[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DIL obecnie w RBM (starter z puszka)
16-06-2016, 07:49
Post: #1
DIL obecnie w RBM (starter z puszka)
Co jest wymagane do DILa?
-Starter
-min.50PLN czy wystarczy 30PLN
Może rejestracja karty +doładowanie 5PLN, żeby do 30dni wydłużyć (jesli nie zuzyje 10GB wcześniej) a potem jak wyżej doładowanie aby wydłużyć ważność. Dobrze kombinuje?

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-06-2016, 10:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-06-2016 10:54 przez szopen.)
Post: #2
DIL obecnie w RBM (starter z puszka)
wystarczy mieć na koncie 30zł, ale to się nie opłaca ze względu na krótką ważność konta po doładowaniu <50zł (no i pierwsze doładowanie "na styk" może być zgubne w skutkach, bo wystarczy wysłać 1 SMS aby brakowało do 30zł wymaganego do DIL)

50zł doładowania jest optymalne ze względu na 100dni ważności
(w tej taryfie można też osiągnąć 150 dni ważności, ale dopiero za 100zł więc podobnie jak 25zł czy 30 zł nie ma sensu, w RBM I też 50zł jest optymalne choć tam daje 150dni)

dolna tabelka (mimo opisu, że dotyczy RMBE9 - to jest w ogóle taka taryfa?) dotyczy RBM z puszką
https://www.redbullmobile.pl/oferta/na-k...ladowania/

oczywiście na początek możesz nie włączać DIL, starter ma bodajże 300MB "na pokładzie" + ewentualnie to, co dostaniesz za rejestrację
tyle, że doładowanie za piątaka nie przedłuży ważności do miesiąca, więc w zasadzie ten cały bonus za rejestrację w takiej sytuacji to można sobie w tyłek wsadzić (ja bym go zostawił w backupie na potem czyli na wypadek wyłączenia DIL w najbliższym czasie)



zasada jest taka - do DIL trzeba mieć:
- 30 zł na koncie podstawowym
- ważność na wychodzące (warto pilnować terminów aby nie utracić kumulacji złotówek)
- włączony jakikolwiek pakiet danych (jest z doładowania o tej samej ważności co wychodzące, ale np. w ofertach, które miały RWK trzeba było włączyć pakiet cykliczny za 5zł, jeśli zużyjesz pakiet z doładowania np. w 3G, to też będziesz musiał uruchomić jakiś pakiet)
- mieć sprzęt LTE, w zasięgu LTE i pracujący w trybie LTE (praca poza LTE zużywa pakiet podstawowy)



możesz jeszcze włączyć inne bezpłatne pierdoły typu "stan darmowy" czy blokady premium (wbrew2 pozorom ma to sens) itd.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-06-2016, 10:38
Post: #3
RE: DIL obecnie w RBM (starter z puszka)
Zastanawia mnie połączenie RWK i DIL za rejestrację? Czy to ma wpływ? W końcu wymogi to min.30PLN na koncie + ważne wychodzące (RWK takim jest, chyba ze wg Play jest inaczej)

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-06-2016, 11:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-06-2016 11:13 przez szopen.)
Post: #4
DIL obecnie w RBM (starter z puszka)
"z puszką" nie ma RWK

(swoją drogą, wspomniałem tylko "historycznie" bo RWK było w RBM7MNP przy przeniesieniu z FM, ale za to podobno w tej taryfie wyłączono RBM, w tej chwili to nie ma znaczenia, bo nie ma RWK w taryfach zezwalających na DIL)

poprawka - w przypadku RWK chyba pakiet danych też miał RWK (już nie sprawdzę, i nie mówię tu o RWK za rejestrację, bo on nie występuje w taryfach z DIL ani nie łączy się z pakietem danych), ale zasada jest prosta - zużycie pakietu z doładowania to konieczność włączenia płatnego pakietu danych

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-06-2016, 15:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-06-2016 15:07 przez jakubd.)
Post: #5
DIL obecnie w RBM (starter z puszka)
Zawsze aktualny poradnik - cały czas tutaj:
http://jdtech.pl/2015/09/darmowy-interne...-2015.html
Łącznie z opisem migracji z RBME -> Fakt -> RBM5 tak, aby nigdzie nie dzwonić i nie szukać starterów. Ba - można to zrobić zamawiając darmową kartę Smile

RWK albo DIL, wyjątkiem jest (nie wiadomo jak długo) RBM7MNP - ale w końcu i to zniknie pewnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2017, 11:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2017 12:33 przez Ekonomista.)
Post: #6
DIL obecnie w RBM (starter z puszka)
Sory, ale przejrzałem całe forum i powyższy poradnik i nie znalazłem jednej informacji. Mianowicie jaka jest prędkość lejka (teoretycznie i praktycznie) po wykorzystaniu pakietu w kierunku uploadu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2017, 12:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2017 12:38 przez Arathefu.)
Post: #7
RE: DIL obecnie w RBM (starter z puszka)
2 Mbps DL
0.5 Mbps UL
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2017, 12:45
Post: #8
RE: DIL obecnie w RBM (starter z puszka)
(26-02-2017 12:33)Arathefu napisał(a):  2 Mbps DL
0.5 Mbps UL
No to ujdzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2017, 13:16
Post: #9
DIL obecnie w RBM (starter z puszka)
Teoreytczne maksimum. Praktyczne zależy od sygnału. Jak nie ma zasięgu wcale, to wiadomo, że 0/0 Smile
Musisz definiować co rozumiesz przez praktyczny lejek Smile

Jeżeli napiszemy tak:
Maksymalna prędkość w lejku przy założeniu wystarczającej wydajności łącz BTSa, dobrego sygnału i dostępnego pasma samego sektora BTS (nie jest przeciążony) to wtedy wynosi tyle: 2/0,5.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2017, 13:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2017 13:59 przez Ekonomista.)
Post: #10
RE: DIL obecnie w RBM (starter z puszka)
(26-02-2017 13:16)jakubd napisał(a):  Teoretyczne maksimum. Praktyczne zależy od sygnału. Jak nie ma zasięgu wcale, to wiadomo, że 0/0 Smile
Musisz definiować co rozumiesz przez praktyczny lejek Smile

Jeżeli napiszemy tak:
Maksymalna prędkość w lejku przy założeniu wystarczającej wydajności łącz BTSa, dobrego sygnału i dostępnego pasma samego sektora BTS (nie jest przeciążony) to wtedy wynosi tyle: 2/0,5.
Praktycznie to jestem 2 km od bts'a i raczej nie ma dużo użytkowników, więc powinienem mieć te 21 Mbps, bo tyle modem daje, a mam praktycznie 4 Mbps. Mogę się przejść pod sam nadajnik, ale wątpię czy bardzo się zmieni...

Sory, może troszkę pojechałem z ignorancją, bo nadajnik jest jakieś 3 km ode mnie i w okolicy jego 2 bloki, ale są one prawie dokładnie po drugiej stronie ode mnie, więc chyba inna antena w sensie sektor. Poza tym mam zwykłą antenkę do okólną na szafie, ale i tak nie powinno być takiej różnicy - 21, a 4. Przejdę się ze smartfonem, który ma 42,2 w HSDPA i czterozakresowe 3g i napiszę. Tongue

Puki co mam radiówkę i w umowie 8Mbps/0,5 Mbps i taki wynik przed chwilą: http://www.speedtest.net/my-result/6084797687
Coś czuję, że jeszcze zatęsknię...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2017, 17:29
Post: #11
RE: DIL obecnie w RBM (starter z puszka)
(26-02-2017 13:33)Ekonomista napisał(a):  Praktycznie to jestem 2 km od bts'a i raczej nie ma dużo użytkowników, więc powinienem mieć te 21 Mbps, bo tyle modem daje, a mam praktycznie 4 Mbps.
Z osiągami modemów jest trochę jak ze spalaniem w samochodach - dane katalogowe są bardzo fajne, ale w rzeczywistości trudno je osiągnąć. Więc na te 21 mega bym się nie nastawiał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2017, 20:58
Post: #12
RE: DIL obecnie w RBM (starter z puszka)
To jest oferta LTE i te 21mbps w LTE jest realne. Na 3G to nie wiem czy Play nie ogranicza czasem prędkości.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2017, 22:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2017 22:26 przez Ekonomista.)
Post: #13
DIL obecnie w RBM (starter z puszka)
Tak tylko dałem przykład - teoria vs praktyka. LTE w playu niedaleko znajomy ma 20 Mbps praktycznie standard. A RBM w ofercie DIL ogranicza prędkość w czasie korzystania z pakietu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-02-2017, 11:41
Post: #14
DIL obecnie w RBM (starter z puszka)
Nie, o ile nie ma lejka to w LTE 50mbps idzie spokojnie wycisnąć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wyprzedaż? starterów RBM z puszką energetyka w sieci Żabka szopen 0 1 794 07-10-2017 15:51
Ostatni post: szopen
  Darmowy starter od T-Mobile z 20 GB na karcie tps4 2 3 011 11-06-2017 15:41
Ostatni post: Kamil