[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BAARDZO stabilny router ---> modem Aero2 ---> Kamera WiFi
09-01-2015, 16:36
Post: #1
BAARDZO stabilny router ---> modem Aero2 ---> Kamera WiFi
Witam serdecznie szanowne grono Big Grin jest to mój pierwszy post u Was.

Potrzebuję pomocy w doborze sprzętu (wiem jak każdy) jednak u mnie sprawa komplikuje się o tyle, że sprzęt będzie działał poza zasięgiem tj. 300km od domu.
Dlatego potrzebuję zestawu baaaaardzo stabilnego, który nie będzie się wieszał, lub routera takiego na którym będzie możliwość przeprowadzania zdalnego resetu.
Za routerem chciałbym postawić kamerę i połączyć sie z nią protokołem P2P.
Jeżeli idzie o router wyczytałem że bardzo stabilne są FritzBoxy a ich menu jest bardzo rozbudowane. Zdaję sobie sprawę z ich ceny, jednak na pewno będzie to tańsze niż wydanie kilka razy pod rząd 250zł żeby podjechać i zobaczyć dlaczego coś znów nie działa.
Jeżeli ktoś z Was jest w stanie mi pomóc i podpowiedzieć która opcja była by dobra dla mnie byłbym bardzo wdzięczny.
Chciałbym też zapytac o działanie takiej kamery w sieci Aero2. Z tego co wiem połączenie jest zrywane co 60min, chyba że wykupi się pakiet 5GB na 30dni wtedy jest ono stałe?
Czy taka kamera ma rację bytu w tej sieci??
Bardzo proszę o wasze opinie oraz pomoc za którą z góry baardzo dziękuję Big Grin

Pozdrawiam Michał
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2015, 01:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2015 01:30 przez szopen.)
Post: #2
BAARDZO stabilny router ---> modem Aero2 ---> Kamera WiFi
szczerze?
bez pakietu albo ktoś musi rozwiązywać kapcie (od wewnątrz LANu, gdzie masz kamerkę) albo musisz popracować nad obejściem tego problemu (myślę, że pojedyncze osoby w skali całej Polski dały sobie z tym radę, ale też nie przypuszczam, że takich osób jest więcej niż na palcach jednej ręki można policzyć...)

policz też sobie transfer jaki będzie generował przekaz wideo i zobacz czy się zmieści w 3GB/5GB
dostępne pakiety Aero2-mini to 3GB/30dni/5zł lub 5GB/60dni/10zł

eksperymentalnie możesz zastanowić się na łączem o prędkości modemów analogowych sprzed kilkunastu lat (darmowy lejek w Virgin, utrzymanie przez pierwsze 12/13m-cy to 13zł, później 5zł/rok) jakkolwiek przy tej prędkości nie ma co marzyc o wideo, jedynie do rozważenia upload zdjęć co jakiś czas

w tej chwili (i przez najbliższy rok) do rozważenia są też takie rozwiązania 3G jak OFnK
http://www.orange.pl/kid,4000377334,id,4...ticle.html

a jeśli masz zasięg w LTE Playa to w zasadzie byłoby jedyne sensowne rozwiązanie na dziś (choć też nie za darmo i nie wiadomo do kiedy)

sprzęt (router)ma w zasadzie znaczenie drugorzędne o ile tylko sygnał sieci komórkowej z której chcesz korzystać w interesującym Cię miejscu jest dość silny i stabilny

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2015, 15:08
Post: #3
Odp: BAARDZO stabilny router ---> modem Aero2 ---> Kamera WiFi
Szopen jak się ma ta promocja z tymi GB do rok ważności konta w ofnk?

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2015, 15:22
Post: #4
BAARDZO stabilny router ---> modem Aero2 ---> Kamera WiFi
Łączą się, więc jest bardzo ciekawie.

Wracając do pytania o sprzęt: każdy może się zawiesić (zwłaszcza z modemami komórkowymi), ale ja mam dobre wyniki z routerami Dovado, które dość inteligentnie podchodzą do problemów z połączeniami. W przypadku routerów, w których można postawić OpenWRT+Gargoyle, jest funkcja resetowania co zadany czas - na wszelki wypadek może się przydać.

Co do usług - koledzy już wyjaśnili, Aero2 odpada, no chyba, że bardzo mało danych będziesz słał i będziesz pilnował opłacania pakietów.

Oczywiście kamera MUSI być P2P (lub jakoś przez serwery producenta), czyli nie może wymagać bezpośredniego połączenia z sieci z kamerą, bo operatorzy to filtrują.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2015, 16:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2015 16:09 przez spag.)
Post: #5
Odp: BAARDZO stabilny router ---> modem Aero2 ---> Kamera WiFi
Apropos kamer w biedronce widzialem tylko plakat jakiejs kamery dlinka modelu nie pamiętam. moze ktos ma i moze podac jak sie sprawuje.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2015, 18:27
Post: #6
BAARDZO stabilny router ---> modem Aero2 ---> Kamera WiFi
kolejny OT się tworzy...

o kamerach z biedry nie mogę się wypowiadać, pamiętam jednak router D-Link'a dostępny w tej sieci - był to najbardziej "wykastrowany" model jaki istnieje (specyfikacja mniej więcej taka jak TP-Link TL-WR-720N, którego radzę raczej unikać)

czasem jednak promocje są dość ciekawe, ale jeśli są takie to zazwyczaj towar znika w dniu promocji góra w kilka godzin po otwarciu sklepów (np. tablet piórkowy "Wacom One S" wykupiony "na pniu" głównie z przeznaczeniem na handel, chociaż przypuszczam, że część kupiła sadząc, że to tablet "multimedialny", a nie urządzenie HID)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-01-2015, 13:47
Post: #7
RE: BAARDZO stabilny router ---> modem Aero2 ---> Kamera WiFi
Bardzo dziękuję za odpowiedzi,
Podsumowując, w takim układzie ma szansę to ruszyć, jednak pilnowanie opłat pakietów wymagane.
Gdybym np. kupił TP-Linka 3420 do niego Huawei 3131 i do tego kamerkę Rocam na protokole P2P wszystko zagra ? (po opłacie pakietu dostaję stałe IP w Aero2 ??)
Pytanie może głupie ale chciałbym być pewny, w jaki sposób poskładać to do kupy.
Nie liczę na podgląd Live, ponieważ zdaję sobię sprawę z generowanego transferu jednak czasem było by fajnie popatrzeć, nawet poklatkowo co się tem dzieje Smile

I teraz dylemat, opłacać pakiety z ograniczeniem transferu, czy kupić Play OnLine (jestem w zasięgu LTE) i cieszyć się szybkim transferem i podglądem HD ?

Jeżeli wybrał bym Playa Online z czego powinien składać się mój zestaw tj. router + modem??

Znalazłem przystępną aukcję na której router dostępny jest za 199zł Link Allegro.
W treści aukcji piszą że obsługiwane modemy to :
Huawei E169
Huawei E173
Huawei E3531s-2 (HiLink)
Huawei E3272s-153 (HiLink, LTE) !
Huawei E398
Nie mam pojęcia czym dzielą w Play-u, jednak przypuszczam że coś z powyższych.

Czy polecacie jakiś inny router + ewentualnie modem pod Playa?

Co było by sensownie wybrać, zdaję sobię sprawę że pytanie błache, gdyż wystarczy przefiltrować dostawców, jednak doświadczenie też robi swoje.

Pozdrawiam Michał
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-01-2015, 14:38
Post: #8
BAARDZO stabilny router ---> modem Aero2 ---> Kamera WiFi
Napisz, o której kamerze myślisz, to sobie poczytam i ustalę, czy zadziała.
Jak kupisz pakiet w Aero2 to nie masz stałego IP - każde połączenie to nowy adres IP, ale ten adres jest dla ciebie bez znaczenia, bo i tak nie nawiążesz połączenia z zewnątrz z tym adresem. To kamera musi nawiązać połączenie od strony lokalnej sieci.
I wbrew pozorom podgląd na Aero2 jest możliwy - znam kilka takich konfiguracji, ale nie jest to niezawodne i wygodne.

Póki nie ustalimy ile danych potrzeba, to trudno wyczuć, czy trzeba kupić wielki pakiet, czy nie.

Cena za to dovado niezła - jeżeli gwarancję ci dadzą, to spoko. Modemów obsługuje mnóstwo, szukaj tutaj: http://www.dovado.com/en/support/modems

Lepiej coś typu "tradycyjnego", niż HiLink przy tej konfiguracji. E3272 z Play (ten jest fabrycznie tradycyjny) np. będzie OK - do tego Dovado Pro jest OK.

W razie czego mogę pomóc w konfiguracji i ustawieniu tego wszystkiego.

A jak chcesz taniej, to MR3420+E3372 (E3372 wprowadzam właśnie do oferty) to też fajny zestaw, jak chcesz LTE, a jak tylko 3G - MR3420+E3131.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-01-2015, 19:43
Post: #9
RE: BAARDZO stabilny router ---> modem Aero2 ---> Kamera WiFi
256kbps nie da dobrego obrazu. Poza tym jak masz wybór płacić za brak captcha albo mieć LTE to wybór jest dla mnie oczywisty. Ze LTE. Tym bardziej, że wspierasz sam biznes na captcha w aero (jeśli jego wybierasz).

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Router D-Link DWR-921 Aguero 9 15 072 09-04-2021 12:24
Ostatni post: Victor
  Router do pracy ciągłej z Huawei e173-u2 raven.michal17 9 20 954 22-05-2017 06:47
Ostatni post: jakubd
  modem huawei polecany lub router lalalala 18 27 147 22-12-2016 16:07
Ostatni post: szopen
  D-Link DWR-116 + Huawei E3131i + Aero2 Yokhan 3 8 843 16-11-2016 15:51
Ostatni post: szopen
  HiLink E3131 z AERO2 jako Lan do routera. serek 2 6 901 18-10-2016 11:35
Ostatni post: serek