[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cell ID co i jak?
30-01-2015, 22:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-01-2015 23:27 przez mrrowek.)
Post: #1
Cell ID co i jak?
z uwagi ze jestem laikiem jesli chodzi o LTE
ale z tego co już wiem to Cell ID to jest przekaznik BTS LTE (chyba)
mialem cell ID 00189B4C i LAC Code 000F
obecnie mam 00189N56 i LAC Code 0071

posiadam antene cybertecha LTE do BTS,a mam 2.5km ,
czy to oznacza ze rzuciło mnie na inny BTS czy tez coś pozmieniali na tym do którego bylem zalogowany?

zeby zalogoac się do drugiego BTS musłabym owdrócic antene o okolo 30-40stopni

obserwacji ciag dalszy po kilkukrotnym wylczaeniu z produ routera znowy CellID 00189B4c a Lac code 0071
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-01-2015, 23:45
Post: #2
Cell ID co i jak?
LAC = Local Area Code - kod obszaru
CID = CellID - identyfikator komórki (i jej sektora)
Zmiana kodu, jaki widzisz może oznaczać... obie sytuacje opisane.
1. Jeżeli zmienił się jednocześnie poziom sygnału - twój główny BTS padł tymczasowo i ruch przejął kolejny widoczny przez instalację.
2. Jeżeli zmieniły się tylko identyfikatory - mogli je zmienić w sieci przy porządkowaniu oznaczeń stacji bazowych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-01-2015, 23:49
Post: #3
Cell ID co i jak?
czyli ze np jeśli LAC jest teraz 0071 to moze zawierac w sobie np 3 CID?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-01-2015, 23:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-03-2015 18:08 przez szopen.)
Post: #4
Cell ID co i jak?
LAC obejmuje zwykle większy obszar - od kilkunastu do kilkuset CID. Kiedyś (przy wymianie kart SIM w 2012) w całej Polsce Aero2 miała tylko kilka LACów.
Generalnie sieci projektuje się tak, żeby w każdym LACu była mniej więcej podobna, względnie niewielka liczba aktywnych abonentów, gdyż są to też tzw. obszary rozgłaszania/wzywania. W celu zachowania anonimowości i ukrywania lokalizacji w sieciach GSM 1G i 2G sieć nie wiedziała, w zasięgu której stacji bazowej jesteś. Znała jedynie LAC, w którym jest terminal klienta. Jeżeli ktoś dzwonił do ciebie, wezwanie "hej, ty, xxxx odezwij się" szło w cały LAC.
Wraz ze zmianą dynamiki ruchu w sieci i wydajności sprzętu LAC zmieniają się od czasu do czasu.

Pamiętam, około 2000 roku w Warszawie Era miała w ścisłym centrum LAC 10250, a dookoła centrum dwa 1101 i 2202. Akurat granica przechodziła kiedyś przez moje biurko i telefon co chwilę przelogowywał się między 10250 a 1101, co powodowało w skrajnym przypadku rozładowanie w pół dnia telefonu Nokia 5110, który położony pół metra dalej działał na baterii tydzień.

Teraz konfiguracja obszarów w wwie jest kompletnie inna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-01-2015, 14:31
Post: #5
Cell ID co i jak?
cos w tym Playu grzebia chyba
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2015, 13:25
Post: #6
Cell ID co i jak?
zastanawia mnie to ponieważ, od jakiegoś czasu prędkość LTE spadła, a antena (cybertech 15) ustawiona jest na BTS'a Rssi jest na poziomie 57-63 ilość kresek przy antence GUI Hilinka wacha się od 2 do 4 ostatnio jest przeważnie 2, wina aneny czy coś grzebią w BTSie z uwagi na nowe oferty Playa?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz