[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezpieczenstwo
13-08-2012, 15:37
Post: #1
Bezpieczenstwo
Witam, jestem nowym uzytkownikiem aero 2.
Mam pytanie odnosnie bezpieczenstwa.
Czy bezpieczne jest korzystanie z kont bankowych itp podczas uzywania aero 2?
Nikt inny nie ma wtedy mozliwosci wtargniecia na te konta czy tez pobrania jakis danych?
Czy jest to bezpieczne w ten sposob jakbym mial np usluge indywidualna z upc z zahaslowanym laczem?

Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-08-2012, 16:24
Post: #2
RE: Bezpieczenstwo
Korzystanie z Aero2 jest obarczone identycznym ryzykiem, jak w przypadku wszystkich innych sieci komórkowych i ich dostępu do Internetu. Co do zasady można powiedzieć, że ryzyko jest nikłe - sprzęt do podsłuchu jest tak drogi w przypadku technologii 3G, że na razie nieopłacalny - na szczęście. Ja bym się kompletnie nie przejmował tym problemem.

Jeżeli jednak używasz po drodze jakiegoś innego pośredniczącego dosyłu sygnału do komputera (np. router do modemu 3G i dalej łączysz się przez lokalną sieć bezprzewodową) to ryzyko może tkwić właśnie tutaj, jeżeli sieć nie jest wcale szyfrowana już jest szyfrowana za pomocą WEP.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-08-2012, 16:31
Post: #3
RE: Bezpieczenstwo
Poki co łacze sie bezposrednio przez modem.
Dzieki za pomoc, fajnie to wyjasniłeś.
Mozesz mi jeszcze powiedziec czy jest roznica w korzystaniu z aero 2 a np pojsciem do mcdonalda na wifi?
W sensie ktore bezpieczniejszy i czy jest widoczna roznica ryzyka.
Choc chyba z tego co wczesniej powiedziałes przez router ryzyko rosnie tak?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-08-2012, 17:00
Post: #4
RE: Bezpieczenstwo
Jeżeli w tym hotspocie sieć jest szyfrowana WPA2-PSK, to ryzyko jest podobne (niskie). Jeżeli to otwarty hotspot (a takie chyba zwykle były w McD) to ryzyko jest tak duże, że ja nie łącze się z niczym, co wymaga przesłania hasła (jakiegokolwiek). Podejrzenie treści wtedy to może zrobić każdy nastolatek z komputerem i podstawami wiedzy wardrivingu.
Przejęcie sesji bankowej wymaga już nieco więcej walki, ale też jest do zrobienia. Facebook ciągle pewnie przejmuje się jednym klikiem.

Prawidłowe użycie routera (przez kabel Ethernet lub przez WiFi z szyfrowaniem WPA co najmniej w trybie PSK, najlepiej WPA2-PSK) nie zwiększa zauważalnie ryzyka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2012, 15:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2012 15:58 przez szopen.)
Post: #5
RE: Bezpieczenstwo
szopen - temat bezpieczeństwa zakończył się mniej więcej tak:
(13-08-2012 18:06)raven.michal17 napisał(a):  Dzięki wielkie Smile
A teraz z innej beczki.
Pojde na latwizne, podeslesz linka do strony gdzie opisane jest, jak zrobic by aero 2 samo się łaczyło ponownie po uplynieciu czasu?

Temat myślę że do zamknięcia.

dalszą część (łącznie z cytowanym postem) dyskusji przenoszę do nowego wątku:
http://forum.jdtech.pl/Watek-przygotowan...cy-w-aero2

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2012, 10:52
Post: #6
RE: Bezpieczenstwo
(13-08-2012 17:00)jakubd napisał(a):  Jeżeli w tym hotspocie sieć jest szyfrowana WPA2-PSK, to ryzyko jest podobne (niskie). Jeżeli to otwarty hotspot (a takie chyba zwykle były w McD) to ryzyko jest tak duże, że ja nie łącze się z niczym, co wymaga przesłania hasła (jakiegokolwiek). Podejrzenie treści wtedy to może zrobić każdy nastolatek z komputerem i podstawami wiedzy wardrivingu.
Przejęcie sesji bankowej wymaga już nieco więcej walki, ale też jest do zrobienia. Facebook ciągle pewnie przejmuje się jednym klikiem

W mc donald's jest izolacja punktu dostępu - więc czy tak łatwo się włamać? Osobiście testowałem droid sheepem i nic nie znalazło. Poza tym, banki przesyłają sesje bodajże po SSLu. Aczkolwiek nie znam się na tym dokładnie Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2012, 11:02
Post: #7
RE: Bezpieczenstwo
Izolacja połączeń (brak możliwości uzyskania połączeń między klientami na poziomie TCP/IP) nie uniemożliwia nasłuchu bezpośredniego "z powietrza" - a to potrafi każda prawie karta WLAN teraz po przełączeniu w tryb promiscious - i właśnie w ten sposób przejmuje/przejmowało się cookies Facebooka i inne takie.

Co do banków - poczytaj o SSL i ataku man-in-the-middle - trudny (m.in. musisz zdobyć autentyczny certyfikat), ale także do zrobienia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz