[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dashboard by JDtech dla Huawei 3131
13-11-2012, 14:21
Post: #1
Dashboard by JDtech dla Huawei 3131
Czy ten soft jest tajny przez poufne, że dostępny jest tylko z nowym modemem? jest szansa na podzielenie się nim? Czym graficznie się różni od innych? Bawiłem się softem lesiolo i ale za dużo tam chomików i samego lesiolo...

Mam Play-a soft, jednak jeden z modemów idzie jako prezent dla dzieciaka. Mądry chłopak, ale 6 latkowi ciężko wytłumaczyć gdzie i jak ma wpisać apn. A nie mieszka niestety ze mną. Mogę mu zdalnie skonfigurować, ale tak myślałem o ułatwieniu sobie i jemu życia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2012, 19:34
Post: #2
RE: Dashboard by JDtech dla Huawei 3131
Każdy może wziąć dashboard z dowolnego źródła i zmodyfikować sobie modem zgodnie z dokumentacją. Ja tego softu nie publikuję, bo to po prostu zabronione - soft nie należy do mnie, tylko do firmy Huawei. Ja tylko zamieniam dodatki do tego oprogramowania.
Jednak sama procedura zmiany niesie zawsze ze sobą jakieś ryzyko, a w wielu przypadkach narusza gwarancję - nie chcąc narażać nikogo na tego typu problemy - staram się nie opisywać niebezpiecznych procedur. Bardziej zaawansowani użytkownicy znajdą opisy na forum bez-kabli i mogą spokojnie, świadomie, taką modyfikację wykonać.
W modemach z jdtech.pl nie ma żadnej głębokiej filozofii, tylko po prostu ja biorę na siebie odpowiedzialność za problemy z działaniem tak zmodyfikowanego modemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2012, 21:39
Post: #3
RE: Dashboard by JDtech dla Huawei 3131
@jakubd, nie do końca się z Tobą zgodzę. Owszem, ingerencja w modem w postaci zmiany dashboardu jest pewnym ryzykiem ale wydaje mi się, że każdy świadomy użytkownik dokonuje takiej modyfikacji na własne ryzyko. Jeśli chodzi o licencję, zawsze można umieścić zastrzeżenie podobnie jak to uczynił lesiolo publikując swoje dashboardy na chomiku. A wówczas ułatwiłoby to życie wielu użytkownikom, którzy, jeszcze raz to podkreślę, świadomie chcą zmienić sobie dashboard narażając się na ewentualne uszkodzenie modemu czy utratę gwarancji.
Po za tym z dashboardu można korzystać nie wgrywając go do modemu tylko instalując na komputerze, a wersję instalacyjną wrzucić sobie na kartę pamięci umieszczoną w modemie.
Sam miałem ostatnio podobny problem i długo się zastanawiałem co zrobić. Ostatecznie nie zmieniałem oprogramowania w modemie ale zainstalowałem inny dashboard, a wersję instalacyjną zostawiłem waśnie na karcie w modemie.
Tyle, że nie wszyscy muszą chcieć się bawić w kombinowanie i szukanie. Dzięki Tobie i forum mogliby dostać gotowe rozwiązanie, a jak by je wykorzystali, to już tylko ich problem. Sam bym się chętnie "zaopatrzył" w dashboard zmodyfikowany przez Ciebie i dostosowany do pracy z Aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2012, 23:07
Post: #4
RE: Dashboard by JDtech dla Huawei 3131
Problem w tym, że sama zmiana dashboardu, czy też instalacja niezależnie od modemu nie gwarantuje tego, że będzie działać prawidłowo. Ważny jest system, modem (z E3131 działa prawie zawsze, ale z E173u-2 często są problemy), wersja firmware, pojemność pamięci flash w modemie itd. itp.
Poza tym trzeba mieć świadomość, że trzeba zrobić kopię zapasową dashboardu wbudowanego w modem i jak rozwiązać problemy, na które można natrafić.

Dlatego właśnie odsyłam do forum bez-kabli, gdzie wszystko jest opisane dość dokładnie z setkami porad i opisami typowych problemów. Człowiek widząc ten cały zestaw potencjalnych problemów zastanowi się dokładnie, zanim zastosuje na ślepo to rozwiązanie i będzie gotowy - i właśnie na uniknięciu bezrefleksyjnego odpalania niebezpiecznego potencjalnie softu mi zależy. Dlatego wywaliłem linki do firmware z jednego z artykułów na blogu, gdy to rozwiązanie okazało się po prostu niepotrzebne.

A kolega lesiolo jest bardzo pomocny (działa na bez-kabli cały czas) i można po prostu jego dashboard zastosować bez żadnych modyfikacji - zwykle powinien działać prawidłowo.

No i przede wszystkim - w większości przypadków po prostu nie ma takiej potrzeby - znacznie bezpieczniejszymi metodami można uzyskać równie dobre (jak nie lepsze czasem) efekty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-11-2012, 03:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-11-2012 04:07 przez dylus1.)
Post: #5
RE: Dashboard by JDtech dla Huawei 3131
Witam,
przypadkowo wgrałem dashboard do mojego modemu E3131 (z Play) -plik Aero2.exe (Update Wizard Application wersja 7.0.2.6) chwilę to trwało.
czy zawsze zmiana dashboardu jest jako plik wykonywalny?
(myślałem że trzeba wgrywać programem obraz płyty CD)

Sprawa wygląda tak: po podłączeniu na "świeżym" kompie wykrywa urządzenia, ale znajduje problem ze sterownikiem modemu (brak odpowiedniego w sofcie).
1. brakujący sterownik mam i po zainstalowaniu go dodatkowo z karty, wszystko się instaluje i widzi modem.
2. instaluję z karty Sd soft na kompa (mobile Partner z logiem Aero2) - też w załączeniu.

Czym zaktualizować ten dashboard z załącznika, żeby dodać drivery wcześniej zgrane z oryginalnego softu?

załączniki dostępne tutaj: dashboard / driver
a tu całość: POBIERZ
na koniec w załączeniu screeny z zainstalowanego oprogramowania - niestety nie mogę poszukać źródła tego dashboardu. może ktoś to rozpoznaje?


Załączone pliki Miniatury
       
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-11-2012, 11:16
Post: #6
RE: Dashboard by JDtech dla Huawei 3131
1. Tak, dashboard wgrywany jest przez specjalny program flashujący - to w zasadzie jak wgrywanie firmware do modemu.
2. Najważniejsze to sprawdzić, czy sterowniki działają - jak widać tutaj nie bardzo. Po wykonaniu pakietu musisz z niego zrobić obraz ISO i potem połączyć z narzędziem do flashowania.
3. Pamiętaj, żeby to jakoś przetestować - najlepiej na kilku komputerach i różnych systemach. Jak wywalasz część dla OSX - napisz o tym. Oryginalny soft Huawei zawsze ma wsparcie i partycję ze sterownikami dla OSX.
4. Napisz, czy dashboard ma działającą (sprawdź to) funkcję wznawiania połączeń.

To takie podstawy Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-11-2012, 14:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2012 17:23 przez dylus1.)
Post: #7
RE: Dashboard by JDtech dla Huawei 3131
Więc oryginalne drivery 4.25.00.00 dograłem do tego dashboardu, wszystko śmiga.
Jakub, dzięki za pomoc w kwestii edycji pliku *.BIN
Autopołączenie działa samoczynnie,
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-06-2013, 22:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-06-2013 22:37 przez hub555.)
Post: #8
RE: Dashboard by JDtech dla Huawei 3131
pozwolę sobie odświerzyć temat bo mam podobny problem tyle ze dotyczący E173s-2. Jako ze modem pochodzi z orange to w pierwszej kolejności wrzuciłem mu nie brandowany firmware, następnie wgrałem dashboard aero2 w zasadzie wygląda identycznie jak na sceenach powyżej.Czy to ten sam dashboard co do 3131 czy musi byc dedykowany? Widzę drobne róznice w rozmiarze (jakieś kilobajty). Zainstalowałem w win7 najnowszy driver 4.25 ale w dashboardzie jest starszy wiec kiedy podłaczam modem to za kazdym razem mi podmienia na te starsze drivery. Jestem bardzo zadwolony z tego dasboard dedykowanego pod aero2 , smiga przepieknie, łaczy w sekundzie i wznawia połączenie , widac ze jest bardzo lekki, tylko jak do niego wgrac najnowszy driver?? Mam wyciagnięty sam katalog z driverem pod x86 oraz x64 tylko jak to wgrać do modemu ? A może ktoś dysponuje dashboardem aero2 pod e173s-2 z najnowszym driverem 4.25 , nie udało mi się takiego znaleźć...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-06-2013, 02:37
Post: #9
Dashboard by JDtech dla Huawei 3131
Jeżeli działa, to nie widzę powodu zmiany sterowników.
Mimo to można spróbować podmienić sterowniki, jednak trzeba to zrobić wewnątrz instalatora dashboarda, co wymaga nieco znajomości narzędzi i struktury instalatora (aby nadal działał po zmianie).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 560 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 061 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 981 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  Huawei E3131 Firmware lukkki 74 251 781 24-12-2018 14:49
Ostatni post: jakubd
  huawei E3131 top netinfo połaczony AERO2,neta brak adikSl 9 11 833 09-12-2018 17:07
Ostatni post: szopen