[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to mój własny domowy bts?
23-05-2013, 20:27
Post: #1
Czy to mój własny domowy bts?
http://www.nokiasiemensnetworks.com/port.../femtocell

Tak się zastanawiam czy to urządzenie może robić za bts? Chodzi o użycie w roamingu jadę za granicę do znajomego podlaczam do jego routera to urządzenie i loguje komórkę bezpośrednio do niego bo rozpoznaje jako sieć macierzystą? Czy to możliwe, kiedyś Vodafone miał coś takiego zwane signal booster aby polepszyć zasięg, czy w roamingu taki trik jest możliwy?

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-05-2013, 22:34
Post: #2
Czy to mój własny domowy bts?
Tak, to jest mała stacja bazowa.
Nie, nie użyjesz tego tak jak chcesz - urządzenie wymaga wsparcia twojego operatora macierzystego (on ci to musi dostarczyć), do tego ma wbudowany GPS i inne systemy lokalizacyjne, żeby jego uruchomienie nie zakłócało sieci innych operatorów (uniemożliwia uruchomienie nadawania poza obszarem koncesyjnym operatora macierzystego).
Właśnie z powodu tych problemów popularność femtokomórek jest niska, a w Polsce jeszcze żaden operator tego nie wprowadził.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-05-2013, 02:57
Post: #3
Odp: Czy to mój własny domowy bts?
Właśnie zależy mi na tym że mam paru znajomych w UK którzy czasem wpadają do PL i pytali mnie o to w roamingu, bo gdzieś komuś przysłali od operatora gdy była jakaś awaria nadajnika w okolicy, i stąd taka idea, ale pewnie jest też filtr na ip danego kraju.

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-05-2013, 09:03
Post: #4
Czy to mój własny domowy bts?
Zabezpieczeń jest całe mnóstwo z powodu właśnie koncesji. Wyobraź sobie co by się mogło stać, jakby na częstotliwościach amerykańskiego CDMA gdzieś w USA zaczęła nadawać taka femtokomórka w HSPA. Zakłócenia mogłyby by uniemożliwić działanie i tego urządzenia i nadajników operatora tamtejszego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-05-2013, 20:32
Post: #5
Odp: RE: Czy to mój własny domowy bts?
(23-05-2013 22:34)jakubd napisał(a):  Właśnie z powodu tych problemów popularność femtokomórek jest niska, a w Polsce jeszcze żaden operator tego nie wprowadził.

Tak tylko dla ścisłości, Orange dla firm można wziąć z umową na dwa lata w cenie niespełna 500 pln i abo około 70. Femtocella pozwala na jednoczesne korzystanie z 4 połączeń głosowych, choć można je priorytetować (domyślnie kto pierwszy ten lepszy).
No i trzeba mieć łącze minimum 4Mbps.

Z takimi warunkami zdziwiłbym się ze sa na to klienci. Mając takie łącze, robię w firmie Wi-Fi z voip i każdy nowy telefon nawet nie zauważa, że nie ma zasięgu :-)




Wysłane z/Send from: Lenovo IdeaTab A2107A-H 3G przy użyciu/using: Swype & Tapatalk w/in: Aero2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-05-2013, 21:49
Post: #6
Czy to mój własny domowy bts?
Oczywiście łącze internetowe musi być InternetDSL, a korzystanie z femtokomórki nie daje pewnie żadnych redukcji kosztów usług, co jest bzdurą totalną. Jakiś link z info o tym?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-05-2013, 14:04
Post: #7
Odp: RE: Czy to mój własny domowy bts?
(24-05-2013 21:49)jakubd napisał(a):  Oczywiście łącze internetowe musi być InternetDSL, a korzystanie z femtokomórki nie daje pewnie żadnych redukcji kosztów usług, co jest bzdurą totalną. Jakiś link z info o tym?

Proszę
http://blog.orange.pl/wojciechjabczynski...-budynkow/

Wysłane z/Send from: Lenovo IdeaTab A2107A-H 3G przy użyciu/using: Swype & Tapatalk w/in: Aero2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz