[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak połączenia po Captcha - TP-Link 3420+Huawei 3131
27-07-2014, 12:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-07-2014 05:59 przez K4r0lSz.)
Post: #1
Brak połączenia po Captcha - TP-Link 3420+Huawei 3131
Mam bardzo długie przerwy pomiędzy połączeniami z internetem po wpisaniu prawidłowo captcha.Wielokrotne wyłączanie zasilania routera nic niedają.Czasami internet wróci po godzinie,czasami po paru.Najczęście dłużej.Czy nie powinien pojawić się po prawidłowym wpisaniu captcha i resecie(wyłączeniu zasilania na parę minut) od razu?Czy coś źle robię?Pomóżcie!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-07-2014, 13:30
Post: #2
Odp: brak połączenia
Internet powinien się uruchomic po wpisaniu captcha i restarcie połączenia (czy to metodą rozlacz/polacz lub wylacz/włącz) jak juz uda się połączyć to działa stabilnie?
Może przestaw w inne miejsce gdzie brak jakis przeszkod lub zakłóceń.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-07-2014, 17:47
Post: #3
brak połączenia
Napisz coś więcej, o jakim sprzęcie mówimy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-07-2014, 18:29
Post: #4
RE: brak połączenia
Dysponuję routerem tp-Link 3420 i modemem huawei 3131.Sposób działania jest taki od początku.Jeśli włożę kartę sim play zamiast aero działa doskonale w tym samym miejscu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-07-2014, 19:19
Post: #5
brak połączenia
1. Wypróbuj działanie modemu podłączonego bezpośrednio do komputera.
2. Co dokładnie dzieje się z modemem (i jego diodą) w przypadku problemów z nawiązaniem połączenia po wprowadzeniu kodu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-07-2014, 07:09
Post: #6
RE: Brak połączenia po Captcha - TP-Link 3420+Huawei 3131
Całośc ma współpracować z tabletem i jest zainstalowana u Rodziców.Dioda poczas prób nawiązania z siecią mruga na zielono a gdy uzyska połączenie to stale na niebiesko.I zazwyczaj jest tak;jak ja przyjdę do Rodziców to wpiszę hasło na swoim smartfonie,wyresetuję i do czasu wyjścia nie ma internetu.Włączy sie po paru godzinach,np. w nocy a rano znowu widać,że dioda nie mruga ,ale to tylko kolejne polecenie wpisania captcha i tak w kółko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-07-2014, 07:42
Post: #7
Brak połączenia po Captcha - TP-Link 3420+Huawei 3131
Pytam o stan "nie ma internetu" po "wyresetowaniu" - jak zachowuje się dioda. Próbuję ustalić, czy to kwestia słabego sygnału, przeciążenia sieci, czy czegoś innego.
Najlepiej oczywiście do tego napisać, co dzieje się w routerze (status połączenia 3G podać ze strony statusu) ewentualnie informację z logów.

Jeżeli ro problem z tym, że dioda godzinami miga podwójnie na zielono i ani na chwilę na niebiesko - zamiast resetowania routera - rozłącz i połącz ponownie samo połączenie w interfejsie routera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-07-2014, 10:35
Post: #8
RE: Brak połączenia po Captcha - TP-Link 3420+Huawei 3131
Pytanie Kolegi dla mnie są trudne,aby jednoznacznie odpowiedzieć.Jeśli chodzi o rozłączenia modemu z routerem to próbowałem i skutek był podobny.Jest wrażenie jakby były problemy z nawiązaniem 3G.Wewnętrzna sieć działa bez problemu.Wcześniej testowałem zestaw w innym miejscu ,u siebie w domu.Zachowanie było podobne.Jeśli już pojawil się internet to był 1,5 godziny.Ale pojawiał się jak napisałem wcześniej,nie od razu po wpisaniu i resecie.Chiałem Rodzicom (zaawansowani wiekowo,ponad 80 lat)uprzyjemnić samotnośc.Wybrałem aero ze względu na wiek(umowy z operatorami długie) i cena,emerytury niskie i chyba się nie udało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-07-2014, 14:52
Post: #9
Brak połączenia po Captcha - TP-Link 3420+Huawei 3131
Właśnie bez tych informacji nie uda się pomóc.
Jeżeli modem się resetuje z powodu słabego sygnału - pomoże przedłużacz USB i/lub koncentrator USB aktywny (z zasilaczem).
Jeżeli to oprogramowanie routera nie daje rady - warto spróbować użyć OpenWRT+Gargoyle z eko.one.pl.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-07-2014, 16:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-07-2014 16:22 przez slogan.)
Post: #10
RE: Brak połączenia po Captcha - TP-Link 3420+Huawei 3131
Modem się sam nie resetuje!Po moim resecie muszę czekać godzinami na pojawienie sie internetu.Często pojawia się nocą i jest niewykorzystany.Bo rano,gdy rodzice zauważą połączenie aktywne 3g(dioda na niebiesko) to jest tylko polecenie wpisania nowego captcha i historia od początku się powtarza.

Ale dziękuję za zainteresowanie.Nie tak sobie wyobrażałem aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-07-2014, 20:55
Post: #11
Brak połączenia po Captcha - TP-Link 3420+Huawei 3131
Jeżeli nie potrafisz opisać działania modemu i jego diody, to nie wiesz, czy po zresetowaniu routera modem ma problemy z połączeniem dlatego, że się resetuje, czy z innego powodu - próbuję pomóc, ale potrzebuję tych informacji w celu zdiagnozowania problemu.
Jeżeli nie potrafisz podać tych informacji, spróbuj skopiować i wkleić logi diagnostyczne z routera od momentu wpisania kodu i zresetowania modemu aż do nawiązania połączenia. Zobaczymy co się dzieje i podamy prawdopodobną przyczynę.

To co opisujesz nie jest problemem z Aero2, tylko problemem z ustawieniem i używaniem sprzętu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
slogan (2014-07-28)
28-07-2014, 22:31
Post: #12
RE: Brak połączenia po Captcha - TP-Link 3420+Huawei 3131
Reset to reset.U rodziców nie ma kompa i niewiele można sprawdzić.Dioda pali się na niebiesko w modemie to łączę się z siecią.Następnie wpisuję hasło.Jest polecenie resetu.Wyłączam z zasilania na parę sekund router.Wtedy zaczyna dioda w modemie mrugać i migocze dioda usb. routera.Tak to zewnętrznie wygląda.Z chwilą połączenia dioda w modemie świeci na niebiesko stale a w routerze stale świeci dioda usb.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-07-2014, 23:17
Post: #13
Brak połączenia po Captcha - TP-Link 3420+Huawei 3131
I podajesz, że problem jest między resetem zasilania, a momentem, gdy modem zacznie znowu świecić.
I teraz pytanie, co dokładnie dzieje się na tym odcinku: podwójne zielone przez 1,5 godziny i od razu niebieskie ciągłe, czy też podwójne zielone-pojedyncze niebieskie-podwójne zielone-pojedyncze niebieskie... to dość istotna różnica - a możliwe jest podwójne zielone-pojedyncze niebieskie-ciągłe niebieskie-podwójne zielone.

Rozwiązane podałem na próbę - zamiast resetu routera zaloguj się do 192.168.1.1 lub 0.1 i tam wybierz Disconnect a potem Connect - może zadziała od razu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-07-2014, 03:07
Post: #14
Odp: Brak połączenia po Captcha - TP-Link 3420+Huawei 3131
Jakub mnie wygląda to na to ze kolega ma słaby zasięg byc moze jest w miejscu gdzie normalnie jest ok ale jakieś warunki zewnętrzne go tlumia wiec jeśli dojdą szczyty komunikacyjne to może się okazać że już sygnał nie jest na tyle mocny żeby sie wbić do sieci, (zielona dioda), gdy spadnie ilosc użytkowników to modem wbije sie w sieć (niebieska dioda) i połączy, minie sesja 60 minut (kolega pisze ze cala noc mija i rano wołanie o kapcia) wiec jest połączenie ale w momencie restartu procedura zaczyna sie od nowa być może związane z tym ze rano tez cos zakłóca. Mamy za mało informacji ale wygląda ze to Kwestia sumy zakłóceń i ilości użytkowników. ( może jakies urządzenie podsluchowe ). Może kolega ograniczy do 3g 900 modem czy to polepszy?

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-07-2014, 07:06
Post: #15
Brak połączenia po Captcha - TP-Link 3420+Huawei 3131
Niestety przy tak skąpych informacjach po prostu trudno pomóc jak widać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-07-2014, 07:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-07-2014 07:25 przez K4r0lSz.)
Post: #16
RE: Brak połączenia po Captcha - TP-Link 3420+Huawei 3131
(28-07-2014 22:31)slogan napisał(a):  Reset to reset.U rodziców nie ma kompa i niewiele można sprawdzić.Dioda pali się na niebiesko w modemie to łączę się z siecią. Następnie wpisuję hasło. Jest polecenie resetu. Wyłączam z zasilania na parę sekund router. Wtedy zaczyna dioda w modemie mrugać i migocze dioda USB routera. Tak to zewnętrznie wygląda. Z chwilą połączenia dioda w modemie świeci na niebiesko stale a w routerze stale świeci dioda usb.
Zaciekawił mnie ten fragment... jak nie ma prądu to nie ma prawa mrugać Wink
Rozumiem, że mruga po ponownym włączeniu zasilania - zapewne nawiązuje połączenie.

Sugestia Jakuba jest jak najbardziej wskazana:
Rozwiązane podałem na próbę - zamiast resetu routera zaloguj się do 192.168.1.1 lub 0.1 i tam wybierz Disconnect a potem Connect - może zadziała od razu?
Możliwe, że "reset przez odjęcie zasilania" wpływa niekorzystnie na współpracę routera z modemem... i mija czas nim się dogadają. Software'owy reset przez przeglądarkę internetową jest jak najbardziej wskazany Smile

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi K4r0lSz za tę wiadomość:
slogan (2014-07-29)
29-07-2014, 07:59
Post: #17
RE: Brak połączenia po Captcha - TP-Link 3420+Huawei 3131
Czy podanie adresu 192.169.1.1 jest możliwe z poziomu smartfona lub tabletu?Czy trzeba to zrobić jak przy pierwszj konfiguracji zapomocą kabla i kompa?Czy będzie to konieczne za każdym resetem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-07-2014, 08:14
Post: #18
Odp: RE: Brak połączenia po Captcha - TP-Link 3420+Huawei 3131
(29-07-2014 07:59)slogan napisał(a):  Czy podanie adresu 192.169.1.1 jest możliwe z poziomu smartfona lub tabletu?Czy trzeba to zrobić jak przy pierwszj konfiguracji zapomocą kabla i kompa?Czy będzie to konieczne za każdym resetem?

Adres 192.168.1.1
Tak wpisujesz po prostu w przeglądarce.
Tak za każdym razem żeby zrobić rozlacz polacz

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-07-2014, 08:34
Post: #19
Brak połączenia po Captcha - TP-Link 3420+Huawei 3131
W zależności od wersji routera i oprogramowania w nim adres strony konfiguracyjnej routera to
http://192.168.0.1
lub
http://192.168.1.1
(albo dowolny inny, jeżeli ktoś go zmienił)
Domyślnie nazwa użytkownika i hasło to admin i admin.
Dalej przycisk łączenia i rozłączenia jest w ustawieniach połączenia WWAN (po lewej stronie dział Internet/Networking lub coś podobnego) i dalej poddział 3G/4G - na dole po prawej stronie pojawi się status modemu i połączenia oraz przycisk.

Tak, zdajemy sobie sprawę, ze to nie jest przyjazne rozwiązanie. Tak, da się to zrobić łatwiej, ale trzeba wymienić firmware na OpenWRT - wtedy przycisk resetowania WWAN jest widoczny od razu na stronie 192.168.1.1 i działa niezawodnie, ale o tym pisałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
slogan (2014-07-29)
29-07-2014, 08:35
Post: #20
Brak połączenia po Captcha - TP-Link 3420+Huawei 3131
Niektóre routery, choć chyba TP-Link nie ma takiej możliwości, pozwalają zablokować dostęp do strony konfiguracyjnej routera przez sieć WiFi - domyślnie włączone.
Więc jeśli się nie uda, to trzeba będzie przy pomocy kabla za pierwszym razem do tego podejść.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem forresty 11 8 210 28-10-2019 10:37
Ostatni post: jakubd
  Wyłączenie kodów Captcha przez Aero2 dla ludzi ze słabym wzrokiem. Ekonomista 4 7 204 10-11-2018 18:55
Ostatni post: jakubd
  Problem z captcha i routerem MR3020 crocodil 7 9 041 13-07-2018 23:45
Ostatni post: jakubd
  Brak przekierowania na stronę logowania z laptopa saphrii 6 16 629 05-06-2016 14:32
Ostatni post: saphrii
  CAPTCHA i BDI stan obecny (czerwiec 2015) szopen 1 10 083 23-10-2015 08:14
Ostatni post: Lorek