[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blackberry?
07-10-2012, 20:40
Post: #1
Blackberry?
Nie jestem specem od produktów RIM, ale czy serwisy typu BBM, będą działać na Aero? Bo ztcw to zwykle trzeba operatorowi zgłosić żeby przełączył że "zwykłych" usług na BB aby mieć ich pełną funkcjonalność.

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-10-2012, 21:30
Post: #2
RE: Blackberry?
BIS i BES nie będzie działać w Aero2 ponieważ używa innych APN (niż "zwykły internet") oraz wymaga powiązania terminala z usługą blackberry.net

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-10-2012, 22:56
Post: #3
RE: Blackberry?
Ale podstawowe usługi typu dostęp do Internetu powinny chyba działać normalnie po podaniu APN i wyposażeniu się w model zgodny z UMTS 900.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-10-2012, 23:50
Post: #4
RE: Blackberry?
tak "zwykły" internet być może działa, ale nie miałem nigdy w ręce żadnego terminala BB zgodnego z Aero2
(wiem, że w przypadku niektórych modeli istnieją wersje obsługujące HSDPA900 niestety jeśli się nie mylę nie są to wersje europejskie)

natomiast używanie BB bez BISa chyba nie ma sensu, istnieją lepsze i tańsze telefony których użycie w A2 wydaje się być bardziej uzasadnione

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-10-2012, 20:06
Post: #5
RE: Blackberry?
Otóż: używam produktów RIM, właśnie do łączenia się z internetem BEZ BIS i BES. Nie korzystam z nich bo od lat byłem użykownikiem pre-paid-ów a tam choćby i się chciało korzystać z BIS to nie ma takiej możliwości. Sama funkcjonalność zresztą BIS nigdy nie była mi potrzebna: prawie nie korzystam z maili i nie znam nikogo kto ma BBM. Korzystam natomiast z przeglądarki (OperaMini), gg (BBgg), Google Maps, App World, czasem Player for yotube albo tune wiki (np radia internetowe). Kiedyś wystarczały mi niedrogie pakiety a od lutego korzystam z karty aero2. Na bb9700 Bold2 chodzi u mnie dobrze z małym ograniczeniem: gdy tylko probuję włączyć natywną przegladarkę BB probuje ona łączyć się przez WI-FI. Model telefonu (można to sprawdzić : Opcje/Informacje) z zakresami 3G 1,4,8 czyli 2100/1700/900 MHZ , jak bedą podane cztery zakresy to będzie 2100/1900/850/800 MHz no i rzecz jasna aero2 nie będzie śmigać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-07-2013, 20:27
Post: #6
RE: Blackberry?
witam,

mam bb9700 wersja amerykanska, zgodna z aero2 (1,4,8) teoretycznie.

ustawilem apn jak nalezy i laczac sie przez opere mini otrzymuje komunikat: nie mozna nawiazac polaczenia. prosze sprawdzic konfiguracje sieci


Czy ktos wie co zmienic w ustawieniach?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-07-2013, 07:55
Post: #7
Odp: Blackberry?
z tymi amerykańskimi wersjami różnie bywa, miałem kiedyś tablet w wersji usa i niestety porażka

ale sprawdź jeszcze raz ustawienia apn, roaming etc

pzdr
pawelarc

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-07-2013, 15:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-07-2013 15:12 przez kinta.)
Post: #8
Odp: RE: Blackberry?
(14-10-2012 20:06)bigoslandia napisał(a):  Otóż: używam produktów RIM, właśnie do łączenia się z internetem BEZ BIS i BES. Nie korzystam z nich bo od lat byłem użykownikiem pre-paid-ów a tam choćby i się chciało korzystać z BIS to nie ma takiej możliwości. Sama funkcjonalność zresztą BIS nigdy nie była mi potrzebna: prawie nie korzystam z maili i nie znam nikogo kto ma BBM. Korzystam natomiast z przeglądarki (OperaMini), gg (BBgg), Google Maps, App World, czasem Player for yotube albo tune wiki (np radia internetowe). Kiedyś wystarczały mi niedrogie pakiety a od lutego korzystam z karty aero2. Na bb9700 Bold2 chodzi u mnie dobrze z małym ograniczeniem: gdy tylko probuję włączyć natywną przegladarkę BB probuje ona łączyć się przez WI-FI. Model telefonu (można to sprawdzić : Opcje/Informacje) z zakresami 3G 1,4,8 czyli 2100/1700/900 MHZ , jak bedą podane cztery zakresy to będzie 2100/1900/850/800 MHz no i rzecz jasna aero2 nie będzie śmigać.

Aero2 w BB to moim zdaniem jakiś kompletny bezsens. W prepaidzie Play BIS kosztuje 10 pln miesięcznie i dostajemy praktycznie nielimitowany Internet w szybkości o wiele wyższej niż w Aero2.

Poza tym BB nie ma dual sim czyli instalując kartę Aero2 pozbawieni jesteśmy telefonu...

Chętnie posłucham argumentów za taką konfiguracją, bo chwilowo dla mnie to jakaś piramidalna bzdura...

Wysłane z: / Sent from: ZTE v970 przy użyciu: / using: Tapatalk, Swype, Aero2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-07-2013, 15:45
Post: #9
Blackberry?
Router Mi-Fi i jesteś 10zł miesięcznie do przodu Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-05-2014, 13:59
Post: #10
RE: Blackberry?
który podziala... ja wiem ze 3 godziny bez ladowania... to ja wole dac 10 pln i korzystać z BIS - a router kupic osobno ewentualnie Smile


Sent from my 20C60041PB using Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-05-2014, 22:27
Post: #11
Blackberry?
Ale bzdury.

Mi działa 6h, a po dokupieniu mocniejszej baterii - jeszcze dłużej.

BIS jest o tyle fajny, że masz wszystko w jednym i chyba nie ma limitu transferu. Ale mimo wszystko, mi by nawet szkoda 10zł było.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Blackberry Q5 + adapter Dual Sim do Aero2? tran 1 2 425 21-03-2016 19:31
Ostatni post: szopen