[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Mobile Partner ma 2 malware?
27-02-2013, 10:56
Post: #1
Czy Mobile Partner ma 2 malware?
Witam
Oto wynik skanowania
http://zapodaj.net/f6aa915121ff4.png.html
Co o tym myślicie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-02-2013, 12:13
Post: #2
RE: Czy Mobile Partner ma 2 malware?
Nie, to Comodo ma problem. Sprawdź dowolnym innym (a choćby i) metaskanerem.
Ludzie od zapór sieciowych nie powinni się zabierać za antywirusy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-02-2013, 12:36
Post: #3
RE: Czy Mobile Partner ma 2 malware?
https://www.virustotal.com/pl/file/76e8f.../analysis/
Tutaj jakiś antywirus Antiy-AVL raportuje ten plik ErrorHandleSrvPlugin.dll jako HackTool/Win32.BruteForce.gen Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-02-2013, 14:10
Post: #4
RE: Czy Mobile Partner ma 2 malware?
Od razu widać, który antywirus jest godny zaufania, a który nie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2013, 22:39
Post: #5
Czy Mobile Partner ma 2 malware?
Niestety ten problem występuje także przy użyciu innych skanerów.
Od wielu msc. skanując komputer z wykorzystaniem ArcaVir, nad lokalizacją Mobile Partner przechodził bez zająknięcia, a dziś wywalił alarmem.
Jako plik potencjalnie niebezpieczny uznał:
C:\Program Files (x86)\Mobile Partner\ErrorHandleSrvPlugin.dll <- Hacktool.Bruteforce.Adu

Program zapytał o wybór akcji, zaznaczyłem <usuń> - co będzie mnie straszył, myśląc sobie, że jeśli internet nie odpali, reinstaluję...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2013, 10:37
Post: #6
Czy Mobile Partner ma 2 malware?
Wiele plików ze sterownikami Huawei jest szyfrowanych i pakowanych z wewnętrznym selfextractem (prawdopodobnie efekt zastosowania chipów Qualcomma i HiSilicona, które ściśle chronią niektóre tajemnice). Zachowanie tego typu jest powszechne wśród trojanów i wirusów, dlatego co słabsze i gorzej napisane i przetestowane antywirusy (np. Comodo pisany przez speców od... ruchu internetowego i ArcaVir pisany przez co gorszych pracowników nieodżałowanego MKSVira) w trybie zaawansowanego śledzenia (tzw. heurystyczne, czyli na podstawie zachowania) mogą wykrywać je jako podejrzane. Poza tym wiele tych co bardziej znanych od czasu do czasu wykrywa fragmenty Mobile Partnera jako zagrożenie (AVG i Symantec mieli takie wpadki).
Generalnie - można spokojnie olać, a następnie pobrać kolejną aktualizację baz antywirusa, która zwykle rozwiązuje problem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2013, 12:45
Post: #7
Czy Mobile Partner ma 2 malware?
Zawsze jest druga opcja (nie koniecznie dotycząca tego tematu)

Można pobrać z jakiegoś nieznanego źródła mobilepartnera z niespodzianką Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2013, 19:39
Post: #8
Czy Mobile Partner ma 2 malware?
Fajnie @jakubd naświetliłeś sprawę.
@grzech1991 mogłoby tak być - niespodzianki trafiają się, jednakże modem kupowałem u Jakuba w sklepie JdTech i myślę <wyrażam nadzieję>, że nie podesłał mi niespodzianki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2013, 21:07
Post: #9
Odp: RE: Czy Mobile Partner ma 2 malware?
(09-12-2013 19:39)CoCoS napisał(a):  Fajnie @jakubd naświetliłeś sprawę.
@grzech1991 mogłoby tak być - niespodzianki trafiają się, jednakże modem kupowałem u Jakuba w sklepie JdTech i myślę <wyrażam nadzieję>, że nie podesłał mi niespodzianki.

No właśnie Jakub z tego typu niespodzianek zyje jak przychodzi odpowiedni moment to wciska przycisk i masz komunikat jeśli nie wplacisz na konto 759,99 pln to format c:\ Big Grin

Moderatorzy z czegoś muszą żyć Wink

To oczywiście żart nie sadze żeby Jakub wciskal dziadostwo swoim klientom.

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2013, 21:33
Post: #10
Czy Mobile Partner ma 2 malware?
<diabelski głos>BUHAHAAHAHAHAA!</diabelski głos>
Dobre Smile
Oprogramowanie Huawei niestety takie akcje czasem robi. A ja skanowałem to metaskanerami i nigdy nic nie znalazło poza nieszczęsnym Comodo (a i to tylko od czasu do czasu i przy heurystyce).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2013, 13:56
Post: #11
Czy Mobile Partner ma 2 malware?
jak się boisz śmiecia to zrób swoją instalkę Mobile partner potrzebujesz programów:
1.Soft Organizer
ustawiasz instalację monitorowaną i wiesz gdzie jest oryginalny program bez Addware i innych śmieci
opcjonalnie widzisz jakich plików używa instalator i gdzie są położone z wpisami rejestru włącznie Smile
p.s. przedłuż sobie ręcznie okres ważności programów ;P
2. Inno setup
tworzy instalator
3. UniversalExraktor rozpakowuje niektóre instalatory kompletnie na części pierwsze z kodem Inno Setup włącznie np Plus GSM Tongue dla przykładu popatrz na setup.exe http://chomikuj.pl/markpunk/Drivers/Mode...494722.zip
4.System -pliki ściągane i rozpakowywane podczas instalacji są tutaj na WinXP przeważnie
:\Documents and Settings\>>>Użytkownik<<<\Ustawienia lokalne\Temp
Automatyczne instalacje tu: C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download
itp nie chce mi się pisać dalej...

Wiec poszukaj Mobile partner -nazwa może być inna i rozszerzenie .exe,.msi przekopiuj śmiecia do innego katalogu i zmień rozszerzenia w TotalCommander musisz poszukać... Miłej zabawy Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2013, 14:30
Post: #12
Czy Mobile Partner ma 2 malware?
To zabawa dla zaawansowanych. Problem w tym, że taki MP ma kilkaset plików i nie wiesz co w nich siedzi. A jedyny oficjalnie dostępny MP z Huawei nie ma funkcji wznawiania połączeń...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mobile Partner 23.009.09.01.983 czysty z opcją automatycznego wznawiania lukkki 88 252 748 25-07-2017 13:36
Ostatni post: jakubd
  WORD mobile i inne z pakietu Office spag 3 5 722 28-01-2016 21:42
Ostatni post: jakubd
  MDMA (Mobile Data Monitoring Aplication) szopen 7 17 702 08-08-2015 20:58
Ostatni post: szopen
  Mobile Partner Version 23.009.09.02.910 Released Lorek 2 20 292 28-01-2015 19:35
Ostatni post: szopen
  Vodafone Mobile Broadband/ wyskakujące problemy zanim się połączy. janek9602 4 6 347 04-09-2014 11:25
Ostatni post: spag