[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blokada reklam android
23-07-2020, 09:30
Post: #1
Blokada reklam android
Stosujecie ? co możecie polecić ?
Obawiam się kwestii bezpieczeństwa , bo taki program będzie filtrował cały ruch ze smartphona , a co z aplikacjami bankowymi , emailem ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2020, 14:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-07-2020 14:24 przez szopen.)
Post: #2
Blokada reklam android
Stosuję, na wszystkich urządzeniach służących do rozrywki (tablety/tvboxy itd.), za wyjątkiem smartfona do pracy (nie ukrywam - nie mam 100% zaufania do twórców, co jednak nie oznacza, że nie mam zainstalowanego takiego programu - więc w razie konieczności mam opcję natychmiastowego uruchomienia)
https://adguard.com/pl/welcome.html
możesz zdecydować czy ruch ssl będzie filtrowany czy nie - to tak w kwestiach tego co nazwałeś bezpieczeństwem, ale ponieważ ochrona przed najbardziej upierdliwymi reklamami na portalach "dla mas" zwykle nie działa z wyłączonym filtrowaniem ssl, to musisz zdecydować sam.

Czy polecam?
Nie, ale głównym powodem jest cena zupełnie niedostosowana do polskiego rynku, i to nawet podczas promocji, które bywają do kilku razy w roku (można go jednakże kupić w innym kraju, gdzie bywa tańszy - sam kupowałem kilka licencji w Japonii, ale wiele osób kupuje go w Rosji, abonamenty nie mają sensu - jeśli kupować to "dożywotnio" licząc się oczywiście z tym, że to może oznaczać zaledwie kilka lat, choć biorąc pod uwagę, że tego typu oprogramowanie może być używane przez tzw. tajne służby do inwigilowania wybranych, jest szansa na długoletnie działanie, przynajmniej do momentu gdy zostanie wykryte takie szpiegowanie, ale ludzie coraz mniej dbają o prywatność - dobrowolnie i całkowicie oddając ją w ręce gigantów rynku jak FB, google, apple, czy microsoft, więc nie jest niczym pewnym, że wykrycie szpiegowania byłoby w stanie pogrążyć producenta takiego oprogramowania).
Z drugiej strony "testuję go na ludziach" i są zadowoleni, a sam nie znam innego wystarczająco skutecznego rozwiązania, które działa bez roota.

PS gdy przeglądałem forumowy RSS pomyślałem, że zawiodły nasze filtry antyspamowe - sposób w jaki sformułowałeś swoje pytania jest dość typowy dla tzw. reklamiarzy… (tak zbudowane pytanie by przynajmniej częściowo ukierunkować odpowiedź).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2020, 15:11
Post: #3
Blokada reklam android
Ja mam taką metodologię:
1. Główny telefon (i tak samo telefon dla dziecka): tu Xiuaomi głównie
- root
- AdAway z włączonym lokamnym serwerem www (przekierowanie domen reklamowych na 127.0.0.1, a lokalny serwer przyspiesza odpowiedź - zawsze zwraca pusty plik na każde żądanie)
- Magisk ukrywa obecność przed większością aplikacji, które marudzą
- Youtube Vanced
- z rzadka Lucky Patcher do upartych aplikacji
ZALETY: prawie nie ma reklam, nawet w aplikacjach; działają prawie wszystkie aplikacje. także bankowe i gPay; niskie obciążenie procesora
WADY: nie działają żadne linki reklamowe w przeglądarkach, nie da się ich szybko włączyć; czasem w aplikacjach free 2 play nie da się skorzystać z opcji opartych na reklamach; dyskusyjne bezpieczeństwo telefonu; ryzyko uwalenia gPay w momencie, gdy Google zdecyduje się wreszcie zawalczyć z Magiskiem (to jest do zrobienia raz na zawsze, ale ciągle tego nie zrobili mimo podchodów i ostrzeżeń).

2. Telefon dodatkowy/zapasowy (SGS9+)
- Firmware fabryczny
- Adblocki (nano) dla przeglądarek
- Youtube Vanced
ZALETA: Google nie zablokuje gpay, bankowe nie mają problemu
WADA: reklamy w aplikacjach

Mi Mix 2s i SGS9+ to prawie bliźniacze konstrukcje pod względem SOC, więc to się całkiem sprawdza, oczywiście 2S to jednak potęga pod względem ram/flash (mam wersję 8+256), natomiast SGS9+ zabija ekranem i aparatem. Ale na razie nie mam pomysłu na co to zamienić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-07-2020, 12:49
Post: #4
Blokada reklam android
Youtube Vanced , będzie nie dostępny w sklepie play , macie linka do niego ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-07-2020, 13:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-07-2020 13:12 przez szopen.)
Post: #5
Blokada reklam android
A to kiedyś był dostępny?

https://github.com/YTVanced

na początek potrzebujesz microg
https://github.com/YTVanced/VancedMicroG/releases
potem bodajże
https://github.com/YTVanced/VancedManager/releases

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-07-2020, 22:59
Post: #6
Blokada reklam android
Nigdy nie będzie go w sklepie Play, bo to de fact shackowany soft firmy Google.
Ostatnio przekombinowali z pakietami apks wymagającymi wybrednego SAI (nie działał w MIUI), a teraz ten instalator automatyczny, który działa/nie działa jak chce (co prawda testuję go na dziwnych urządzeniach, jak np. Mi Pad 2 w wersji WIN/AND ze starym Androidem 5).
Ale mimo wszystko wygoda korzystania jest warta walki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Prosty trick na pozbycie się reklam w aplikacjach. Ekonomista 2 3 470 23-07-2022 19:43
Ostatni post: jakubd
  Android aplikacje aktualizacje mshmaster 24 14 017 09-03-2018 20:33
Ostatni post: mshmaster
  Huawei Mate 9 (Android 7.0), problem z Aero2 rutekbtm 6 6 454 08-06-2017 03:47
Ostatni post: Kamil
  Android Lolipop - jak sprawdzić wynegocjowaną prędkośc linku WiFi malojk 2 3 530 14-11-2015 23:31
Ostatni post: jakubd
  Android i połączenie z siecią ad-hoc Pentium320 5 15 096 24-09-2013 03:33
Ostatni post: Pentium320