowo - na allegro znajdziesz takie usługi

serwis gwarancyjny tylko jeśli kupisz coś dostępnego w oficjalnej sieci sprzedaży (mówiąc inaczej - w większości przypadków jeśli kupujesz na znanym portalu aukcyjnym czy ogłoszeniowym to masz taniej, ale to walizkowy import więc na gwarancję i obsługę serwisową nie licz, w takim wypadku chyba i tak lepiej kupić bezpośrednio w ChRL, bo przynajmniej będzie taniej a też bez gwarancji)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-12-2016, 00:42
Post: #5
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
Jak chcesz wydać więcej (między 20 a 50%) kupujesz Xiaomi z oficjalnej dystrybucji - ABC Data (duży dystrybutor) wprowadził na rynek ostatnio sprzęt. Ale jakoś ja wolę zapłacić normalnie i nie przesadzać.

Baterie nie są wymienne ot tak, ale serwisy gsm dają sobie z tym radę bez problemu. Samodzielnie też można zwykle wiele zdziałać. Niestety baterie na sztywno to taki iphone'owy standard, za który podziękować możemy bezpośrednio firmie Apple.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-12-2016, 00:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-12-2016 01:06 przez Stahlmann.)
Post: #6
RE: Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
Dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.

A czy znacie jakąś ,,obiektywną" stronę poświęconą ,,chińczykom"?
Bo chyba skupie się na sprzedaży SGS3 i będę ciułał na coś z tego Xiamoi.
Świeżak raczej jestem i jedyne to, co rozróżnię (narazie) to Samsung od iPhone Big Grin.

Widzę, że dużo sprzedają tego Xiaomi a różnice w ,,nazwach" niewielkie, chciałbym się nie nadziać. Budżet na nową zabawkę jednak to te 300-400 zł.

Edycja: widzę, że za 300 zł to na allegro są dodatki do tych xiaomi, a nie same telefony Big Grin

Edycja2:
Przy 450 zł pojawiają się jakieś oferty dual sim. Chociaż życie mnie nauczyło, że nie warto przepłacać za ,,zabaweczki" Big Grin

Na co uważać przy zakupie od januszy allegro?

Edycja3:
http://allegro.pl/xiaomi-redmi-2-gratis-...ml#thumb/2
hit czy kit? od jakich modeli zączęły się metalowe obudowy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-12-2016, 02:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-12-2016 03:57 przez szopen.)
Post: #7
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
szczerze?
przy tak ograniczonym budżecie to nie masz wielkiego wyboru

Xiaomi to "chiński odpowiednik Apple" za samą markę się dopłaca
może warto wiedzieć, że "redmi" to jest linia budżetowa Xiaomi
linia "wypasiona" to po prostu "mi"

na dole strony masz listę oficjalnych partnerów (dystrybutor, sklepy i serwis)
http://www.mi.com/pl/

więc kilka modeli z mojego niedawnego przeglądu rynku (dla znajomych), to akurat nie xiaomi
niestety półką cenową było 100-150$ więc trochę ponad twój budżet
(i rozpatrywałem tylko telefony nowe przy założeniu sprowadzenia z ChRL)

zacznę od najdroższego ZTE Nubia Z7 (naprawdę wypasiony sprzęt jak na ten budżet, ponadto ZTE jest marką która się normalnie od lat sprzedaje w Europie czy USA) - jak dla mnie ważna obecność niekolidujących 2 gniazd micro-SIM + oddzielnego gniazda micro-SD
https://www.aliexpress.com/item/Original...74892.html
plus jest taki, że można wybrać wysyłkę z Niemiec (a w praktyce podobno jest to realizowane ze Słubic czyli z Polski) choć jest to zakup w Chinach
i uważam, że to najlepszy wybór z tej skromnej listy, mimo, że nie miałem w ręce tego telefonu

kolejny to taki, jakiego sam używam codziennie - Vernee Thor
https://www.aliexpress.com/item/Vernee-T...93608.html
(czasem jest dostępny również z Niemiec, ale nie z tego linka)
dobra cena za niego to 100$ całkiem zwykła to 120$
mogę gwarantować, że oficjalny soft nie zawiera żadnych syfów (bo sam go używam i sprawdzałem, choć raczej bym kupił w ich oficjalnym sklepie na ali albo w tym który wysyła z Niemiec)
nie jest bez wad, i to wielu, ale powiedzmy, że jest to do przyjęcia w tej kategorii cenowej (niektórzy twierdza, że to najlepszy wybór, nie jestem o tym przekonany, ale kto wie?) no i z androidem 6, a dla mnie główną zaletą jest obecność niekolidujących 2 gniazd micro-SIM + oddzielnego gniazda micro-SD
oraz możliwość podmontowania karty jako rozszerzenia pamięci systemowej (ale karta musi być naprawdę szybka!)

idąc w stronę niskiej ceny czyli w granicach 100$ jest jeszcze 25 szt w tej cenie UMi Diamond :
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_494090.html
nic więcej o nim nie powiem poza ceną (nie analizowałem, ale podejrzane wydaje mi się microSIM + nanoSIM + microSD - taka kombinacja to zazwyczaj albo wkładasz 2 SIMy albo jeden i kartę pamięci)

i na koniec - nie chciało mi się daleko szukać więc zajrzałem co mają w sklepie z 1 linka
https://www.aliexpress.com/store/100077
i jest tam praktycznie cała oferta "znanych i lubianych" chińczyków


i jeszcze jedno - przy sprowadzaniu z ChRL (niezależnie od tego skąd jest wysyłany telefon), należy się liczyć z ewentualnością konieczności zapłaty podatku VAT - odpowiednie wezwanie zostanie przesłane przez Urząd Celny, przed możliwością odbioru przesyłki (jeśli nie zapłacisz to nie odbierzesz, a przesyłka wróci do nadawcy i będzie problem), więc trzeba mieć w zapasie 25% wartości telefonu (VAT wynosi 23%, cło na elektronikę jest zerowe, ale dochodzą jeszcze jakieś niewielkie opłaty manipulacyjne) tą kasę na opłaty warto mieć w gotówce (jeśli przesyłka jest realizowana pocztą a nie kurierem, bo poczta polska ma jakieś chore podejście do płatności kartami, niby da się zapłacić, ale pobierana jest jakaś prowizja na idiotycznych warunkach!)


przy cenie 100$ jest do zapłacenia około 120zł podatku wraz z opłatą (może teraz trochę więcej, bo jest wyższy kurs dolara)

a gdyby się zdarzyło, że wezwanie nie dojdzie, a zamiast tego będzie paczka, to należy sprawę traktować jako uśmiech losu (tj. nie należy się nastawiać, że tych opłat nie będzie, choć nie są nakładane na 100% przesyłek)

ale…
wysyłka z niektórych państw (mam na myśli UE) jest mniej narażona na kontrole celne, a wysyłka z PL generalnie takiej kontroli nie powinna podlegać (i dlatego oferta na ZTE z wysyłką z Niemiec wydaje się być bardziej atrakcyjna, mimo wszystko przypominam, że naliczenie cła i podatku nie zależy od kraju wysyłki lecz od kraju zakupu!)


na wypadek potrzeby przesłania do UC warto przygotować screenshota ze strony z ofertą w momencie zakupu najlepiej po polsku (może być tłumaczenie maszynowe przez google) opis powinien zawierać specyfikację, oraz potwierdzenie przelewu (niezależnie od tego w jaki sposób to nastąpiło, czy przez obciążenie karty płatniczej, czy np. ze środków na koncie Paypal czy w inny sposób), ponieważ czasem Chińczycy deklarują zawartość jako "gift" lub wpisują zaniżoną wartość, ale urzędnicy z UC to nie idioci, więc wymagają powyższego, nie radzę też kombinować, bo prawda i tak zapewne ostatecznie wyjdzie na jaw, a ewentualna oszczędność nie jest warta potencjalnych nieprzyjemności

odpowiednie instrukcje zawiera pismo z UC



mały OFF TOPIC
niedawno szukałem możliwie najtańszego chińczyka, dla dzieciaków znajomego, więc głównym założeniem było przyzwoite działanie gier, niestety znalezisko to nie jest dual-SIM - najtańsza kombinacja to zaledwie 60$ mimo to radzę kupno z dedykowanym futerałem i bardziej wypasioną wersję (czyli 82$-87$)i jeszcze raz przypominam to OFF TOPIC telefon ma jedno gniazdo SIM
https://www.aliexpress.com/item/Hasee-X5...65888.html
główne wady to brak LTE oraz to, że producent już nie istnieje



i odnośnie twojej "3 edycji" - ostatnie rzuty redmi 2 kosztowały w (pół)oficjalnym polskim sklepie coś koło 500zł, a było to najwyżej z pół roku temu, tu masz używkę (w sumie ten model raczej nie jest już produkowany)

edit: sprawdziłem przed chwilą - wersja 1GB/8GB jest nadal dostępna za 499zł (mam na myśli xiaomi4you, sklep nie jest oficjalnym dystrybutorem i podobno został przebrandowany na obecna nazwę po zdobyciu mnóstwa złych opinii w internecie)

więc czy cena za używkę jest OK to zależy od tego ile ten egzemplarz ma faktycznie lat



jeszcze jedno upubliczniłem swoją "listę życzeń" z czasów gdy dość intensywnie szukałem chińskiego dual-sima (nie wiem czy się wyświetlą linki do zakończonych ofert… a być może tam było coś ciekawego z twojego przedziału cenowego)
https://my.aliexpress.com/wishlist/share...3104533868
sorry, ale nie usuwam z niej akcesoriów (futerałów) do mojego modelu, bo zniszczyłem już 2 sztuki - jeden faktycznie ochronił mi telefon, ale sam poległ, a drugi jest wadliwy fabrycznie, więc szukam nowego

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Stahlmann (2017-07-17)
22-12-2016, 10:24
Post: #8
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
Stahlmann napisał(a):A czy znacie jakąś ,,obiektywną" stronę poświęconą ,,chińczykom"?
Wziąłeś w cudzysłów, więc rozumiem, że wiesz co mówisz Smile
Nie, nie ma, ale są fora dyskusyjne, youtube itd.
Stahlmann napisał(a):http://allegro.pl/xiaomi-redmi-2-gratis-...ml#thumb/2
hit czy kit? od jakich modeli zączęły się metalowe obudowy?
Nie wiem, która to odmiana (są technicznie w środku dwie podstawowe), ale rodzina ma i jest bardzo solidnym urządzonkiem, choć plastikowym. Metal wszedł dopiero w redmi3.
Przy zakupie nowych z Chin na allegro uważać na czas dostawy - znaczący procent ofert to pośrednictwo w zakupie na... aliexpress.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-12-2016, 16:49
Post: #9
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
łatwo poznać recenzję sponsorowaną od napisanej ze szczerej chęci Tongue

sponsorowana zawsze zawiera reflinki (linki programu partnerskiego dające jakiś zarobek publikującemu czy to w formie zniżek/punktów czy wręcz "żywej gotówki")
zazwyczaj jest napisana pobieżnie (raczej nikt nie poświęca więcej niż kilu dni na testy przed publikacją, a szkoda) choć równocześnie tekst jest stosunkowo długi (jakby płacili literówkę Tongue)
no i jest w niej rozpływanie się nad zaletami (a potencjalne czy faktyczne wady bywają przemilczane), często tylko potencjalnymi bo dana własność/ficzer nie została dostatecznie przetestowana

te pisane ze szczerych chęci zwykle ograniczają się do utyskiwania na wady techniczne i nie naprawione usterki w oprogramowaniu, przemilczając faktyczne zalety


po pół roku użytkowania mógłbym napisać w miarę szczerą recenzję Vernee Thor'a, ale raczej jej nie napiszę choćby dlatego, że:
- nie wiem czy znajdę tyle czasu Sad (chociaż kto wie, może w święta się ogarnę?)
- używam tego telefonu jako w tej chwili w zasadzie jedynego, więc nie mogę sobie pozwolić na akcje typu resetowania do ustawień fabrycznych
- używam zamiennego launchera, a nie fabrycznego (mimo, że fabryczny nie jest z gruntu zły, to kiedyś przywykłem do pewnych opcji w Xperii, a Nova Launcher pozwolił mi je udawać na innym telefonie, a jest on na tyle elastyczny i oferujący takie opcje, że się chyba uzależniłem od niego Tongue i ostatecznie używam go w wersji Prime czyli "wypasionej" i płatnej)
- wyszło kilka istotnych aktualizacji OTA zaliczyłem je wszystkie po kolei i być może powinienem zrobić reset do ustawień fabrycznych i skonfigurować wszystko od nowa (ale nie zrobię tego z powodów wyżej opisanych)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Stahlmann (2017-07-17)
22-12-2016, 17:56
Post: #10
RE: Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
Wow, dzięki szopen (w szczególności) i jakub za te info Smile
Przemielę i przemyślę.

Jak ten świat się zmienia, ostatnio Chińczyków kojarzyłem z tanimi butami z hal targowych, a tu takie nowinki sprzedają.

W takim razie pytanka:

1. Z tymi futerałami mnie zdziwiłeś. Chodzi po prostu o problem z dostaniem potem odpowiedniego pod wielkość w Polsce? O tyle ciekawe, że chciałbym wydać pieniądze na telefon i żeby potem nie było problemów.

(dalej muszę poprzemyślać Big Grin)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-12-2016, 18:19
Post: #11
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
Ja dodam, że Xiaomi produkuje i czasem nawet dołącza futerały w komplecie i są dobrej jakości. No i do popularnego sprzętu nie ma problemu z akcesoriami, a Xiaomi należy do popularnych jednak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
Stahlmann (2017-07-17)
22-12-2016, 21:45
Post: #12
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
no cóż do vernee thor'a pierwszy futerał był z niemal pewnością oryginalny (zestaw z oficjalnego sklepu)
drugi, który kupiłem był w zasadzie identyczny (ale może inny skład plastiku?)

pod względem liczebności pasujących akcesoriów zawsze najlepiej wypadają najpopularniejsze (bo jest ich większość na rynku, więc potencjalny klient zaw2sze się znajdzie) i najmodniejsze modele/"flagowce" (głównie dlatego, że kupują je ludzie skłonni wydać więcej)

niestety kupno czegoś co nie sprzedaje się milionach sztuk ma to do siebie, że z akcesoriami jest słabo, tzn. szukając niby jest od zatrzęsienia i jeszcze trochę, ale niemal wszystko to akcesoria "uniwersalne"

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-12-2016, 00:32
Post: #13
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
a jeśli chodzi o xiaomi, to ciekawa promocja od jutra rano w sklepie Goldway:
https://goldway.aliexpress.com/store/311331

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-12-2016, 11:08
Post: #14
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
Przy dolarze po 4.40 to już nie te same zakupy Smile
Ale jest i tak nieźle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2017, 22:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2017 23:04 przez Stahlmann.)
Post: #15
RE: Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
a z innej strony:
jakie ,,używki" (z Polski) z dual simem o podobnej funkcjonalności (ekran te 3 cale, android, apart, którym porobię proste zdjęcia kartek; dual sim; tethering) polecacie? cena do 300 zł
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2017, 23:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-01-2017 23:56 przez szopen.)
Post: #16
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
z 3-calowym ekranem to chyba Cię poniosło Tongue

do 300zł to np. Sony Xperia M2 dual (lub starszy model M dual, "jedynka" - strasznie na nim psy wieszałem, po aktualizacji systemu, ale w końcu się przyzwyczaiłem do braku utraconych funkcjonalności)
jest dość istotne, że telefony pod tymi nazwami handlowymi występują w paru wariantach i jako znacznie popularniejsze jednosimowce (więc powyżej mi konkretnie chodziło o modele D2302 i C2005, oba są dualSIM i tylko 3G - bez LTE)

z chińczyków to raczej patrz tylko na wypusty Xiaomi

ale kupując używkę chyba najważniejsza jest możliwość sprawdzenia osobistego,

dodatkowo mam na myśli jakość aparatu - niby każdym da się zdjęcie zrobić, ale efekt nie musi być zadowalający
załączam zdjęcie jakiegoś protokołu zrobione Xperia M dual (C2005) po usunięciu oczywiście danych, ale jakość jest zachowana (a jest moim zdaniem ledwo dostateczna)


Załączone pliki Miniatury
   

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Stahlmann (2017-07-17)
07-01-2017, 02:02
Post: #17
RE: Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
(05-01-2017 23:55)szopen napisał(a):  z 3-calowym ekranem to chyba Cię poniosło Tongue

do 300zł to np. Sony Xperia M2 dual (lub starszy model M dual, "jedynka" - strasznie na nim psy wieszałem, po aktualizacji systemu, ale w końcu się przyzwyczaiłem do braku utraconych funkcjonalności)
jest dość istotne, że telefony pod tymi nazwami handlowymi występują w paru wariantach i jako znacznie popularniejsze jednosimowce (więc powyżej mi konkretnie chodziło o modele D2302 i C2005, oba są dualSIM i tylko 3G - bez LTE)

z chińczyków to raczej patrz tylko na wypusty Xiaomi

ale kupując używkę chyba najważniejsza jest możliwość sprawdzenia osobistego,

dodatkowo mam na myśli jakość aparatu - niby każdym da się zdjęcie zrobić, ale efekt nie musi być zadowalający
załączam zdjęcie jakiegoś protokołu zrobione Xperia M dual (C2005) po usunięciu oczywiście danych, ale jakość jest zachowana (a jest moim zdaniem ledwo dostateczna)

a coś z wymienną baterią?
albo co oni rozumieją przez to, że bateria nie jest wymienialna?
bo ja utknąłem z wiedzą w w czasach gimnazjów i nokii 3300 Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-07-2017, 20:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-07-2017 20:43 przez Stahlmann.)
Post: #18
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
w sumie podbijam, albo piszę sam do siebie Big Grin
bo mi się wymagania zwiększyły i będę szukał triple sima i tak, żeby ten telefon udostępniał internet w godzinie W Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-07-2017, 22:49
Post: #19
Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
odkopałeś Tongue w sumie to ciekawe czemu nie było odpowiedzi
Stahlmann napisał(a):co oni rozumieją przez to, że bateria nie jest wymienialna?
tzn. że akumulator nie jest przewidziany do wymiany przez użytkownika (jest zamontowany na stałe a wymiana jest czynnością serwisową)

a kwestii poszukiwań trójsimowca, to chyba niestety pozostaniesz samotny - po prostu takie konstrukcje nie są adresowane na europejski rynek - główny cel to Azja, a tam używa się innych pasm niż w u nas

popatrz np. na to - w zasadzie brak współczesnych konstrukcji:
http://www.gsmarena.com/results.php3?sNumberSIMs=2

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Stahlmann (2017-07-18)
17-07-2017, 23:07
Post: #20
RE: Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat
(17-07-2017 22:49)szopen napisał(a):  a kwestii poszukiwań trójsimowca, to chyba niestety pozostaniesz samotny - po prostu takie konstrukcje nie są adresowane na europejski rynek - główny cel to Azja, a tam używa się innych pasm niż w u nas

a o tych co w Europie to byś poopowiadał Tongue ?
z góry dzięki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information Goclever Quantum 2 400 (Dual SIM) K4r0lSz 16 11 135 15-09-2017 23:17
Ostatni post: jakubd
Information BQ Aquaris X5 Plus (Dual SIM) K4r0lSz 0 7 441 15-07-2016 07:35
Ostatni post: K4r0lSz
Information ARCHOS 50e Neon (Dual SIM) K4r0lSz 0 3 508 15-07-2016 07:26
Ostatni post: K4r0lSz
Information myPhone C-Smart III S (Dual SIM) K4r0lSz 0 3 968 15-07-2016 07:23
Ostatni post: K4r0lSz
  myPhone X Pro (Dual SIM) K4r0lSz 0 3 982 15-07-2016 07:17
Ostatni post: K4r0lSz