[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android 2.3.5 i Dual Cards - tel AGM Rock V5
30-03-2013, 23:33
Post: #1
Android 2.3.5 i Dual Cards - tel AGM Rock V5
Witam, mam telefon na dwie karty, jedna to PLAY w druga oczywiście Aero2 która to jest włożona w port 3G. Nie wiem co źle ustawiam bo jak Aero2 traci zasięg przełącza mnie na play i pobiera oczywiście opłatę. Jak ustawić by korzystał tylko z Aero2, ustawiłem punkt dostępu na Aero2 ale i tak przełącza go na play jak tylko Aero2 niema zasięgu. Może można jakoś zblokować play, jak aero straci zasięg to żeby nie włączało play. Zaczynam dopiero ze smartfonami i nie ogarniam jeszcze, proszę o pomoc jak to ustawić.[/align]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2013, 00:08
Post: #2
Android 2.3.5 i Dual Cards - tel AGM Rock V5
To jest tak "popularny" model w Polsce, że... nawet nigdy o nim nie słyszałem.
Opierając się na logice działania samego Androida - na pewno możesz zmienić ustawienia APN dla Play. Ustaw po prostu nieprawidłowy APN (zamiast słowa "internet" użyj dowolnego innego słowa, np. "dupa").
Teraz jeżeli automatycznie przełączy cię na Play to i tak się nie połączy, bo APN będzie nieprawidłowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2013, 00:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-03-2013 09:08 przez wojtgor.)
Post: #3
Android 2.3.5 i Dual Cards - tel AGM Rock V5
No problem w tym że tak jak w Aore mogę edytować ustawienia, to w subskrypcji2 czyli karta play nie moge nic edytować, APN również jest zgaszone.


Znalazłem sposób aplikacja blokująca APN Blokada (CHR)
- https://play.google.com/store/apps/detai...BubG9jayJd


Ciekawa sytuacja, na karcie SIM PLAY musi być oprogramowanie blokujące dostęp do ustawień, oraz oprogramowanie blokujące inne karty, bo w tym programie widzi tylko sim play i mogę wyłączyć APN ale wtedy nie działa również AERO, jak wyjąłem kartę play to w programie "APN Blokada (CHR)" pokazała się karta SIM Aero2, internet oczywiście śmiga jak marzenie, po włożeniu karty drugiej czyli PLAY od razu internet przełącza się cały czas na kartę 2 czyli PLAY, nawet jak ustawię dostęp na kartę 1 Aero, to i tak ciągnie z play. Moim zdaniem to jakiś standardowy szwindel pleya, pewnie w innych sieciach podobnie blokują, szkoda że korporacje muszą zarabiać na wprowadzaniu w błąd klientów właśnie jestem w plecy 75 zł bo korzystałem z internetu w play, będąc przekonany że korzystam z Aero. Droga lekcja ale na pewno z niej wnioski wyciągnę.


Wpadłem jeszcze na pomysł by uruchomić tel tylko z kartą Aero i wejść w ustawienia, pokazały się opcje w zainstalowanym programie do blokowania APN. Po czym wyłączyłem tel i dołożyłem kartę PLAY. Po ponownym uruchomieniu teraz nie widzi w programie PLAY tylko AERO, internet również ciągnie z Aero, nie przełącza teraz na PLAY, będę to obserwował, restartowałem już kilka razy tel i nadal AERO, wygląda na to że wyjęcie karty SIM PLEYA przestawiło coś w androidzie, bo inaczej nie potrafię tego wytłumaczyć. Piszę to wszystko oczywiście po to by ktoś kto będzie miał podobny problem, miał trochę z górki Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2013, 09:32
Post: #4
Android 2.3.5 i Dual Cards - tel AGM Rock V5
Ja mam akurat usługę "bezpieczny internet", ale po instalacji nowego softu na dzień dobry są dane mobilne i jestem w plecy 3zł.

Inna kwestia oferty play'a obecnej, gdzie bezpieczny internet bodajże 2GB = 20zł, lub pakiet na stałe 2GB = 20zł. Gdzie tu logika? Przecież to oczywiste, że lepiej wziąć bezpieczny internet.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2013, 11:33
Post: #5
Android 2.3.5 i Dual Cards - tel AGM Rock V5
wojtgor: To raczej "szwnidel" chińczyków, a nie Play - po prostu Android jako taki nie przewiduje obsługi dwóch kart SIM i dwóch połączeń internetowych - "dokleił" go (na gumę do żucia jak widać) producent i nie bardzo mu się to udało.
Jak producent softu nie dostarczył narzędzi/opcji do konfiguracji tych funkcji, to niestety musisz rozpracowywać działanie telefonu metodą prób i błędów jak wyżej.
No i oprogramowanie do wyłączania połączenia z Internetem też się pewnie nie spodziewa, że mogą być dwie karty SIM.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information Goclever Quantum 2 400 (Dual SIM) K4r0lSz 16 11 136 15-09-2017 23:17
Ostatni post: jakubd
  Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat Stahlmann 34 22 997 26-07-2017 22:11
Ostatni post: szopen
Information BQ Aquaris X5 Plus (Dual SIM) K4r0lSz 0 7 442 15-07-2016 07:35
Ostatni post: K4r0lSz
Information ARCHOS 50e Neon (Dual SIM) K4r0lSz 0 3 509 15-07-2016 07:26
Ostatni post: K4r0lSz
Information myPhone C-Smart III S (Dual SIM) K4r0lSz 0 3 969 15-07-2016 07:23
Ostatni post: K4r0lSz