[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Darmowe konto bankowe
29-06-2016, 11:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-06-2016 18:35 przez szopen.)
Post: #21
RE: Darmowe konto bankowe
Z mojego doświadczenia każdy bank generuje koszty, jednakże w większości przypadków ukryte. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż nie jest to instytucja charytatywna i swoje prowizje musi ściągać, żeby wszystko się kręciło. Moim kryterium wyboru banku była logistyka, tzn odległość do najbliższej placówki od miejsca zamieszkania. Koszty prowadzenia rachunków są podobne w każdym renomowanym banku.

Pozdrawiam

//mod: proponuję tą wypowiedź traktować jako śmieciową, nie usuwam jej tylko dlatego, że wywołała odpowiedź
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-06-2016, 12:35
Post: #22
Darmowe konto bankowe
Z tymi kosztami to na prawdę różnie - Alior potrafi zjeść 20-30 PLN za nieruchome konto. PKO BP w skrajnym przypadku nawet 50. SMART - zero. Pozostałe faktycznie dają radę niżej, czasem zero, ale zawsze trzeba się namachać.
Banki zawsze kosztują, jeżeli wchodzisz w cokolwiek kredytowego i to jest normalne. Jak jak korzystasz tylko z podstawy i masz ruch - zwykle da się zejść blisko zera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-06-2016, 21:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-06-2016 21:37 przez spag.)
Post: #23
RE: Darmowe konto bankowe
Dla drobnych userow co nie wplacaja na konto tylko wypłacaja i nie korzystaja z kart to mBank+blik koszt zero. SMART nie ma placówek jesli trzeba wypłacić większą kwotę.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-06-2016, 01:30
Post: #24
Darmowe konto bankowe
BLIKiem jak dotąd udało mi się zapłacić 2x w życiu i to w tym samym miejscu, jednym z niewielu w okolicy
(a na okolicznych osiedlach mieszka kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt tysięcy osób)
a gdzie bym o to nie spytał robią wielkie oczy i jest panika przy kasie (tylko w 2 miejscach z co najmniej kilkunastu gdzie pytałem spotkałem się z przytomną odpowiedzią - tzn. osoba obsługująca kasę miała pojęcie o co pytam)

mBank tak swoją drogą implementację BLIKa i powiązanie z geolokalizacją ma całkowicie do d**y (wolałbym "na dzień" dobry mieć informację w apce o okolicznych sklepach gdzie faktycznie blik działa - podobno coś tego rodzaju jest w IKO)

PS ten wątek działa jak lep na spamerów, więc nie wiem czy jest sens go kontynuować…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-06-2016, 07:48
Post: #25
Darmowe konto bankowe
Ja z BLIKa korzystam jako zapasu, jak nie mam karty ani gotówki - każdy bankomat euronetu wypłaca, do tego bez prowizji w większości banków. Choć jeden bankomat w ten sposób zabiłem - pojawił się błąd komunikacji i zawiesił się na ekranie "odbierz kartę" Smile
W sklepach - pewniakiem jest tylko McDonalds, poza tym w zasadzie mało kto coś takiego ma, albo po prostu nie wiedzą, że mają.

Wątek faktycznie powoli do zamknięcia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-07-2016, 11:59
Post: #26
RE: Darmowe konto bankowe
Na Orlenie, Lodziarnie Grycan,Apteka koło mnie testowane.
Poza tym myślę ze jeśli bedziemy używać Blika to mniej będą banki brać od sprzedawców=więcej kasy w PL (teoretycznie) zostanie. Blik ma zaletę ze jak masz kilka kont to do każdego konta przypisujesz inny numer telefonu (chyba każdy z nas ma pare kart sim) i masz przelew za free natychmiast.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-07-2016, 13:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-07-2016 13:56 przez szopen.)
Post: #27
Darmowe konto bankowe
co do przelewów to się muszę zgodzić - faktycznie odbiór takiego przelewu to "2 kliknięcia na krzyż" Big Grin

a co do miejsc gdzie akceptują to nawet nie wiedziałem o maku (a w trasie jest to stosunkowo częste miejsce gdzie bywam…)

jeszcze niedawno najlepsza mapa płatności BLIKiem była na stronie PKO, a nie samego BLIKa…
http://www.pkobp.pl/poi/
(trzeba wybrać "Punkty akceptujące IKO/BLIK"), choć stopień jej bezużyteczności pokazuje załącznik - brak informacji kto właściwe honoruje ten sposób płatności jest na porządku dziennym, (tu zapewne chodzi o kasy Hali Stulecia, ale pewności nie mam), a w innych przypadkach informacja typu "Janusz Bąbel spółka jawna" też niewiele daje - gdyby było dodatkowo info, że to np. sklep spożywczy, kiosk, apteka czy restauracja to jeszcze może byłby z tego jakiś użytek…

chociaż oficjalna mapa BLIKa (dostępna również ze stron niektórych banków) o dziwo uległa znacznej poprawie od czasu gdy tam ostatnio zaglądałem, to jednak wciąż ma pewne braki (np. wielokrotnie zdublowane wpisy) a jej użyteczność wciąż jest dyskusyjna
http://www.blikmobile.pl/gdzie-zap%C5%82...9-blikiem/

w 3 załączniku widać obszar, który pokrywa miasteczko akademickie Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego (d. Akademia Rolnicza) oraz skupisko akademików Uniwersytetu Wrocławskiego, ZOO, Halę Stulecia (d. Hala Ludowa) no i moim zdaniem 2 sklepy spożywcze w promieniu paru kilometrów to zupełna żenada…


Załączone pliki Miniatury
           

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-07-2016, 16:54
Post: #28
Darmowe konto bankowe
Ooooo, o tych przelewach BLIKowych nigdy się nie zastanawiałem - to przecież lepsze od przelewów natychmiastowych bluemedia - bo za darmo. Tylko małe kwoty, ale mimo to sprawdzi się super w większości codziennych operacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-07-2016, 21:12
Post: #29
RE: Darmowe konto bankowe
Nie wiem ile maks mozna ustawić ale chyba ponad 1000 sie da.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2016, 00:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2016 00:21 przez szopen.)
Post: #30
Darmowe konto bankowe
update - właśnie usiłowałem zapłacić w maku na placu Grunwaldzkim we Wrocku

oczywiście się nie udało - nawet po burzy muzguw (pisownia celowa przyjęcie zamówienia zajęło jakieś 15 minut więc już nie chciałem przedłużać i zapłaciłem zbliżeniowo), ba menadżer przyszedł się tłumaczyć, że nie mają takiej opcji… i jest tylko IKO??

co do przelewów na numer telefonu - ostatnio przyjmowałem w granicach 200zł i poszło bez mydła, nie sprawdzałem maksymalnej kwoty ani czy można zmienić limit

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2016, 09:23
Post: #31
Darmowe konto bankowe
Ale IKO nie dało się zapłacić? Bo to jest dokładnie to samo i ten sam system. I działa. Nie przyjmował kodu z innego banku?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2016, 11:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2016 12:20 przez spag.)
Post: #32
RE: Darmowe konto bankowe
IKO i BLIK to nie do końca to samo nie wiem z czego wynika bo jedno zastąpiło drugie, może kwestia softu w terminalu lub umowy z operatorem(eservice only?), skoro nie ma w umowie Blik to jest IKO i pewnie tylko od PKO BP przejmie "Blika". Próbowałem w empiku i mówiłem żeby wybrali IKO ale nie przeszło.

Ps. Mi przeszło na pewno 300 nie pamiętam czy 500, ale spokojnie do limitu 900 w trzech transakcjach zrobiłem

@szopen jak masz konto w Mille i smartwatch to Blika mozna użyć zw smartwatcha.

[Obrazek: ce183df7c24c64f4403e773f06030222.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2016, 17:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2016 17:39 przez szopen.)
Post: #33
Darmowe konto bankowe
jakubd napisał(a):Ale IKO nie dało się zapłacić? Bo to jest dokładnie to samo i ten sam system. I działa.
nie zdzierżyłem długości oczekiwania - zapłaciłem kartą
może sprawdzę innym razem, gdy trafię na kogoś przytomnego i nie będę generował kolejki za sobą (bo dzięki temu, że gość był nowy i przynajmniej trzykrotnie wbijał zamówienie na kasie i tak już stałem jakieś 15 minut…)

nie mam milenium

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-02-2019, 11:23
Post: #34
RE: Darmowe konto bankowe
Z T-Mobile UB (nie lubię tego skrótu "UB" z wiadomych względów) korzystam od kilku lat, bez karty, dziś ich usługa nazywa się Freemium. Na pewno traktuję to jako konto backup, w zasadzie nic mnie nie kosztuje.

Pytanie kieruję, czy dzisiaj jest ono okej, bo członek rodziny chce czegoś takiego do zwykłych przelewów przez Internet, również bez karty debetowej/kredytowej. Czy forma założenia przez Internet rózni się od skorzystania ze sklepu? Ja przechodziłem kiedyś z dawnego Meritum, (jako Alior) do T-Mobile właśnie.

Na razie dopada też NFC, więc w sumie wadami są na dziś: opłąta za naklejkę zbiżeniową, i słąbą apkę (z opinii na sklepie play ja to wręcz bałbym się jej używać), nie wiem co z BLIK tutaj https://rekinfinansow.pl/konto-t-mobile-freemium/
Odpowiedz cytując ten post
21-02-2019, 20:28
Post: #35
Darmowe konto bankowe
whiteindian napisał(a):członek rodziny chce czegoś takiego do zwykłych przelewów przez Internet, również bez karty debetowej/kredytowej
Jeśli obecnie zakładać konto to polecam skorzystać z jakiejś promocji, by coś mieć z samego założenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-02-2019, 20:58
Post: #36
RE: Darmowe konto bankowe
Myslalem ze jesli ja jestem w TM, to ktoś gdy wejdzie do TM jakiś bonus.
No na pewno plus taki, że mogę dac upoważnienie na swoje konto w tym samym banku. Freemium mieli promocję 100PLN na zakupy chyba.
Odpowiedz cytując ten post
21-02-2019, 21:05
Post: #37
Darmowe konto bankowe
O TM nie wiem czy jest jakaś promocja teraz lub program poleceń. Na pewno jest teraz promocja w mBanku ( konto z debetówką) , konto bezpłatne a karta też jeśli 1x w m-cu dokona się 1 dowolnej transakcji. A promo - 150 zł + drugie 150 - https://livesmarter.pl/300-zl-latwego-bo...nto-mbank/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-02-2019, 23:30
Post: #38
Darmowe konto bankowe
T-mobile jest spoko i apka też, korzystam z niej już parę lat chociaż opinii nigdy nie sprawdzałem (wcześniej na Windows Phone/Mobile, ale przestali ją aktualizować po czym wyłączyli, więc trzeba mieć Androida albo IOS, ostatnio wprowadzili też logowanie odciskiem palca, a jej plusem, chociaż mniejszym bezpieczeństwem jest podgląd salda i trzech ostatnich operacji oraz kodu Blik bez logowania, minusem zaś brak przelewów Blikiem (choć zdaje się są jednym z założycieli Blika, ale chyba jako Alior ogólnie)).

Natomiast ostatnio założyłem w promocji konto w Millenium (200 zł, a bilety do kina przegapiłem, bo nie skorzystałem z linka Goodie) i różnica w działaniu, bezpieczeństwie i funkcjonalności strony i aplikacji na korzyść Millenium. Np. nie mogłem zapłacić kartą T-Mobile UB, a o problemach z SMS'ami z kodami zabezpieczającymi (widocznie korzystają z sieci T-Mobile) dowiedziałem się dużo wcześniej ze... strony logowania Millenium.

Tak ogólnie to oba konta się doskonale uzupełniają bo:
- Masz kasę w dwóch różnych bankach i karty dwóch różnych organizacji płatniczych;
- Masz w T-mobile tylko jedną bezpłatną wpłatę i tylko we wpłatomacie, a jeszcze nie udało mi się nigdzie wpłacić Blikiem, a z kolei w Millenium masz dowolną ilość wpłat we wpłatomatach i placówkach Millenium;
- W T-Mobile masz darmowe nieograniczone ilościowo wypłaty podczas zakupów (u nich myląco nazywa się to cashback), za to w Millenium masz w bankomatach (t-mobile 3 w miesiącu kalendarzowym);
- W T-mobile masz darmowe wypłaty w bankomatach niby na całym świecie (co jest przydatne jeśli masz u nich konta i karty EUR/USD/GBP);

W TMUB musisz tylko wydać 200 zł, aby mieć kartę za darmo/miesięcznie (akurat wyrobienie nic nie kosztuje, na odwrót w przypadku kart do kont walutowych).
W Millenium musisz tylko przelać 1000 zł w sumie w miesiącu kalendarzowym na ich ROR i może to być Twoje konto byle w innym banku (możesz np. przelać 5 razy w tę i z powrotem 200 zł) oraz wykonać jedną płatność kartą w tym samym czasie (mogą być nawet zapałki w Żabce Tongue ).

W obu bankach masz programy poleceń, jeśli chce Ci się w to bawić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2019, 14:26
Post: #39
RE: Darmowe konto bankowe
Prawda to, że albo są takie banki, albo na przykład Poczta Polska pobiera przy okienku 10 PLN za wpłatę na Urząd Skarbowy?
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2019, 14:35
Post: #40
Darmowe konto bankowe
whiteindian napisał(a):Prawda to, że albo są takie banki, albo na przykład Poczta Polska pobiera przy okienku 10 PLN za wpłatę na Urząd Skarbowy?
Generalnie za wpłatę "w okienku" to większość banków pobiera opłaty, czy w takiej wysokości to trzeba by sprawdzić cenniki.
Bank Pocztowy z tego co widzę ma ofertę ukierunkowaną na emerytów (więc sobie daruję zgłębianie jego oferty).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Naklejka Zbliżeniowa od T-mobile Usługi Bankowe nie wszędzie działa Ekonomista 23 14 912 03-03-2019 15:47
Ostatni post: Ekonomista
  Freemium w T-Mobile Usługi Bankowe , Usługa telekomunikacyjna spag 2 5 174 06-06-2016 15:14
Ostatni post: szopen
  Konto Paysafecard Steaven 5 9 107 14-12-2014 21:22
Ostatni post: Steaven