[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amazon DE po polsku!
19-10-2016, 19:58
Post: #1
Amazon DE po polsku!
chyba nic więcej nie trzeba dodawać
http://tinyurl.com/amazon-PL
Amazon WSZEDŁ z butami do Polski

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2016, 22:03
Post: #2
Amazon DE po polsku!
tylko czemu .de Jak by nie mogło być PL. No i cieszę się, że w końcu jest konkurencja dla allegro, mam nadzieję, że portal zniknie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-10-2016, 03:12
Post: #3
Amazon DE po polsku!
Kindle oficjalnie z DE nie rozwali systemu, ale na pewno poprawi dostępność. Swiatczytników o tym, że szukają tłumaczy na PL pisał pół roku temu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-10-2016, 10:57
Post: #4
RE: Amazon DE po polsku!
(19-10-2016 22:03)grzech1991 napisał(a):  tylko czemu .de Jak by nie mogło być PL. No i cieszę się, że w końcu jest konkurencja dla allegro, mam nadzieję, że portal zniknie.
Z allegro to nie ma porównania, bo to jest de czyli cały czas wysyłka z de, mało tego wciąż wiele artykułów i tak jest niedostępnych do PL.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-10-2016, 15:04
Post: #5
Amazon DE po polsku!
Wysyłka jest z także z magazynów PL. Ale allegro to inna liga.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-10-2016, 15:09
Post: #6
Amazon DE po polsku!
no cóż, niewątpliwie jest to zaledwie jeden krok w stronę polskiego klienta, ale biorąc pod uwagę, że centrum logistyczne już mają w PL (pod Wrocławiem) to trzeba tylko czekać na dalsze kroki

a gdy byłem na etapie jarania się angielską wersją niemieckiego Amazona (całkiem niedawno) przy okazji rozmów ze znajomymi wszyscy robili wielkie oczy, że mam tam konto od lat (zdaje się zakładane jeszcze gdy nie było żadnej europejskiej filii) i jednak czasem coś kupowałem (choć przeważnie w UK i raczej rzeczy niedostępne wtedy w PL) mimo sporych kosztów wysyłki (kiedyś to generalnie było większe przedsięwzięcie logistyczne i czasem nadal bywa - nadal nie wszystko jest z wysyłką do PL nawet w przypadku europejskich amazonów)

wiele osób ze starszego pokolenia (czyli tych którzy mają już jakieś pieniądze do wydania i już nie boją się kupować w internecie) ogranicza się tylko do Allegro z powodu bariery językowej, a i młodsi ludzie cenią sobie komfort języka ojczystego (co raczej nie świadczy dobrze o poziomie nauczania języków obcych w naszych szkołach…), więc moim zdaniem jest to jakiś przełom

a tak z innej beczki - Aliexpress też stosunkowo niedawno otwarł swoją "polską" wersję, tyle, że zastosowanie tłumacza maszynowego powoduje, że jest ona zaledwie polskawa i żeby zrozumieć większość opisów i tak trzeba zmienić język na angielski

i wracając do kwestii Allegro - były spekulacje, że kupi je Amazon, że Aliexpress, a kupiły fundusze inwestycyjne (chyba raczej fundusze wysokiego ryzyka Tongue), ale nie można zapominać że to jednak nadal gigant polskiego e-commerce i to raczej się nie zmieni "z dnia na dzień"

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-10-2016, 15:32
Post: #7
Amazon DE po polsku!
Ja traktuję allegro jak amazona - jak listę ofert kup teraz i f.vat. Nie pamiętam już, kiedy ostatnio brałem udział w jakiejkolwiek aukcji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-10-2016, 15:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-10-2016 15:47 przez szopen.)
Post: #8
Amazon DE po polsku!
ja wciąż biorę udział w aukcjach, ale faktycznie sens to ma raczej zerowy (lepiej przejrzeć serwisy ogłoszeniowe)
a rynek aukcji rozwalili
a) "złomiarze" sprowadzający towar "powystawowy", sądząc jednak po tym jak się kończą te aukcje ludzie nadal są skłonni płacić za szrot jak za nowe produkty licząc na "okazję"
b) samo allegro wprowadzając coraz wyższe opłaty (czego nie rekompensuje trwająca od paru miesięcy akcja wystawiania za darmo)

ale aby nie odchodzić za daleko od tematu - na Amazonie staram ograniczać się tylko do ofert typu "sold by Amazon" oraz ewentualnie oficjalnych sklepów danej marki, mimo tego, że Amazon stawia raczej wyskokie wymagania dla sprzedających na swojej platformie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-10-2016, 16:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-10-2016 16:43 przez szopen.)
Post: #9
RE: Amazon DE po polsku!
Jeśli chodzi o sprzęt powystawowy to ostatnio kupiłem kolejne radio i obecnie mam mieszane uczucia.

Allegro, wiadomo, że większe ale mam nadzieję, że zniknie. Nienawidzę tego portalu.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-10-2016, 16:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-10-2016 16:57 przez szopen.)
Post: #10
Amazon DE po polsku!
Grzechu - nienawidzisz? to po prostu tam nie kupuj…

(no chyba, że jesteś zawodowym sprzedawcą, ale nie można powiedzieć, że allegro jest jedyną platformą dla zawodowego handlu)

jak dla mnie to jest wciąż miejsce, gdzie mogę znaleźć to czego szukam bez obskakiwania wszystkich sklepów specjalizowanych stacjonarnych w okolicy i co ważniejsze wciąż można tam czasem znaleźć sklepy stacjonarne w okolicy oferujące to czego potrzebuję, co załatwia kwestie ewentualnego pilnego zakupu czegoś nietypowego

PS poprawiłem literówkę w twoim poście

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-10-2016, 20:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-10-2016 21:28 przez szopen.)
Post: #11
Amazon DE po polsku!
Na allegro podoba mi się wojna cenowa - jest najtaniej.

Ale faktycznie, kupuje tam gdy jest najtaniej. Zawsze najpierw szukam gdzie indziej. Tu nawet nie chodzi o to, że ich nie lubię bo tak, czy bo prowizje. Tylko o to, że jedno obiecują a drugie wychodzi. W konfliktach nie kiwną palcem.

A swoją drogą prowizje są ogromne. Dlatego kibicuje amazonowi i alternatywom. np. teraz całkiem ok jest aliexpress, bezpieczniejsze i tańsze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-10-2016, 08:46
Post: #12
Amazon DE po polsku!
Na Allegro nie jest najtaniej niestety. Ale można kupić rzeczy, których nigdzie indziej nie ma (leżaki magazynowe lub skitrane niepotrzebne rzeczy, albo znaleźć coś, żeby kupić poza Allegro).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz