[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak obrazka po sesji - Captcha
06-09-2015, 14:55
Post: #1
Brak obrazka po sesji - Captcha
Witajcie
Nie mogę korzystać z internetu na komputerze po wygaśnięciu sesji, ponieważ nie wyświetla mi okna/obrazka, by przepisać kod.
Po kliknięciu na link("Kliknij tutaj") pojawia mi się okno:

[Obrazek: aer1png_spnwqhw.png]

Myślałem, że jest to tymczasowy problem bo wcześniej się z nim nie spotkałem ale borykam się z nim od wczoraj.
By korzystać z internetu muszę przełożyć kartę do telefonu przepisać kod i z powrotem przełożyć do modemu co jest trochę uciążliwe.
Próbowałem zmienić DNS, inne przeglądarki, nowe profile w modemie itp. ale bez skutku.
Miał ktoś podobny problem i jak mogę go rozwiązać?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2015, 20:25
Post: #2
Brak obrazka po sesji - Captcha
To jedyny taki raport teraz.
U mnie też działa, nikt więcej nie zgłaszał problemów, a dostałbym na pewno kilkanaście pytań, w tym przez telefon, jakby coś takiego było globalnie.
Zacznij od siebie - inna przeglądarka, antywirus wyłącz, zobacz, czy najnowsza wersja czegoś w systemie nie powoduje problemów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2015, 21:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2015 21:21 przez K4r0lSz.)
Post: #3
Brak obrazka po sesji - Captcha
Podaj więcej szczegółów, jaki to sprzęt (modem), jaki system, jakie ustawiłeś DNSy... etc.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2015, 21:42
Post: #4
Brak obrazka po sesji - Captcha
Modem: Sierra Wireless 310U
System: Windows 8.1
DNS: 8.8.8.8 8.8.4.4 ; 193.41.112.14 193.41.112.18 - już wróciłem do domyślnych ustawień 0.0.0.0 0.0.0.0
Przeglądarki: FF, IE, CHROME, MAXTHON
Nie działa nawet przy wyłączonym: antywirusie, adblockerze. Żadnych programów oraz aktualizacji nie instalowałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2015, 22:12
Post: #5
Brak obrazka po sesji - Captcha
1. To nie problem DNSów, bo wtedy wcale się by strona z kodem nie pojawiła.
2. To może być problem z blokada JS jakąś, ale nie musi. To byłoby widać po wyświetlaniu kodu źródłowego strony i konsoli błędów JS.
3. To nie jest problem globalny, bo nie ma raportów od innych.

Pozostała jedna propozycja - wyczyścić cache przeglądarki.

Możliwe także, że zainstalowany jest jakiś proxy (faktyczny, lub wirusowy/trojanowy, albo antywirusowy), który przejmuje ruch i robi demolkę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2015, 23:10
Post: #6
RE: Brak obrazka po sesji - Captcha
Coś może być na rzeczy - dziś korzystając z Aero również raz napotkałem na niespodziewany komunikat - otóż po porawnym wpisaniu i wysłaniu captchy (poprzez stronę Aero2 bdi z captcha, w przeglądarce Chrome pod Androidem) pojawił się komunikat taki sam, jaki występował dawniej, potwierdzający poprawne wpisanie captchy i nakazujący zrestartowanie połączenia!

Przez chwilę już bałem się, że Aero2 powróciło do dawnej konfiguracji captchy.

Żałuję tylko, że odruchowo posłusznie wykonałem reset połączenia, bez sprawdzenia, czy może jednak połączenie internetowe pracowało normalnie bez resetowanie, czy też nie (dopiero później o tym pomyślałem).

Na Androidzie nie testowałem dziś już więcej captchy, natomiast na komputerze z Windows i programem Aero3 Sebusa wszystko działa normalnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2015, 00:18
Post: #7
Brak obrazka po sesji - Captcha
Kilka osób podawało tę informację, ale im dalej od daty zmiany, tym mniej tych raportów. Nie mam pojęcia, czy to podskoki u nich, czy jednak coś lokalnego u ludzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2015, 20:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2015 20:47 przez szopen.)
Post: #8
Brak obrazka po sesji - Captcha
timeto1 napisał(a):DNS: 8.8.8.8 8.8.4.4 ; 193.41.112.14 193.41.112.18 - już wróciłem do domyślnych ustawień 0.0.0.0 0.0.0.0

choć to raczej bez związku z opisywanym problemem przypomnę istotną informację o DNS'ach w Aero2
od dość dawna, bo od wiosny 2015 czyli integracji z siecią Plusa obowiązują nowe adresy serwerów DNS, są to "jedyne słuszne" adresy:
212.2.96.51
i
212.2.96.52

zastępują one poprzednio używane serwery Sferii 193.41.112.18 i 193.41.112.14

oto przykład serwerów odmawiających odpowiedzi - "Query refused." (jako przykład podaję celowo właśnie serwery Sferii, które obowiązywały w Aero2 od początku do momentu integracji z Plusem, a teraz można je używać tylko jeśli jest się klientem Sferii)
Kod:
C:\>nslookup wp.pl 193.41.112.18
Serwer:  jadis.sferia.net
Address:  193.41.112.18

*** jadis.sferia.net nie moľe znale«┼ wp.pl: Query refused.

C:\>nslookup wp.pl 193.41.112.14
Serwer:  oreius.sferia.net
Address:  193.41.112.14

*** oreius.sferia.net nie moľe znale«┼ wp.pl: Query refused.

i dla odmiany przykład odpowiedzi prawidłowej
Kod:
C:\>nslookup wp.pl 8.8.4.4
Serwer:  google-public-dns-b.google.com
Address:  8.8.4.4

Nieautorytatywna odpowied«:
Nazwa:   wp.pl
Addresses:  212.77.98.9, 212.77.100.101

przerwa na mecz Big Grin potem uzupełnię, bo jest jeszcze parę ważnych informacji
PL-GBZ 8:1

ciąg dalszy - obecnie serwery google poprawnie rozwiązują adres bdi.free.aero2.net.pl niezbędny do rozwiązania cogodzinnego kodu Captcha

Kod:
C:\>nslookup bdi.free.aero2.net.pl 8.8.8.8
Serwer:  google-public-dns-a.google.com
Address:  8.8.8.8

Nieautorytatywna odpowied«:
Nazwa:   bdi.free.aero2.net.pl
Address:  10.2.37.78


C:\>nslookup bdi.free.aero2.net.pl 8.8.4.4
Serwer:  google-public-dns-b.google.com
Address:  8.8.4.4

Nieautorytatywna odpowied«:
Nazwa:   bdi.free.aero2.net.pl
Address:  10.2.37.78

dzięki temu prawdopodobnie możliwe jest używanie Aero2 na tych androidowych urządzeniach, gdzie niepoprawnie zaimplementowano klienta DNS

mimo wszystko warto używać serwerów DNS Plusa, bo po prostu są "bliżej w Internecie", czyli pakiet ma do pokonania krótszą drogę (z testu sprzed chwili wygląda to na 4 hop'y bliżej)

w ramach uzupełnienia - zapis 0.0.0.0 oznacza dowolny adres IP (w przestrzeni IPv4)
w kontekście DNS zazwyczaj oznacza to adres serwera DNS uzyskiwany automatycznie (ale nie jest to bezwzględna reguła!)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-09-2015, 12:49
Post: #9
Brak obrazka po sesji - Captcha
Fajne znalezisko z tym, że serwery Google odpowiadają na bdi.free.aero2.net.pl i to poprawnie - choć kompletnie wbrew zasadom działania DNSów jako takich, bo zwracają przecież lokalny, nieroutowalny adres IP. Niestety to problemu nie rozwiązuje, bo i tak serwery dns google'a nie są dostępne, gdy mamy do wpisania kod CAPTCHA. Choć może z cache lokalnego ten adres może wyjść, jednak przy stosowaniu Aero2 należy trzymać się DNSów operatora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-09-2015, 15:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-09-2015 23:49 przez szopen.)
Post: #10
Brak obrazka po sesji - Captcha
pisałem o tym już daaawno, a teraz zabrakło mi czasu aby przygotować i przytoczyć rezultaty podczas wiszenia na kapciu

ale faktycznie z wnioskiem o szansie na działanie urządzeń z błędnie zaimplementowanym klientem DNS to mnie poniosło - stąd skreślenie

dla pechowców z takim sprzętem pozostają w takim razie rozwiązania dotychczasowe czyli root + zmiana serwerów przy pomocy odpowiedniego oprogramowania (lub dla hardcore'owców "z palca")

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-09-2015, 19:54
Post: #11
Brak obrazka po sesji - Captcha
Dziś przełożyłem kartę do modemu, bo udostępniałem internet z telefonu i problem zniknął. Wyświetla mi okno, lecz mam takie wrażenie, że obrazek ma laga i go po chwili wczytuje, ale może to być związane z ograniczoną szybkością 512kbps. Żadnych ustawień w komputerze nie zmieniałem, więc to chyba była chwilowa awaria.
Mam taką nadzieję!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-09-2015, 20:39
Post: #12
Brak obrazka po sesji - Captcha
timeto1 napisał(a):Dziś przełożyłem kartę do modemu, bo udostępniałem internet z telefonu
pytanie za 3 punkty:
czy kiedykolwiek przy używaniu tetheringu wifi z tego telefonu wyświetlił się poprawnie obrazek na komputerze?

bo mi to wygląda na znany problem z tetheringiem w Aero2 - pomaga ustawienie DNSów Plusa w ustawieniach karty wifi komputera, oczywiście mam na myśli tethering wifi

inne rozwiązanie (bez modyfikacji ustawień karty sieciowej) to używanie adresu (zapisanego np. w ulubionych):
http://10.2.37.78:8080
do wpisywaniu kodu Captcha

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-09-2015, 23:21
Post: #13
Brak obrazka po sesji - Captcha
Szanowni Koledzy, od paru dni użytkuję tablet Teclast X98 Air 3G z Androidem 4.4.2 i nie potrafię zmusić go aby odnawiał sesję Aero2. Po wykorzystaniu 60 min połączenie zostaje zerwane i ani reset APN i wpisanie od nowa, ani próby połączenia z URL bdi.free.aero2.pl (193.41.113.149) nie powodują wyświetlenia obrazka z nowym CAPTCHA. Przy czym ikonka pokazująca siłę sygnału oraz typ transmisji (3G lub H+) wyświetla się normalnie. Robię tak: przekładam kartę Aero2 do modemu Huawei 173, dołączam modem do tableta w trybie OTG i po aktywacji "dongle" obrazek CAPTCHA wyskakuje i można wznowić połączenie. Teraz można odłączyć modem od tableta, przełożyć kartę Aero2 ponownie do tableta i przez kolejne 60 min używać BDI Aero2. Można by oczywiście na stałe korzystać z modemu zewnętrznego, ale jest to z różnych powodów nie wygodne. Czy ktoś z kolegów miał podobne kłopoty? Proszę o sugestię jak sobie z tym poradzić, o ile to w ogóle możliwe. Sprawdzałem moją kartę Aero2 w innych chińskich tabletach u znajomych i połączenie z CAPTCHA działało normalnie. Ponadto w tym moim pechowym karta ORANGE POP z pakietem internetowym działa bez zarzutu. Moja prośba o pomoc jest spowodowana także tym, że myślałem o zakupie podobnego tableta X98 Air 3G Dual OS (Android + Windows 10), ale teraz mam obawy czy normalne używanie Aero2 będzie tam możliwe.
Pozdrawiam wszystkich fanów Aero2 i nie tylko, Freshman.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-09-2015, 01:28
Post: #14
Brak obrazka po sesji - Captcha
Prawidłowy link do strony z kodem (w razie problemów z DNS) masz powyżej:
http://10.2.37.78:8080
Nie bardzo wiem skąd wziąłeś to powiązanie bdi.free.aero2.pl i 193.41.113.149
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-09-2015, 07:50
Post: #15
Brak obrazka po sesji - Captcha
Super! To działa! A powiązanie bdi.free.aero2.pl i 193.41.113.149 znalazłem gdzieś w sieci i o tym, że jest coś na rzeczy świadczy fakt, że wpisanie w przeglądarce "http://193.41.113.149" wywołuje pokazanie się "bdi.free.aero2.pl:8080", tyle, że ten URL nie działa.
Jeszcze raz wielkie dzięki, Freshman.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-09-2015, 10:04
Post: #16
Brak obrazka po sesji - Captcha
A znajdziesz link do tej informacji? Chętnie im to sprostuję, jeżeli się da.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-10-2015, 12:16
Post: #17
Brak obrazka po sesji - Captcha
Sorry za opóźnienie, naprawdę się starałem ale nie znalazłem źródła tej informacji. Pamiętam tylko, że było to w wypowiedzi na jakimś forum w sprawie kłopotów z 'kapciem' w Aero2. Ale to za mało aby szybko odszukać. Jeśli mi się ta informacja nawinie, bezzwłocznie dam znać. Jeszcze raz dziękuje za pomoc, bardzo mi sie przydała.
Pozdrawiam, Freshman.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wyłączenie kodów Captcha przez Aero2 dla ludzi ze słabym wzrokiem. Ekonomista 4 7 206 10-11-2018 18:55
Ostatni post: jakubd
  Problem z captcha i routerem MR3020 crocodil 7 9 042 13-07-2018 23:45
Ostatni post: jakubd
  Brak przekierowania na stronę logowania z laptopa saphrii 6 16 631 05-06-2016 14:32
Ostatni post: saphrii
  CAPTCHA i BDI stan obecny (czerwiec 2015) szopen 1 10 084 23-10-2015 08:14
Ostatni post: Lorek
  Brak CAPTCHA kinta 3 11 849 26-11-2014 22:22
Ostatni post: kinta