[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobór modemu pod operatora
06-04-2014, 23:03
Post: #1
Dobór modemu pod operatora
Cześć!

Samsung Galaxy S III z kartą orange uzyskał w teście prędkości internetu wynik 2-5 Mbit/s. Kartę przełożyłem do modemu huawei e-3131-s2 i... ten sam test wyszedł z dużo gorszym wynikiem bo 128-256 kbit/s. To wolniej niż w Aero. Skąd taka duża różnica?

Miałem wrażenie, że Huawei e3131-s2 jest uniwersalnym modemem.

Czy modem powinienem kupować pod konkrentego operatora? Jak wybrać taki modem? Wybierać z oferty operatora?

Pytam ponieważ mam mały problem. Próbuję uruchomić internet mobilny w pewnej wiosce. Problem w tym, że zasięg w tej mieścinie nie jest najlepszy. Myślałem, że przy okazji będę wkładał karty SIM różnych operatorów do e3131-s2 i sprawdzał, który operator ma najlepszą prędkość w tej wiosce. Niestety widzę, że taki sposób doboru odpada.

Pewnie skończy się na ofertach testowych i lataniu po salonach, czego chciałem uniknąć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2014, 23:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2014 23:44 przez spag.)
Post: #2
Odp: Dobór modemu pod operatora
Cos cienkie te wyniki uzyskałes
http://www.speedtest.net/my-result/a/767743567
Fakt moje sa po lte Big Grin pewnie dlatego. SIII masz z lte czy bez?
從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2014, 01:47
Post: #3
Dobór modemu pod operatora
piotr-aero napisał(a):ten sam test wyszedł z dużo gorszym wynikiem bo 128-256 kbit/s.
skoro w tych samych warunkach to podejrzewam, że modem został ustawiony w trybie "2G only"

ewentualnie z pracował w zupełnie innych warunkach - sztandarowy przykład modem usb włożony z tyłu komputera stacjonarnego - bardzo często panują tak diametralnie inne warunki niż metr dalej (głównie chodzi o zakłócenia wypromieniowywane przez komputer + osłonięcie od świata metalowym ekranem, którym jest obudowa komputera)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2014, 09:18
Post: #4
Dobór modemu pod operatora
Czasem wystarczy umieścić modem zbyt blisko komputera - antena w e3131 znajduje się... od strony gniazda USB.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2014, 19:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2014 19:17 przez piotr-aero.)
Post: #5
Dobór modemu pod operatora
Warunki były podobne. Modem był na dłuższym kablu USB i leżał na stole. Próbowałem umieszczać go w różnych pozycjach, także przy oknie.

Praca w 2G raczej odpada. W instrukcji pisze, że dioda led świeci na zielono, gdy modem połączony jest z siecią 2G. A modem na pewno świecił na niebiesko (3G).

Jeszcze jakieś sugestie co do tej dramatycznej różnicy?

W jaki sposób mam wybrać najlepszego operatora? Salon + próbne modemy na 10 dni i potem zwracać, czy próbować skonfigurować e3131-s2 tak aby lepiej współpracował z kartą SIM operatora?

Prawdę mówiąc nie mam pojęcia czy Samsung ma LTE czy nie Sad Jak mogę to sprawdzić? Gdy korzystam z internetu w SIII obok zasięgu pojawia się symbol H+.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2014, 19:38
Post: #6
Dobór modemu pod operatora
nie mam żadnych sugestii, wyniki wyszły podejrzanie niekorzystne dla modemu, wykonaj testy jeszcze raz

ten model modemu w wielu odmianach działa poprawnie w każdej sieci 3G w PL praktycznie niezależnie od tego z jakiej sieci pochodzi (oczywiście nie można wykluczyć, że posiadasz jakąś egzotykę lub po prostu wadliwy egzemplarz)

teoretycznie firmware modemu może być optymalizowane przez producenta dla wymagań konkretnej sieci, ale w praktyce zazwyczaj różnice dotyczą w głównej mierze jedynie brandowania modemu

sieci komórkowe podlegają standaryzacji, m.in. właśnie w celu zapewnienia interoperacyjności sprzętu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2014, 19:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2014 19:52 przez spag.)
Post: #7
Odp: RE: Dobór modemu pod operatora
(07-04-2014 19:14)piotr-aero napisał(a):  Prawdę mówiąc nie mam pojęcia czy Samsung ma LTE czy nie Sad Jak mogę to sprawdzić? Gdy korzystam z internetu w SIII obok zasięgu pojawia się symbol H+.
Wejdź w ustawienia-> informacje o urządzeniu jeśli masz wpis GT-I9305 to masz LTE jeśli GT-I9300 to nie masz.

Wracając do modemu może to wina komputera a nie modemu, jakieś problemy z zasilaniem na porcie?
Może to port usb 3.0 i robi jaja?

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-04-2014, 22:42
Post: #8
Dobór modemu pod operatora
Mam GT-I9300 czyli bez LTE.

Spróbuję jeszcze raz przetestować wykorzystując inne porty USB, albo nawet spróbuję przez kabel USB typu "Y".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-04-2014, 18:36
Post: #9
RE: Dobór modemu pod operatora
Zrobiłem kolejne testy i tym razem modem osiągał oczekiwane prędkości rzędu 2-7 Mbit/s. W tym teście były 2 zmiany. Zmiana pierwsza polegała na tym, że podłączyłem modem przez kabel USB typu Y mający za zadanie dostarczyć bardziej pewne zasilanie. Zmiana druga polegała na tym, że po wpięciu modemu przez USB, Windows zaczął instalację modemu. Huh Zatem przyczyną słabych prędkości, które uzyskałem wcześniej jest albo problem z zasilaniem, albo problem z Windowsem, który za pierwszym razem, najwidoczniej nie dokończył poprawnie procesu instalacji.

W majówce przetestuję raz jeszcze i postaram się podać informację, czy kabel USB typu Y jest potrzebny. Może komuś przyda się ta informacja.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-04-2014, 19:47
Post: #10
Odp: Dobór modemu pod operatora
Jesli podpiales kablem y to modem mogl zostać zainstalowany na porcie 1 (z drugiego bral prad) a jak wpiales bezpośrednio to do portu 2 i zaczął instalacje

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy to gniazdo dla modemu wewn? spag 17 14 983 07-08-2015 18:27
Ostatni post: jakubd
  Szukam modemu do LTE bo jak w końcu z tym ZTE MF821 obsługuje HSPA+ AdamK 3 5 207 24-09-2013 20:27
Ostatni post: spag
  PORADNIK CO I JAK PRZED I PO ZAKUPIE MODEMU DO AERO spag 2 19 658 03-03-2013 04:43
Ostatni post: szopen
  Nokia 21M-02 W NIM widoczne tylko WiFi (uszkodzenie modemu) stwor 22 16 852 20-02-2013 00:10
Ostatni post: jakubd
  Wybór modemu - Nokia vs Huawei YogiCK 5 5 126 16-07-2012 14:38
Ostatni post: jakubd