[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak autoponawiania połączenia w telefonie (z włączoną funkcją router wifi)
22-05-2013, 19:47
Post: #1
Brak autoponawiania połączenia w telefonie (z włączoną funkcją router wifi)
Hej,

niedawno otrzymałem kartę Aero2. Udało mi się tanio kupić tego Samsunga Wave S8500 (Bada 1.0), który posiada funkcję routera wifi, dzięki czemu z Aero2 mogę korzystać i na komputerze i na telefonie. Problem polega na tym, że po godzinie czasu telefon po rozłączeniu ze strony Aero2 wyłącza router i trzeba od nowa go włączyć, co jest problematyczne. Wsadziłem wczoraj karte do LG L9 (P760) z Androidem 4.0.4 i on zestawia połączenie automatycznie (na tyle szybko, że film na youtube nawet nie zdążył się przerwać). Moje pytanie brzmi: czy wszystkie wersje bady tak mają (1.2 i 2.0)? Co z legendarnym LG Swift GT540? Czy on sam połączy ponownie?

Z góry dzięki za pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-05-2013, 20:23
Post: #2
Brak autoponawiania połączenia w telefonie (z włączoną funkcją router wifi)
GT540 poradzi sobie świetnie. Testów z Bada tak długich nie robiłem, ale w sumie co mi szkodzi - mam Wave3 i sprawdzę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-05-2013, 22:01
Post: #3
Brak autoponawiania połączenia w telefonie (z włączoną funkcją router wifi)
Potwierdzam problemy systemu BADA OS z Aero2:
1. Po godzinie od włączenia usługi udostępniania połączenia przez WiFi - ruch zamiera, konieczne jest wyłączenie i włączenie funkcji udostępniania.
2. Nie działa ping i pewnie sporo innych podstawowych funkcji

Ogólnie - doraźnie się nadaje, do normalnego korzystanie nie bardzo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-05-2013, 23:11
Post: #4
RE: Brak autoponawiania połączenia w telefonie (z włączoną funkcją router wifi)
Mowa cały czas o funkcji routera Wifi, prawda? Bo gdyby podłączyć pod komputer i ustawić w roli modemu na USB to będzie działać chyba poprawnie?

No cóż wychodzi na to, że muszę sprzedać tego Samsunga i kupić LG GT 540 :/ Szkoda, bo fajny to telefon. Dzięki za pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-05-2013, 01:53
Post: #5
Brak autoponawiania połączenia w telefonie (z włączoną funkcją router wifi)
Tak, testowałem funkcję routera WiFi.
Nie testowałem funkcji modemu i połączenia przez USB (pewnie to wymaga KIESa).
Z tym, że ja testowałem BADA OS 2.0 na telefonie Wave3 - GT-S8600.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-05-2013, 09:41
Post: #6
Odp: Brak autoponawiania połączenia w telefonie (z włączoną funkcją router wifi)
Nie kupuj gt540 do WAVE nie ma startu...

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-05-2013, 09:53
Post: #7
Odp: Brak autoponawiania połączenia w telefonie (z włączoną funkcją router wifi)
wave jako modem działa bardzo ok
(przez kilka dni dawno temu zmuszony byłem tak działać, wave 2 i bada 1.2)
programik jest z wave, działający progs samsunga
tylko nie da sie tak długo dzialac, bo ciągła transmisja jest koszmarnie pradozerna i bateria osiaga niebezpieczną temperaturę a pi kilku dniach puchnie :)

pzdr
pawelarc

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-05-2013, 18:01
Post: #8
RE: Odp: Brak autoponawiania połączenia w telefonie (z włączoną funkcją router wifi)
(23-05-2013 09:41)grzech1991 napisał(a):  Nie kupuj gt540 do WAVE nie ma startu...

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

To, że nie ma do niego startu jako telefon to wiem, ale jako router wifi to raczej Wave się nie sprawdza - tak jak pisałem w pierwszym poście. Potrzebne jest coś, co będzie działać jako router wifi poprawnie, będzie automatycznie nawiązywać połączenie po co godzinnym rozłączeniu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-05-2013, 19:22
Post: #9
Brak autoponawiania połączenia w telefonie (z włączoną funkcją router wifi)
Jak rozumiem LG GT 540 bedzie działał świetnie zarówno jako router wifi (automatycznie będzie wznawiał połączenie co godzinę) oraz jako modem na kablu USB też bedzie dobrze działał?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-05-2013, 19:49
Post: #10
Brak autoponawiania połączenia w telefonie (z włączoną funkcją router wifi)
Jakoś tak świetnie to bym nie powiedział - ale będzie działał. Bardzo źle mu będzie robił "na cerę" fakt, że to telefon, a nie urządzenie przystosowane do pracy ciągłej w takich warunkach. Znacznie lepiej to działałby regularny mobilny routerek wifi spełniający wymagania kat10 (ten LG to tylko kat8, OIDP).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-05-2013, 00:10
Post: #11
RE: Odp: Brak autoponawiania połączenia w telefonie (z włączoną funkcją router wifi)
(24-05-2013 18:01)BPumper22 napisał(a):  
(23-05-2013 09:41)grzech1991 napisał(a):  Nie kupuj gt540 do WAVE nie ma startu...

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

To, że nie ma do niego startu jako telefon to wiem, ale jako router wifi to raczej Wave się nie sprawdza - tak jak pisałem w pierwszym poście. Potrzebne jest coś, co będzie działać jako router wifi poprawnie, będzie automatycznie nawiązywać połączenie po co godzinnym rozłączeniu.

Rozumiem, ale telefony są raczej do rozmów a nie siania internetu. Do tego kupuje się routery mi-fi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-05-2013, 12:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-05-2013 12:52 przez BPumper22.)
Post: #12
RE: Odp: Brak autoponawiania połączenia w telefonie (z włączoną funkcją router wifi)
(25-05-2013 00:10)grzech1991 napisał(a):  
(24-05-2013 18:01)BPumper22 napisał(a):  
(23-05-2013 09:41)grzech1991 napisał(a):  Nie kupuj gt540 do WAVE nie ma startu...

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

To, że nie ma do niego startu jako telefon to wiem, ale jako router wifi to raczej Wave się nie sprawdza - tak jak pisałem w pierwszym poście. Potrzebne jest coś, co będzie działać jako router wifi poprawnie, będzie automatycznie nawiązywać połączenie po co godzinnym rozłączeniu.

Rozumiem, ale telefony są raczej do rozmów a nie siania internetu. Do tego kupuje się routery mi-fi.

A takie routery można kupić za 100 zł, mieć dostęp do tanich baterii do nich? No i tu masz odpowiedź na pytanie Wink Jakbym chciał telefon do gadania to na pewno bym uzywal Wave, ale chce do siania darmowego internetu, a w tej roli sie nie sprawdza.

Ze swojej strony dodam jakie są różnice miedzy różnymi wersjami Bada, bo przetestowałem 3:

Bada 1.0 i 1.2: po godzinie router przestaje dzialac (aero2 rozlacza, a on nie ponawia samodzielnie polaczenia), trzeba wlaczyc go od nowa.
Bada 2.0: po godzinie funkcja routera jest nadal aktywna i nadal można sie z nim laczyc, ale nie ma niestety internetu i trzeba wylaczyc i wlaczyc na nowo i na nowo przelaczyc udostepnianie polaczenia internetowego. Duzo bardziej meczace i mylace niz na 1.0 i 1.2.

[Aktualizacja] Znalazlem coś takiego, ale czy to bedzie działać i jak (nie ma zadnej wzmianki o baterii, a przeciez musi zasilic i siebie i modem 3g jeszcze): http://allegro.pl/router-wifi-3-5-g-150-...60351.html Testował to ktoś?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-05-2013, 14:14
Post: #13
RE: Odp: Brak autoponawiania połączenia w telefonie (z włączoną funkcją router wifi)
(25-05-2013 12:48)BPumper22 napisał(a):  A takie routery można kupić za 100 zł, mieć dostęp do tanich baterii do nich? No i tu masz odpowiedź na pytanie Wink Jakbym chciał telefon do gadania to na pewno bym uzywal Wave, ale chce do siania darmowego internetu, a w tej roli sie nie sprawdza.

Znalazlem coś takiego, ale czy to bedzie działać i jak (nie ma zadnej wzmianki o baterii, a przeciez musi zasilic i siebie i modem 3g jeszcze): http://allegro.pl/router-wifi-3-5-g-150-...60351.html Testował to ktoś?

Baterie do routerów masz po 40zł. Rozumiem, że to nie podróby - ale za to dobra jakość.

Zresztą, zanim zużyjesz taką baterię to darmowy internet pewnie się skończy. Nadal nie rozumiem, czemu upierasz się przy używaniu telefonu jak routera. Rozwiązanie tymczasowe to może i jest dobre. Ale aby na stałe?

Co do tego co dałeś wyżej, to o wiele lepiej dołożyć do mr3220 / mr3420 / mr3020, sprawdzony sprzęt a nie chińskie wynalazki Wink I nie ma również tej baterii, o którą tak walczysz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-05-2013, 14:16
Post: #14
Brak autoponawiania połączenia w telefonie (z włączoną funkcją router wifi)
BPumper22 napisał(a):Znalazlem coś takiego, ale czy to bedzie działać i jak (nie ma zadnej wzmianki o baterii, a przeciez musi zasilic i siebie i modem 3g jeszcze): http://allegro.pl/router-wifi-3-5-g-150-...60351.html Testował to ktoś?
Nie spodziewam się kokosów i super działania, ale po dokupieniu modemu prawdopodobnie to zadziała. To coś zasilane jest przez gniazdo USB i nie ma baterii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-05-2013, 14:26
Post: #15
Odp: Brak autoponawiania połączenia w telefonie (z włączoną funkcją router wifi)
Raczej to jest bez baterii trochę za małe urządzenie bo jak ma usb i wejście lan to na baterię chyba za wiele miejsca nie ma, która miałaby zasilić modem i rozsylac sygnał.

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-05-2013, 16:04
Post: #16
Brak autoponawiania połączenia w telefonie (z włączoną funkcją router wifi)
Z tego co widzę, to jest oczywiste, że nie ma baterii. Zasilane jedynie z portu USB, więc i tak mogą być problemy z niedoborem mocy.

Inna kwestia, że fajna opcja jak ktoś ma zwykły router albo router z portem USB a nie chce bawić się w zmianę firmware.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-05-2013, 17:09
Post: #17
RE: Odp: Brak autoponawiania połączenia w telefonie (z włączoną funkcją router wifi)
(25-05-2013 14:14)grzech1991 napisał(a):  
(25-05-2013 12:48)BPumper22 napisał(a):  A takie routery można kupić za 100 zł, mieć dostęp do tanich baterii do nich? No i tu masz odpowiedź na pytanie Wink Jakbym chciał telefon do gadania to na pewno bym uzywal Wave, ale chce do siania darmowego internetu, a w tej roli sie nie sprawdza.

Znalazlem coś takiego, ale czy to bedzie działać i jak (nie ma zadnej wzmianki o baterii, a przeciez musi zasilic i siebie i modem 3g jeszcze): http://allegro.pl/router-wifi-3-5-g-150-...60351.html Testował to ktoś?

Baterie do routerów masz po 40zł. Rozumiem, że to nie podróby - ale za to dobra jakość.

Zresztą, zanim zużyjesz taką baterię to darmowy internet pewnie się skończy. Nadal nie rozumiem, czemu upierasz się przy używaniu telefonu jak routera. Rozwiązanie tymczasowe to może i jest dobre. Ale aby na stałe?

Co do tego co dałeś wyżej, to o wiele lepiej dołożyć do mr3220 / mr3420 / mr3020, sprawdzony sprzęt a nie chińskie wynalazki Wink I nie ma również tej baterii, o którą tak walczysz.

Ile kosztuje Twoje rozwiązanie? To nie ma być internet zamiast stacjonarnego. Po prostu gdy ide do pracy, chce miec ze soba internet z Aero2, tak samo jak gdzieś sobie pojadę. Potrzebuję przenośnego, TANIEGO urządzenia. Telefon przy okazji się przyda "jako awaryjny". Ile kosztuje Twoja propozycja i czy jest wielkości telefonu komórkowego?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-05-2013, 17:51
Post: #18
Brak autoponawiania połączenia w telefonie (z włączoną funkcją router wifi)
Moja propozycja to ZTE MF60 w takim razie albo e586. Wielkość 2x mniejsza niż telefon. Oba mają baterię.

Jeśli to nadal za wysoka cena to e5832. Będzie problematyczny, ale i tak według mnie lepszy niż jakikolwiek telefon.

Rozwiązania wyżej to pół-stacjonarne albo stacjonarne. Bazowałem na propozycji za 59zł wyżej czyt. bez baterii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak ustawić Aero2 w telefonie Alcatel One Touch Idol 2S ? jagunnia 10 8 625 09-03-2015 18:39
Ostatni post: jagunnia
  Aero2 - Nagły brak usługi mosk 3 4 304 08-12-2014 13:47
Ostatni post: jakubd
  Galaxy S3 mini czy router mobilny ? Darth Artorius 16 21 647 02-09-2014 11:58
Ostatni post: szopen
Question Czy aplikacje typu: IKO, iKasa, etc. zadziałają w telefonie dual sim z Aero? karoltomek 15 11 699 08-06-2014 20:01
Ostatni post: karoltomek
  Samsung Galaxy S5 LTE/Wifi Booster spag 2 15 659 29-04-2014 07:37
Ostatni post: jakubd