[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aero2 na WinXP z Huawei E3131
03-07-2012, 14:16
Post: #1
Aero2 na WinXP z Huawei E3131
No własnie. Zrobiłem wszystko jak w instrukcji. Modem działa. Jest sygnał. Ale komunikat: Połączenie nieaktywne.
O co kaman? Jak to ustawić w windowsie?
Trzeba gdzies jakiś numer wpisać z karty sim czy co?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-07-2012, 15:33
Post: #2
RE: Aero2 na WinXP z Huawei E3131
Czyj to komunikat?
Jak w czasie tego komunikatu świeci modem?
Co dokładnie ustawiłeś?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-07-2012, 17:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2012 17:42 przez arturek.)
Post: #3
RE: Aero2 na WinXP z Huawei E3131
Uzyłem top_netinfo do ustawienia zgodnie z instrukcją. Modem zazaał mrugac na niebiesko a aplikacj apokazała że działa. Dokładnie tak jak na zrzutach ekranu z instrukcji rozwiązywania problemów z modemem
http://jdtech.pl/2011/08/aero2-na-czym-p...#idc-cover

Problem w tym ze po przejściu do aplikacji mobile partner mam connect profil name jest pusty, wskaźnik sygnału aktywny i ikonka brak połączenia dla danych.

Nie wiem czy problem występuje pomiędzy modemem a komputerem czy między modemem a siecią.

Mam na tym komputerze połączenie kablowe i jak wyjmę modem to top_netinfo pokazuje to połączenie. więc chyba wszystko na drodze modem-komputer jest w porządku.

Cos jeszcze musze zrobić tylko nie wiem co. Wpisać gdzieś pin karty?

po naciśnięciu connect w Mobile Partner wyświetla komunikat brak urządzenia lub urządzenie niedostępne.

W panelu sterowania tworzy się automatycznie dodatkowe połączenie lokalne LAN z komunikatem Huawei kabel odłączony z zaporą

oraz połączenie telefoniczne top_netinfo

I jeszcze jeden dziwny objaw - stacja dyskietek próbuje przeczytać dyskietkę :-)

Chyba rozwiązałem problem. Nie wpisałem APN - trzeba ustawić darmowy AERO2

Zastanaiwma sie po co sa te wszystkie inne opcje Zagadkowa sprawa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-07-2012, 22:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2012 22:06 przez jakubd.)
Post: #4
RE: Aero2 na WinXP z Huawei E3131
Bez APN to oczywista sprawa, że nie zadziała. Ale skonfigurować połączenie można za pomocą wbudowanego w modem Play Online.
NP. tak: http://forum.jdtech.pl/Watek-play-online
Problem ze stacją dyskietek jest znany. Nie ma innego wyjścia, niż użycie innego oprogramowania sterującego (to błąd w aplikacji Play Online).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-07-2012, 18:26
Post: #5
RE: Aero2 na WinXP z Huawei E3131
Witam,
Mam również problem z działaniem 3131 na XP. O ile w Łodzi modem działa bez problemu i W7 i na XP, to na działce na starszym kompie nie mogę go za cholerę odpalić. Z komórki działa bez problemu. Próbowałem rozwiązać problem za pomocą TopNetInfo, nie dało rady. Wrzucam screny, mam nadzieje przydatne.
Przy próbie połączenia z systemu wywala ten sam błąd po próbie rejestracji w sieci. Modem miga na zielono. Nie mam już pomysłu, ściągnąłem nawet starszego TNI, tego co w instrukcji i dalej nic z tego. W pierwszym screnie podczas próby podłączenia z XP, na drugim przez TNI.
[Obrazek: areo2JPG_ranwres.JPG]
[Obrazek: aroJPG_ranwrwh.JPG]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-07-2012, 18:35
Post: #6
RE: Aero2 na WinXP z Huawei E3131
Jeżeli modem miga na zielono to sprawa jest prosta - jesteś poza zasięgiem sieci (w obu przypadkach zamiast nazwy operatora jest napisane "Nie zalogowano: EDGE/UMTS"). Sprawdź na mapie, wyświetl listę dostępnych operatorów, wyjdź na świeże powietrze itd:
http://jdtech.pl/2011/11/aero2-jak-spraw...egu-2.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-07-2012, 19:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2012 19:28 przez Raschey.)
Post: #7
RE: Aero2 na WinXP z Huawei E3131
No przecież piszę że w tym samym miejscu z smartfona działa. Właśnie piszę z tego miejsca z laptopa przez areo2 z tej samej karty co mi na stacjonarnym nie działa tyle że jest sygnał wifi ze smartfona
Więc jak nie ma jak jest Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-07-2012, 20:00
Post: #8
RE: Aero2 na WinXP z Huawei E3131
Ale jak mocny jest sygnał? Problem w tym, że telefonu w czasie połączenia z Aero2 nie trzymasz blisko komputera z anteną prawie przyłożoną do jego nadającej na wszystkich częstotliwościach obudowy - dlatego modemy przy słabszym sygnale czasem wydają się działać gorzej, niż telefony/smartfony.

Dlatego napisałem: wyświetl listę sieci/operatorów, jakich widzi modem i spróbuj się ręcznie zalogować. Przynajmniej zobaczysz siłę sygnału.

Oczywiście zakładam, że modem "odblokowany":
http://jdtech.pl/2011/08/aero2-na-czym-p...-e169.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-07-2012, 20:39
Post: #9
RE: Aero2 na WinXP z Huawei E3131
To jeszcze poproszę o instrukcje jak to zrobić ręcznie bo w smartfonie nie mam zasięgu nigdzie (bo nie ma voica), więc wnoskuję że o tym wiesz i mówisz o kompie. Tylko jakim programem i jak,w TNI nie znalazłem, nie wiem jak włączyć. A na tych moich screnach to co to za moc sygnału pokazuje ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-07-2012, 21:10
Post: #10
RE: Aero2 na WinXP z Huawei E3131
Wiem wiem Smile
W TNI masz Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> przycisk na górze "Zm. operatora".
Drugie pytanie - to najczęściej zadawane pytanie w kwestii TNI. Odpowiem po raz kolejny: To zasięg pierwszej lepszej sieci, z którą modem połączył się w celu realizacji połączeń alarmowych (112). A robi tak, bo każe tak robić standard GSM. Dopóki nie ma podanej nazwy operatora, informacja o sile sygnału nie ma znaczenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-07-2012, 23:05
Post: #11
RE: Aero2 na WinXP z Huawei E3131
No i sprawdziłem i nie ma zasięgu, spróbuje patent z przedłużaczem USB ale to po urlopie dopiero. Albo owine kompa sreberkiem do pieczenia Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2012, 00:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2012 12:17 przez jakubd.)
Post: #12
RE: Aero2 na WinXP z Huawei E3131
(14-07-2012 18:26)Raschey napisał(a):  Witam,
Mam również problem z działaniem 3131 na XP. O ile w Łodzi modem działa bez problemu i W7 i na XP, to na działce na starszym kompie nie mogę go za cholerę odpalić. [....]

Mnie się tak samo porobiło. Działało i przestało. pojawia się jakiś sygnał -113db albo -77db. W nazwie BTS wyświetlają się jakieś skróty i modem mruga na zielono. mimo ze jest wystarczający poziom sygnału nie daje rady połączyć się z operatorem. Przez miesiąc wszystko działało stabilnie a teraz jakby nagle modem "osłabł".

Moderator: proszę przycinać cytaty, gdy nie są potrzebne w całości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2012, 12:19
Post: #13
RE: Aero2 na WinXP z Huawei E3131
Miganie modemu na zielono oznacza, że poziom sygnału jest właśnie zbyt niski, żeby nawet zalogować się do sieci Aero2. Potwierdzenie tego znajdziesz w polu operator - nie widać tam nazwy/kodu sieci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-11-2012, 09:25
Post: #14
RE: Aero2 na WinXP z Huawei E3131
(07-09-2012 12:19)jakubd napisał(a):  Miganie modemu na zielono oznacza, że poziom sygnału jest właśnie zbyt niski, żeby nawet zalogować się do sieci Aero2. Potwierdzenie tego znajdziesz w polu operator - nie widać tam nazwy/kodu sieci.

Teoretycznie tak. Tylko, że na przykład u mnie tego samego dnia do południa sygnał był i działało, a po południu już nie. Sprawdzałem jeszcze w dwóch miejscach (u rodziców i w pracy), ale ciągle mruga na zielono.

Włożyłem kartę z playa i też się nie chce łączyć, więc mniemam, że u mnie to jest raczej problem modemu. I pytanie czy się po prostu zawiesił i czy można coś z nim zrobić (oprócz udawania się z reklamacją).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-11-2012, 11:28
Post: #15
RE: Aero2 na WinXP z Huawei E3131
Jeśli raz działa a raz nie to po prostu jesteś na granicy zasięgu. BTS pewnie też jest bardziej/mniej obciążony. I stąd te cyrki.

Pozostaje zakup zewnętrznej anteny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-11-2012, 12:32
Post: #16
RE: Aero2 na WinXP z Huawei E3131
Działał bez problemów i przestał. Nie łapie teraz sygnału w różnych częściach Wrocławia, więc coś jest ewidentnie nie tak. I wolałbym, żeby było nie tak z Aero a nie z modemem :|
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-11-2012, 13:01
Post: #17
RE: Aero2 na WinXP z Huawei E3131
Zobacz gdzie są nadajniki i postaraj się w okół niego podłączyć. Co do reszty pozostaje potwierdzić słowa Jakuba.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-11-2012, 13:23
Post: #18
RE: Aero2 na WinXP z Huawei E3131
LTE na zewnątrz, HSPA+ wewnątrz, 3 nadajniki plusa w promieniu półtora kilometra - to jest jedna lokalizacja. W drugiej mam nadajnik 50 metrów od domu, w trzeciej mam nadajnik nad sobą... w żadnym z tych miejsc nie wyszukuje ani aero, ani playa...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-11-2012, 13:29
Post: #19
RE: Aero2 na WinXP z Huawei E3131
Play ma zasięg internetu głównie w centrach miast. Źle się wyraziłem, chodziło mi o to, ile masz do najbliższego nadajnika aero2 Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-11-2012, 14:28
Post: #20
RE: Aero2 na WinXP z Huawei E3131
W tej chwili mam nadajnik nad głową, zero reakcji. W domu mam odległość do nadajnika około 50 metrów (może 100). Gorzej u rodziców (około półtora kilometra), ale u nich miałem zawsze dobry zasięg, do południa był, a potem się zmył... Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 567 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  Nie można udostępnić sieci Aero2 jako Hot-Spot soidfh 5 2 324 30-05-2022 12:41
Ostatni post: szopen
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 494 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 063 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 989 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen