[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak internetu - Huawei 3131
27-05-2013, 15:56
Post: #21
RE: Brak internetu - Huawei 3131
Nadajnik ? też myślałem ale ok 15.05 udało mi się namierzyć serwisanta z Plusa pod tą stacją. Rozmawiałem z nim długo i powiedział że stacja działa na 100% dobrze, nie jest modernizowana ani rozbudowywana. On nie może ingerować w Aero i nie ma nawet dostępu ale nadajniki w tej stacji są sprawne i działają. Powiedział żeby interweniować w Aero bo jest to ewidentnie ich wina.
Co do strat i świadczenia usług komercyjnych w tym rejonie to nie sądzę aby mieli jakiekolwiek dochody. Jest to rejon typowo rekreacyjny.
Nie jestem osobą która od razu winą obarcza kogoś bezpodstawnie, ale sam widzisz że zebrane przeze mnie informacje mogą świadczyć o tym że wina leży po stronie usługodawcy , a w tym przypadku skoro jest to usługa świadczona za darmo to znaczy że "potencjalnego" klienta można przysłowiowo "olewać"
Reklamacje składałem wg wymogów Aero2 czyli pesel, ICCID ect i nie wymagam żeby odpowiadali na moje maile....... tylko żeby zrobili to co nich należy czyli zapewnili dostęp do bezpłatnego internetu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-05-2013, 16:01
Post: #22
Brak internetu - Huawei 3131
W tej okolicy są inne nadajniki, z których powinno dać się skorzystać, ale faktycznie powinni utrzymać działanie nadajnika. Jednak nie ma tutaj precyzyjnego podziału sprzęt Aero2 i Plusa, bo jest to ujednolicona infrastruktura. Niestety poza pytaniami do Plusa i Aero2 niewiele więcej da się zrobić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-05-2013, 23:12
Post: #23
RE: Brak internetu - Huawei 3131
Sprzętu może nie ale udostępnianie już tak i z tego co wiem to Aero może zdalnie zarządzać parametrami w każdej stacji.

Co do pozostałych nadajników to fakt , udaje się przy pomocy ATK-20 ale wyniki i tak nie są zadowalające. Uczepiłem się tego jednego konkretnego BTS'a bo sygnał z niego miałem wystarczający bez ATK-20 ..... miałem ....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-05-2013, 10:50
Post: #24
Brak internetu - Huawei 3131
W sumie to ciekawa sprawa, co się stało z tym nadajnikiem - wygląda, jak ograniczenie nie tyle siły nadawania, co dozwolonej odległości, z jakiej można nawiązać połączenie. Możliwe, że chodzi o ograniczenie zakłóceń z innymi nadajnikami w okolicy (budowa i zarządzanie nadajnikami to cała dziedzina wiedzy), ale awarii też wykluczyć nie można.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-05-2013, 18:44
Post: #25
RE: Brak internetu - Huawei 3131
Sprawdziłem dzisiaj jeszcze raz ten BTS. Pojechałem i objechałem go dookoła w promieniu od 2 do 5 km. Wg informacji btsearch stacja bazowa ma 3 anteny LAC 50001, CID 6181[456]. Niestety ta która jest w moim kierunku nie działa. Bez problemu loguję się do tej stacji CID 61814 i CID 61816 w zależności o kierunku w jakim byłem. Na południe od stacji powinienem logować się do CID 61815. Oddalając się od stacji w kierunku południowym łapie sygnał CID 61816 ale po ok 400 metrach ginie bo ma prawo bo ta antena ukierunkowana jest północny-zachód natomiast CID 61814 ukierunkowana jest na północny-wschód.
Zastanawia mnie fakt zgłoszenia do Aero awarii i podania konkretnego kierunku gdzie nie działa , a z ich strony braku reakcji.
Pewnie sprawdzają u siebie że stacja działa a klient ma pewnie problem z modemem.
To chyba oni są od sprawdzania takich rzeczy a nie ja.
Wyśle do Aero kolejnego maila z dokładnością która antena nie działa może to coś pomoże ....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-05-2013, 19:08
Post: #26
Brak internetu - Huawei 3131
Spróbuj też zgłosić jako użytkownik Plus GSM - tylko zakup jakiś starter do testów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-05-2013, 21:38
Post: #27
RE: Brak internetu - Huawei 3131
Kupiłem starter i próbowałem, efekt był ten sam. Może jak zgłoszę do Pusa jako użytkownik Plusa to coś pomoże. Sprawdzę jeszcze jak działa ten Plus na pozostałych antenach na tym BTS'ie.
A czy CPolsat też powinien działać w tej lokalizacji?
Bo mam kogoś kto ma abonament.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-05-2013, 21:48
Post: #28
Brak internetu - Huawei 3131
Tak, to też usługa odbierana przez abonentów CP.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-05-2013, 22:16
Post: #29
RE: Brak internetu - Huawei 3131
OK Dzięki za info.
Wysłałem kolejnego maila do Aero2 z informacją z którą konkretnie anteną na przekaźniku jest problem, choć moim zdaniem dla zwykłego przeciętnego zjadacza chleba, określenie tak "precyzyjnie" usterki graniczy z absurdem. Wystarczy mail z informacją, że nie działa, których wysłałem kilka, no ale może u nas tak musi być !
Spróbuje z Plusem i CP.
Może te informację przydadzą się kiedyś komuś, z podobnym problemem.
Ciekaw jestem również jak szybko zareaguje Plus ewentualnie CP na zgłoszoną usterkę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 878 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 157 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 12 342 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  Huawei E3131 Firmware lukkki 74 254 112 24-12-2018 14:49
Ostatni post: jakubd
  huawei E3131 top netinfo połaczony AERO2,neta brak adikSl 9 11 981 09-12-2018 17:07
Ostatni post: szopen