[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asus Zenfone C - podczas łączności z Aero2 grzeje się
28-08-2016, 12:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-08-2016 12:43 przez Plati.)
Post: #1
Asus Zenfone C - podczas łączności z Aero2 grzeje się
Witam,

mam telefon dual sim Asus Zenfone C, i gdy używam tylko jednej karty sim, przeglądając internet przez wifi, to telefon jest w normalnej temperaturze; lekko się grzeje podczas nagrywania filmów.

Natomiast po samym już włączeniu drugiej karty sim z Aero2, telefon zaczyna się bardzo grzać, korzystanie z internetu Aero2 musi być jakieś chwilowe, bo bateria niknie w oczach - 1% baterii spada wtedy co 30 sekund, przy minimalnej jasności ekranu, wyłączonych synchronizacjach i wyłączonym GPS-ie. A już najbardziej się grzeje, gdy chcę używać dwóch kart sim na terenach o słabym zasięgu (około -100dbm), wtedy jest już gorący (temperatura około 55-60*C)..

Czy to wina telefonu czy czegoś innego? Telefon ma procesor Intel Z2520, może on jest przyczyną grzania?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2016, 14:21
Post: #2
RE: Asus Zenfone C - podczas łączności z Aero2 grzeje się
U mnie jest podobnie, przy dual sim bateria znikała w oczach. Z tego co się też dowiedziałem, karty bez 2G mogą być kłopotliwe.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2016, 16:42
Post: #3
Asus Zenfone C - podczas łączności z Aero2 grzeje się
Czyli to nie jest wina tego egzemplarza? Czy może się wypowiedzieć jeszcze inna osoba z dual simem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2016, 16:45
Post: #4
RE: Asus Zenfone C - podczas łączności z Aero2 grzeje się
Nie miałem telefonu poza Era G1 aby pod czas pracy się nie grzał. Nie szukał bym tu jakieś sensacji. Raczej mało kto na forum będzie miał tutaj ten sam telefon co Ty. Kontaktowałeś się z Supportem Asusa?

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2016, 16:53
Post: #5
Asus Zenfone C - podczas łączności z Aero2 grzeje się
Używam Xiaomi RedMi Note 3 - teraz akurat w połączeniu heyah+Play Internet - niezależnie od tego, która karta jest jako główna (Jak Heyah, to Play się nie loguje wcale do sieci) nie ma znaczącego spadku, a na pewno nie ma grzania się.
Z tym, że nie zdarza mi się, żeby transmisja szła jednocześnie przez obie karty - nikt nigdy nie dzwonię na ten żaden z tych numerów. Nie próbuję także korzystać z netu przez 2G - MIUI wie o tym, że 2G do transmisji się nie nadaje i od razu zamienia karty miejscami w dostępnie do 2G/3G/LTE i 2G.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2016, 17:14
Post: #6
RE: Asus Zenfone C - podczas łączności z Aero2 grzeje się
U mnie na oneplus zalecają aby w dual sim obie karty wspierały 2G. Nie piszę tutaj o korzystaniu z 2G. I faktycznie z kartą aero była masa problemów, zwłaszcza w stabilności telefonu czy poboru energii.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2016, 08:39
Post: #7
Asus Zenfone C - podczas łączności z Aero2 grzeje się
Aero2 kiedyś miało jeszcze problem, że nie obsługiwało trybu uśpienia 3G - cały czas połączenie było w HSPA - dlatego między innymi tak dobrze Aero2 działało przez pierwsze 2 lata, ale jednocześnie zabijało baterie w telefonach. Jednak potem zaczęła się integracja z siecią Plusa i tyle z tego - wydajność spadła, tak jak wzrosła oszczędność baterii.

Karty Aero2 nie wkładałem jeszcze do swojego XRN3 - nie chciałem wyłamywać karty do tego wymiaru. Ale w myPhone duosmart też nie mam problemu z drenażem baterii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2016, 09:31
Post: #8
RE: Asus Zenfone C - podczas łączności z Aero2 grzeje się
Ja nie zauważam grzania w moim asusie inny model niz twoj, moze przy używaniu jako nawi ale to normalne o tej porze roku. Asus jest troche dziwny niektóre apki nie chodza i z pewnych instytucji przez to ze dual sim a na lg g4s one smigaja.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lenovo k6 note + Aero2 BDI gonzogonzo00 6 5 859 03-02-2020 20:03
Ostatni post: szopen
  Xiaomi Redmi 5 lub podobny cenowo czy działa z Aero2 Jolka 7 15 621 15-06-2018 18:21
Ostatni post: szopen
  Lenovo phab aero2 piotro9X 6 8 775 24-11-2016 13:52
Ostatni post: jakubd
  Aero2 - kod PIN i PUK sp200 10 16 768 30-07-2016 10:51
Ostatni post: jakubd
  Zgodność z Aero2 maciejmacku 12 9 873 29-06-2016 12:35
Ostatni post: jakubd