[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co to jest CNC ?
14-08-2013, 18:04
Post: #21
Co to jest CNC ?
Jasna sprawa, że praktyki nic nie zastąpi, ale przecież,żeby pokazać kumplowi,że coś tam kumam, nie będę zapisywał się na "studia" - lekka przesada. A swoją drogą obejrzę sobie ten Twój link, mam nadzieję ,że przełknę te wiadomości, bo przecież dla laika,to nie jest jakiś tam pikuś Wink. Ale kto nie próbuje,ten nic nie wie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-10-2013, 14:08
Post: #22
Co to jest CNC ?
CNC to nic innego jak sterowanie urządzeń numerycznych.
Jeśli chodzi o obrabiarki CNC to ręcznie programować je nie potrafi na świecie zbyt wielu osób (mowa o tych mających 4 i więcej pkt swobody). Służą do tego specjalne programy i symulacje obrabiania. Z tego co pamiętam to niezły program do tego jest ze stajni Siemensa (coś półkę wyżej niż Solid Edge - jak chodzi o standard, bo wiadomo, że oba te programy służą do innych rzeczy).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-10-2013, 11:29
Post: #23
Co to jest CNC ?
Czyli z tych wpisów wynika jasno, że CNC to nic innego jak komputerowe sterowanie numeryczne do obróbki materiałów; frezarki,tokarki. I...CNC precyzyjniej wykonuje obróbkę np. złożonych kształtów, z tego co wyczytałem w Google -jak mi ktoś doradził,poprzednikiem CNC były maszyny sterowane numerycznie,czyli NC,a z biegiem lat NC rozwinęło się .Wyczytałem jeszcze,że istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na operatorów CNC,a zwłaszcza w lotnictwie przy zakładach wykonujących produkcje zbrojeniowe. Ale dostać się tam do pracy - to raczej nie jest możliwe dla zwykłego cywila. Jak widać zadanie domowe odrobiłem ,tylko nie wiem czy na piątkę.Pozdrawiam i do usłyszenia. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz