[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drukarka BROTHER J315W
16-03-2013, 14:31
Post: #21
RE: Drukarka BROTHER J315W
Rozumiem, jeszcze poszperam w wolnej chwili w necie, może coś znajdę przydatnego przed wysłaniem gdziekolwiek.
Zadam jeszcze raz pytanie, nie orientuje się ktoś czy oni dogłębnie sprawdzają czy były stosowane zamienniki czy da rade to obejść w łatwy sposób?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2013, 14:38
Post: #22
RE: Drukarka BROTHER J315W
Skąd jesteś?
Mogę użyć żyć pustawe oryginałySmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2013, 15:54
Post: #23
RE: Drukarka BROTHER J315W
W tej chwili Kraków, ewentualnie okolice Kielc Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2013, 11:57
Post: #24
RE: Drukarka BROTHER J315W
(14-03-2013 10:54)raven.michal17 napisał(a):  [..] piotros, jak wygląda procedura reklamacyjna? I jaki u Ciebie występował problem? Kolejne pytanie, wysyłałeś bez tuszy drukarkę?[..]

Ja mam drukarkę DCP-395CN i oddawałem ją jak na razie 3 razy do serwisu.
Pierwszy raz zadzwoniłem na infolinię i zamówiłem kuriera, który przyjechał i zabrał drukarkę do serwisu. Wtedy użyłem zaślepek zamiast tuszy. Powód: brak drukowania na czarno pomimo posiadania tuszu.
Drukarka niestety wróciła bez zaślepek i z wylanymi przez to tuszami.
Dodatkowo zamiast czarnego drukowała na ciemnozielono. Czyszczenie nie pomagało.
Po długich bojach z serwisem, oddałem ją drugi raz i wyczyścili ją tak, że drukowała na czarno i oddali mi w końcu zaślepkę.
No i ostatni raz było jak mi drukarka znowu przestała drukować na czarno, wtedy zawiozłem ją sam razem z moimi tuszami.

Za każdym razem (dokładnie 2 razy) wymieniali na gwarancji jakiś moduł odpowiedzialny za drukowanie (chyba głowicę), który kosztuje tyle co drukarka.

Generalnie, moje spostrzeżenie po naprawach i obserwacji tej drukarki jest takie, że należy bezwzględnie mieć cały czas włączoną drukarkę do prądu, gdyż raz na chyba tydzień dokonuje ona czyszczenia, żeby głowica się nie zasklepiła od zaschniętego tuszu. Istotne jest też to, że jak brak jest jednego tuszu, to drukarka nie zrobi samo-czyszczenia i wtedy też może zaschnąć. U mnie tak właśnie było.

Od ostatniej naprawy drukarka jest cały czas podłączona do prądu i zawsze ma tusz, i wcześniejsze problemy się nie powtórzyły.
Szkoda tylko, że do powyższego doszedłem sam, a nie przekazali mi tych informacji w serwisie po pierwszej naprawie.

Aha. Od nowości używam tuszy oryginalnych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2013, 12:44
Post: #25
RE: Drukarka BROTHER J315W
Przepraszam, że to zasugeruję, ale pewnie ja tylko tak mam, że czytuję instrukcje obsługi (sam je tłumaczyłem przez kilka lat) - informacja o tym, że drukarka powinna być podłączona i co jakiś czas robi konserwację prawie na pewno jest właśnie w dokumentacji urządzenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2013, 13:41
Post: #26
RE: Drukarka BROTHER J315W
Ja osobiście do tego kupuje oryginały. Nie mam w ogóle problemów z tym modelem. Stoi w szafie cały czas do prądu podłączona. Jedyny problem był z oczyszczaniem gdyż bez ustawionej daty waliła z nim w nocy zazwyczaj.

tusze oryginały kupuję na allegro za około 60 zł więc nie majątek. Mam ją od około 2 lat i 3 kompletów tuszy.
Teściowie używają podobnej. Uparcie kupują też zamienniki i maja problemy z nią. Była w serwisie jak wspomniałem. Ogólnie mamy wybór drukarka z kadrydżem z głowicą - drogie tusze, mniejsze ryzyko; drukarka z wbudowaną głowicą - tańsze tusze ale ryzyko zaschnięcia przy niewłaściwej konserwacji.

Pierwszą drukarkę uwaliliśmy na studiach. Po wyprowadzce z akademika poszła do kartonu na okres przerwy wakacyjnej. Po tym była na śmietnik.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2013, 15:09
Post: #27
RE: Drukarka BROTHER J315W
Dziś się za to miałem zabrać, a dokładniej za reklamację. Miałem jechać kupić oryginalne tusze i wysłać je z drukarką poprzez kuriera.
W sumie teraz mam dylemat, czy kupić i wysłać z tuszami, czy wysłać z zaślepką.
Powód napiszę podobny do Ciebie. Mam nadzieje, że wszystko przejdzie.
Nie wiem czemu u mnie tak się stało ponieważ, mimo zamienników, tusz w nich był cały czas, dodatkowo zasilanie też miała cały czas.
Może zamiennik jakoś szybciej zasechł czy coś w tym stylu.
Jeśli możecie to doradźcie mi czy wysłać z zaślepką czy z tuszami i zacznę w końcu coś działać.
Tak w ogóle to bardzo dziękuje za informacje, które póki co są dość przydatneSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2013, 17:39
Post: #28
RE: Drukarka BROTHER J315W
Co do doradztwa - z mojej strony, to zależy od marki. Z brotherem nigdy nie miałem doczynienia i mieć nie chcę.

Jeśli chodzi o głowicę, to jest taki sposób sprzed 10 lat, wystarczy na spodek nalać wrzątek i podstawić go pod głowicę. W HP się sprawdzało.

Natomiast poza tematem, to wszystko dla mnie to jeden wielki FAIL. Nie rozumiem, jak można kupić drukarkę atramentową w dzisiejszych czasach. Miałem HP930c, to tusze były tak drogie, że skoczyłem do razu na laser. Kupiłem złą drukarkę (drogi toner, chociaż proszki tanie). Teraz mam z wbudowanym printserverem a zamiennik tonera 20zł (starczy na około 1000 stron realnie). Nie zasycha, nie ma problemów. Na zamienniku może jedynie ciut gorsza jakość wydruku.

Oczywiście, laser w jakości nie dobije do atramentu. Do tego dochodzi energooszczędność (a raczej jej brak), hałas itd. Ale wolę nie mieć problemów z drukarką i mieć tanią eksploatacje niż psioczyć cały czas na atramenty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2013, 20:36
Post: #29
RE: Drukarka BROTHER J315W
Ja znowu nie rozumiem, jak można do drukowania zdjęć kupić coś innego, niż atrament Smile
Wszystko zależy od zastosowań. W tej chwili użytkuję 6 drukarek (jedzie 7ma), każda do czegoś innego.

Do druku czarnego ekspresowego: HP P2015 - faktury i wszystkie inne drobiazgi - najtańsza
Do druku laserowego w kolorze: Samsung 4075
Do druku wyżejnakładowego cz/b - HP 4050 (bardzo duży pobór mocy, za to tonery na 12-14 tyś, których mam zapas)
Do druku zdjęć: Canon iP6700D (najdroższa w użyciu, ale może stać nieużywana rok i nie ma problemu z głowicami, nigdy nie czyściłem nawet)
Do druku codziennego atramentowego i kopiowania (w tym naklejki na paczki): HP c510 (wynalazek z tabletem)
Do eksperymentów w drukiem i tuszami alternatywnymi HP34: HP b110 (dostałem gratis)

Do typowej pracy w biurze: HP 8600 (jedzie właśnie, powinna wyjść taniej, niż typowy laser na oryginalnych tuszach... zobaczymy)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2013, 21:22
Post: #30
RE: Drukarka BROTHER J315W
Co do mojego pytania, znalazłem odpowiedź.
"Od dnia 01-11-2011 użytkownik zobowiązany jest dodatkowo dostarczyć urządzenie w takim stanie, w jakim było w momencie wystąpienia nieprawidłowości w działaniu, a więc z kompletem materiałów eksploatacyjnych, w celu dokładnego zdiagnozowania przyczyn zgłaszanych nieprawidłowości"
Info ze strony http://www.blasc.pl/?sec=show_page&id=6200
Także jutro jadę po tusz Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-03-2013, 12:06
Post: #31
Drukarka BROTHER J315W
zapomniałem napisać, drukarkę odesłałem na gwarancję, wczoraj wróciła do rodzinnego miasta.
Nie wiem jeszcze co zrobili i czy działa. Jutro postaram się coś więcej napisać
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2013, 17:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2013 17:27 przez raven.michal17.)
Post: #32
Drukarka BROTHER J315W
Obiecałem, że napiszę jak wrócę do domu.. także najwyższa pora.
Drukarka już jest sprawna. Serwis przebiegł pomyślnie i żadnych problemów.
Nie zdecydowałem się wysłać drukarki bez tuszy tylko z zaślepką bo mogli wtedy odmówić naprawy.
Usterka prawdopodobnie była spowodowana używaniem zamienników, także przed wysłaniem do serwisu, poniosłem spore koszty i nabyłem oryginalne tusze.
Wraz z oryginałami, przyjęli drukarkę do naprawy. Opis usterki "wymiana głowicy drukującej.
Tak jak pisałem, wszystko przebiegło całkiem sprawnie i bez żadnych problemów.. jedynym mankamentem są, bad pixele w pewnym miejscu, na wyświetlaczu drukarki
Czasem to frustruje człowieka, ale da się żyć Big Grin

W razie pytań, z chęcią odpowiem Smile


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-05-2013, 11:05
Post: #33
Drukarka BROTHER J315W
Też używam zamienników i jak na razie nie mam problemów. Ciekawe piszą tak żeby ludzie kupowali oryginalne tusze czy rzeczywiście mogą one coś namieszać.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-05-2013, 11:30
Post: #34
Drukarka BROTHER J315W
Ważne, żeby nie przerywać regularnego korzystania z drukarki, jak pracujemy z zamiennikami, które nie trzymają czasem norm i po prostu zasychają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-05-2013, 13:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-05-2013 23:06 przez grzech1991.)
Post: #35
RE: Drukarka BROTHER J315W
Najlepiej używać sprawdzonych tuszy. Ja używam zamienników firmy Magiccolor, które nabywam przez ich sklep internetowy [wcięte] Tusze są godne polecenia chociażby ze względu na ich cenę oraz dobra jakość.

Pozdrawiam!

//mam wrażenie, że to reklama - usunąłem link - grzech1991
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-05-2013, 10:06
Post: #36
Odp: Drukarka BROTHER J315W
od kilku lat w różnych drukarkach używam zamienników
są na rynku lepsze i gorsze, niektore od razu do kosza wędrują (np czarny trafiłem sporzadzony ze zmieszania c, m i y..., dla mnie jako m. in grafika to nie do przyjęcia...)
najważniejsze - (i dotyczy to również tuszy oryginalnych) włączać drukarkę min raz na tydzień!
w razie zaschniecia tuszu w głowicy można z powodzeniem zastosować płyny do udrozniania - wymaga to trochę odwagi ale daje radę!

pzdr
pawelarc

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Drukarka laserowa mono Wi-Fi Ekonomista 58 24 794 21-11-2019 19:21
Ostatni post: szopen
  EPSON SX235W - drukarka widoczna w sieci PMN 16 15 866 13-09-2014 00:07
Ostatni post: jakubd