[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co wgrać do huawei e3131s-2 i tp-link mr3420 v2.
25-01-2013, 01:14
Post: #1
Co wgrać do huawei e3131s-2 i tp-link mr3420 v2.
Jestem nowy i proszę o wyrozumiałość.
Co wgrać do tych urządzeń aby wykorzystać maksymalnie ich możliwości.

Tp-link mr3420v2
Jaki firmware do tp-link - czy producenta czy Gargoyle?
Jeśli producenta to co poza wyłączeniem WDS, ustawieniem Wi-Fi i parametru "connect manually - max idle time na 0" należy ustawić.
Czy max idle time na 0 wystarczy, aby nie zrywał połączenia co 60 min?
Co dodatkowo daje Gargoyle?

Huawej E3131s-2
Mam najnowszego MP - brak wznawiania co 60 min.
Czy w przypadku pracy z routerem i "max idle time 0" standardowy dashboard i najnowszy MP nie będą zrywać połączenia. Od czego zależy zrywanie od routera czy modemu? Czym różni się dashboard od firmware w przypadku modemu?
Jak ten dashboard się wgrywa - jakiś specjalny program? Co oznacza Hilink oraz play dla e3131 - czym się różnią? czym różni się e3131 od e3131s-2?

Dużo pytań i dużo informacji w internecie - ale mało konkretów nie rozumiem z tego nić chociaż siedzę już kilka dni nad tematem.

Proszę o inforamcję
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 08:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2013 08:49 przez pawelarc.)
Post: #2
RE: Co wgrać do huawei e3131s-2 i tp-link mr3420 v2.
po pierwsze nie unikniesz "zrywania połączenia" Smile ; sieć aero2 tak działa i już - co godzinę połączenie "zamiera" i musi zostać od strony użytkownika wznowione;

do routera możesz wgrać gargoyle.pl - dużo większe możliwości i fajniejsza zabawa, szybsze wznawianie, sprawdzanie skuteczności połączenia etc., ale... tracisz gwarancję i to soft linuksowy jest z nakładką klikalną Smile

hilink oznacza kłopoty a resztę znajdziesz bez problemu na forum!

pzdr
pawelarc

(problemem nie jest uniknięcie "zrywania" lecz skuteczne i szybkie wznawianie połączenia!)
P.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 09:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2013 09:04 przez spag.)
Post: #3
Odp: RE: Co wgrać do huawei e3131s-2 i tp-link mr3420 v2.
(25-01-2013 08:47)pawelarc napisał(a):  hilink oznacza kłopoty

Możesz rozwinąć myśl ?



Wracając do tematu
Kolega nie napisał który modem posiada Hilink/play
Wersja tego routera to nowość, nie śledzę info o tym modelu ale zdaje się że jakubd jeszcze nie rozpoznał tego ale "wroga".

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 10:09
Post: #4
RE: Co wgrać do huawei e3131s-2 i tp-link mr3420 v2.
co tu rozwijać?
modem dziwny, widziany jako karta sieciowa, trudne jego podłączenie do routera, niezmiernie ubogi w konfiguracji (przez przeglądarkę...), sprawiający dużo kłopotów etc.

v2 to nowość ale działająca, jest gargulec do niego, soft fabryczny jeszcze niedopracowany

pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 12:24
Post: #5
RE: Co wgrać do huawei e3131s-2 i tp-link mr3420 v2.
Generalnie w tak krótkim zestawie pytań odpowiedź jest na pół forum Smile - wszystkie tematy były poruszane. W krótkich żołnierskich:
1. MR3420v2 działa z E3131 z Play (tzw. tradycyjny) - z niewielkimi oporami po uruchomieniu, ale z najnowszym firmware tplinka - raczej bez problemu.
2. OpenWRT+Gargoyle daje ci... 100% swobody - można postawić nawet serwer WWW, serwer NAS i podłączyć automat do kawy - ograniczeniem jest tylko fantazja, ale wszystko... musisz robić ręcznie - bardziej skomplikowane rzeczy "z palca" w linii polecen (znaczy przez shella i ssh). Do zwykłej pracy nie jest to potrzebne, ale można.
3. Generalnie do uruchomienia fabrycznego softu MR3420v2 z E3131 wymagana jest aktualizacja i przywrócenie ustawień fabrycznych (w tej kolejności). Potem w zasadzie "działa", choć wypadałoby zabezpieczyć sieć WiFi.
4. Dashboard w modemie jest kompletnie obojętny routerowi.
5. Jak wspomnieli koledzy - za zrywanie odpowiedzialne jest UKE, a realizuje Aero2 - to zapis w koncesji. My możemy tylko wznawiać połączenie - na siłę, lub na żądanie użytkownika.
6. Dashboard to instalacyjny pakiet oprogramowania dla komputerów znajdujący się w wydzielonej części firmware modemu - można go wymieniać dość łatwo bez większego ryzyka uszkodzenia modemu. Firmware modemu (to co rozumiemy potocznie pod tą nazwą) to tzw. RadioROM, czyli zestaw oprogramowania sterujący bezpośrednio modułem GSM i komunikacją z siecią komórkową. Przy okazji zawiera kod sterujący samym modemem i jego podzespołami. Błąd podczas jego wgrywania powoduje unieruchomienie sprzętu na dobre (DKPPP, czyli tzw. darmowa konwersja do postaci przycisku do papieru Smile Dodatkowo to oprogramowanie zwykle jest optymalizowane pod kątem wymogów danego operatora komórkowego, przez co modemy z sieci X mogą działać gorzej z siecią Y, choć problemy są rzadkie.
7. Dashboard wgrywa się programem do wgrywania dashboardów Smile przygotowanym dla danego modemu lub grupy modemów.
8. HiLink i zwykły - http://forum.jdtech.pl/Watek-e3131-hilink
9. Jeżeli masz problemy z zebraniem do kupy informacji z netu, zwłaszcza tych z forum bez-kabli - lepiej się za modyfikację modemów (i dashboardu i firmware) nie zabieraj, bo możesz skończyć z DKPPP - patrz punkt 6 Smile Zasada z grzebaniem niskopoziomowym w sprzęcie - nie wiesz co robisz, nie rób tego, bo będzie bolało, albo przygotuj sobie od razu drugi urządzenie na zapas.
10. Można kupić gotowe do pracy zestawy typu podłącz-zapomnij E3131+MR3420 - w jdtech. Ale ponieważ ty pewnie chcesz kombinować, to czytaj czytaj czytaj. Aha - i byłbym zapomniał - czytaj. Wszystko jest opisane, ale to nie jest dziedzina, za którą każdy powinien się zabierać - zwłaszcza, jak uszkodzenie sprzętu może być dla niego bolesne lub nie ma czasu na doczytanie i zrozumienie wszystkiego. Właśnie dlatego opisów zmiany firmware i tego typu rzeczy nie umieszczam na blogu jeżeli są bezpieczniejsze metody - nie chcę, żeby ktoś zrobił sobie krzywdę za moją namową.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2013, 23:47
Post: #6
RE: Co wgrać do huawei e3131s-2 i tp-link mr3420 v2.
pytanie kluczowe:
czy connect manually - max idle time na należy ustawić na 0
czy to wystarczy, aby router nie zrywał połączenia co 60 min?

soft już zaktualizowany - wszystko działa.
dzięki za info dot. wyjaśnienie powyższych kwesti.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2013, 01:57
Post: #7
RE: Co wgrać do huawei e3131s-2 i tp-link mr3420 v2.
Ja zalecam Connect automatically - to działa. Utrzymuje połączenie cały czas.
Connect manually - Max idle time = 0 wg mnie zadziała tak, że po zalogowaniu do interfejsu routera trzeba nacisnąć "Connect", a potem połączenie będzie działało przez godzinę i padnie.
Connect on demand - router będzie łączył, gdy coś/ktoś zażąda dostępu do Internetu, po czym rozłączy połączenie po Max idle time (przy "0" nie rozłączy samodzielnie, tylko poczeka, aż rozłączy operator).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2013, 08:46
Post: #8
Odp: Co wgrać do huawei e3131s-2 i tp-link mr3420 v2.
ja miałem ręcznie i zero
wznawia ok przy takim ustawieniu a jedyna różnica to pojawiające się dostępne przyciski connect i disconnect, które czesto są przydatne (np przed sesją bankingową zawsze robiłem dis i conn żeby mieć całą godzinę w zapasie a nie narażać się na utratę połączenia w czasie autoryzacji fury misternie ptzygotowanych przelewów)

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 560 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 061 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 981 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  [ROZWIĄZANY] błąd w aplikacji play E3131s-2 alaskan_malamute 2 5 930 24-08-2019 21:14
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3131 Firmware lukkki 74 251 781 24-12-2018 14:49
Ostatni post: jakubd