[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aero2 na WinXP z Huawei E3131
03-07-2012, 13:16
Aero2 na WinXP z Huawei E3131
No własnie. Zrobiłem wszystko jak w instrukcji. Modem działa. Jest sygnał. Ale komunikat: Połączenie nieaktywne.
O co kaman? Jak to ustawić w windowsie?
Trzeba gdzies jakiś numer wpisać z karty sim czy co?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-07-2012, 14:33
RE: Aero2 na WinXP z Huawei E3131
Czyj to komunikat?
Jak w czasie tego komunikatu świeci modem?
Co dokładnie ustawiłeś?
03-07-2012, 16:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2012 16:42 przez arturek.)
Uzyłem top_netinfo do ustawienia zgodnie z instrukcją. Modem zazaał mrugac na niebiesko a aplikacj apokazała że działa. Dokładnie tak jak na zrzutach ekranu z instrukcji rozwiązywania problemów z modemem
http://jdtech.pl/2011/08/aero2-na-czym-p...#idc-cover

Problem w tym ze po przejściu do aplikacji mobile partner mam connect profil name jest pusty, wskaźnik sygnału aktywny i ikonka brak połączenia dla danych.

Nie wiem czy problem występuje pomiędzy modemem a komputerem czy między modemem a siecią.

Mam na tym komputerze połączenie kablowe i jak wyjmę modem to top_netinfo pokazuje to połączenie. więc chyba wszystko na drodze modem-komputer jest w porządku.

Cos jeszcze musze zrobić tylko nie wiem co. Wpisać gdzieś pin karty?

po naciśnięciu connect w Mobile Partner wyświetla komunikat brak urządzenia lub urządzenie niedostępne.

W panelu sterowania tworzy się automatycznie dodatkowe połączenie lokalne LAN z komunikatem Huawei kabel odłączony z zaporą

oraz połączenie telefoniczne top_netinfo

I jeszcze jeden dziwny objaw - stacja dyskietek próbuje przeczytać dyskietkę :-)

Chyba rozwiązałem problem. Nie wpisałem APN - trzeba ustawić darmowy AERO2

Zastanaiwma sie po co sa te wszystkie inne opcje Zagadkowa sprawa.
03-07-2012, 21:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2012 21:06 przez jakubd.)
Bez APN to oczywista sprawa, że nie zadziała. Ale skonfigurować połączenie można za pomocą wbudowanego w modem Play Online.
NP. tak: http://forum.jdtech.pl/Watek-play-online
Problem ze stacją dyskietek jest znany. Nie ma innego wyjścia, niż użycie innego oprogramowania sterującego (to błąd w aplikacji Play Online).
14-07-2012, 17:26
Witam,
Mam również problem z działaniem 3131 na XP. O ile w Łodzi modem działa bez problemu i W7 i na XP, to na działce na starszym kompie nie mogę go za cholerę odpalić. Z komórki działa bez problemu. Próbowałem rozwiązać problem za pomocą TopNetInfo, nie dało rady. Wrzucam screny, mam nadzieje przydatne.
Przy próbie połączenia z systemu wywala ten sam błąd po próbie rejestracji w sieci. Modem miga na zielono. Nie mam już pomysłu, ściągnąłem nawet starszego TNI, tego co w instrukcji i dalej nic z tego. W pierwszym screnie podczas próby podłączenia z XP, na drugim przez TNI.
[Obrazek: areo2JPG_ranwres.JPG]
[Obrazek: aroJPG_ranwrwh.JPG]
14-07-2012, 17:35
Jeżeli modem miga na zielono to sprawa jest prosta - jesteś poza zasięgiem sieci (w obu przypadkach zamiast nazwy operatora jest napisane "Nie zalogowano: EDGE/UMTS"). Sprawdź na mapie, wyświetl listę dostępnych operatorów, wyjdź na świeże powietrze itd:
http://jdtech.pl/2011/11/aero2-jak-spraw...egu-2.html
14-07-2012, 18:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2012 18:28 przez Raschey.)
No przecież piszę że w tym samym miejscu z smartfona działa. Właśnie piszę z tego miejsca z laptopa przez areo2 z tej samej karty co mi na stacjonarnym nie działa tyle że jest sygnał wifi ze smartfona
Więc jak nie ma jak jest Smile
14-07-2012, 19:00
Ale jak mocny jest sygnał? Problem w tym, że telefonu w czasie połączenia z Aero2 nie trzymasz blisko komputera z anteną prawie przyłożoną do jego nadającej na wszystkich częstotliwościach obudowy - dlatego modemy przy słabszym sygnale czasem wydają się działać gorzej, niż telefony/smartfony.

Dlatego napisałem: wyświetl listę sieci/operatorów, jakich widzi modem i spróbuj się ręcznie zalogować. Przynajmniej zobaczysz siłę sygnału.

Oczywiście zakładam, że modem "odblokowany":
http://jdtech.pl/2011/08/aero2-na-czym-p...-e169.html
14-07-2012, 19:39
To jeszcze poproszę o instrukcje jak to zrobić ręcznie bo w smartfonie nie mam zasięgu nigdzie (bo nie ma voica), więc wnoskuję że o tym wiesz i mówisz o kompie. Tylko jakim programem i jak,w TNI nie znalazłem, nie wiem jak włączyć. A na tych moich screnach to co to za moc sygnału pokazuje ?
14-07-2012, 20:10
Wiem wiem Smile
W TNI masz Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> przycisk na górze "Zm. operatora".
Drugie pytanie - to najczęściej zadawane pytanie w kwestii TNI. Odpowiem po raz kolejny: To zasięg pierwszej lepszej sieci, z którą modem połączył się w celu realizacji połączeń alarmowych (112). A robi tak, bo każe tak robić standard GSM. Dopóki nie ma podanej nazwy operatora, informacja o sile sygnału nie ma znaczenia.
Odpowiedz