[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ATK-10 czy ATK-LOG?
26-12-2012, 18:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2013 23:56 przez szopen.)
Post: #1
ATK-10 czy ATK-LOG?
przeważnie korzystałem z zestawu vodafone K3805z i "antenki 11dbi na magnes"z allegro wystawionej na balkon (pierwsze piętro). Zasięg w TNI był słaby ok 9%-11%. Korzystałem tak całe lato bez problemów. Nie zrywało połączeń, stabilne połączenie. Potem nie korzystałem przez pewien czas. W październiku postawiłem antenę w tym samym miejscu co zawsze chciałem się połączyć ale nie mogłem znaleźć zasięgu sieci macierzystej tylko włączył mi się roaming. Zmieniłem ustawienia anteny. Czasem udało mi się złapać sieć ale to tylko na moment 3% i znikało zaraz. Nie wiem czy to wpływ gorszej pogody niższych temperatur czy zwyczajnie coś zmienili na maszcie. Według starych danych tych z lata (sprawdzałem CID i LAC) na bts search łączyłem się z BTS na Chrobrego 33 w Świnoujściu. Który jest od mnie oddalony o 7km (miedzy głównie las). Przez listopad dałem sobie z tym problemem na luz, bo może robią jakieś modernizacje a i tak nie był mi potrzebny net. Kupiłem 6GB orange. Niedawno sprawdzałem mape bts search sie okazało że według ich danych na wierzy kościoła (gdzie były anteny Plusa) jest teraz nadajnik Aero2. Który jest oddalony ode mnie o 1,5 km (nie widzę go bo zasłaniają go drzewa). Więc chciałem spróbować się połączyć (bez skutecznie). Wyskakiwało mi 25% zasięgu. Ale nie pojawiały się informacje o lac i cid. Przeskanowałem dostępne sieci ale po Aero2 nie ma śladu (daje screena)
[Obrazek: screenshot01060.jpg]

Dlatego chcę kupić antenę. Na których się słabo znam. Nie mogę się zdecydować czy wybrać tą:
http://www.wasserman.pl/pl/p/Antena-GSM-...0-MHz/1707
Czy może tą
http://www.wasserman.pl/pl/p/Antena-GSM-...l-10m/2419
Która będzie lepsza dla mnie ?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-12-2012, 18:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-12-2012 22:32 przez szopen.)
Post: #2
RE: ATK 10 czy LOG
GarryMoveOut napisał(a):nie mogłem znaleźć zasięgu sieci macierzystej tylko włączył mi się roaming.

takie zachowanie od października 2012 jest normalne - sieć Aero2 przestała nadawać własny wyróżnik i obecnie połączenia z A2 to po prostu roaming krajowy w Plusie

co do anten - jeśli wyłącznie pod kątem Aero2 to ATK-10 (w wersji na pasmo 900MHz) niestety nie nadaje się ona do pracy w Orange,
jeśli natomiast miałaby to być antena uniwersalna (zarówno do Orange jak i Aero2) to ATK-LOG, bo jest szerokopasmowa i nadaje się zarówno do pracy w 2100MHz jak i 900MHz

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-12-2012, 20:01
Post: #3
RE: ATK 10 czy LOG
Ale log chyba jest mniej czuły ?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-12-2012, 20:30
Post: #4
RE: ATK 10 czy LOG
Anteny szerokopasmowe z natury swojej mają mniejszy zysk (jak coś jest do wszystkiego - czyli tutaj szerokopasmowe - to jest....) ale główne pytanie - czy potrzebujesz aż tak dużego zysku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-12-2012, 12:01
Post: #5
RE: ATK 10 czy LOG
No jeśli na tym kościele są faktycznie nadajniki Aero2 to bez najmniejszego problemu powinienem się łączyć z nimi przy użyciu tej anteny z allegro. Ale nie mogę się połączyć wcale ani tymi z chrobrego 33 ani z tymi z kościoła.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-12-2012, 12:35
Post: #6
RE: ATK 10 czy LOG
Najpierw warto sprawdzić, czy na tych budynkach są aktywne nadajniki Aero2. Zacznij od sprawdzenia CID komórki, którą widzisz z domu, podjedź do jednej z lokalizacji (wystarczy 200m, bliżej nie ma sensu), odczytaj CIDy objeżdżając dookoła (powinny być 2-4 CIDy różniące się ostatnią cyfrą) i potem tak samo z drugą lokalizacją - jeżeli będziesz miał dwa numery CID różniące się pierwszymi cyframi - to faktycznie są dwa nadajniki czynne. Jeżeli CID się nie zmieni, a tylko zmieniać się będzie sygnał, to znaczy, że działa tylko ten, przy którym sygnał był bardzo mocny (-75dBm to jest dość mocny sygnał, czasem przy BTSach można zobaczyć nawet -55dBm).

Nikt nie mówił, że testowanie i monitorowanie sieci jest proste Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz